Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

povinné ručení - riziko prodavajícího

#1 30.07.2013 20:37:09

Rad
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 219
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: Yamaha XT600
Věk: 30
0 0

povinné ručení - riziko prodavajícího


Budu prodávat auto a prodej bude probíhat následovně:

1) podepíšeme smlouvu a předám vozidlo novému majiteli
2) odhlásím vozidlo na nového majitele a odešlu mu TP
3) zruším pojistku

Teď by mě zajímalo, jak to je s pojistkou, když nový majitel během jízdy domů způsobí škodu - např. ještě v den koupě (auto bude pořád pojištěnou na moji osobu). Myslím, že když bude ještě pojistka na mě, tak se to bude stahovat na moji osobu a budou to řešit se mnou včetně smazání všech bonusů. Nevíte někdo jak to je? Budu mít sice smlouvu, ale jenom na prodej vozidla.

Napadlo mě, že mu okopíruji TP a ať si to před převzetím pojistí na svoji osobu  hmm  Ale nevím, jesti to tak jde  hmm 

 offline 

 

#2 30.07.2013 20:54:45

Rad
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 219
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: Yamaha XT600
Věk: 30
0 0

Re: povinné ručení - riziko prodavajícího


Janek:

Dík za odpověď. Asi to budu řešit dvěma pojistkami, ale uvidím co na to kupec  hmm 

 offline 

 

#3 30.07.2013 20:59:43

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: povinné ručení - riziko prodavajícího


Rad:
jak říká Janek, nový majitel si může auto pojistit sám dopředu. Třeba se dohodnete, že k 31.7. se uskuteční prodej, tak on si může k 31.7. sjednat pojistku. Datum prodeje bude taky 31.7. Stačí mu k tomu údajně znát jen RZ. Ani nemusí mít TP. Takhle mi to teď alespoň vysvětlovala ČKP, když s nima řeším, že jsem pojistku na moto uzavřel později než původní majitel odhlásil.
Druhá možnost je mít opravdu 2 pojistky, jak říká Janek. Tzn. budoucí majitel si uzavře pojistku, klidně i dopředu. Pojistka myslím neplatí hned ten samý den, ale až den následující od uzavření.

 offline 

 

#4 30.07.2013 22:54:10

ZbyneKTM
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 601
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM EXC 525, Honda VTR 1000
Věk: 33
Tel: můj?:-)
1 0

Re: povinné ručení - riziko prodavajícího


badyšot: asi budou chtit znat spis vinko nez spz, ale v principu mas pravdu. A navic dneska v dobe internetu si tu pojistku muzes doma sjednat na pc, vytisknout papir, pojisteny to mas a melo by to stacit i pro policajty...ale dohaduj se s nima, ze... A zelena karta ti dojde treba az za par dni. Ale pojistovak nejsu a tyhle info bych si overit budto u ckp nebo v nejake pobocce pojistevny na kterou natrefis na ceste do prace


Enduro - I love this game:-)

KTM - Klub Týraných Mužůsmile

 offline 

 

#5 31.07.2013 08:34:34

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: povinné ručení - riziko prodavajícího


Janek napsal(a):

Po všech možných trampotách, který jsem zažil s papírováním, čekáním přes měsíc na odhlášený doklady ..... jsem se zařekl, že pokud budu něco kupovat od neznámýho prodejce, tak jen s tím, že to bude v ouřední den a že se vše udělá najednou a já odjedu s odhlášenými doklady, vlastní pojistkou, abych se vyhnul tomu, co může nastat, když..... Tak je to prostě nejlepší. Vem si jen ty lapálie, když ti kokot nepošle odhlášený velký TP, dělá mrtvýho brouka, je z druhý strany republiky.

Zní to sice dost nemoderně, ale jo, chápu... Mám teď naprosto stejnou zkušenost s debilním prodejcem z druhýho konce republiky a tak poprvé v životě jsem vyzván od ČKP k zaplacení příspěvku. No, bráním se, ale kurva proč řešit takovéhle věci jenom kvůli tomu, že se lidi chovaj jak debilové???? a22 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů