Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Biela sviečka

#1 27.06.2013 20:43:58

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Biela sviečka


Ahojte, nedávno som spozoroval že mám bielu sviečku resp. sivú, skúšal som najprv laborovať s tou tryskou volnobehu - žiadny výsledok, tak som dal hore ihlu o jeden zárez predtým bola na treťom ako píšu v manuále, najazdil som 20 km a žiadny rozdiel (vo farbe) akurát ťah má lepší (motorka) tryska je tam 152* podla manuálu v závislosti od modelu tam má byť 130 - 160 takže to by malo byť fajn . Pred pol rokom som dával nižšie hladinu len malinko pretože sa mi stávalo že občas tiekla cez prepad . Už mi dochádzajú nápady čo by mohlo byť na vine tak sem píšem dakujem za každú radu . Typ sviečky NGK R (DPR8EA 9) ako vidno na foto je dosť čierna ale olej si myslím že žerie tak v norme, od výmeny som najazdil cca 600 km a na tej ryske klesla hladina asi o 2 cm .


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2676_pict0668.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2676_pict0673.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2676_pict0674.jpg

 offline 

 

#2 27.06.2013 20:50:13

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Biela sviečka


duso:

zkusil bych o číslo větší hlavní trysku a doladit na šroubu bohatosti smile

Editoval chalka (27.06.2013 20:50:28)

 offline 

 

#3 27.06.2013 21:11:14

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Biela sviečka


chalka:

Podla mna to nemáš ako doladiť, tam je štelovací šroub iba na bohatosť volnobehu som sa dočítal.... dokopy sú dve trysky a ten štelovací šroub volnobehu, o číslo vačšiu trysku myslíš 153 či 162 ? Ešte je tam jedna tryska ale tá nemá číslo .


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2676_pict0669.jpg

 offline 

 

#4 27.06.2013 21:35:12

ladik164
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 599
Založená vlákna
Místo: Tišnovsko
Motorka: KTM 530 EXC-R
Věk: 27
Tel: Galaxy S4
8 0

Re: Biela sviečka


ten třetí obrázek s barvou svíčky je OK  ano 

pokud ti za 600km zmízí 2 cm oleje na rysce tak to není moc vpoho. ne  já najezdím na olej 1500km a co tam naliju tak to i vyleju. a jestli máš bílou svíci bez hrubýho bordelu tak ti olej teče jinudy. Kdyby žrala olej tak na svíci bude hrubej bordel. směs polaď na trysce za plovákovkou. základ je myslím 1 a 3/4 otáčky +-. tak jí třeba otáčku přidej. Pokud se nic nezmění tak jí dej víc. Ale počítej s tím, že se to projeví až po nějkým kilometru. na volnoběhu se svíčka neobarví

Já měl problém taky s bílou svíčkou + že mně po výbrusu karbec nestíhal krmit motor (při prudkým přidání chcípla a nešla ani do vyšších otáček)
- přidal jsem na šoupátku o jeden zářez jak ty a ubral za plovákovkou na necelou otáčku. svíčku mám teď trochu černější, ale furt lepší než kdyby byla bílá  ano 

motorka teď jede jak z praku, vůbec se to nedá srovnat s tím jak to jelo před tím poštelováním gp 

-chce si to s tím pohrát. karbec je složitá věc.

 vyk!  vyk! Ale upozornění,  já mám origo karbec. žádnou AC pumpu nebo co. Co máš ty nevím  vyk!  vyk! 

Editoval ladik164 (27.06.2013 21:38:50)


Co je mi platná moje chytrost, když hloupost světem vládne....

 offline 

 

#5 27.06.2013 22:19:45

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Biela sviečka


ladik164:

tiež mám origo karbec, a urobil som to presne tak ako píšeš, dal som vyššie ihlu a volnobežnú som nastavil na 1,5 otáčky. Inak neviem fakt čo s tým, ešte skúsim filter nový ak bude cash, chcel by som tú sviečku tehlovo červenú  buee . Inak ako som dal tú ihlu vyššie ovela lahšie ide do otáčok a celkovo je živšia a mám pocit že aj motor je tichší aj na zadné sa už dvíha predtým vôbec ale to aj preto že spojka je ešte tá spálená big_smile chcem to dať jednému známemu čo mal XL nech sa prevezie či to šmýka alebo nie a ten olej no máš pravdu občas kvapka pod motorom - jeden strhnutý závit na víku a tade to presakuje ale to budem robiť pri výmene spojky naraz .

Editoval duso (27.06.2013 22:20:11)

 offline 

 

#6 27.06.2013 22:56:32

ladik164
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 599
Založená vlákna
Místo: Tišnovsko
Motorka: KTM 530 EXC-R
Věk: 27
Tel: Galaxy S4
8 0

Re: Biela sviečka


duso:

jestli ti spojka klouže poznaš sám, na asfaltu tomu na podtočenou čtverku dej napít a jak ti vyletí otáčky a moto se nerozjede tak jsou KO lamely. Chová se to jako automat, prostě klouže spojka...Nový lamely stojí do tisícovky... pokud ti to urve ruce nebo půjde na záda tak máš lamely OK  ano 

Já jsem měl lamely KO, klouzalo mně to hrozně a jak jsem to vyměnil tak jsem si při první jízdě s novýma hned namlel hubu  a1 

Tím posunutím jehly se ti taky lehce zvedne spotřeba, karburátor víc krmí motor, ale kdo jezdí pro zábavu tak benál neřeší ano 

Editoval ladik164 (27.06.2013 22:57:55)


Co je mi platná moje chytrost, když hloupost světem vládne....

 offline 

 

#7 28.06.2013 10:00:37

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Biela sviečka


ladik164:

nj lenže ona ide ako šlak ale na zadné sa jej moc nechce neviem či robím niečo zle alebo prevod, napriklad na jednotke idem rýchlosťou kroku a keď jej pridám tak sa dvihne ale málo skúšam rukami dvíhať predok, niečo ako na tomto videu viac určite nie, ešte chcem dať zmerať kompresiu možno preto to nejde a možno je chyba medzi sedanou a riaditkami   a4 
https://www.youtube.com/watch?v=xyXwma10JYI

 offline 

 

#8 28.06.2013 11:09:26

ladik164
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 599
Založená vlákna
Místo: Tišnovsko
Motorka: KTM 530 EXC-R
Věk: 27
Tel: Galaxy S4
8 0

Re: Biela sviečka


duso:

já mám převod 14/48

zkus to na lehce podtočenou dvojku, uber a hned prudko přidej plyn + trhni řidítkama. musí jít na záda jak víno.  Zkus si taky trochu poposednout na zadní kolo abys předku odlehčil.

takhle já svou moto zvednu krásně i na čtverku nebo pětku. ano 

pak se to ještě dobře zvedá když stoupneš do stupaček. je to sice těžší na balanc ale taky to jde  ano 


Co je mi platná moje chytrost, když hloupost světem vládne....

 offline 

 

#9 28.06.2013 16:21:34

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Biela sviečka


duso:

jestli je to keihin, tak by měla být další tryska v řadě 155. Na obrázku ve 3. příspěvku jde viděl hlavní, volnoběžná tryska a ta "tryska" bez čísla jak říkáš, je ten šroub bohatosti. Šroub volnoběhu by měl být z boku na pružince...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů