Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Digitální zrcadlovky

#21 13.03.2013 18:28:13

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Digitální zrcadlovky


No... mě přijde, že spousta lidí si zrcadlovku koupí jen proto, že to je COOL

Kamarád má nově dítě a chtěl si koupit zrcadlovku na jeho focení... ptal jsem se proč???

Půjčil jsem mu moji D70s se dvěma objektivy, bezdrátovýma bleskama, dálkovým ovládáním, stativy, atd... a myslíte si, že si zrcadlovku koupil?

Ne... protože to lepší fotku neudělá... lepší fotku z toho udělají ty ruce co to drží...

Pokud vidíte lidi co nedodržují ani základní pravidla fotografie a mají zrcadlovku... k čemu to je?



Jasný má to výhody, jako rychlost ostření a výdrž baterie, ale lidi si neuvědomují, jak je otravný obejít třeba Adršpach se zrcadlovkou na krku...



Pár postřehů... NIKON dělá fotky jakoby chladnější, zato CANON podává fotky takový teplejší... mě se to teda víc líbí...
Objektiv v základu brát cca 18-70 a více
A před koupí chytit do ruky... mám NIKON, protože na CANON neposkládám ruce...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#22 13.03.2013 18:41:57

Re: Digitální zrcadlovky


Tak moje mladá je v tomhle paličák,když se pro něco nadchne,tak do toho jde po hlavě-to znamená,že tak jako tak něco koupit musíme a ona se tak jako tak na tom bude tak dlouho učit,až se to naučí-v tom jí věřím a cit pro to má taky ano 

 offline 

 

#23 13.03.2013 19:24:32

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Digitální zrcadlovky


Suchman napsal(a):

..


Pár postřehů... NIKON dělá fotky jakoby chladnější, zato CANON podává fotky takový teplejší... mě se to teda víc líbí...
..

Nepopletl jsis to?  lol  Podle mě dělá chladnější fotky canon.. Aspoň kamošův EOS 450D určitě  usch 

 offline 

 

#24 13.03.2013 20:26:33

Re: Digitální zrcadlovky


na běžný focení (rodina, momentky) a video je pro běžného uživatele lepší kvalitní kompakt s kvalitním světlým objektivem. Ten je pro kvalitu fotky mnohem důležitější než miliony pixelů navíc. Osobně bych vybíral ze značek Canon a Nikkon. Většina lidí si koupí zrcadlovku jen proto, že to jsou mastňáci, kteří tomu hov... rozumí, ale vypadají dobře. http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p401274 … rshot-g1-x   Fotoaparát tohohle typu má plně srovnatelné fotky se střední třídou zrcadlovek, má i formát RAW, který umožňuje tvorbu kreativních fotek, stejně jako zrcadlovky. Obecně platí, že pokud chce člověk zrcadlo, musí si být vědom toho, že na vejlety bude tahat velkou brašnu na objektiv, stativ, baterie atd, což je někdy opruz. Spousta lidí má zrcadlo stejně hozené jen na automat, ale je určená pro lidi, kteří chtějí tvořit kreativní fotky. Prioritou pak není tělo fotoaparátu, ale kvalita objektivu. Na kvalitu fotek má hlavní vliv velikost snímače a světlost objektivu.  Nelze to skutečně takto v kostce popsat, navíc nejsem žádný odborník. Pokud nespěcháš, zkus si o tom něco načíst na odborných webech. Dobrý je megapixel.cz, škodafoto..........

 offline 

 

#25 13.03.2013 22:03:56

Re: Digitální zrcadlovky


Ataman:

s tvym nazorem nemohu souhlasit. at koupis kompakt sebelepisi, porad je to jenom cvakacek s kterym nic moc neudelas - v porovnani se zrcadlovkou. kdyz se tomu chce nekdo zacit venovat tak i ten drahy kompakt te nedonuti premyslet co a jak navolit, proc to nastavit tak ci onak, kdy je lepsi pouzit jaky objektiv, atd.... kompaktem jen cvakas a cvakas a porad z toho lezou koukatelne fotky. kdyz budes bezmyslenkovite cvakat u zrcadlovky polezou ti z toho fotky nekoukatelne, takze se postupne naucisi co a jak aby jsi z toho vytahl fotky odpovidajici kvalite pristroje.
z kompaktu za 1tis. Kc ti budou padat stejne fotky jako z kompaktu za 10tis.Kc
s tim tahanim veskere vybavy taky nemas tak uplne pravdu. kdyz jdes na konkretni akci vezmes si jen to co predpokladas ze vyuzijes, zbytek nechas doma.
jak kdyz jedu nekde krosit a vim ze s sebou budu mlatit o zem stcim do kapsy kompakt jen pro pripad "co kdyby se hodil" a zrcadlovku samozrejme necham doma. naopak kdyz jedu za ucelem neco vyfotit vezmu si zrcadlo, ale taky se podle toho pri jezdeni chovam (nebo se alespon snazim).

a jeste pro ostatni, kdyz uz tu nekdo doporucite nejaky pristroj pripiste taky proc ho doporucujete. na zaklade kterych vlastnosti je prave ten dany kus tou spravnou volbou. jenom cena neni argument, argument jsou technicke vlastnosti a cena.

 offline 

 

#26 13.03.2013 22:58:43

Re: Digitální zrcadlovky


POZOR! Tady jsme si nerozuměli nee1 Já jsem rozhodně pro kvalitní zrcadlovku, za mě konkrétně Canon EOS 600D, pro začátek třeba se setovým objektivem 18-55 IS II , ale jen v případě, že se chci focení trochu věnovat a dělat kreativní fotky. Samozřejmě, že s takovým snímačem uděláš jiný fotky, než s průměrným kompaktem.  Podle zaměření samozřejmě používat různá skla. Ideální univerzálnější objektiv EF-S 18-135. Jak jsem psal, nejsem žádný foto přeborník, ale fotím rád.

Můj předchozí příspěvek směřoval spíše k zamyšlení se nad volbou, zda skutečně zrcadlovku, či vynikající kompakt, byť přání příbuzné, či šéfové bylo na zrcadlovku. Protože skutečně mraky lidí si ji pořídí a pak jedou na autorežim a tahají tašku s náhradním zdrojem, externím bleskem......která prostě musí být velká už jen kvůli postrování a za tři dovolený pochopí, že to na ně má moc stavítek, čudlíků, je to těžký a objemný a hodí to na aukro. To je celý. Naopak, si skutečně myslím, že pro člověka, kterej fotí normálně a nevyhledává cíleně motivy  a netvoří, může být takovej kompakt, na kterej jsem házel odkaz skutečně dobrá volba.A rozhodně ho nikomu nenutím, ani nevychvaluju, jen ukazuju možnou alternativu zrcadlovky k tomu co jsem napsal.
Pokud se budu bavit o ceně, kompakt za dvanáct , čtrnáct už funguje sám o sobě, kdežto jen tělo něčeho slušnýho kolem 12 a + zrcadlo s kabelou dokupy tak 20 litrů.  Je to jen o tom, co každý preferuje, kolik na to má a hlavně, co chce tvořit a jak moc se tomu bude věnovat.   ano 

 offline 

 

#27 13.03.2013 23:59:36

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Digitální zrcadlovky


jak už tady padlo dříve, s žádnou z uvedených značek neuděláš chybu. obě jsou v nejvyšší profilize, určujou trendy zbytku světa a zároveň vytábějí dostupnější zrcadlovky (do kterých pochopitelně promítají své know how). na naučení bohatě stačí ty, co jsi uvedl v prvním příspěvku. a jestli tvá velitelka lpí na zrcadlovce, kup jí - právě ona skýtá onen potenciál výměnných objektiuvů. na začátek postačí seťák s rozumným rozsahem (aby umožňoval focení v interiéru, krajinu a třeba i portrét apod. ...). a dál se uvidí...


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#28 14.03.2013 00:00:31

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Digitální zrcadlovky


To moc žerete.. Každý má v něčem pravdu. Navíc motáte hrušky z jabkama a hlavně neodpovídáte na původní dotaz  lol  Tak teď přidám zase svůj názor  usch  (podotýkám že úplného laika, který si jen pár foťáků osahal..)

Zrcadlo má taky automat, který funguje rozhodně lépe než na kompaktu. Jedinou pseudo výhodu může pro někoho mít kompakt v hloubce ostrosti. Od půl metru do nekonečna. Ale to si klidně foťte mobilem nebo si rovnou kupte vodovky..

O rychlosti ostření se snad ani nemá smysl bavit. Kompakt prohrává na plné čáře.

Že vše řeší světelný objektiv je naprostá kravina, např. kompakt Nikon P300 má světelnost F1.8 a výsledné fotky na zblití.

I má foto-analfabetická manželka, když chce něco pořádně nafotit, vezme zrcadlovku, i když dodnes neví jak se zapíná a kde se přepíná na auto. Ale už i u tak si všimla, že i na focení psa či krámů na mimibazar jsou fotky ze zrcadla lepší. Kompaktem s bleskem jsou přepálené nebo podexponované. Takže spíše kompaktem fotí klidně 10x a na fotce není nic vidět, zrcadlem to cvakne na AUTO max 2x a má použitelnou fotku.  Nemluvě o tom, že psa v běhu kompaktem fakt nenafotí.. Prostě tvrdím, že i neznalý dokáže nafotit se zrcadlem lepší fotky než s kompaktem a zároveň platí, že když někdo blbě nastaví foťák, tak nenafotí nic ani s kompaktem, ani se zrcadlem.

Tvrdit, že kompakt za litr fotí jako kompakt za 10 je opět kravina. Když chci udělat např.  fotku v hospodě u piva, tak s kompaktem s tím toho nafotím mnohem více než se zrcadlem bez externího blesku.

I foťák za 5tis dělá mnohem lepší video než všechny low end zrcadla do hromady.

Udělat kompaktem hezkou fotku je celkem umění, ideální něco s dlouhým ohniskem, ať jde aspoň trochu docílit rozmazání pozadí, na což jsou ale třeba dobré světelné podmínky.

Běžný kompakt nikdy nebude mít ani na míle vzdálený dynamický rozsah jako zrcadlo.

Asi všichni, co trochu fotí, došli k tomu, že k zrcadlu potřebují  kompakt.  Tahat s sebou vždy zrcadlo je kravina a na něco je kompakt lepší (video, makro). Na akční scény je zrcadlo nutnost. A přesto 95% fotek nafotím kompakty.

I poloslepý pozná, jestli byla fotka focena kompaktem nebo zrcadlem. Ale rozdíl, jestli je něco nafoceno zrcadlem s CCD snímačem za 6tis, nebo CMOS zrcadlem 15tis, nebo když to přeženu fullframem za 50tis, na první pohled na obrazovce nikdo nepozná.. Taktéž nikdo na první pohled nepozná jestli to je foceno plastovým seťákem nebo canoňáckým eLkem.. Profík samozřejmě ano, naprosto většina lidí, kterým fotky budete ukazovat ,to rozhodně nepozná.

Můj názor je takový, pokdu je celkový rozpočet do 6ti tis, tak raději kompakt. Od 8tis už zrcadlo. Kdybych teĎ měl kupovat zrcadlo, tak než dát 11,5tis za např. d3100 s 18-55, tak určitě připlatit a vzít za 14tis D3100 s 18-105. Pokud by nebyl rozpočet omezen, tak můžeme klidně pokračovat D5100 s 18-105 za 16,5tis, poloprofík by bral za 20tis D90 + 18-105, za 24tis D7000+18-105, profík by se vám smál, protože nic pod fullframe s prachu a voděodolným hořčíkovým tělem by si ruky nevzal, protože on si nemůže dovolit riskovat fotit takovým plastovým křápem a riskovat ztrátu záběru.

Dotaz zněl jasně, jaké zrcadlo. Ale stejně zmíním jeden kompromis, jakým jsou "mirrorless zrcadlovky" nebo kompakty s "výměnnými objektivy" a vše čemu, se takhle nadává. Prostě ani ryba, ani rak. Tělo kompaktu s dobrým snímačem, hodně kompromisní optikou, vysokou cenou, většinou špičkovým videem. Pokud chce někdo kompakt, tak tohle je výborná volba. I když drahá. Pokud chce někdo zrcadlo, tak o tom bude těžko uvažovat.

 offline 

 

#29 14.03.2013 01:33:40

Re: Digitální zrcadlovky


Tak jsem se tím nějak prokousával a32  smile co jsem se dozvěděl zde i na recenzích,tak pro naše použití je využitelné asi vše po čem jsem pokukoval big_smile . Co mě docela překvapilo(jsem laik, jak poleno) že je tak důležitý objektiv big_smile  v tom případě jsem tedy na vaše rady zavrhnul klasiku 18-55 se kterou jsem pro svoji cenu původně počítal a koukal jsem po něčem jiném 18-105 atd. Ty ceny jsou tam,ale opět někde jinde než jsem původně chtěl a19  nakonec jsem narazil na tenhle set:

http://www.kasa.cz/digitalni-fotoaparat … =srovnavac

Co mě trochu sere(nevím jestli je to ale tak důležité) že nenahrává video-využíváte někdo tuto funkci videa s tak těžkým aparátem?

Má tento set cenu?

Nebo je lepší koupit lepší model těla s klasickým objektivem 18-55 počkat jak nám to půjde atd a poté popřípadě zakoupit bud nový a nebo starší objektiv třeba 18-105?

 offline 

 

#30 14.03.2013 07:55:50

Re: Digitální zrcadlovky


Lukáš:

tu kombinaci co jsi tady nahodil je nejhorsi volba co by jsi mohl koupit. dva ty nejhorsi objektivy dohromady. uz jednou jsem ti tu psal ze ohnisko 200mm z volne ruky neudrzis. je to jen sladka predstava "zoomovat". schvalne si zajdi do obchodu a nebo si od nekoho pujc ojektiv s ohniskem 200mm, nastav si ho az nakonec, a dej k oku. 80% fotek co udelas bude mazlych. z ruky je pouzitelne ohnisko asi tak tech 100mm+- maximalne. ve vetsine casu by jsi mel nasazen jen ten zakladni objektiv 18-55mm.
takhle od kompu si udelals hovno nazor, jen hledas kde je to nejlevnejsi, chce to fakt vyrazit do obchodu kde maji na vyber Nikon i Canon a osahat si je oba, udelat si zkousku, rozhodnout se co chci, a potom teprve zacit vybirat kde to koupim.
1. Jediny Schuman mi tu potvrdil ze dzeni Canonu neni stejne jako drzeni Nikonu - tim bych zacal.
2. Uvedom si ze muzes koupit zvlast telo a zvlast objektiv
3. Nekupuj hned na zacatek set se dvema objektivy, kup si telo a zakladni objektiv, kdyz to vedouci chytne neni problem prikoupit neco dalsiho podle toho co bude chtit fotit. zvirata, portrety, makro atd... na vsechno se delaji objektivy k tomu urcene.
4. projdi si bazary, je spoustu lidi co si koupi pristroj na zacatek, trosku pocvakaji, nauci se s tim a daji ho pryc protoze chteji neco lepsiho aby je nebrzdila technika v jejich rozvoji. takvovy pristroj je porad v dobrem stavu, ale cena je vetsinou na polovine noveho. ja kdyz neco shanim koukam na bazar na paladix.cz

http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=218190 plus http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=241165
http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=237334
http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=241144
http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=241114

http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=240265
http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=238326

pozn: na tu D3000 se fakt vyser, nestoji to za to ji tahat domu.

 offline 

 

#31 14.03.2013 08:11:39

Re: Digitální zrcadlovky


kick-start: dík za názor ano  já bych koupil první kravinu co by mi kdo vnutil smile ok asi koupím lepší tělo se základním objektivem,což jí myslím stejně na začátek bude stačit s tím,že se později dle potřeby přikoupí co jí bude bavit a vyhovovat ano 

 offline 

 

#32 14.03.2013 08:55:58

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Digitální zrcadlovky


nevymejšlej kraviny typu dva objektivy a kup raději sadu s jedním (18-105) opravdu neber objektiv 18-55 budeš akorát zklamanej a zachvíli budeš stejně dokupovat něco s větším rozsahem. Co se týká kvality focení, tak fotit zrcadlovkou a kompaktem je opravdu zásadní rozdíl. I ta nejlevnější zrcadlovka udělá 1000x lepší fotku než kompakt. Nepotřebuje zdaleka tolik světla a fotky co se barevnosti týká jsou prostě úžasný. Není problém fotit na automatiku a postupně se naučíš lépe využívat jednotlivých funkcí. Manuální nastavení je hezká věc, ale pokud nemáš čas (tedy objekt není statický) tak je ti to k prdu a budeš stejně fotit na automat. Jinak pokud chceš fotit např. motocross tak je zrcadlovka nutností s kompaktem budeš mít problém vyfotit něco co se takto rychle pohybuje.
Já jsem zhruba před dvěma lety kupoval základní zrcadlovku Sony s objektivem 18-55 do práce, původně jsme měli ten nej kompakt od Olypusu. Okamžitě jsem byl nadšenej a rozdíl opravdu zásadní. Na základě toho jsem si koupil zrcadlovku domů, protože manželka chtěla zrcadlovku a i mě to celkem baví. Byl jsem od začátku rozhodnutý pro Nikon a chtěl jsem D5100, ale nakonec jsem se plácl přes kapsu a pořídil jsem D7000 + objektiv Tamron 18-270. Vím, že spousta lidí co focením zabývají, tak řeknou, že je lepší mít více objektivů což je z hlediska kvality fotky jednoznačné, ale pro mne je tento objektiv ideální volbou.
Já osobně zrcadlovku sebou tahám jen tam, kde chci opravdu něco nafotit. Kde potřebuji jen něco zdokumentovat použiji telefon, který stejně fotí lépe než většina levných kompaktů a pro mé využití je to naprosto dostačující a hlavně mám ho vždy u sebe.
Pokud to tvou přítelkyni baví a jsi ochotnej ty peníze investovat tak kup základní zrcadlovku s objektivem 18-105 a uvidíš, že budete překvapeni jak dobře to fotí.

 offline 

 

#33 14.03.2013 13:35:05

Laos
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 35
Založená vlákna
Motorka: XR 650R a další
Věk: ucházející(30-40)
0 0

Re: Digitální zrcadlovky


Lukáš:

šel bych spíše cestou základního těla a lepšího objektivu. Pokud chceš vidět znatelné rozdíly mezi kompaktem a zrcadlovkou, tak objektiv tam hraje hlavní roli.
Začínal jsem na Canonu 450D s objektivem od sigmy 24-70 se světelností 2,8 v celém rozsahu. Tam mi ale chyběl spodek(18-24mm) Po čase jsem dokoupil objektiv  canon 100-400L 2,8-5,6 a to bylo fakt idelální na focení motorek v letu atd. prostě tam kam se normálně nedostaneš máš v přiblížení wink (ale je to o penězích).
Po čase jsem zjistil, že mě to baví a prostě jsem přestoupil do vyššího levelu. Canon 7D a objektivy canon 16-35, pevnou 50 a 70-200. Musím říct, že pevná 50tka je ostrá jako břitva a jako portrétový objektiv je the best. Jestli chceš vidět nějaký výsledky focení, tak tady: http://laosek.rajce.idnes.cz/
Jsou tam dokumentační fotky z akcí, ale nejsou tam studiovky, ty na internetu nemám. Ale snad si uděláš alespoň nějakou představu co leze z 450 tak 7D.
Je to krásný koníček. Světlu zdar wink 

 offline 

 

#34 15.03.2013 19:07:02

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Digitální zrcadlovky


Vy mě fakt štvete  lol  Téměř 7 let jsem byl spokojený se starým zrcadlem, ale po přečtení tohoto vlákna jsem ho ze srandy dal do inzerce a byl okamžitě fuč a teď si musím nový foťák vybírat taky  lol 

 offline 

 

#35 15.03.2013 19:09:50

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Digitální zrcadlovky


C.J.:

 lol  lol  lol  lol  ano  ano  ano  ano 


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#36 17.03.2013 07:41:10

Re: Digitální zrcadlovky


Ahoj,v prvni rade bych chtel rict ze jsem totalni amater co se tyce foceni,zrcadlovek atd...jen bych rad vyfotil krajinu kdyz je clovek nekde na zajimavy vyjizdce,osoby,zvirata a rad bych se pri prohlizeni fotek s kvality nepozvracel (zatim jsem fotil kompaktek co mame doma a to  a30 ) tak jsem se zacel pokoukavat a nejlip mi prijde Nikon D3000. Pro zacatecniky ideal,menu prehledny,fotky taky hezky co jsem koukal,zkratka to by mi bohate stacilo,jen se nevyznam v objektivech. A tady smeruje i moje prosba co rikate na objektiv Nikkor 18-70/3,5-4,5 AF-S G-ED. Presne se ani nevyznam co jaky pismeno/cislo udava.

 offline 

 

#37 17.03.2013 16:05:10

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Digitální zrcadlovky


Nikkor 18-70/3,5-4,5 AF-S G-ED je lepší než setový 18-55, jen nemá stabilizaci. Předpokládám, že přemýšlíš o bazarovém kousku, pohybují se za cenu kolem 3tis, jako novější 18-55 se stabilizací (ozanečení VR). Takžě spíše záleží, za jakou cenu bude..

 offline 

 

#38 17.03.2013 18:08:18

Re: Digitální zrcadlovky


C.J.:

Diky moc,a myslis ze by to pro me jako amatera byl velkej problem bez stabilizatoru?  Prodava to jako set za 6.5k..vaham big_smile

 offline 

 

#39 17.03.2013 18:38:09

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Digitální zrcadlovky


Já měl téměř 7 let nestabilizované objektivy 18-55 a 55-200, nijak mi stabilizace nechyběla (i když s 55-200 šlo fotit jen za hodně dobrého světla).. Stejně fotím spíše věci v pohybu a tam je mi nepomůže. 6,5k je podle mě dobrá cena, za 6tis koupíš jen tělo (nové). Prostě cena odpovídá tomu, co foťák nabídne. Když připlatíš 2-2,5k, tak máš D3100 nebo i D5000 v setu 18-55. Atd, atd.. D3000 ale myslím bohatě stačí, prostě za tyhle peníze člověk koupí jen lepší kompakt, který ale fotí mnohem hůře..

 offline 

 

#40 19.03.2013 21:04:41

Laos
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 35
Založená vlákna
Motorka: XR 650R a další
Věk: ucházející(30-40)
0 0

Re: Digitální zrcadlovky


Zaluthino:

Velmi obecně stabilizaci má  smysl kupovat u delších objektivů. Doporučuji ti mrknout na tento web, jsou tam všechny tvé budoucí otázky wink http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů