Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

ortézy

#1 07.01.2013 16:56:19

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

ortézy


čau,
potřeboval bych poradit. Nemáte někdo zkušenosti s ortézama kolen. Rád bych pořídil a nevím které.
Mám vytipované tyto:
POD K700 - http://shop.razzo.cz/chranice/ortezy-na … nee-brace/
UFO PLast Morpho fit - http://www.ufoplast.com/en/product-deta … tors/KB003
EVS Axis - http://evs-sports.com/store/product.php … 287&page=1

celkem mě lákají ty UFO, ale je to novinka a nikde nic o nich není.
Co vy na to?

 offline 

 

#2 07.01.2013 17:08:44

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: ortézy


Čau asi budu taky řešit něco podobného tak tvůj příspěvek budu sledovat (z dovolením) co se ti přihodilo že potřebuješ ortézy?
Já jsem se díval na tyhle: http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_ … Brace-0001

Docela mě zaujalo tato ortéza: http://www.sanomed.cz/e-shop/dolni-konc … /0093654-1 je částečně hrazena pojištovnou ale nevím kolik a za jakých podmínek

Dobrá cena:http://www.motops.cz/chranice-evs/1883-evs-rs8-kolenni-chranice-ortezy-par/

Editoval Pitr (07.01.2013 17:32:40)


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#3 07.01.2013 17:36:05

matejcharvat
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 174
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: KTM 125 SX
Věk: 28
2 0

Re: ortézy


Rozhodně bych nebral užívání ortéz jako důvod, že musíš mít něco s kolenem. To už je pozdě...musíš to používat hlavně preventivně.
Já osobně používám levnější verzi POD K300 a jsem spokojenej, stabilita kolena je v nich subjektivně hodně dobrá. Dá se navíc nastavit míra propnutí.

 offline 

 

#4 07.01.2013 17:40:51

Paja450
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 183
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Yamaha WR450F 2008
Věk: 22
1 0

Re: ortézy


Čau kamarád mi půjčil na zkoušku tyhle-  http://www.ride4stars.cz/chranice/kolen … ell-white/

Seděli mi parádně, celkem pohodlný jen si zvyknout na ten omezený pohyb  cool 
Měl jsem půjčený i ty starší od Asterisk, nebyli špatný ale ty nový mi seděli líp, cena je teda dost vysoká ale přemýšlím že do nich půjdu..


Chytřejší ustoupí, řekl si policista a uhnul se mi z cesty big_smile

 offline 

 

#5 07.01.2013 17:49:52

Re: ortézy


pokud potrebujete doopravdy ortezu musite hledat DonJoy a podobne. skutecna orteza musi mit pevny ram ze dvou protejsich stran. pod lytkem zespodu a na stehne zhora. presne takovou jako je v odkazu pouzivam. spodni cast je az do boty do urovne horni prezky.
orteza chrani koleno proti vybehnuti nebo zvrtnuti do strany. zalezi na tom co v kolenu mate poskozeno. predni krizovy vaz drzi koleno aby nevyletlo dopredu, zadni krizovy vaz aby se nepropadlo dozadu a bocni vazy brani prolomeni do stran. vsechny tyto smery nezadouciho pohybu orteza dokaze podrzet (v ramci moznosti). v kloubu ortezy se da nastavit maximalni uhel flexe (zohnuti). to kdyz mate koleno cerstve po urazu a nedokazete ho jeste dotahnout uplne az lytkem na stehno.
tyhle ortezy se pouzivaji na sport vseobecne, fotbal, hokej, lyze neni to delano primo na motocross.
delaji se ve velikostech jako konfekce, S,M,L,XL, XXL meri se sirka kolene pod ceskou, takze ne v tom nejsirsim miste.
ja ji kupoval pouzitou na eBay z US, tam je to na mistni pomery docela levne, lidi po operaci kolene ji pouzivaji tak rok nez koleno roztrenuji a potom ji odlozi, protoze nesportuji a k normalnimu pohybu ji uz nepotrebuji tak jim uz na nic neni a streli ji. ono na te orteze neni prakticky co rozbyt, je to hlinik(nebo jeho slitina) maximalne byvaji osoupane kloubky od kalhot.
ty odkazy co tady uvadite jsou vsechno jen kolenni chranice, se skutecnou ortezou to nema nic spolecneho. najdete si anatomii kolena a bude vam to hned jasne.

 offline 

 

#6 07.01.2013 17:50:56

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: ortézy


matejcharvat:
No to vědět dřív ,že i já budu patřít do té skupiny co si urve křížový vaz  a8  ne Tak už je sice pozdě ale myslím,že pořád je co ochraňovat. Ty ceny jsou neskutečné to jo ale na druhou stránku se ty ortézy dají využít i třeba na lyže.


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#7 07.01.2013 17:55:40

fiko7
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 148
Založená vlákna
Místo: Kolín
Motorka: KTM sx 250
Věk: 21
0 1

Re: ortézy


za mě Asterisk  ano http://www.mx-shop.cz/asterisk-ortezy-cell-par/

 offline 

 

#8 07.01.2013 18:02:42

matejcharvat
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 174
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: KTM 125 SX
Věk: 28
2 0

Re: ortézy


Pitr:

No, jo...to nikdy nevíš. Každej ale může vědět, že právě třeba přetrženej křížovej vaz je mezi motorkářema (off) dost častý zranění. Proto si myslím, že o ortézách by měl uvažovat každej a ne jen ten, kdo už má koleno "po repasi". Nebo si myslíte, že za to ty peníze snad nestojej? Jasně že ani ta nejlepší ortéza nemůže zaručit, že se to nestane, ale může minimálně dost snížit pravděpodobnost. Já jsem osobně do tý doby, než jsem si ortézy koupil při každym tréninku aspon jednou přemejšlel o tom, že musim dávat kam ty nohy strkám. Jakmile tohle začneš řešit, podle mě to je jasná cesta k tomu, jak si fakt něco udělat smile. Proto jsem je následně dost rychle pořídil. To je můj názor.

 offline 

 

#9 07.01.2013 18:12:30

Re: ortézy


matejcharvat:

kotnik v pevne bote, ktera protoze je vysoka dela na nohu paku, koleno v orteze, tak dalsi a uz posledni misto kde to muze povolit, (a ono to tam doopravdy praska) je kycel - tohle mi rekl doktor ktery s tim ma uz nejake zkusenosti  wink 

 offline 

 

#10 07.01.2013 18:22:42

matejcharvat
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 174
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: KTM 125 SX
Věk: 28
2 0

Re: ortézy


kick-start:

Je na každém, aby si udělal svůj názor a řídil se tím. Já si myslím to, co jsem napsal a bez ortéz se na motorce prostě necítím dobře. Už jsem si párkrát blbě šlápnul nebo mi to chytlo špičku v drážce (bez ortézy) a byl jsem rád, že bolest po chvíli ustala a nic s tím nebylo.

 offline 

 

#11 07.01.2013 18:33:22

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: ortézy


matejcharvat:
 ano  ano  ano  ano  ano  ano  ano  jj nepřemýšlel jsem o tom nikdy před tím ale teď už musím. Repasi nemám jen mi dělali artroskopii s výhledem na plastiku  a8  key 


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#12 07.01.2013 18:48:21

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


Trochu související dotaz, máte někdo zkušenost,  které kalhoty jsou dole dost široké, aby se pod ne pohodlně vešly větší chrániče? Koupil jsem kalhoty Thor Phase a dole pod kolenem jsou už dost úzké  neutral 

Editoval C.J. (07.01.2013 18:48:54)

 offline 

 

#13 07.01.2013 19:06:01

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: ortézy


C.J.:
Já mám NoFear a jsou dobré chrániče pod ně dám bez problému. Stály cca 1800,- ale chrániče mám normální kloubové ,takže netuším jestli jsou ty ortézy větší  ano 


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#14 07.01.2013 19:23:28

Jpour
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 378
Založená vlákna
Motorka: yz 400, KTM EXC 450
Tel: 725521561
0 0

Re: ortézy


kalhoty od firmy MSR=maximalni spokojenost slusnej vnitrni prostor a hlavne pevnost materialů wink 

 offline 

 

#15 07.01.2013 20:02:32

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


kick-start:

Co se týče těch odkazů zmíněných v prvních příspěvku tak  to ortézy opravdu jsou a myslím že i je poznat, že pevný rám to má  smile .

Osobně mám POD k300 měl jsem v ruce i k700 a osobně si myslím, že ten rozdíl není až takový a na noze to je tak to poslední co vnímáte smile A jak již bylo řečeno mělo by to sloužit i jako prevence a ne až když si s ním něco uděláte, ale je na každém na kolik si cení svého zdraví smile

 offline 

 

#16 07.01.2013 20:09:32

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: ortézy


kick-start napsal(a):

pokud potrebujete doopravdy ortezu musite hledat DonJoy a podobne. skutecna orteza musi mit pevny ram ze dvou protejsich stran. pod lytkem zespodu a na stehne zhora. presne takovou jako je v odkazu pouzivam. spodni cast je az do boty do urovne horni prezky.
orteza chrani koleno proti vybehnuti nebo zvrtnuti do strany. zalezi na tom co v kolenu mate poskozeno. predni krizovy vaz drzi koleno aby nevyletlo dopredu, zadni krizovy vaz aby se nepropadlo dozadu a bocni vazy brani prolomeni do stran. vsechny tyto smery nezadouciho pohybu orteza dokaze podrzet (v ramci moznosti). v kloubu ortezy se da nastavit maximalni uhel flexe (zohnuti). to kdyz mate koleno cerstve po urazu a nedokazete ho jeste dotahnout uplne az lytkem na stehno.
tyhle ortezy se pouzivaji na sport vseobecne, fotbal, hokej, lyze neni to delano primo na motocross.
delaji se ve velikostech jako konfekce, S,M,L,XL, XXL meri se sirka kolene pod ceskou, takze ne v tom nejsirsim miste.
ja ji kupoval pouzitou na eBay z US, tam je to na mistni pomery docela levne, lidi po operaci kolene ji pouzivaji tak rok nez koleno roztrenuji a potom ji odlozi, protoze nesportuji a k normalnimu pohybu ji uz nepotrebuji tak jim uz na nic neni a streli ji. ono na te orteze neni prakticky co rozbyt, je to hlinik(nebo jeho slitina) maximalne byvaji osoupane kloubky od kalhot.
ty odkazy co tady uvadite jsou vsechno jen kolenni chranice, se skutecnou ortezou to nema nic spolecneho. najdete si anatomii kolena a bude vam to hned jasne.

to s tebou nemohu souhlasit samozřejmě, že když chceš mít super ortézu tak si musíš nechat vyrobit na zakázku CTI (cena jedné 27tis.), ale to co jsem vybral jsou již plnohodnotné ortézy akorát nejsou na zakázku. Navíc jsou všechny vyvinuty přímo na motocross. Rozhodně to nejsou jen chrániče jak píšeš. Navíc i ty nejlepší ortézy jsou dnes z carbonu a ne z hliníku, tomu již odzvonilo.
Každopádně si dělej co chceš, ale nepleť ostatní, kteří si chtějí něco podobného pořídit.

 offline 

 

#17 07.01.2013 20:16:44

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


skodavrs:

přesně tak smile myslím že třeba takovej Asterisk a jemu podobné ví jak udělat ortézu, aby měla nějakej smysl..

Navíc pokud padne normál seriovka tak si myslím plní stejnou funkci jak ta dělaná na míru ..  Mě osobně myslím už nejednou zachránila  smile 

Jinak vyvaroval bych se takových všemožných kloubových kolenních chráničů (tuším že něco dělá 661, thor snad i acerbis) nebo nižších řad "ortéz" od EVS  to s ortézama nemá až toliko společného.

 offline 

 

#18 07.01.2013 20:16:56

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: ortézy


Pitr napsal(a):

Čau asi budu taky řešit něco podobného tak tvůj příspěvek budu sledovat (z dovolením) co se ti přihodilo že potřebuješ ortézy?
Já jsem se díval na tyhle: http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_ … Brace-0001

Docela mě zaujalo tato ortéza: http://www.sanomed.cz/e-shop/dolni-konc … /0093654-1 je částečně hrazena pojištovnou ale nevím kolik a za jakých podmínek

Dobrá cena:http://www.motops.cz/chranice-evs/1883-evs-rs8-kolenni-chranice-ortezy-par/

no problém klidně se přidej.
S kolenama naštěstí nic nemám, ale nehodlám čekat až si něco udělám. Je to sice ranec, ale už mi není 20 a co bych pro sebe neudělal. a1 
Já jsem vybíral na základě hodnocení z jinejch fór kde jak POD tak EVS velmi chválí. Asterisk jsem vyřadil, jelikož jsem našel dost negativních zkušeností. Ufo je novinka a fakt se mi líbí.
Ještě jsem to konzultoval s profíkem a prý jsou všechny mé tipy dobré a nemůžu nic zkazit žádnými z nich. Důležité je jak padnou na nohu a také velmi důležitá je dostupnost náhradních dílů, takže EVS jsou ze hry protože s touto značkou je v Čr problém. Zítra jdu testout ty PODy tak uvidíme.

 offline 

 

#19 07.01.2013 20:41:58

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: ortézy


C.J.:

treba polednik je ok a cena perfektni a vydrzi fakt dost


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#20 07.01.2013 20:45:51

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: ortézy


Takže máš namysli tyhle jo :http://foxobchod.cz/fox-ort%C3%A9zy-pod-k300 velice dobrá cena
A co ten vyšší model :http://foxobchod.cz/Ort%C3%A9zy%20fox-pod-k700-prav%C3%A1-lev%C3%A1?filter_name=POD%20k700

Editoval Pitr (07.01.2013 20:48:46)


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů