Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jak mi dnes jeblo v kokosu

#161 24.10.2012 14:31:56

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


kiwibibo: zadny z kol kolem 140-160 zdvihu uz neni spravny nacini na maraton, i kdyz jsou ta kola vetsinou natolik kvalitni, ze se maraton na nich objet da.
Zalezi na tom, co chces jezdit, kolik hodlas namotat noham aby byla fyzicka...
Otestoval jsem si par biku od 100 do 160 zdvihu, od xc po enduro. Dnesni 140 mm ramy jezdi jak 120 pred par lety, nejvetsi rozdil zde dela obuti a vaha kol.
Pokud jsi vyjezdenej, na 120 mm zdvihu das vetsinu toho co kamosi na vyssich, pokud nejsi, vyssi zdvih ti vic odpusti.
Vubec bych se nebal zdvihu kolem 150, pokud nepokukujes po jezdeni na bednu na maratonech... Fakt zalezi na stylu ktery chces jezdit...

 offline 

 

#162 24.10.2012 15:22:16

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


To mi je všetko jasné, v bikoch nie som žiadny začiatočník smile Ide mi o ten osobný názor volodaja - niekoho, kto taký bajk má a s odstupom času vie zhodnotiť, či vybral správne.
Samozrejme nie je nad vlastnú skúsenosť, keď si môžeš na takom bajku pojazdiť pár km a urobiť si vlastný názor smile
Honzan, ty jazdíš na čom?


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#163 24.10.2012 15:49:13

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


kiwibibo: Vlastniho mam starsiho stumpa na 120-120, plus zene jsem postavil kolo na sportovnim ramu meridy hfs (130-115) - to je dobrej a rychlej stroj, otestovano jizdou mam novejsi stumpjumper, giant reign a trance, niner rip, turner 5 spot, cannondale, rb iq, haibike, commencal meta, nejaky meridy, gt...  ja uz si to vsecko nepamatuju...

reign je kolo, kde mi nevadil vyssi zdvih a v lehkem setupu to jelo temer jako trance, co mi na vsech giantech vadi je velky pedalkick (proste citis chod zadni stavy pri slapani a taha to za retez) a relativne mala citlivost na drobne nerovnosti (coz se da ovlivnit prenastavenim tlumice, pripadne tlumicem s vetsi komorou)... reign na ty zdvihy jel ale docela pekne a bylo to bytelny kolo, snad jen meli nejake problemy s praskanim vahadel, ale to by melo byt minulosti... podle me na tvrdsi zachazeni je to dobra volba, na trailovy az xc jezdeni bych volil spis trance...

rozhodne je moznosti mnoho a bylo by dobre se na ruznych kolech projet, aby jsi poznal, ktere ti sedne lip - me treba ten pedalkick giantu vadi natolik, ze bych si to neporidil...

 offline 

 

#164 24.10.2012 16:20:24

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


kiwibibo> Čauko, maratón som na ňom jeden absolvoval (Fatran tento rok, stredná trať), tak isto aj jednu 24-hodinovku. Odjazdiť sa to dá, ale ja nejazdím na bedňu, takže ma nejak moc neobmedzuje. S výberom som veľmi spokojný aj keď dopredu by som asi teraz zobral miesto 32 mm 36 vidlu. Je pevnejšia a ja si práve rád skočím a aj rýchlejšie to pustím dolu rozbitým terénom. Občas si zajazdím aj na miestnej FR trati (drevenné lavičky, hlinenné lavice a menšie dvojáky). Keby som menil tak skôr ešte na 160/160. Tu na okolí je to predsa tvrdšie jazdenie, tak sa dá taký bicykel využiť, kopec ľudí ich tu jazdí a sú spokojní.

Celkovo prešiel trochu úpravou na AM/EN jazdenie takže o nejakých 13 kg môžem snívať. T.j. nahodil som teleskopickú sedlovku, napínak reťaze Bionicon C-Guide (nechcel som sa vzdať veľkého prevodníku, ale padanie a mlátenie reťaze vadilo), väčšie kotúče. Chystám ešte kúsok kratší predstavec a širšie rajdy. Skôr sa už bude blížiť k 15. Inak bike je dosť univerzálny, ako vravím zajazdím FR trať, jasné že nie ako na originál biku, maratón aj výlety po horách do tých 70 km. Ako Honzan spomenul, to ako ide ovplyvnia hlavne kolesá a plášte. Jedny kolesá mám originály s ráfikmy Mavic EN 321 a plášte Kenda Nevegal. Tieto kolesá toho dosť vydržia, dropy okolo 1-1,5 metra aj medzi skaly zatiaľ bez problémov a ani raz nebolo treba centrovať. Druhé kolesá mám ľahšie s užšími ráfikmy a nahodené Nobby Nic. Idú veľmi pekne po asfalte a zvážniciach. Väčšinou ich vozím na dlhšie výlety. Nedržia tak dobre ako Kendy a ani ráfy toľko neznesú. Napr. teraz v sobotu som ich zobral na časť hrebeňa MF, jeden zle odskočený dropík a zadok trochu hádže.

Pedalkick ako spomína Honzan si treba skúsiť. Niekomu vadí veľmi, ja ho v podstate nevnímam ani v dosť rozbitom teréne pri najľahšom prevode. S citlivosťou na menšie prekážky má pravdu, zadná stavba sa šľapaním zamyká tak nežehlí tak ako niektoré iné. Cestou dolu bez šľapania žehlí krásne. Vahadlá praskali na ReignX, ktorý má 170 mm. Kvôli ISCG návarkom pre napínak vyfrézovali kus vahadla na dosť nešťastnom mieste. Kamoš tie vahadlá už dve zlomil. Tiež súhlas, ak chceš niečo nie až tak bytelné, tak TranceX je super voľba. Ak by nesedel pedalkick tak skúsiť nejaký 4-čap. Napríklad Stumpjumper alebo Camber, prípadne kopec ďalších značiek a modelov smile.

 offline 

 

#165 24.10.2012 16:43:19

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


volodaj: pristi sezonu bych se ti rad ozval, ze bych vzal par kluku, nadsenych bikeru a zastavili bychom se kouknout do vaseho kraje?
U nas se taky celkem prezbrojuje na 140-160 zdvihy do am-fr... Ja bych taky prezbrojil, ale nejak nemam za co. V pomeru casu straveneho na gasovi a kole
mam castecne nutkani prodat stumpa i gase a poridit neco jako je commencal meta, liteville 301-601,stumpa evo nebo titus el gapo...
No zatim skoncim teleskopickou sedlovkou a poradnejma balonama na zimu...

Jinak s vidlici - nevim co tam mas, ale velmi pomaha pevna osa, myslim si, ze i vic jak 36 nohy... (i kdyz 36 na pevne je proste motorka... wink )

 offline 

 

#166 24.10.2012 16:45:28

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


Super, to som potreboval počuť,  dík  ano
Využitie bajku by u mňa bolo v podstate podobné tvojmu. Pri zjazde sa k bajku veľmi jemnô nesprávam, takže radšej by som volil toho Reigna, nech to čosi už vydrží smile
Ešte sa ťa spýtam, ty máš asi Martinské hole pochodené - chcem si dať hrebeňovku z Rajeckýh Teplíc cez Martinské hole a dolu do MT/Vrútok. Ktorou značkou si najviac užijem zjazd dolu do doliny?   


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#167 24.10.2012 16:57:29

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


Honzan> Jasné, ozvi sa. Sú tu fakt pekné terény kde sa dá pojazdiť. A to čo som doteraz nepoznal spoznávam vďaka chalanom s ktorými som sa popri jazdení zoznámil. Toto prezbrojovanie vidím dosť aj v okolí. Kopec ľudí, čo jazdilo závodne maratóny sa rozhodlo si to viac užívať a baviť sa. Tiež dosť DH jazdcov si povedalo, že už stačilo adrenalínu a chcú niečo kľudnejšie. Čo sa snov týka, tak ma už tiež viac krát napadlo predať Yamahu aj Reign a kúpiť iný bicykel. Okrem tých čo si napísal ma lákajú ešte Intense Tracker, nová Commental Meta AM a sen najväčší Ibis Mojo HD. Intense a Mojo som mal možnosť skúsiť a je to fakt pecka.

Vpredu mám Fox Float s 15 mm osou, ono mi to v podstate stačí a keby si človek neskúsil 36 s 20 mm osobou tak by ani nezistil, že chce iné big_smile. To je ako s motorkami, radšej iné neskúšať, lebo človek to hneď potrebuje smile.

kiwibibo> Tak potom skús či nevadí pedalkick a kupuj. Ak bude vadiť tak treba skúšať ďalej. Ak chceš hrebeňovku tak buď zelená na Bystričku, to bude ale asi krátke, ale potom potiahnúť až na sedlo Prašivé a po žltej dolu do Jedľovín (časť Martina). Oboje sú parádne, je tam všetko čo má byť pri správnom bikingu (korene, skaly, parádne výhľady po lúkach z hrebeňa). Tú žltú sme šli asi 2 týždne dozadu v rámci jedného sranda preteku čo sme robili pre pár známych. Na tomto videu je prvá polovica hrebeň od Krížavy smerom na juh a dolu po zelenej na Bystričky, druhá polovica videa je od Krížavy smerom na sever a dolu po žltej na Jedľoviny. Obe trasy sú zachytené aj pomocou GPS v nasledujúcom linku + pár ďalších z okolia http://www.bikemap.net/user/fb619617700/routes

A tu to video:
http://vimeo.com/50812912

Editoval volodaj (24.10.2012 17:00:51)

 offline 

 

#168 24.10.2012 17:23:22

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


Já taky začínam přemejšlet že si na jaře koupim nějaký to koleso. Jdu na operaci s kolenem, takže terén necham radši (aspoň nějakou dobu) bejt.
Chtěl bych něco na dojíždění do práce ( asi 300m  lol ) vedle do vsi do hospody (asi 4 km  a1 ) sem tam něco delšího. Možná jednou za rok, na pár dní někam vyrazit. Uplně něco silničního nechci, potřebuju aby to zvládlo i nějakou tu kodrcačku na polňačkách atd.

Cenově bych viděl každopádně něco jetýho. Co by ste poradily? Zatim asi nic konkrétního, ale aspoň po čem koukat.

Cenově tak do 10tis
Moje proporce - 100 kilo, skoro 190 cm  smile 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#169 24.10.2012 17:59:03

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


volodaj: Veď to je Tony z Púchova smile Jazdíš aj s ním?
Dík za ten odkaz, máš ich tam dosť, niečo si už vyberiem  ano 


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#170 24.10.2012 18:12:04

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


kiwibibo> Bol teraz jazdiť s chalanmi v sobotu, ja som bol s inou partiou. Ani sa s ním nepoznám. Ostatní by tiež mali byť z Púchova. Niektorí z tej partie boli na tom preteku, čo som spomínal a vyhral ho tiež chalan od vás (Peťo M.). Tento čo točil (Tomáš V.) bol jeden z mála, ktorého som predbehol big_smile.

 offline 

 

#171 24.10.2012 18:55:18

mladas87
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 54
Založená vlákna
Místo: Klášterec nad Ohří
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 24
Tel: 723460512
0 0

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


Přes 5 let DH,Freeride smile



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2876_2759_1052441716651_7708832_n.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2876_2612_1037856592032_337779_n.jpg

Editoval mladas87 (24.10.2012 18:56:05)

 offline 

 

#172 24.10.2012 22:28:15

Krusak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Suzuki Dr 400,WR 450
Věk: 35
1 0

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


Zdar,jedině celobrko jezdím SCOTT Genius 10 (teda jezdim 300km tenhle rok   ee2  ee2  ee2 )max.spokojenost


Nikdy neříkej nikdy

 offline 

 

#173 25.10.2012 01:45:56

Vláďa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 935
Založená vlákna
Místo: ČR
Věk: 50+
Tel: Lenovo
0 0

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


Honzan napsal(a):

kiwibibo: Vlastniho mam starsiho stumpa na 120-120, plus zene jsem postavil kolo na sportovnim ramu meridy hfs (130-115) - to je dobrej a rychlej stroj, otestovano jizdou mam novejsi stumpjumper, giant reign a trance, niner rip, turner 5 spot, cannondale, rb iq, haibike, commencal meta, nejaky meridy, gt...  ja uz si to vsecko nepamatuju...

Nerozumím řeči vašeho kmene nee1  deb1 , asi jsem "stará škola"
Ale nic ve zlém, hlavně že vy víte, o co jde  a1 

 offline 

 

#174 25.10.2012 07:38:18

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


Carel: V tvym pripade to bude tezsi - vyber velikosti zalezi jak mas dlouhe nohy. Pokud kratsi v pomeru k telu tak koukej po velikosti L (19-20), pokud dlouhe tak XL (21 a vic). No v L najdes modelu vic, v xl bude vyber minimalni.
Hledal bych ted po sezone, kdy spousta lidi bude kupovat nova kola. V te cene co pocitas je vyber slusnych horaku celkem maly. Musis si rict co chces - zda mtb 26 kola nebo crosse s odpruzenou vidli, pripadne mtb s 29 koly...
podle toho pak vybrat. Ja bych shanel mtb 29 protoze nehodlas je zdit nejaky velky teren a 29 kola jsou na silnici i v lehkem terenu lepsi... Zameril bych se na slusny ram, co nejlepsi vidli (pokud se podari rockshock nebo neco podobnyho byl by to uspech) a pripadne slusna kola. Zbytek je spotrebak a pocitej ze to bude jak s motorkou - bude treba udelat nejakou udrzbu aby to jezdilo spolehlive...

 offline 

 

#175 25.10.2012 08:55:34

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


Vláďa napsal(a):

Honzan napsal(a):

kiwibibo: Vlastniho mam starsiho stumpa na 120-120, plus zene jsem postavil kolo na sportovnim ramu meridy hfs (130-115) - to je dobrej a rychlej stroj, otestovano jizdou mam novejsi stumpjumper, giant reign a trance, niner rip, turner 5 spot, cannondale, rb iq, haibike, commencal meta, nejaky meridy, gt...  ja uz si to vsecko nepamatuju...

Nerozumím řeči vašeho kmene nee1  deb1 , asi jsem "stará škola"
Ale nic ve zlém, hlavně že vy víte, o co jde  a1 

Tak ako máš rôzne značky a typy motoriek, tak isto aj bicykle. Len tam je výber podstatne väčší a Honzan nejaké značky a modely vymenoval.

 offline 

 

#176 25.10.2012 22:42:46

Vláďa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 935
Založená vlákna
Místo: ČR
Věk: 50+
Tel: Lenovo
0 0

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


volodaj napsal(a):

Vláďa napsal(a):

Honzan napsal(a):

kiwibibo: Vlastniho mam starsiho stumpa na 120-120, plus zene jsem postavil kolo na sportovnim ramu meridy hfs (130-115) - to je dobrej a rychlej stroj, otestovano jizdou mam novejsi stumpjumper, giant reign a trance, niner rip, turner 5 spot, cannondale, rb iq, haibike, commencal meta, nejaky meridy, gt...  ja uz si to vsecko nepamatuju...

Nerozumím řeči vašeho kmene nee1  deb1 , asi jsem "stará škola"
Ale nic ve zlém, hlavně že vy víte, o co jde  a1 

Tak ako máš rôzne značky a typy motoriek, tak isto aj bicykle. Len tam je výber podstatne väčší a Honzan nejaké značky a modely vymenoval.

Díky za objasnění smile  V dobách mého mládí byl vrchol techniky Favorit a teď už mě šlapání do pedálů moc neláká usch 

 offline 

 

#177 13.11.2012 16:53:09

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


Kluci má cenu kupovat něco takovýho? Nerozpadne se to? Limit jsem si dal 10ticek, kdyby se mi něco líbilo tak dam i víc  wink Nevadilo by mi třeba lepší, ale jetý  smile 
http://aukro.cz/mtb-horske-kolo-leaderf … 22752.html
http://aukro.cz/splatky-kolo-scud-26-ac … 23904.html

Už mam povoleno po operaci jezdit na kole, do zimy už to odjezdim na starym, ale na jaro něco budu chtít. Kdyby jste o něčem věděli tak dejte vědět. Osobně bych si ho mohl vyzvednout třeba trasa Humpolec-Brno-Trenčín. Nebo nejlíp Jižní čechy nebo zásilkovka  smile 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#178 13.11.2012 17:11:08

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


Carel:
Ak ti nevadí na oboch ťažká a málo funkčná vidla, prečo nie. Na výlety po poliach a lesných cestách bude stačiť.


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#179 13.11.2012 17:31:17

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


kiwibibo:

Myslim si že já to ani nepoznam  big_smile A na to moje pojíždění něco takovýho bude stačit až až. A sjezd někde v lesíku, bez nějakej extra skoků by to taky zvládnout mohlo ne  smile 

Ještě se pozeptam v kamenejch prodejnách v okolí jakou maj nabídku abych to měl zkouknutý  smile 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#180 13.11.2012 17:41:46

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Jak mi dnes jeblo v kokosu


Carel: mno zkusil bych si najit na bike-forum.cz kluky co staveji kola. Myslim ze se dokazou dostat na pekny kola i kolem tve cenovky, aniz by to byli funkcne sroty...
Ona bohuzel dobra prehazovacka spatny zbytek kola nespasi...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů