Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.

#1 04.10.2012 19:46:56

hypostom
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Motorka: TT+FZR
Věk: 23
0 0

Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


Ačkoli nás tu všechny spojuje jedna stopa, ať už asfaltu či bahna, jistě máme každý nějaké zkušenosti s finančními poradci, analytiky nebo jen obsluhou přepážky na bance.

Jaký kdo na to máte názor?

Vím že toho je na dnešním trhu dosti a sem tam i mě se někdo ozve.

Jak se můžou uživit. . . ?


I pád na držku je pohyb dopředu !!!

 offline 

 

#2 04.10.2012 20:39:27

grindcore69
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 151
Založená vlákna
Místo: morava
Motorka: Yamaha XT 600E, WR 450F, pincek
Tel: čiňan poškrabaná fólija, baterka na piču
3 0

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


Nevím no.....sere mě jak tito takzvaní poradci otravujou lidi, jestli nechcou využít jejich služby......myslím že pokud má člověk všech 5 pohromadě a umí trochu hospodařit, rady těchto "odborníků" nepotřebuje.....toť můj názor


Kill the fucking trends - Extreme enduro for extreme people

 offline 

 

#3 04.10.2012 20:46:03

Wiblyz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 173
Založená vlákna
Místo: Rakovník
Motorka: TT600S
Věk: 37
Tel: 911 ( chtějte kapitána Kolečka )
1 0

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


Clovek, kterej se o prachy trochu zajima a resi to, tak je ten, kterej si takovy veci ( lidi na jednani ) najde sam.

Ono je taky rozdil o co jde. Nejaka financni rozvaha, investovani, oddlouzeni, atd.

Jo Kdyz to kamos delal a prisel, ze mi poresi nizsi pojistky na masiny, auto, domacnost a tak, a to i za stavajicich smluvnich podminek, tak to bych byl blbej, kdybych to nevzal. Holt oni maj nejaky lepsi paky nebo jim umej kdovico nalhat, ale proste bych se ja osobne nikdy na ty ceny nedostal.


Větev ti neublíží, když ji před tebou nikdo nenatáhne.

 offline 

 

#4 04.10.2012 21:05:35

hypostom
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Motorka: TT+FZR
Věk: 23
0 0

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


grindcore69:

Jako je fakt že když má člověk trochu selský rozum, tak si může všechno spočítat, ale když pak řeší člověk hypotéku, tak stejně někoho k tomu potřebuje....


I pád na držku je pohyb dopředu !!!

 offline 

 

#5 04.10.2012 21:06:37

hypostom
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Motorka: TT+FZR
Věk: 23
0 0

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


Ale dík za první názory wink 


I pád na držku je pohyb dopředu !!!

 offline 

 

#6 04.10.2012 21:10:38

grindcore69
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 151
Založená vlákna
Místo: morava
Motorka: Yamaha XT 600E, WR 450F, pincek
Tel: čiňan poškrabaná fólija, baterka na piču
3 0

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


hypostom:

jasny, tak v tomhle máš pravdu, tohle beru.....mám ale na mysli spíš hovada typu rychlá půjčka od lichváře 20 000kč na novej počítač, borec pak nesplácel, tudíž o něj v exekuci přišel + penále atd........zkušenost z mého okolí......jakože někteří jedinci do toho jdou, když pak nesplácejí.....tak snad když na takovouhle věc zatím nemám, tak si ju nekoupím ne? a koupím ju až když těch dvacet litru budu mít.....tyto jedince fakt nikdy nepochopím nee1  a11 


Kill the fucking trends - Extreme enduro for extreme people

 offline 

 

#7 04.10.2012 21:32:46

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


hypostom:

na co tím narážíš ? Myslíš tím práci typu u OVB nebo podobných ? Jestli ano tak na to si myslím musí mít člověk žaludek a pak ano je možné si něco vydělat. Ale já osobně si řeším vše sám. Je pravda, že hypotéku jsem zatím řešit nemusel, ale když šlo zatím jen o drobné věci jako pojistka na auto, účet za telefon nebo výběr nějakého obyč spoření to si myslím normálně myslící člověk dokáže zřídit sám. Stačí pořádně vyhledat, popřípadě zatlačit, či pohrozit, že půjdete jinam a mnohdy člověk rázem dostane lepší podmínky.. Ale věřím, že spousta lidí je pohodlných a než aby něco sháněla tak si na to najme poradce a to už je pak loterie zda narazí na někoho kdo se bude snažit vydělat na co nejvíce uzavřených smlouvách nebo se vám bude opravdu snažit pomoct a ušetřit vám peníze...

 offline 

 

#8 05.10.2012 10:39:59

hypostom
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Motorka: TT+FZR
Věk: 23
0 0

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


beachbitch:
No se zmíněným OVB jsem se setkala a upřímně nikdy více...ale je to více méně o lidech...
Narážím jen na to, že mě zajímá, kdo jaké s touto oblastí v životě máte zkušenosti....

Je třeba zajímáve se podívat na provize u pojistek...která firma o kolik Nás vyždíme při uzavření . . .


I pád na držku je pohyb dopředu !!!

 offline 

 

#9 05.10.2012 11:21:00

Mar_o-46
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 214
Založená vlákna
Motorka: Honda XR400
Věk: 20
0 0

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


Není poradce jako poradce, ti kašpaři od OVB, to je kapitola sama o sobě. Jak Vám může při výběru životné pojistky radit čerstvý absolvent střední školy? Pár jich znám, co tam dělají, ale v životě bych do tohoto multivelemarketingu nešel. A už vůbec bych si nenechal od nich poradit.

Věřím však, že je spoustu opravdových finančních poradců, kteří se v tomto oboru vyznají a jsou schopni dobře poradit.  gp 


Full Gass

 offline 

 

#10 05.10.2012 11:35:30

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


Můžu napsat zkušenost s OVB... a zatím jenom s pojištěním... nikdo mě s ničím neotravuje, že maj další výhodné nabídky, mám od nich klid dokud já sám něco nepotřebuju... při jednání s takovýhlema institucema je potřeba i trochu finanční gramotnosti a nespoléhat se uplně na svoje poradce... Zatím nejvíc mi pomohli u pojistek na vozidla (stejně ze mě jakožto ze studenta nic dalšího nevymlátěj)... hlavně u motorky, kde jsem v "krizový tabulce" a měl jsem platit 3300,- za rok, oběhával jsem to pak a dostal jsem nabídku na 2200 za rok a to bych musel dávat ještě nějaký prohlášení o beznehodovosti a další lejstra... když mě kontaktovali, tak jsem jim na zkoušku dal vyhledat menší částku při stejným plnění ... dostal jsem se na cca 1300... to je o 2000 kaček úspora oproti tomu, kdybych to nechal "plavat", pro studenta good.. jednání uplně v pohodě...ale jak řikám, nemám zkušenost s vyššíma finančníma službama


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#11 05.10.2012 12:13:23

Partridge
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 161
Založená vlákna
Motorka: XT600Z
Věk: 27
0 0

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


Pokud se jedná o poradce typu OVB, Partners, bývají to především prodejci životního pojištění a všelijakých pojistek. Taky chtějí kontakty na dalších X lidí, což neakceptuji. Dále se mi snažili vysvětlit, že se vyplatí mít strašně dlouhou hypotéku a zároveň investovat do podílových fondů, takže spolupráce neklapla. Je ale pravda, že mají páky sjednat finanční produkty levněji.Chce to je umět hlídat, vznást konkrétní požadavek a nenechat si věšet bulíky na nos. A určitá finanční gramotnost je základ (tedy neplatit 150 za vedení účtu, nepůjčovat si na dovolenou a nemít povinné ručení na moto za 3500, nemít na běžném účtu 150tis) Spíše bych vybíral specializované poradce na určité produkty. Třeba povinné ručení na XT mám přes zprostředkovatele za 1400.

Editoval Partridge (05.10.2012 13:30:30)


Co opravíš oprav a co  neopravíš odprav.

 offline 

 

#12 05.10.2012 12:49:15

Mar_o-46
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 214
Založená vlákna
Motorka: Honda XR400
Věk: 20
0 0

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


Vojtas: ty jo, já jsem taky v rizikové skupině, ale na XR400 platím něco okolo litru.


Full Gass

 offline 

 

#13 05.10.2012 13:01:37

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


ad OVB - narazil jsem na trati na kluka co jezdí CC republiku a zároveň dělá u OVB poradce,pokecali jsme a pak mi prozkoumal mou úrazovou pojistku od ING,vypsal věci které jsou špatné a které mi v případě úrazu na motorce nebudou platit a nabídnul mi pojistku,kterou má on u Kooperativy,která kryje i motořkářské úrazy - vše bylo vypsáno v podmínkách ano  zároveň mi ještě snížil pojistku na auto o 1200kč (opět útěk od Kooperativy k Wustenrot)
já si stěžovat prostě nemůžu i když mu bylo sotva 20 let  heh2  heh2  heh2 

spíše mi připadá,že je to zase o lidech ne o firmách  wink 

Editoval Strejda-GC (05.10.2012 13:02:01)

 offline 

 

#14 05.10.2012 13:15:50

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


Mar_o-46:
platíš míň protože spadáš do jiný objemový skupiny ;-)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#15 05.10.2012 14:06:53

Mar_o-46
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 214
Založená vlákna
Motorka: Honda XR400
Věk: 20
0 0

Re: Kdo Vám radí s financemi, aneb zkušenosti dobré i špatné.


Vojtas:
To je mě jasný, ale měl jsem i DR600 a takové pálky po mě nechtěli, teda u České jo...


Full Gass

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů