Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Další téma o motorkách v lese

#61 20.06.2012 13:56:39

Dirty-KOM
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 33
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: xr 400
Věk: 29
0 0

Re: Další téma o motorkách v lese


No já například vím ,že na takových a takových cestách nemám co dělat a proto když někoho potkám, jedu pomaloučku a potichu. Jakmile jsem dost daleko tak zrychlím (samozřejmě tak abych vždy mohl vyvrátit nebezpečí střetu). Když lidi uhnou, slušně poděkuju a většina lidí se usměje a je to v pořádku. Hlavně se snažit co nejslušněji.  ano2  

Je zajímavý, že při nedávné projížďce jsem potkal dvě stařenky, kterým jsem poděkoval a pomalu mi i přáli sťastnou cestu a o pár metrů dál jsem potkal dva dědečky ( nejspíš manželé) a ti mi hrozili. a11 

 offline 

 

#62 20.06.2012 14:14:19

Dirty-KOM
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 33
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: xr 400
Věk: 29
0 0

Re: Další téma o motorkách v lese


A to jsem zapoměl doplnit, že na cestě nebyl žádný zákaz, ale byla to klasická veřejná cesta k chatám kde jezdí spousta aut.

 offline 

 

#63 21.06.2012 08:58:07

Re: Další téma o motorkách v lese


zajímalo by mě, jak je to s cestou vedoucí k lesu, kde je zvednutá závora a značka zákaz vjezdu tam chybí...

 offline 

 

#64 21.06.2012 09:40:54

martan
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 383
Založená vlákna
Místo: Hranicko
Motorka: už nic
Věk: 41
Tel: samsung
2 0

Re: Další téma o motorkách v lese


Tristan napsal(a):

Simansky napsal(a):

Vím že se to tu už řešilo milionkrát, ale rád bych si to tedy ujasnil.
1)Smí se tedy na moto vjet do lesa?
2)Je povoleno jezdit po lesních cestách?
3)Do čisté lesní přírody bych asi nezajel, ale je normální jet i po pěšině?
4)Kde bych našel nějakou mapu s těma stezkama KTM v rakousku? To by byl prima prázdninový výlet.

Děkuji za odpověď a nejvíce bych ocenil, kdybych dostal odpovědi např. ve stylu:
1)ano/ne    2)ano/ne   3)ano/ne
Ptám se, pač drapáky mám už v garáži a v červenci začnu offroadovat.

1až 3 Ne Lide jsou hloupý a neví že v lese neplatí silniční zakon a vymluvy typu značka zakaz vjezdu atd škoda slov se k tomu vyjadřovat
V Lese platí Lesní zakon a ten je vyloženy trochu jinak než ten silniční

Nemyslim si,ze mas pravdu.
Samozrejme ze se ted budeme bavit o tom ze z cesty ,kterou jsi do "lesa" vjel , neuhneš do volne prirody.Tam samozrejme nemas co delat. Ale tebe jako ucastnika sil.provozu,preci nezajima lesní zákon nybrz zakon o pozemnich komunikacich.Pokud bych si vysvetlil ze v lese nemam co delat doslovne,tak potom bych se nedostal ani do vedlejsi vesnice ,protoze projiždím lesem a musel bych tedy v místě kde začínají cestu lemovat stromy sesednout z motorky a zbytek dojit pesky.Ne ne, tak to urcite nebude,jde o to ze zakon o pozemnich kominikacich rozeznava 4 druhy komunikaci:1)dalnici 2)silnici 3)místní komunikace 4)účelová komunikace.Z tohoto pro mě plyne,že pokud tam není platná zákazová značka,tak můžu cestu užívat.
Toto je jen muj nazor,pokud se pletu,rád se dozvím pro mě nové věci.

 offline 

 

#65 21.06.2012 10:10:17

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Další téma o motorkách v lese


Ahoj jasně že cesty vedou lesem.Na motorce se tam dostanu bez porušení zákazu vězdu vždy po některé.Jenže jak poznám jestli ještě jedu po účelové komunikaci nebo tam nemám co dělat. smile 

 

#66 21.06.2012 11:18:39

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Další téma o motorkách v lese


babaexc napsal(a):

Ahoj jasně že cesty vedou lesem.Na motorce se tam dostanu bez porušení zákazu vězdu vždy po některé.Jenže jak poznám jestli ještě jedu po účelové komunikaci nebo tam nemám co dělat. smile 

Přesně, jak poznám účelovou komunikaci od veřejné, když tam není značka????????? Nijak, tudíž tam normálně vjet mohu.
Jak to všichni píšou, chovejme se slušně, nejezďemě do volného porostu, neničme práci a snahu jiných a bude klid.
To že těžká technika ničí les daleko více je pravda, ale zas na druhou stranu, po ukončení těžby to srovnávají. Kolikrát se do toho poničeného terénu pustím a chlapy co tam těží ještě přijdou pokecat.
Jezdit po mladém vysazeném porostu je humus a ti co to děljí si zaslouží dostat přez držku, to je bez debat.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#67 21.06.2012 12:08:25

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Další téma o motorkách v lese


martan napsal(a):

Nemyslim si,ze mas pravdu.
Samozrejme ze se ted budeme bavit o tom ze z cesty ,kterou jsi do "lesa" vjel , neuhneš do volne prirody.Tam samozrejme nemas co delat. Ale tebe jako ucastnika sil.provozu,preci nezajima lesní zákon nybrz zakon o pozemnich komunikacich.Pokud bych si vysvetlil ze v lese nemam co delat doslovne,tak potom bych se nedostal ani do vedlejsi vesnice ,protoze projiždím lesem a musel bych tedy v místě kde začínají cestu lemovat stromy sesednout z motorky a zbytek dojit pesky.Ne ne, tak to urcite nebude,jde o to ze zakon o pozemnich kominikacich rozeznava 4 druhy komunikaci:1)dalnici 2)silnici 3)místní komunikace 4)účelová komunikace.Z tohoto pro mě plyne,že pokud tam není platná zákazová značka,tak můžu cestu užívat.
Toto je jen muj nazor,pokud se pletu,rád se dozvím pro mě nové věci.

Snad nechceš říct, že v lese jezdíš jen po asfaltových spojovacích cestách. To přece nemusím do lesa vůbec jezdit. Aspoň u nás používáme příjezdovou cestu pouze k dopravě do lesa. Je to úplně zbytečné rozebírat, každý ať si jezdí, jak sám uzná za vhodné a na vlastní riziko.

 offline 

 

#68 27.06.2012 13:20:37

Petr KTM
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 149
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 2006
Tel: Samsung :-)
2 0

Re: Další téma o motorkách v lese


KOLIK TO CELÉ STÁLO? ee3  Nejlepší ten borec s tím kamenem. a1 
http://zpravy.idnes.cz/policii-ujizdelo … zpravy_jog


Ready to Race

 offline 

 

#69 27.06.2012 19:08:16

JirkaXX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 135
Založená vlákna
Místo: Olomoucko
Motorka: Suzuki DR-Z 400
Věk: 51
1 0

Re: Další téma o motorkách v lese

 offline 

 

#70 27.06.2012 19:56:13

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Další téma o motorkách v lese


Nahánět motorkáře po lesích nic neřeší tak pújdou jezdit o kousek dál no ano Každá taková akce stojí hromadu peněz jediné rozumné je dohoda.Prostě tu máte kus lesa a mužete tu drandit. smile 

 

#71 27.06.2012 21:37:13

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Další téma o motorkách v lese


Srat na ně... až se něco stane tak se budu mstít jak oni na nás tak my na ně!!! Kdyby se aspoň chtěli rozumě dohodnout  nee1 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů