Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Převoz krosky, potřebuji k ní doklad?

#21 20.06.2012 20:51:30

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Převoz krosky, potřebuji k ní doklad?


myslím, že kupní smlouva je prd průkazná. takovou imaginární smlouvu si můžeš napsat na počkání a kdo a jak bude při silniční kontrole zjištovat její pravost?


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#22 20.06.2012 23:06:38

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Převoz krosky, potřebuji k ní doklad?


Když to VIN mít nebude, tak ti taky prd můžou, je to to samé jak kdyby jsi převážel šlapací kolo. Nikde není psané, že si nemůžeš postavit sám doma motorku na ježdění mimo veřejné komunikace, po poli si můžu jezdi na čem chci, to je moje věc, převézt na vleku to můžu taky, nic tím neporušuji. A když mě zaství, tak ať si jí klidně nafotí a plorustrují, to je jejich boj, nic víc nemohou. Pokud teda nebude někde pohřešovaná a nenajdou v registru třeba fotky.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#23 21.06.2012 13:49:00

crossKTM
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 69
Založená vlákna
Místo: Klatovy
Motorka: KTM 250 SX-F 2015
Věk: 24
0 0

Re: Převoz krosky, potřebuji k ní doklad?


Podle mě ti nic říct nemůžou.To by si pak musel mít papíry ke všemu co sebou vezeš.


Ready to race

 offline 

 

#24 21.06.2012 16:56:12

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Převoz krosky, potřebuji k ní doklad?


pravda je to, že si smluvu můžeš sepsat sám, ale když ukážeš nasranýmu policajtovi kopii nějaké smlouvy k dané motorce, tak je to furt 1000x víc něz když ho pošleš do pr.... s tím že nic nemáš. Samozřejmě, že když dojde na prověřování tak budeš muset doložit originál smlouvy, bude se prověřovat jestli ti to ten dotyčný skutečně prodal atd. Každopádně i motokrosová morka je stále motorové vozidlo a je jedno, že není určena na pozemní komunikace o to tady vůbec nejde. Zrovnatak musíš mít vždy při sobě daklad totožnosti pokud ho nemáš můžou te také kdykoliv zbalit. A je jedno jestli budeš v lese nebo ve městě to není podsatné. Prostě musíš doložit původ vozidla a ten můžeš jedině doložit smlouvou, když to nemá papíry. Jinak k té smlouvě - podle českého zákona není povinné mít smlouvu v písemné formě může dojít také k uzavření smluvního vztahu ústně proti tomu se nedá nic namítat. Problém je v tom, že až se něco bude dít nemáš to jak dokázat protože ústní smluva je sice povolená, ale neprůkazná.

 offline 

 

#25 21.06.2012 17:37:03

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Převoz krosky, potřebuji k ní doklad?


Není žalobce, není soudce, pokud motorka není kradená, nemusíš mít nic a nic ti říct nemůžou. To samé platí i s autem, tam ale zaplatíš pokutu že nemáš doklady, max. si to mohou plorustrovat.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#26 22.06.2012 08:09:01

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Převoz krosky, potřebuji k ní doklad?


Nejsem právník,tak je možný že kecám,ale s policajtama jsem v kontaktu pořád a většinou ne jako kámoš. Podle mě si můžu vézt co chci a nemusím od toho mít doklad (pokud to tedy nejsou drogy,zbraně,alkohol,cigarety,PHM,nebo zboží pocházející z trestný činnosti). Pokud by měli podezření,že je motorka kradená,tak musí oni mě dokázat že není a ne já jim. Bohužel určitě budou mít právo při podezření motorku zajistit na nějakou dobu než se to prokáže. Pokud by mi tím způsobili škodu,tak bych já musel potom prokázat jakou škodu mi tím způsobili a domáhat se odškodnění. Z vlastní zkušenosti vím,že nemá cenu se s nima hádat. Obzvlášť s těma zahraničníma. Myslím že jsme na špičce žebříčku mezi státy kde mají lidi policajty nejvíc u prdele. Např.v Německu nebo Rakousku požívá policajt mnohonásobně větší respekt od občanů,než třeba u nás. Nemá cenu se vztekat a vyhrožovat. Čím větší kokot ten policajt je,tím slušněji je třeba jednat a neustále mu připomínat,že on je šéfem a já ho samozřejmě respektuju. Když je to kokot,tak s ním zpravidla nic nehne. Já se třeba německy domluvím,tak nějak vím co si můžu a nemůžu dovolit a na palici si srát nenechávám. (Pokud to teda zrovna není blbeček,kterej mě rozjíždí kvůli drobnosti a vůbec nevidí,že by mě mohl dostat za velkej průser) Už se mi několikrát stalo,že jsem,musel zaplatit pokutu neoprávněně a pak mi to celý,nebo část vraceli. Ale většinou to bylo tak,že zaplať hned a zpátky za pár měsíců.

Takže pokud není motorka kradená,nebo s ní nebyl spáchanej trestnej čin,tak mi jí určitě nemůžou zabavit natrvalo,ale rozhodně můžou udělat takovou pakárnu,že pokazí třeba celou dovolenou.

Kámoš dováží motorky a dost čast ho buzerujou Rakušáci a Němci,ale pokaždý zkontrolujou VIN,projedou to databází a nechají ho bejt.

Kdyby se ovšem zrovna předchozí večer v okolí nějaká podobná motorka ztratila,tak jsem si jistej že dokud si pořádně neověří,že moje motorka není zrovna ta kradená,tak mě dál nepustí.

Editoval Lasky (22.06.2012 13:46:56)


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů