Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Etanol

#21 01.06.2012 15:53:37

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Etanol


slugger:

LPG je dobrý.Nějakej čas jsem měl Škodu 120 na plyn. Tam bylo dobrý,že za sedačkama bylo místo akorát na nádrž. Když jsem si koupil rumunskej kočár,tak jsem taky uvažoval o LPG,ale bohužel jsem nevyřešil otázku "Kam s ní?" Do kufru bych tu nádrž fakt nechtěl.Kvůli velikosti kufru jsem si to auto koupil. Taky od tý doby co jsem uvědomělej a nejezdím pod vlivem,tak si sklopím zadní sedačky a kufru se vyspím.Dá se tam i dobře souložit,takže uznej,že nádrž by tam fakt překážela.I když na tu soulož by to bylo jedno,slečnu ohneš i přes nádrž,ale spát na nádrži by se mi nechtělo.
Navíc ty rumusnký jelita nenabízí žádnej silnej motor a já na to mám dost často požadavky jak na náklaďák a to bylo s plynem asi úplně v řiti.

Znám dobrodruha,kterej jezdí na LPG made in home. V kufru má bombu a nataženou hadičku do karburátoru.Bez jakýchkoliv ventilů. Přijde do auta,pustí plyn a jede. Sám jsem plyn s cisternou vozil,takže ten pud sebezáchovy co se plynu týče mám taky dost nízkej,ale tohodle bych se bál.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#22 02.06.2012 19:13:47

Dingo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 263
Založená vlákna
Motorka: XL600V
1 0

Re: Etanol


Milanosor: jo, jednou za rok revize LPG zařízení v autě je strašná raketa  usch  usch  cca 400Kč, když vemu, že oproti benzínu ušetřím s LPG každý měsíc minimálně 1000Kč(najezdím kolem 1000km a víc za měsíc). Kdybych míchal benzín s E85 tak bych byl rád kdyby ta úspora byla aspoň 300Kč ale skutečná by byla spíš míň. S Fabií jsem do práce jezdil průměrně za 5,5-6litrů (v zimě o necelý litr více), dálkový trasy taky máme za 5,5-6litrů, v závislosti na spěchání a naložení a ročním období.
Se starým fiatem uno na poměr benzín ethanol 1:1 byla spotřeba taky jen 0,5l litru vyšší než na benzín, ale do Fábky bych to já osobně nelil. To bych tam radši pořídil LPG.
S feldou BMM 40Kw jezdím do práce za 8,7l LPG na dálky to je to kolem 8mi litrů a to tam mám starý podtlakový systém, po přepočítání je to jako bych jezdil za necelých 4,5litru benzínu. Průměrná zimní spotřeba LPG mi vyšla na 10,2 a ukaž mi kdo v zimě na krátký trasy má průměrnou spotřebu 5,1l benzínu  ugh2 
A to vždy na plyn přepínám pár vteřin po nastartování, teď budu asi nucen vyjet půl nádrže benzínu jen proto, aby tam nebyl starý a mohl jsem tam dát nový - v únoru jsem totiž dotankoval trošku benálu za 300Kč a ta rafička se od té doby moc neposunula  lol takže tam má pořád skoro 3/4 nádrže benálu.


CNG by bylo lepší, ale ne do Feldy - malý dojezd a velká a hlavně těžká nádrž.

 offline 

 

#23 02.06.2012 20:22:24

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Etanol


Lasky:

Kde ma ten Tvuj Rumun rezervu? Dneska se dela tolik nadrzi, ze si jen staci vybrat.
A co se tyka vykonu, u sekvencniho vstrikvani nepoznas, ze jedes na propan. At uz vykonem, nebo spotrebou ano 


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#24 02.06.2012 21:28:35

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Etanol


slugger:

Zespoda pod autem je rezerva. To už sů těrazky aj také špeciality? Já znám jen ty bandasky co překážely v kufru. Sakra to by mohlo bejt dobrý.

Hele a jak je to s montáží do novýho auta? Nepičujou tam nějak kvůli záruce? Na tohodle Rumuna už se asi vykašlu. Stejně s ním nejezdím nikde daleko.Ale náš starej Renault 19 bude už taky někdy dosluhovat. Má ještě rok a půl STK a neočekávám,že by příště technickou prošel a peníze do něj cpát nebudu,takže pravděpodobně něco našetřím na akontaci a koupíme Dustera.Do bazaru mě na ty slepený vraky se stočenýma tachometrama už nikdo nedostane. Za akontaci dám to samý co za nějakej kepl a to co bych stejně dal do servisu a údržby radši dám za splátky. Nafťáka ale nechci. Je o 50tis.dražší,než benzín,ten filtr pevných částic taky nevydrží věčně a není nejlevnější. Vstřikování to bude nejpozději ve 150tis.zralý na repas jako každej common rail a je to taky pěkná pálka,takže ať počítám jak počítám,tak se mi ta nafta nevyplatí. To bych už radši šel do LPG.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#25 02.06.2012 21:42:32

Zuzak76
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 278
Založená vlákna
Místo: Valašské Království
Motorka: Suzuki RMZ 450, Honda Shadow 600,Jawa 50 Mustang ,Varadero 1000
Věk: 43
Tel: 604746050
5 0

Re: Etanol


tak jsem to natankoval do auta a jede to lepší jak na naturál prvni jsem dal 1:1 a ted 2:1 auto hrabe eště na 3ku big_smile 

 offline 

 

#26 02.06.2012 22:02:33

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Etanol


Lasky:

Nádrž pod auto je dneska standart cool 
Nevim jak je to se zárukou u Linharta, resp. Jihotransu, ale většinou moc problémů není.
Maximálmě se rozsvítí kntrolka řízení motoru, než se vše vychytá a zaběhne. Ale pak je věe OK.
A hlavně jezdíš za cca 18 kaček na litr, s téměř totožnou spořebou paliva jako na BA 95


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#27 02.06.2012 22:20:21

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Etanol


slugger:

Tak to já se za tebou budu muset někdy podívat a dáme řeč.Přes Lajtnovice jezdím každou chvíli.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#28 03.06.2012 07:44:19

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Etanol


 usch 


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#29 03.06.2012 07:46:11

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Etanol


Zuzak76:

to je jen psychologickej klam heh2 


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#30 04.06.2012 08:07:07

milanosor
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 290
Založená vlákna
Místo: Hulín
Motorka: Cross prodany :-( , BMW R1150GS ADV
Věk: 34
0 0

Re: Etanol


Dingo napsal(a):

Milanosor: jo, jednou za rok revize LPG zařízení v autě je strašná raketa  usch  usch  cca 400Kč, když vemu, že oproti benzínu ušetřím s LPG každý měsíc minimálně 1000Kč(najezdím kolem 1000km a víc za měsíc). Kdybych míchal benzín s E85 tak bych byl rád kdyby ta úspora byla aspoň 300Kč ale skutečná by byla spíš míň. S Fabií jsem do práce jezdil průměrně za 5,5-6litrů (v zimě o necelý litr více), dálkový trasy taky máme za 5,5-6litrů, v závislosti na spěchání a naložení a ročním období.
Se starým fiatem uno na poměr benzín ethanol 1:1 byla spotřeba taky jen 0,5l litru vyšší než na benzín, ale do Fábky bych to já osobně nelil. To bych tam radši pořídil LPG.
S feldou BMM 40Kw jezdím do práce za 8,7l LPG na dálky to je to kolem 8mi litrů a to tam mám starý podtlakový systém, po přepočítání je to jako bych jezdil za necelých 4,5litru benzínu. Průměrná zimní spotřeba LPG mi vyšla na 10,2 a ukaž mi kdo v zimě na krátký trasy má průměrnou spotřebu 5,1l benzínu  ugh2 
A to vždy na plyn přepínám pár vteřin po nastartování, teď budu asi nucen vyjet půl nádrže benzínu jen proto, aby tam nebyl starý a mohl jsem tam dát nový - v únoru jsem totiž dotankoval trošku benálu za 300Kč a ta rafička se od té doby moc neposunula  lol takže tam má pořád skoro 3/4 nádrže benálu.


CNG by bylo lepší, ale ne do Feldy - malý dojezd a velká a hlavně těžká nádrž.

LPG je samoze uspora radikalni, to nepopiram, ale nez bych z tech uspor na palivu zaplatil celou jednotku, ktera by me prisla minimalne na 20tis Kč, tak by mi to trvalo minimalne 2 roky.S tim ze ted jezdim vice. Pokud bych zmenil praci a jezdil jen par km,tak se dostanu trebas i na 3 roky.A to potom neni moc setreni hmm Najezdim dost na moto  tak se mi tohle nuluje. Ale jezdit dal,tak s plynem nevaham.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů