Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

KTM - spodní sítko při výměně oleje

#1 24.12.2012 11:25:10

davda
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 41
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: KTM EXC 525 ;-( je mi smutno
Věk: 28
0 0

KTM - spodní sítko při výměně oleje


Mám problém, po koupi, jsem při první výměně oleje zjistil, že šroub spodního sítka je ožvýkaný (vnitřní imbus) a tedy šroub sítka nejde povolit. Vyměnil jsem tedy filtry, olej a profoukl jsem horní sítko (bylo čistý) a slíbil jsem si, že přes zimu vyřeším i spodní sítko. Od té doby najeto 10mth, takže nejvyšší čas...
Prosím Vás tedy o radu, existuje nějaký přípravek, kterým to dostanu ven?
šlo by odvrtat vývitníkem?


předem moc děkuji za radu a přeji hezký Štědrý den
David


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3218_dsc_0930.jpg


KATKA - je to zrzavá krutorka, která mě vždy zničí!

 offline 

 

#2 24.12.2012 11:36:49

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


davda:

Pořádně očistit něčim nastříkat a s citem pobouchat směrem dovnitř.Pak skus vytahovák na šrouby pokud to nepůjde tak důlčik majzlik nebo šroubovák tukat ve směru povolování.Šroub sice zničíš ale on už zničenej je tak to neva. smile 

 

#3 24.12.2012 11:44:52

Palec
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1451
Založená vlákna
Místo: Kocábov/blízko německé čáry/
Motorka: Honda CRF 450 JPS
Věk: 50
Tel: Otravná věc
2 1

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


davda:
navař na to šroub a pak to v pohode povolis,bežna zavada,kdyz ten sroub chces jeste pouzivat a ne menit tak na to navar matici,je to sice prasarna,ale ucel to splni.

 offline 

 

#4 24.12.2012 12:20:58

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


delam to i tak ze vemu tisicihran o neco vetsi,normalne ho tam natlucu a povolim,zatim sem tak povolil vse ano 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#5 24.12.2012 12:26:24

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


přesně tak,torx,nebo tisícihran a naklepat nějakým menším kladívkem...

 offline 

 

#6 24.12.2012 13:18:59

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


S tím vařením pozor, dát kostru co nejblíž vařenýmu místu. Vlastní zkušenost s tím nemám, ale udajně lze svařit kuličky v ložisku s klecí, pokud přes ně, proteče svařovací proud.
Každopádně se svářečkou bych na to šel, až by selhaly metody co tady popsali ostatní.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#7 24.12.2012 13:23:34

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


Honza:
Samozřejmě kostru musíš dát přímo na matici, kterou vaříš nebo šroub. Vařil jsem 3 tyto šrouby na KTM a Betách, zatím jezdí dodnes. smile 

 offline 

 

#8 24.12.2012 13:38:42

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


Honza:

Svařené kuličky ložiska jsem ještě neviděl ale známej vypálil trafem elektriku a přišlo ho to pěkně draho tak od té doby při sváření odpojuju co se dá a1  a1 
Jinak to svařování a vrtání taky vydim jako poslední možnost smile 

Editoval babaexc (24.12.2012 13:40:06)

 

#9 24.12.2012 13:42:04

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


viteka 32:

Á, jsem rychlej psal než přemýšlel. 
Vámi popsaný způsob je  bezproblému a teoreticky 100% bezpečný.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#10 24.12.2012 13:48:06

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


babaexc:

Já taky ne, ale bylo mi to řečeno, když jsem brigádničil a vařil (spíš připrskával smile ) Hardox na třidíče dreceného kameniva, abych si tu kostru dával k sobě, že by se to mohlo stát.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#11 24.12.2012 13:48:21

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


babaexc:

Kuličky se nesvaří, ale díky přechodovému odporu se změní vlastnosti vazelíny a ložisko jde do kopru...............proto se všechna ložiska (někdy stačí celý podvozek) na vozidlech jezdících pod trolejí (vagony, lokomotivy, tramvaje s výjimkou trolejbusů) obcházejí........... ano  ano  ano 

Editoval Vlk (24.12.2012 13:50:02)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#12 24.12.2012 18:11:41

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


jestli máš vymačkanej imbus tak vem hvězdičku a povolíš to.a jestli ne tak ti držím palce lol  ano ale neboj jen tě straším imbus jde odvrtávat ze všeho nejlíp.velká výhoda je že díky tomu že je to imbus je díra v hlavičce takže máš stoprocentní jistotu že se trefíš doprostřed takže vem vrták přesně toho průměru jak kdybys chtěl dělat novej závit a vyvrtej to. gp a vem pořádnej vrták máš jen jeden pokus.radeji ho běž koupit a nech si ho pěkně nabrousit musí ti pěkně brát na obě ostří prt.jak ti bude brát jen k jedné strané uhne ti to směrem do kartru a ten je z hliníku takže ti vrták půjde směrem nejmenšího odporu tudíš do kartru a imbus ti tam zůstane.proti navaření čehokoli na šroub nic nemám ale v tomto případě je to nesmysl.prt.imbus je na KTM utopenej takže nic nevylízá tudíž nevím co k čemu by se mělo vařit.za jistých okolností se to dá ale nesmí byt kolem blok z hliníku...ještě bych dodal imbus je tam zešikma tak musíš trefit pěkně ten ůhel aspon trochu..

Editoval dudydrz (24.12.2012 18:13:02)

 offline 

 

#13 24.12.2012 19:49:42

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


dudydrz napsal(a):

jestli máš vymačkanej imbus tak vem hvězdičku a povolíš to.a jestli ne tak ti držím palce lol  ano ale neboj jen tě straším imbus jde odvrtávat ze všeho nejlíp.velká výhoda je že díky tomu že je to imbus je díra v hlavičce takže máš stoprocentní jistotu že se trefíš doprostřed takže vem vrták přesně toho průměru jak kdybys chtěl dělat novej závit a vyvrtej to. gp a vem pořádnej vrták máš jen jeden pokus.radeji ho běž koupit a nech si ho pěkně nabrousit musí ti pěkně brát na obě ostří prt.jak ti bude brát jen k jedné strané uhne ti to směrem do kartru a ten je z hliníku takže ti vrták půjde směrem nejmenšího odporu tudíš do kartru a imbus ti tam zůstane.proti navaření čehokoli na šroub nic nemám ale v tomto případě je to nesmysl.prt.imbus je na KTM utopenej takže nic nevylízá tudíž nevím co k čemu by se mělo vařit.za jistých okolností se to dá ale nesmí byt kolem blok z hliníku...ještě bych dodal imbus je tam zešikma tak musíš trefit pěkně ten ůhel aspon trochu..

no nevím jestli jde imbus odvrtávat ze všeho nejlíp.možná tak obyč blátošroub na imbus klíč,jinak klsika imbus je min 88 pevnost a vrtá se dost blbě. Jediná výhoda je že jde slušně trefit střed,ale jak píšeš ať si nechá nabrousit vrták  tak  pokud si ho neumí nabrousit tak bych mu neradil pouštět se do odvrtávání,patrně by mu chyběly základní znalosti/zručnosti a udělá si víc škody než užitku.Jestli se nepletu(možná jo) tak zrovna šroub  o který jde není kolmo ke kartru ale šikmo a netrefíš to ani když tušíš jaký sklon tam je ,aby to odvrtání za něco stálo. Jinak navařit to jde a docela dobře,jen to chce trošku přemýšlení a zručnosri,nic víc,. Navařoval jsem a vyšroubovával tímto způsobe oba vypušťáky na EXC 450,předchozí majitel byl dobytek a nejenže ty hlavy ojel ,ale ani netušil že okroužek těsní trochu jinaj než ploché těsnění a dorval to na krev,takže se to v hliníku kouslo. Tam jsi pak s natloukáním torxu nebo imbusu v pr....

 offline 

 

#14 24.12.2012 20:43:02

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


davda:

Hlavně potom napiš, jak to dopadlo, ať mají další návod. Osobně sám jsem zvědavý, pro co se rozhodneš a co povede k cíli.

 offline 

 

#15 25.12.2012 11:07:01

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


jaryyne ty oponente a24 musím ti to vrátit gp tak pozor jo.tím že jde dobře vrtat sem myslel že pěkně trefíš strřed,samo že je imbus tvrdej ale pokud nemáš vrták z benzinky a je ostrej tak to jde..a jestli si na ten utopenej imbus něco navařil anižbys poškodil kartr tak klobouk dolů..já jsem to taky zkoušel ale je možný že sem to měl dorvaný víc vždy jsem to v tom sváru ukroutil a na nějaký dlouhý svařování aby to pěkně drželo sem neměl díky těm hlin.kartrům moc odvahu ale důležitý je aby to dobře dopadlo a ne kdo ho má delšího. taky sem nadával ne předchozího majitele ale já to dotahuju fakt s citem a mám to při výměně dorvaný jak kráva jestli tím teplem..

 offline 

 

#16 25.12.2012 12:17:56

davda
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 41
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: KTM EXC 525 ;-( je mi smutno
Věk: 28
0 0

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


sklon sítka je pořádnej, což mne uklidnilo, měl jsem strach, že to tam předchozí majitel narval přes závit, jak je tam ta matice nakřivo :-) ufff - dnes jdu na to.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3218_sitko.png


KATKA - je to zrzavá krutorka, která mě vždy zničí!

 offline 

 

#17 25.12.2012 12:52:13

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


V prvé řadě bych ho zkusil odseknout šroubovákem nebo něčím takovým po směru povolování  ee1 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#18 25.12.2012 18:20:55

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


Zdar.No já tam nemám imbus,ale hvězdu.Při první výměně sem na to chtěl brat imbus a až po podrobnějším prozkoumání sem zjistil že tam je hvězda,ale esi ju máš strhlou tak je to jedno.

 offline 

 

#19 25.12.2012 19:14:56

ZbyneKTM
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 601
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM EXC 525, Honda VTR 1000
Věk: 33
Tel: můj?:-)
1 0

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


Je tam imbus...teda aspon ja mam..a taky je ojetej, zatim jen lehce, takze se to da relativne povolit. Ikdyz jak pise Dudydrz, dotahuju jen lehce a pri dalsi vymene mam pocit, ze to nekdo po me dorval dvoumetrovou trubkou.
Hodne stesti at ho dostanes nejak ven!!

p.s. novej sroub stoji u nas v autonove 200kace


Enduro - I love this game:-)

KTM - Klub Týraných Mužůsmile

 offline 

 

#20 25.12.2012 19:19:52

Palec
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1451
Založená vlákna
Místo: Kocábov/blízko německé čáry/
Motorka: Honda CRF 450 JPS
Věk: 50
Tel: Otravná věc
2 1

Re: KTM - spodní sítko při výměně oleje


nejlip na to vzít rázový odtahovák když tam jeste neco je bo ten rucni a poradne po tom jebnout kladivem. vyk! 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů