Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

problém se spojkou ,nebo převodovka,,,,

#1 06.05.2012 17:57:18

mirbubak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 379
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 200
Věk: 27
Web
3 1

problém se spojkou ,nebo převodovka,,,,


ogaři tak mám problem se spojku nebo převovovku těžko řect,,,,při rozjezdu a pouštění spojky  v momentě kdy sa dostává motor do záběru neco tam zarachotí,,,,dělá to jenom když sa rozjíždám v kopci a nebo když su pomale pasáže kde sa spojkuje ,co to muže byt???ten zvuk mi připomíná třeba jak kdyby přeskakovaly někdde zuby nebo co já vim,,,,co to muže byt????jinak ke stavu....olej je tam novy,přední rozetka taky,zadní je teměř nová,řetěz did dobry,spojka byla zkontrolovaná,lamely su v normě,,plechy sem nechal dojet tuto sezonu,,,pružiny unaveneé a vypodložil jsem je podložku...koš sem prohledl a nezdál sa byt špatny,,,,plechy sem přebrusil pilníčkem aby sa nezasekávaly v koši,vše chodí jak má,,,kvalty idu řadit hezky,nic nikde nemlátí nic nehučí,,,nekdy nedořadim 5 ale to bude spíš nohama než převodovku,,,,,,spojku chcu dat komplet po teto sezoně novou,,,klínky su takej v pořádu.mohlo sa ale stat že sem něke něco přehledl a zavadu neodhalil takže sem s radama a tipama díky ano2 

 offline 

 

#2 06.05.2012 18:07:40

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: problém se spojkou ,nebo převodovka,,,,


Aby se ti nepovolovalo kolečko primárního převodu, nebo kolečko od vyvažováku. To začne trochu klepat a pak se střihne klínek. V případě klínku u vyvažováku je destrukce motoru jistá. U kolečka primáru vlastně asi taky, protože  by se klika odpojila aji od vyvažováku. Už si to přesně nepamatuju jak to tam je. Ale chtělo by to pořádně poslechnout, na dálku těžko radit.

Ale taky je možny, žes koš zapiloval moc a teď  ti ty vůle mlátijou


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#3 06.05.2012 18:23:56

mirbubak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 379
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 200
Věk: 27
Web
3 1

Re: problém se spojkou ,nebo převodovka,,,,


Navrc.WR-F:

piloval jsem jen hranky na plechoch na koši nic,,,,,s klíknku na vyvažováku strach nemam ,,ono to děla už asi dva možná 3 měsíce,,,,jak jsem si toho všiml tak jsem zdělal víko abych všecko zkontroloval a vlastně kromě unavenych pružin sem nenašel nic co by mna mělo znepokojovat,klínky naprosto bez znamky opotřebení,po složení je to stejne,,,,,všiml jsem si ještě když sem sjíždal jeden vyjezd dolu tak sem brzdil přes kvalt a jak sa kolo někdy bloklo na travě a pak zase zabralo tak to dělalo podobny zvuk,už sa nedostanu k motorce že by jsem vám to kdyžtak natočil na video

 offline 

 

#4 07.05.2012 07:21:19

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: problém se spojkou ,nebo převodovka,,,,


mirbubak:

Rozdělej pravej dekl a dotáhni si primár  vyk! 

Měl jsem to samé, při skládání dotaženo na moment a po cca 5000km se povolil... příznaky... tenhle zvuk při rozjezdu, mírné klepání (šustění) na volnoběh, které se při mírném přidání plynu ztratí a objeví zase na konstantních otáčkách.

jezdil jsem na to taky 2-3 týdny a dokonce to nevybilo kliku a to matice šla rukou...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#5 07.05.2012 09:18:14

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: problém se spojkou ,nebo převodovka,,,,


to chlapi.. mě nestrašte předevčírem jsem dělal klínky + spojku a ta matice na klice je utáhnutá na 120Nm.. a to už bylo peklo.. dva mi drželi motorku, já utahoval, zavit je zalepenej, matka zajištěná podložkou a vy řikáte, že i tak se to dokáže povolit?! dobrý peklo heh11 


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů