Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Chci začít jezdit

#61 21.10.2011 07:23:28

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Chci začít jezdit


Tak to co říká Navrc je pravda,ale já bych to neviděl nějak dramaticky. Určitě olej stárne,ale za pár měsíců přes zimu mu tolik vrásek nepřibyde. S tou vodou to bude asi taky pravda,ale zas tolik se jí tam nezkondenzuje,pak se motor zahřeje a zase se vypaří. Kolik aut a všeljakejch jinej dopravních prostředků a strojů stojí v chladu a prd se stane. Jasný,že ostrá motorka je trochu náročnější,ale já sám za sebe říkám,že bych ho neměnil.
Taky si myslím,že je blbost měnit olej před zimou pokud k tomu není nějakej velkej důvod. I když už nastal interval výměny a chci si si ještě jednou naposledy sjet,tak bych ho kvůli tomu neměnil.Ono se to zas tolik neposere.Pokud to tedy není ostrá  motorka s intervalem 10mth. Nevím kolik má interval WR.
Mě se tohle stalo ssi dvakrát,že jsem měnil na začátku zimy.Jednou jsem motorku koupil v zimě,tak jsem to samozřejmě vyměnil hned,protože jsem chtěl natěšenej z novýho stroje ještě trochu pojezdit  a podruhý když jsem měl rozebranej motor a olej už v něm byla sračka,tak jsem to zpátky nedával.pak jsem si sjel dvakrát a vytáhl to až na jaře.Taky jsem to neměnil.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#62 21.10.2011 09:04:48

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Chci začít jezdit


Já to radši ještě trochu upřesním. Olej byl vyměněn v srpnu, pač v tu dobu jsem to koupil. Za tu dobu jsem stihnul najet jen asi něco přes 200 km.
Přijde mi to zbytečný měnit, když jsem v podstatě nic nenajel.


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#63 21.10.2011 09:07:25

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Chci začít jezdit


Jakej má interval výměny ta tvoje motorka?


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#64 21.10.2011 14:07:09

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: Chci začít jezdit


No pokud má WR250R tak tam je tuším 6000Km.


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#65 21.10.2011 17:08:40

MartiinK
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 66
Založená vlákna
Motorka: Wrrko brko
Věk: 35
0 0

Re: Chci začít jezdit


WRR má interval výměny oleje 5000 km. Ale já osobně měním daleko častěji, přece jen ju honím (dole moc nejede).

Jinak s tou výměnou před zimou: kdysi mi chodily info maily z ABP racing (němci, co umí poladit velký dura). A v jednom psali, že před zazimováním olej určitě vyměnit. Během provozu se dle nich do oleje dostává bordel z benzínu - voda, snad i síra atd, a tyto sajrajty při delším odstavení napadají stěny kanálků a hlavně těsnění.

Jesli je to pravda nebo ne nevím, každopádně já to dělám, motoru to může jen prospět... Ale jak sem psal, já vůbec měním hodně často (přestože nemám ostrou). Asi je to tím, že mám olej od tchána za nákup bez DPH...

 offline 

 

#66 23.10.2011 10:13:13

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Chci začít jezdit


No já teprve začínám a moc ji nehoním. Předchozí majitel říkal, ať měním olej každý jaro a nebo po 2500 Km. No já během školy čas na ježdění nemám, takže jestli najedu 2500 Km za 2 roky, tak ho asi pak vyměním.
Jinak nechápu, proč když se mi může v autě válet olej třeba 5 let, tak proč se musí u motorek dělat takové psí kusy a nevymění se olej, až najede své kilometry.
A minulý víkend jsem nemohl v sobotu za boha nastartovat. Ani když jsem ji roztlačil z kopce.Smí se roztlačovat, když je bez katalyzátoru?
No v neděli chytla, až když jsem vzal se startérem za plyn. Pak mi už teplá chytla bez problémů. Ale půlka cesty byla pokrytá námrazou. Od Temelína po Hlubokou jsem jel měl nahnáno.


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#67 23.10.2011 11:36:16

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Chci začít jezdit


Simansky:
U ostrých endur je podléhá olej daleko většímu namáhání a opotřebení, než v autě. Většinou tyto stroje mají náplň 1,2-1,5l, takže bych to vůbec neřešil a raději měnil olej častěji. Motoru to jen prospěje a tebe to snad nezruinuje.
K tomu startování. Pokud to delší dobu stojí, tak skus před startováním 2-3 krát vrknout plynem. Akcelerační pumpička ti stříkne benzín do sání a uvidíš, že to pomůže. Osvědčilo se nám to už u několika motorek a vždy pak chytly bez problému.

 offline 

 

#68 23.10.2011 14:15:52

MartiinK
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 66
Založená vlákna
Motorka: Wrrko brko
Věk: 35
0 0

Re: Chci začít jezdit


Simansky:
s tím startováním - dal si tam už nějakej programmer, když tam máš ten laďák? Jestli ne, tak to může být ten problém, zmiňovali to kdesi na Thumpertalku... Vrknutí plynem před startem ti bohužel nepomůže, když je to stříkačka...
Jinak - jezdit na chudou směs, to si píst a ventily určitě blahem chrochtají  dead 

 offline 

 

#69 23.10.2011 16:26:44

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Chci začít jezdit


No programmer tam není a bývalí majitel jezdil bez něj. Tohle přeci není dvoutakt, proč by tam měla být chudá směs? A co lambda sonda? Ta to má snad ohlídat,ne?
Skutečně je ten programmer nutný?(oproti originálu jen jiný výfuk, sací protihluková klapka tam stále je) Popravdě řečeno už jsem se na to trochu informoval a nechce se mi jen kvůli výfuku nechat odbrzdit motorku za 20 000 Kč v Praze.


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#70 23.10.2011 16:31:57

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Chci začít jezdit


Simansky:

NJ, ale příznaky tomu odpovídají. Pokud ti za chladnýho počasí nechce startovat a pak, když je ohřátá startuje normálně, je pravděpodobné, že když tam máš neoriginální výfuk a originální mapu vstřikování, je to nejspíš chudý  hmm  Koukni na svíčku a budeš vědět víc  wink 

 offline 

 

#71 23.10.2011 18:37:11

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: Chci začít jezdit


jestli ti můžu poradit ,píšeš že začínáš..prodej ladák dej tam origo a máš klid.a zajezdíš si ůplně stejně a ještě ti zbydou kč.a až se naučíš a budeš mít pocit že je ti 250 málo tak kup 450.

 offline 

 

#72 23.10.2011 19:26:21

MartiinK
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 66
Založená vlákna
Motorka: Wrrko brko
Věk: 35
0 0

Re: Chci začít jezdit


Simansky: něco ti povím... to, že tomu nerozumíš není ostuda, protože žádnej učenej z nebe nespad a člověk toho musí hodně přečíst, vyzkoušet, učit se na chybách, aby o tom měl aspoň trochu páru.
Ale věř mi, že dokola radit lidem (nejsi jediný), kteří si pak stejně melou svou, je opravdu únavný. Proč se teda vůbec ptáš? Říkal sem si, že na takový příspěvky už nebudu reagovat, ale že máš stejnej bajk, naposled to udělám.

- po instalaci otevřenýho výfuku u 4T je bez další úpravy směs chudá. To je prostě fakt. Navíc po výměně za takový superdusítko, jaký origo WRR výfuk je. Proto se dělají na karbecové motorky dynojet kity, na stříkačkové programmery, commandery. Dlouhodobej provoz na chudou směs může způsobit propálený píst nebo podpálený ventily. Že ten magor (po tom, co ti radil ho nemůžu nazvat jinak) původní majitel takto jezdil, na věci nic nemění.

- lambda ti konkrétně u WRR nepomůže. Je tam jen pro hlídání směsi u EU modelů (třeba USA modely kat ani lambdu nemají), aby nebyla pro kat moc bohatá. Chudou směs každopádně neobohatí. Směs se řídí jinýma čidlama, na změřený hodnoty reaguje podle origo mapy. Bez dodatečné úpravy programmerem zůstane chudá.

- popravdě by zajímalo, kde ses informoval. Je to smutný, ale třeba u Yamahy o této motorce a jejich možnostech nemají páru. Když sem po nich chtěl provést úkon, kterej je v zahraničí běžnej, vůbec nevěděli, o čem mluvím, nepomoh jim ani dotaz u hlavního dovozce. Nakonec sem si to udělal sám, stačilo prolítal zahraniční weby...

- nevím, co myslíš odbržděním za 20000... Motorka má restrikce, který jdou odstranit zadarmo, kromě laďáku a programeru. Laďák máš, programmer se dá sehnat za cca 220 USD včetně dopravy.

Nebo udělej, co ti radí dudydrz, ale WRR v sérii je fakt marná...

Kdyby se ti přece chtělo nechat si poradit, mrkni sem:
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=4760

 offline 

 

#73 23.10.2011 23:47:49

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Chci začít jezdit


No tak díky za info MartiinK. Už v tom mám trochu jasněji.
Holt to nechám v létě odbrzdit. Těch 20 000 to máš za programmer + ignition modul + asi 4 hodiny práce na brzdě říkali. Jediná potíž je v tom, prý jaký mám ročník. Model 2008 vs novější se prý liší a já nevím, jak to poznat. V techničáku mám že to opustilo japonsko 2007 a první evidence(první prodej) byl 2010. Tahle moto se začala prodávat až od 2008, takže je v tom slušný guláš. (co to bylo za firmu už nevím -> někde na internetu)
Jinak jak se sáhne na směs, musí se že jo měnit i předstih. S tím mám zkušenosti z ladění fichtlů. Ale kdyby mi tady někdo odborně vysvětlil, jak se může u 4T s výměnou výfuku změnit směs benzínu a vzduchu(vstupní veličiny), když 4T nemá rezonanční komoru, kterou 2T používá ke zpětné kompresi, tak bych mu byl vděčen.
Něco o tunění vím, proto mám svou hlavu. Ale jak říkáš, ve 4T se moc nevyznám a to máš recht. A ten odkaz máš hezky zpracovanej ano a řídit se jím budu.
Jinak taky tu bylo někde řečeno,že se chudá směs pozná střílením z výfuku a mě to tedy ani jednou nevystřelilo, ani po rychlým ubrání plynu.
Já se ti omlouvám, jestli jsem tě urazil, ale já už jsem taková povaha. Když jde o techniku, tak dojde vždycky k výměně názorů. (Je to můj budoucí chleba.)


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2333_2600766_1.jpg


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#74 24.10.2011 02:07:03

MartiinK
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 66
Založená vlákna
Motorka: Wrrko brko
Věk: 35
0 0

Re: Chci začít jezdit


Simansky:
Máš model 2008. Na ten patří starší PC III, kdežto od 2009 PC V. Ale to se týká USA modelů, u EU variant čert ví...
Klidně dej PC+IM, nech ladit na brzdě, výsledek bude nejspíš o něco lepší, než s FMF programmerem. Ale jestli to bude rozdíl v poměru 20tis Kč / 220 USD, to až tak jistý není. Jistý ale je, že DK racing vydělá víc. Je to tvůj boj. 

Ještě jedna věc - ten tvůj Leošek se z fabriky dodává s namontovaným DB killerem, takže otázka je, jesli máš ten lauf vlastně otevřenej, nebo udušenej. Navíc tam máš
furt tu poťapanou klapku na sání - to bys pak žádný úpravy nepotřeboval (pokud ti ten vydechlej výkon série stačí).

Kdyby se ti chtělo, můžeš si udělat na jaře výlet k Brnu a mou WRR vyzkoušet. Samotnýho by mě zajímalo, jakej je rozdíl při přímým srovnání...


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1270_leo.jpg

Editoval MartiinK (24.10.2011 02:11:31)

 offline 

 

#75 24.10.2011 08:50:35

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Chci začít jezdit


No zkusil jsem googlit co ten killer vlastně je. Hádám, že to bude ta jedna z těch dvou koncových trubek s plechem nahoře. No a když jsem to kupoval, tak mi bylo řečeno, že tam mám tu méně hlučnou. Ta více hlučná mi řekl, že by motoru nesvědčila.
Takže jsme se vlastně dostali k tomu, že mám vlastně všechno v pořádku a chudé směsi se bát nemusím.  a15 
Jinak tě obdivuji, že se ti to podařilo vyladit k dokonalosti. Moje zkušenosti jsou, že bez brzdy se radši už do tuningu nepouštět. Ale tys mi udělal radost tím, že už tohle řešit nemusím. Moje jezdecké schopnosti jsou asi na úrovni 14 letého dítěte, takže si se sérií bohatě vystačím. 


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#76 24.10.2011 10:00:05

MartiinK
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 66
Založená vlákna
Motorka: Wrrko brko
Věk: 35
0 0

Re: Chci začít jezdit


Simansky:
Je to tak, DB killer je ta koncovka s trubkou, co omezí hluk a bohužel i výkon. Ale zas nemusíš řešit směs a máš to tichý.

Pak je ale otázka, proč ti to blbě startuje, mně to studený chytá nadrc při jakékoli teplotě...

 offline 

 

#77 24.10.2011 10:12:05

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Chci začít jezdit


Tak ono to jak říkám chytalo bez problémů. Pak jsem na tom 14 dní nejel a nechtělo se tomu. Kamarád říkal, že jeho Ducati po 14 dnech nejezdění taky ani za boha nechytne. Prý kápne trochu benzínu do sacího potrubí a v pohodě. Já už taky našel řešení. Prostě v nižší teplotě budu startovat s plynem. Asi je to na volnoběh chudší.(hádám kvůli EXUP, pač ta klapka tam hromadí splodiny, tak tam dali chudší směs, aby se to nedusilo) Já už tam EXUP nemám, tak jsem potrestaný  usch  Já bych to neřešil, jen mě zajímalo, jestli mají ostatní taky takové problémy. smile 

Já jsem tu měl asi ještě říci, že mezi volnoběžnými(1650 RPM) a asi 2500 RPM je kvůli tomu výfuku děsný skok a za studena to škube. Ale já už jsem se asi naučil jezdit bez škubání.

Editoval Simansky (24.10.2011 10:25:40)


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#78 24.10.2011 12:43:16

ladik164
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 599
Založená vlákna
Místo: Tišnovsko
Motorka: KTM 530 EXC-R
Věk: 27
Tel: Galaxy S4
8 0

Re: Chci začít jezdit


Simansky napsal(a):

Moje jezdecké schopnosti jsou asi na úrovni 14 letého dítěte, takže si se sérií bohatě vystačím. 

Zase není dítě jako dítě  a1  mrkni na m.cz na pračkynovic syna, to je ďábel ano 


Co je mi platná moje chytrost, když hloupost světem vládne....

 offline 

 

#79 24.10.2011 15:46:00

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Chci začít jezdit


No to je mi jasný. Jako z bodu A do bodu B dojedu, ale asi jako běžný řidič poklidnou jízdou. Ne že bych měl na to, abych jezdil jak zběsilý.
Jinak kámoš kupoval jednou ČZ 250 cross a prodával ji 14 letý klučina co jezdil už od 5 let. Zdála se mu už moc slabá.
Já jezdím až od 18 let, takže to moc neumím. A teprve ve teď ve 22 letech zkouším jezdit na 250. Z fichtla skok brutální. Pak když jsem vezl fichta k babče, tak jsem měl pocit, že to vůbec nejede. usch  A ten samí pocit mám i teď v autě. Když vemu za plyn, tak si říkám, kde je to zrychlení. Nějak mě to wr přesunulo vnímání rychlosti smile 


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#80 26.10.2011 00:03:45

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Chci začít jezdit


Mě napráskal na prdel 9ti letej kluk. A když pak za mnou přišel a zeptal se co mám s motorkou,že nejede,tak kamarádi popadali na zem smíchy. Ten kluk tu otázku myslel naprosto upřímě,snad mi chtěl i pomoc opravit tu závadu a nemohl pochopit,čemu se ty paka smějou.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů