Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jak spravne startovat TTcko?

#1 23.09.2008 20:32:45

beavis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 167
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: Yamaha TT 600 E
Věk: 48
0 0

Jak spravne startovat TTcko?


Dneska sem se pokousel ozivit po cca mesici svoje TTcko. Uz na zacatku sem vedel ze to asi nebude zadna sranda. Po nekolika neuspesnych slapanich na nakopavacku se mi to potvrdilo sad  Po chvili sice chytlo, ale jen co sem trosku stahl sytic aby to na dvore moc nervalo tak chciplo. Pak to znova chytlo ale opakovalo se to same. A to bylo vse. Startovani se mi protahlo asi na 2 hodiny roll Ve finale sem vymenil svicku a jen sem se dotknul nakopavacky, motor uz bezel. Totalne propocenej, ale rad. Jinak ventily sou serizeny, karbec taky, na plyn nesaham, jen vytahnu sytic a startuju. Mate nekdo figl jak tuhle potvoru ozivit kdyz napr. stoji delsi dobu a nejezdi se na ni? Vzdycky sem mel vsechny ctyrtakty se starterem, tak sem tuhle situaci neresil, ale tohle me dneska fakt nasralo. Zkousel sem vypnout sitic, zavrit benzit, motor proslapat, pak zase vse zapnout ale marne  mad

 offline 

 

#2 23.09.2008 22:00:29

Frantis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Místo: Lesy okolo Týna nad Vltavou
Motorka: TT600R
Věk: 25
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


Po delší době?Nejlepší je jezdit pořád. ano2
Já s tim měl taky problém.Stačilo aby stála pár dní a už se jí nechtělo.Časem sem se to ale naučil a teď přijdu,vytáhnu sytič,prošlápnu a většinou jde hned.Někdy pravda zabručí a chcípne tak jí pak zkoušim nakoupnout jednou dvakrát se sytičem a pak zas bez a hned se rozjede.Časy kdy sem u ní propotil tričko a stejně sem si nezajezdil sou už snad pryč beer

 offline 

 

#3 23.09.2008 22:14:58

beavis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 167
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: Yamaha TT 600 E
Věk: 48
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


Asi by to chtelo jezdit porad ano2 Ale nejak neni cas mad Asi to bude chtit citlivejsi praci se syticem. Zlatej muj skutr. U nej kdyz je v prazdy baterka, tak jen se lehce dotknu mininakopavacky a uz vrci  tongue

 offline 

 

#4 24.09.2008 14:16:15

brzda.a
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 417
Založená vlákna
Motorka: TT600R
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


Vyjeď benzín z karbecu když víš že budeš delší dobu stát. U mě pomáhá.

 offline 

 

#5 24.09.2008 15:09:05

Petr. B
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 285
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: Honda CRF 250 X
Věk: 31
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


A nebo když ho nevijedeš a stjí to delší dobu tak ho vypust s karbecu na spodu šroubkem, pak pust benzín parkrát šlápneš a jde  ano .

 offline 

 

#6 24.09.2008 19:21:26

beavis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 167
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: Yamaha TT 600 E
Věk: 48
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


Tak to diky za cenne rady smile  Hned jen co bude moznost vyzkousim ano

 offline 

 

#7 24.09.2008 19:33:33

Radek Rygl
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Třebíč
Motorka: Yamaha TT600R
Věk: 31
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


Když dýl stojí tak zapní zapalování na spínačce a na říditku to měj v poloze vypnuto a samozřejmě vypnutý benzín a sytič. Poté tak 10krát rychle našlapu kvůli nabudění pak zapnu na řidítku benzín a vytáhnu sytič a šlápnu až to cvykne tak dám na horu a šlápnu nikdy mi ješte nechila na poprví vždy až na druhé šlápnutí  ale nikdy nestahuj sytič protože když ti to chcípne není to ani zahřáty ani studeny a jde to potop hůř nastartovat taky dělá hodně na starty decompresor zkontroluj si na hlave jestli tam nemáš moc velkou vůli já sem tam měl tak 5mm a už to startování šlo blbě musí tam být tak 1mm to je asi vše. Jo a eště mě stála měsíc a půl díky tomu decompresoru něž ty díly všechny přišly a tímto systémem to nastartuji vždy. Můj kamarad ju má taky a neumíto tak mu to musím startovat za studena taky si třeba seřiď směs zatočit a pak vytočit o360stupňů má to velký vliv.ano

Editoval Radek Rygl (24.09.2008 19:36:54)


OFFMOTO

 offline 

 

#8 24.09.2008 21:53:10

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


A co tohle, to by vám nepomohlo heh2

http://www.evv.cz/zbozi.php?co=detail&kod=9187341


Vem za ní

 offline 

 

#9 24.09.2008 22:07:18

beavis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 167
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: Yamaha TT 600 E
Věk: 48
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


lol

 offline 

 

#10 25.09.2008 08:39:37

Radek Rygl
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Třebíč
Motorka: Yamaha TT600R
Věk: 31
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


Na ten strartér bych přidělal kolo a vozil bych ho v batohu ze 120 baterkou a startovací kabely, když by chcípla tak bych startér přiložil za zadní kolo a nastartoval jak to dělají v moto gp. big_smile  ano

Editoval Radek Rygl (25.09.2008 08:40:10)


OFFMOTO

 offline 

 

#11 25.09.2008 15:51:04

honzatt
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 37
Založená vlákna
Místo: praha
Motorka: tt600r
Věk: 25
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


já ikdyž jí vytáhnu po delší době, vždycky mám stejnej rituálek, vytáhnu sytič, párkrát prošlápnu na plno a když slyším první kliknutí, kdy už by šla, stejně to ještě třeba dvakrát prošlápnu, pak počkám na kliknutí, dupnu a jede jak drak. sytič stahuju během deseti vteřin, ale je jasný, že by hned chcípla, tak jí držim při životě plnynem, pět vteřin jí tůruju a pak hnedka se rozjedu a to už mi pak nechcípne, po dvěstě až třista metrech už běží normálně na volnoběh. Bylo mi to doporučeno, ať stahuju sytič hned a držím jí pod plynem a musím říct, že to funguje na 100%, nemám s tím problém

 offline 

 

#12 25.09.2008 16:40:48

brzda.a
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 417
Založená vlákna
Motorka: TT600R
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


Myslím, že je lepší pro motor když to necháš chvílu klapat na sytič a aji chvilu na ten sitič jedeš pianko...než to držet plynem...vem si kdyby tě rano někdo z postele vzbudil že máš za pul minuty kopat základy....třeba...taky nic moc!

Editoval brzda.a (25.09.2008 16:41:17)

 offline 

 

#13 25.09.2008 18:03:02

Petr. B
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 285
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: Honda CRF 250 X
Věk: 31
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


Přesně chce to stáhnout sitič na pulku po nastartovaní a ne to držet na plynu.Jak píše brzda.

 offline 

 

#14 01.10.2008 20:10:48

Taksnadtoto
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 314
Založená vlákna
Místo: Bahraim-Brázdim
Motorka: TT600R
Web
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


uvádím pouze přiklad-mám autíčko na dálku s motorem z křoviňáku 23 ccm-je to sice dvoutakt,ale něják se mi nechtěla namotávat zpátky startovací šnůra-namotával jsem jí tak, že jsem trochu přidal plyn,ale jenom trochu a po 14-ti dnech se mi zadřel motor-prasknul pístní kroužek
takže je asi určo lepší to studený moc netůrovat

 offline 

 

#15 09.10.2008 18:17:18

beavis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 167
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: Yamaha TT 600 E
Věk: 48
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


Tak sem dneska vytahl TTcko po cca 14 dnech stani z garaze a hodlal sem se jet projed, resp. objet nejaky svoje pracovni veci. Samozrejme sem se klepal na startovani sad Procetl sem vase prispevky jak ho po delsim stani nastartovat a sel sem na to. Nejdriv sme pustil benzin, proslapal 4x bez sytice a s vypnutou elektrikou (normalne jak kdybych ho startoval se syticem, cili hezky proslapnout z horni uvrati az dolu), pak sem vytahl sytic a na cca ctvrty slapnuti uz moturek bezel usch Moje radost neznala mezi az sem ho i ve finale umyl. A po ceste sem jeste udelal par fotecek, tak je asi dneska prdnu do databaze. Takze diky vam za cenne rady smile

 offline 

 

#16 09.10.2008 18:33:46

Taksnadtoto
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 314
Založená vlákna
Místo: Bahraim-Brázdim
Motorka: TT600R
Web
0 0

Re: Jak spravne startovat TTcko?


samo s sebou,že máme s bratrem každej svoje,jako to autíčko mě to jezdí,ale brácha nemá pístní kroužek tak ,až seženu nějákou káru tak bych to přitáhnul, kousek vod tebe Miku je docela dobrá dráha i se tam lítá je to u klíčan

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů