Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kontrola rozvodového řeťezu XR400R

#1 29.09.2010 12:07:51

Kraťas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 154
Založená vlákna
Místo: Olomoucký kraj
Motorka: Honda XR 400R
Věk: 29
0 0

Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


Jak se správně kontroluje rozvoďák u XR 400R 2004? Prosím o info jak postupovat a na co dát pozor.

 offline 

 

#2 29.09.2010 13:15:13

Tomas-XR
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 11
Založená vlákna
Motorka: Honda XR400R
Věk: 25
0 0

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


Kraťas:

Čau.Tak nejprve musíš odšroubovat ten šroubek uprostřed napínáku.Je to jenom zátka,pod kterou je takovej šroub,který musíš zajistit aby se neprotočil až ten napínák  budeš sundávat (je napružený).K tomu slouží tzv.stoper návod na jeho výrobu najdeš když si stáhneš manuál třeba z Motorkářů.Jde to i tenkým šroubovákem,ale chce to aby ti to nekdo podržel.Až budeš mít šroub zajištěnej,tak mužeš povolit ty dva šrouby který drží napínák.Pak napínák vytáhneš a podíváš se jak je moc vyjetý.A podle toho poznáš jak je v pytli rozvodák.(čím víc je vyjetý tím víc je v prdeli).Montáž-Napínák zatlačíš uplně nadoraz tj.že tím prostředním šroubem točíš doleva a pomahaš si prstem a zatlačuješ ten pístek.Zatlačený pístek opět zajistíš,aby se nevratil.A teťka ho můžeš namontovat nazpět(pozor nato aby si ho neotočil).Dotáhneš ty dva šrouby(s citem) a odeláš stoper.Uslyšíš jak se ten pístek vrátí.Dáš zpátky víčko na ten prostřední šroub a máš hotovo. Nic natom neni práce tak na 5 minut.

 offline 

 

#3 29.09.2010 15:24:44

Kraťas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 154
Založená vlákna
Místo: Olomoucký kraj
Motorka: Honda XR 400R
Věk: 29
0 0

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


Tomas-XR:

Ok dík. Jakej je interval pro výměnu rozvoďáku? A jak často seřizuješ ventily?

 offline 

 

#4 29.09.2010 19:59:31

johnyquatro
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 500
Založená vlákna
Místo: okr. Prachatice
Motorka: XR 400R
Věk: 27
0 0

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


Kraťas:

me rozvodak vydrzel 8tis a byl od proxu, ted je tam D.I.D. uvidime zda bude rozdil, jinak ja ventily delam kdyz mi prijdou ze jsou slyset smile

 offline 

 

#5 30.09.2010 08:24:44

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


8 tisíc? to mi přijde docela málo. sice u těchle jednoválců dostává pěkné škuby, ale i tak bych typoval tak 30 tis. (na silničním čtyřválcu i 70t)


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#6 30.09.2010 09:58:35

johnyquatro
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 500
Založená vlákna
Místo: okr. Prachatice
Motorka: XR 400R
Věk: 27
0 0

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


motoline.cz:

me taky prislo ze to neni zrovna moc, ale sponovak byl na konci tak jsem nic neriskoval a vymenil ho, treba ted ten nynejsi vydrzi dele....  budu rad kdyz jsem i jini prispeji kolik jim na motorce vydrzi rozvodak...  je i mozny ze by tam vydrzel dyl pac tam nema jak vyskocit narozdil treba od XR 600 ale ja svou motorku mam rad...

 offline 

 

#7 30.09.2010 10:47:42

Tomas-XR
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 11
Založená vlákna
Motorka: Honda XR400R
Věk: 25
0 0

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


Já ho měnil v 18000Km.Už byl pěkně slyšet.Hlavně u zahřátýho motoru v nízkých otáčkách.Jinak ventily kontroluju tak po 3000Km.

 offline 

 

#8 30.09.2010 10:57:00

johnyquatro
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 500
Založená vlákna
Místo: okr. Prachatice
Motorka: XR 400R
Věk: 27
0 0

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


Tomas-XR:

tak mozna jeste vymenu nepotreboval, ale jak rikam, sponovak byl na konci a uz na tu lyzinku netlacil tak jsem radsi udelal prevenci uvidime jak dlouho vydrzi ten nynejsi  smile 

 offline 

 

#9 30.09.2010 17:44:26

Kraťas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 154
Založená vlákna
Místo: Olomoucký kraj
Motorka: Honda XR 400R
Věk: 29
0 0

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


Já mám najeto necelých 7000 a chci se jen mrknout v jakém je stavu. Motor jde pěkně tiše když ho nastartuju uplně studenej a i když je uplně zahřátej, akorát když se zahřeje na určitou teplotu (něco mezi tím), tak tam něco docela hlasitě cvaká. Když se pořádně zahřeje, přestane to. To budou asi ty ventily.

 offline 

 

#10 30.09.2010 22:44:43

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


johnyquatro napsal(a):

motoline.cz:

me taky prislo ze to neni zrovna moc, ale sponovak byl na konci tak jsem nic neriskoval a vymenil ho, treba ted ten nynejsi vydrzi dele....  budu rad kdyz jsem i jini prispeji kolik jim na motorce vydrzi rozvodak...  je i mozny ze by tam vydrzel dyl pac tam nema jak vyskocit narozdil treba od XR 600 ale ja svou motorku mam rad...

a díval ses kolik napínaku vyjelo s novým rozvoďákem? Mě tohle právě nedávno zaskočilo na Banditu 12, napínák byl lehce za 3/4, tak jsem automaticky měnil rozvoďák no a jaké bylo překvapení když s novým rozvoďákem vyjel napínák jenom snad o dva zoubky míň, prostě první polovina napínáku je mimo hru hned ze startu. Takže 3/4 napínáku nemusí vždycky znamenat rozvoďák před smrtí. Ale čeho se teda držet....?


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#11 30.09.2010 22:51:23

johnyquatro
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 500
Založená vlákna
Místo: okr. Prachatice
Motorka: XR 400R
Věk: 27
0 0

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


motoline.cz napsal(a):

johnyquatro napsal(a):

motoline.cz:

me taky prislo ze to neni zrovna moc, ale sponovak byl na konci tak jsem nic neriskoval a vymenil ho, treba ted ten nynejsi vydrzi dele....  budu rad kdyz jsem i jini prispeji kolik jim na motorce vydrzi rozvodak...  je i mozny ze by tam vydrzel dyl pac tam nema jak vyskocit narozdil treba od XR 600 ale ja svou motorku mam rad...

a díval ses kolik napínaku vyjelo s novým rozvoďákem? Mě tohle právě nedávno zaskočilo na Banditu 12, napínák byl lehce za 3/4, tak jsem automaticky měnil rozvoďák no a jaké bylo překvapení když s novým rozvoďákem vyjel napínák jenom snad o dva zoubky míň, prostě první polovina napínáku je mimo hru hned ze startu. Takže 3/4 napínáku nemusí vždycky znamenat rozvoďák před smrtí. Ale čeho se teda držet....?

na to jsem uz nekouk, ale napinak u toho rozvodaku co jsem menil byl tak ze kdyz jsem ho zajistil a vysrouboval tak byl uplne na konci a dal se z5 strcit uplne vytazenej takze po zasroubovani se uz ani neopiral a tu silonovou lyzinku prez kterou se to sponuje, bylo mi to divny tak jsem to nekolikrat prekouk ale vysledek stale stejnej tka jsem ho radeji vymenil...

 offline 

 

#12 30.09.2010 22:58:45

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


johnyquatro napsal(a):

motoline.cz napsal(a):

johnyquatro napsal(a):

motoline.cz:

me taky prislo ze to neni zrovna moc, ale sponovak byl na konci tak jsem nic neriskoval a vymenil ho, treba ted ten nynejsi vydrzi dele....  budu rad kdyz jsem i jini prispeji kolik jim na motorce vydrzi rozvodak...  je i mozny ze by tam vydrzel dyl pac tam nema jak vyskocit narozdil treba od XR 600 ale ja svou motorku mam rad...

a díval ses kolik napínaku vyjelo s novým rozvoďákem? Mě tohle právě nedávno zaskočilo na Banditu 12, napínák byl lehce za 3/4, tak jsem automaticky měnil rozvoďák no a jaké bylo překvapení když s novým rozvoďákem vyjel napínák jenom snad o dva zoubky míň, prostě první polovina napínáku je mimo hru hned ze startu. Takže 3/4 napínáku nemusí vždycky znamenat rozvoďák před smrtí. Ale čeho se teda držet....?

na to jsem uz nekouk, ale napinak u toho rozvodaku co jsem menil byl tak ze kdyz jsem ho zajistil a vysrouboval tak byl uplne na konci a dal se z5 strcit uplne vytazenej takze po zasroubovani se uz ani neopiral a tu silonovou lyzinku prez kterou se to sponuje, bylo mi to divny tak jsem to nekolikrat prekouk ale vysledek stale stejnej tka jsem ho radeji vymenil...

jasné, vyměna byla nutná. Jenom by mě zajímalo jak velký rozdíl to udělalo na napínáku


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#13 30.09.2010 23:01:14

johnyquatro
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 500
Založená vlákna
Místo: okr. Prachatice
Motorka: XR 400R
Věk: 27
0 0

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


motoline.cz:

pokud na to nezapomenu tak na to zitra mrknu a dam vedet, ten novej rozvodak ma za sebou tepr 300km tak si myslim ze to muzeme brat jako ze je uplne novej...

 offline 

 

#14 01.10.2010 22:02:59

johnyquatro
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 500
Založená vlákna
Místo: okr. Prachatice
Motorka: XR 400R
Věk: 27
0 0

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


zdary, prisel jsem teprv dom a jsem stahnej jak kote, snad zitra bude lip a dam vedet jak je ten sponovak venku...

 offline 

 

#15 02.10.2010 20:04:11

johnyquatro
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 500
Založená vlákna
Místo: okr. Prachatice
Motorka: XR 400R
Věk: 27
0 0

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


motoline.cz:

tak jsem se dnes dokopal a udaje jsou nasledujici: uplne zatazenej napinak ma 40,5 mm, napinak po vymene retezu 46 mm, maximalni delka napinaku 54,5 mm

 offline 

 

#16 02.10.2010 22:36:55

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


johnyquatro:

takže když je napínák v půlce, je nový řetěz.


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#17 02.10.2010 22:39:24

johnyquatro
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 500
Založená vlákna
Místo: okr. Prachatice
Motorka: XR 400R
Věk: 27
0 0

Re: Kontrola rozvodového řeťezu XR400R


motoline.cz napsal(a):

johnyquatro:

takže když je napínák v půlce, je nový řetěz.

jj presne tak, alespon u me to tak teda je, kdyby nekdo moch taky merit napinak, rad bych se kouk jak to maji ostatni, treba budou mit jiny hodnoty

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů