Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Tenere 1VJ vymena oleje

#21 16.06.2010 21:25:54

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Tenere 1VJ vymena oleje


emis:

jj tak až pojedeš tak se ozvi, manometr momentálně nemám, ale ten si určo seženeš v okolí, jen mi pak písni jakej má závit ať pohledám nějakou redukci
Rozmezí stačí do 0,15 či do 0,2Mpa (20baru)


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#22 17.06.2010 19:53:20

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: Tenere 1VJ vymena oleje


Slow: super dik, sezenu a urcite se ozvu. ano 

Tak dneska jsem se konecne dostal k tomu, ze jsem to vypustil wink

Chci se zeptat, u nekterejch XT je prej sitko na bordel nekde na hadici co se taky ma cistit. Ma to i 1VJ? Pripadne kde.
Ja jsem jen ohral motor, vytocil sroub vypustil olej, vyndal filtr dal novej. Kde by mohlo bejt sitko jsem nenasel, tak se radsi ptam nez to napustim.
Jo a kolem krytu na olejovej filtr puvodni majitel mazal nakej silikon. To se ma? Pripadne jakej? To tesneni uz je celkem zapadle..
Jo a jeste jeden trubko zacatecnickej dotaz wink Ty srouby kdyz je tocim zpatky, maze se to taky tim loclite nejakym, nebo jen trosku vazelinou  a utahnout?

 offline 

 

#23 17.06.2010 20:13:02

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Tenere 1VJ vymena oleje


emis:

já to dělám tahle:
ohřeju motor, vypustím olej výpustným šroubem, u něho rovnou odpojím "tlakovou" hadici přívodu z nádrže (pozor pod přírubou je o-kroužek) a komplet tím vpustím olej.
Sítko je na druhém konci "tlakové" hadice, respektive na vývodu z olejové nádrže (odděláš přírubu z nádržky,tak je pod ní)
jinak oleje jsem nalil 3L a je to akorát na horní rysku.

Sítko maj i ostatní modely - 43F,34L,3AJ....

Kolem víka olejového filtru je velký okroužek, netřeba nic mazat, šrouby utáhnout s citem

Editoval Slow (17.06.2010 20:14:53)


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#24 24.06.2010 20:53:55

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: Tenere 1VJ vymena oleje


Slow:

tak jsem dneska zkousel merit ten tlak. Na meraku to povyleze jen kousek a ukazuje 0,01Mpa tak nevim. Kazdopadne jsem pak cvicne zkusil odpojit a nastartovat (v manualu pisou ze by olej mel vytekat) a to teda byla palba ven. Celkem me stve, ze jsem to zapomel zkusit na te druhe pro srovnani, ta byla jak nova nez jsem ji rozebral do skrine wink

 offline 

 

#25 24.06.2010 22:47:53

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Tenere 1VJ vymena oleje


emis:

dokud je olej "studenej a hustší" tak je to kolem 0,13MPa (budík je do 0,6MPa), pak to šlo u mě dolů na těch 0,08MPa
jestli ti to tlačí 0,01MPa tak čerpadlo nedává tlak a má vůle (jak jsem ti ukazoval manuál tak je to tam popsané, že ideál je tuším furt 0,13MPa nebo 13bar)

jj s tím vytékáním to je normálka, protože čerpadlo "nemusí" dávat tlak, ale to by znamenalo, že jsou mazané jen části s "malou" tlakovou spotřebou, každopádně by to chtělo ještě u někoho prověřit


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#26 25.06.2010 07:24:43

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: Tenere 1VJ vymena oleje


Slow:

kurnik to jsi me nepotesil. Meril jsem to teda zahrate, tak na to zkusim jeste kouknout. Tedka me o to vic sere, ze jsem to nezkusil zmerit na te druhe tenerce ;(

 offline 

 

#27 25.06.2010 08:48:36

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: Tenere 1VJ vymena oleje


hm tak ted koukam tady a peknej dusledek nenamazani http://www.horizonsunlimited.com/hubb/y … weld-50911

Koukam, ze po vymene by se mel nechat vytocenej ten odvzdusnovaci sroubek na vicku filtru a jeste resi odvzdusneni po odpojeni saci hadice, tak jestli tam proste ted nemam vzduch ;(

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů