Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

yamaha wr 450 f

#1 02.05.2015 00:18:31

lesak
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 18
Založená vlákna
Místo: Holesov a okoli
Věk: cca 30
Tel: 777060216
0 0

yamaha wr 450 f


Dobrý den,
zdravím všechny.
Potřebuji poradit, jak jinak. Chci si kupovat yamahu wr 450 f. Našel jsem dva inzeráty a potřebuji poradit co si o tom myslíte a jestli by jste mě mohly zasvětit do světa ostrých endur a hlavně na co si dát pozor.
Tak tady jsou inzeráty:
http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamah … 450-f.html a http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamah … 450-f.html .
Koupi tohoto stroje se ze mě stane úplný začátečník, který bude mít čas pouze o víkendech. Právě jsem něco našetřil a chci si splnit svůj klukovský sen. Říkám si kdež né teď tož kdy jindy. No v patnácti jsem měl 125 2T cestovní enduro, a sem tam jsem jezdil na YZ 250 2T supermoto. Ježdění po polňačkách s kamarádem.
Budu rád, moc rád když mi poradíte a popřípadě kdyby to šlo tak se s někým setkat osobně a pohovořit si o tom. Není nad to když můžu osobně mluvit s někým kdo má praxi a ukáže co a jak, než číst dokola texty s který si můžu udělat akorát obrázek v hlavě. Nic proti internetu a vašim stránkám ale dávám přednost osobnímu kontaktu.
Mám takovou představu, jak ji dovezu (jestli), hned pádím do obchodu koupit si výstroj a pak teprve se začít učit se strojem. Dokuď nebude výstroj tak na ni nesednu.
Ještě ke mě je mi 30 let a vážím do sto kilo, jen tak pro info.
Představu mám že začnu jezdit po okolí a jak se do toho trochu dostanu začnu jezdit i dál, plus zajedu si na nějakou tu školu endura, kterou mě doporučíte. Kde ukážu chyby co dělám tak, aby mě na ně někdo upozornil.
Předem moc děkuji za odpovědi na téma, děkuji.
S pozdravem Petr

 offline 

 

#2 02.05.2015 06:55:17

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: yamaha wr 450 f


lesak:

za mě rozhodně ta 08 - dobrá cena a velmi pěkný stav ano 

jinak, ohledně začátků na ostrém enduru, už tady toho bylo napsáno (nahádáno  a1 ) mraky, takže přesvědčovat někoho, co si má nebo nemá koupit je občas boj s větrnými mlýny  a7 
ale podle popisu vypadá, že nejsi mladý plašan, co chce ostré a silné enduro, aby to dobře vypadalo před klukama/holkama na vesnici  lol takže to zvládneš klidně tak jak píšeš ano  jestli se pojedeš podívat na to WR či jiné moto, tak si sebou určitě vem někoho, kdo tomu rozumí, ať nekoupíš ojeb  key 


nějaká témata o začátcích na ostré:
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=11200
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=12352
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=12368

kterou ostrou:
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=5296
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=9682&p=1

 offline 

 

#3 02.05.2015 08:33:19

lesak
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 18
Založená vlákna
Místo: Holesov a okoli
Věk: cca 30
Tel: 777060216
0 0

Re: yamaha wr 450 f


Strejda-GC:
můžu se tě eště zeptat co si mám koupit za výstroj. Boty, něco na kolena chránič hrudi na kros nebo ten co je na enduro, takový ten komplet( vypadá to jako bunda s chrániče-mi), dres, rukavice a krční chránič a hlavně helma, helma kross nebo enduro s plexi?
děkuji

 offline 

 

#4 02.05.2015 08:57:22

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: yamaha wr 450 f


lesak:

Určitě kup helmu a brejle.Plexi je dobré na cestovní enduro v terénu se to bude potit a mlžit.Koukej na hmotnost půl kg vypadá jak nic ale při delším nošení je sakra znát.
Jooo ta 08 vypadá dobře TP,TK je vydět že se o to někdo staral.Ale nemusí to tak bejt takže určo mechoše sebou něco přeci jenom pozná  a2 

Editoval babaexc (02.05.2015 09:01:07)

 

#5 02.05.2015 09:30:13

pazzy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 130
Založená vlákna
Místo: morava
Motorka: Honda XL650V,CRF 450 ,Foch
0 0

Re: yamaha wr 450 f


Tu 2008 znám moc dobře je to kamoše a motorka je uplně v top stavu jako nová .
 ano 

 offline 

 

#6 02.05.2015 09:32:29

Re: yamaha wr 450 f


lesak: ta prvni, 08 uz jednou v inzerci byla, budto napodzim, nebo nekdy na konci zimy. vic jak 80tis. bych za ni nedal.
ta druha, 06 tak za 60tis,- max.

 offline 

 

#7 02.05.2015 10:03:08

Re: yamaha wr 450 f


pazzy napsal(a):

Tu 2008 znám moc dobře je to kamoše a motorka je uplně v top stavu jako nová .
 ano 

to snad nemyslis vazne ou2 
ted jsem na ty fotky pozorneji koukal a:
- pod ledabile nalepenou samolepkou na prsickach chladicu je videt na jejich okrajich jak je ta modra barva plastu vybelena. To se u techto plastu stane kdyz je ohnes. Majitel to chtel zamaskovat, tak na to flaknul celosamolepku.
- spojkove viko, viko olejoveho filtru a viko alternatoru krasne nove nastrikane. Kdyz se podivas na to jak je vymackana startovaci paka od stupacky (kdyz startujes pakou tak kdyz ji proslapnes az do konce tak narazi na stupacku) je nemozne aby ty dekle byly jak nove.
- na kyvce celonalepka, proc tam je, jak to vypada pod ni?
kdyz to takhle majitel naoko zvenku vyfesakuje, co bude asi uvnitr toho moturku??? Pisu jen co vidim na fotkach a co nevidim si domyslim, kdyz vidim ten maskovaci pokus zvenku.

 offline 

 

#8 02.05.2015 10:32:20

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: yamaha wr 450 f


kick-start:
byla provedena kompletní údržba...
nevím co teď vubec řešíš...děláš jak kdyby ten týpek prodával novou motorku... volal jsi mu tam že jsi si jistý svým tvrzením?
to co tu popisuješ jsou běžné věci na enduru... tvoje pohoršení nad otlačenou nakopáváčkou... to už je bez komentáře...


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#9 02.05.2015 10:35:50

Syphoon
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 30 pryč
0 0

Re: yamaha wr 450 f


lesak:

Myslím, že na WRka tady byl expert bývalý člen RSWR http://www.motorkari.cz/profil/?uid=36582
A je ze Zlína, což máš kousek.

 offline 

 

#10 02.05.2015 11:50:01

Kopi
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Místo: Strmilov
Motorka: Yamaha WR 250 F
Věk: 26
0 0

Re: yamaha wr 450 f


Na těch zbělenejch plastech je vidět,že to párkrát bylo na zemi,ale s tim se u endura počítá,takže bych to vůbec neřešil.Jen nechápu proč majitel dal na starý vyválený plasty nový polepy.Práce k ničemu a škoda novejch polepů.Barva na motoru pude rychle dolu a kdo tomu rozumí,tak ho bude nejvíc zajímat jak je na tom motor uvnitř.Všechna práce tak nějak k ničemu,ale na první pohled hezký.Hodně lidí dá na vzhled než na stav...

 offline 

 

#11 02.05.2015 13:40:00

Re: yamaha wr 450 f


Vojtas napsal(a):

kick-start:
byla provedena kompletní údržba...
nevím co teď vubec řešíš...děláš jak kdyby ten týpek prodával novou motorku... volal jsi mu tam že jsi si jistý svým tvrzením?
to co tu popisuješ jsou běžné věci na enduru... tvoje pohoršení nad otlačenou nakopáváčkou... to už je bez komentáře...

nic neresim, Lesak se zeptal co si myslime o tech dvou inzeratech  tak jsem napsal co tam vidi moje oko.
To ze na 7let starem stroji budou omackane plasty je normalni, ale neni normalni kdyz to nekdo zamaskuje celosamolepkou.
Ze bude ostuchana nakopavacka od stupacky je na WR normalni, ale ze dekl vedle ni je jako kdyby vcera vyjela z fabriky neni po 7-mi letech provozu normalni. Kdyby byl novy ze ho nekde prorazil, budiz, ale vsechny nove asi nekupoval. Jen jsem to dal jako primer, dve veci co jsou hned vedle sebe. Jedna bezne opotrebena, druha jako nova. Ono striknout dekle sprayem vyjde na 100,-Kc kdyz se ti je podari sundat bez poskozeni tesneni, ale nova startpaka stoji peknejch par tisic Kc. byl to jen priklad.
Muj prvni dojem z toho je ze nacancat to provrchu a hlavne aby uz byla pryc. Mozna je mechanicky v poradku a tak by bylo lepsi nechat to tak jak to bylo a dat tam jen nejakou rozumnou cenovku. Tak jak to je ted v tom vidim snahu vytrisknout z toho co nejvice.
ale je to jen muj nazor, Lesak se zeptal, ja odpovedel.

 offline 

 

#12 02.05.2015 22:47:53

lesak
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 18
Založená vlákna
Místo: Holesov a okoli
Věk: cca 30
Tel: 777060216
0 0

Re: yamaha wr 450 f


Zítra budu volat na obě dvě, takže uvidím co mi kdo řekne. Teď aspoň vím na co se ptát a na co si dávat pozor. Jak je to ještě se startovám, je lepší elektrický  startér nebo nakopávačka?
U té první zjistím co majitel myslí tím kompletní údržbou a u druhé zjistím jestli mi to muže nějak doložit ten velký servis (doklad nebo foto).
Eště jsem narazil na http://www.tipmoto.com/motorky/yamaha/2 … 450-f.html akorát mi do přijde hodně  naleštěné a téměř neopotřebované. Sedlo jak nové,víko celkem málo opotřebované. Jestli můžete tak  mrkněte a promluvíme si o tom.
Ještě, na to moje občasný lítání a učení, padání je dobré si koupit aj něco na kolena,lokty a na krk(krční chránič), jak je to s pohodlím, dá se s tím třeba jezdit 2-3 hodiny?  Jaký kdo používáte chránič hrudi a páteře. Dík
Zatím děkuji za dobré rady a tipy

 offline 

 

#13 02.05.2015 23:02:17

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: yamaha wr 450 f


lesak:

hele, fakt si někoho z okolí sežeň, kdo s tebou pojede a rozumí tomu, protože v telefonu to může být brko v dobrém stavu a na místě vražda, ty budeš natěšený, plno věcí přehledneš a koupíš motorku ve špatném stavu a budeš více  servisovat než jezdit sad

ta motorka z tip moto nemá STK, takže další finance plus možné problémy.....

ad výstroj :
pro začátek stačí chraničova košile (lokty +páteř +ledvina v jednom)
kolenní chrániče určitě
slušné boty
přilba MX

otázka je, kolik máš peněz na výstroj a nejlepší bude, když to koupíš v nějakém shopu, kde si to i odzkoušíš, ať nemáš  problém s velikostí

 offline 

 

#14 03.05.2015 07:39:13

lesak
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 18
Založená vlákna
Místo: Holesov a okoli
Věk: cca 30
Tel: 777060216
0 0

Re: yamaha wr 450 f


Strejda-GC:
Dneska zavolám na moto a podle toho co mi řeknou zkusím se s někým spojit jestli by se mnou jel. Sám by určitě nejel, mám z ní docela respekt.
Ohledně výstroje mrknu kde je nejbližší kamenná prodejna,  tam bych vše nakoupil.
No rozpočet mám 90 000 Kč max. za mašinu, samozřejmě čím míně tím líp, 15 000 na údržbu a tak 10 000 až 15 000 na oblečení.

 offline 

 

#15 03.05.2015 08:27:04

Re: yamaha wr 450 f


lesak:
zeptej na originalni vyfuk, se mi zda ze je tam ladak. fotky tam ma jako by je cvakal Vinetou po vypiti 0,5L ohnive vody usch  sice tam jsou, ale poznat z nich jde prd. vypada to z nich jako by hlavni vec co prodava byli ty nove nastrikany dekle na motoru.

 offline 

 

#16 03.05.2015 09:51:54

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: yamaha wr 450 f


taky zjisti aby šla u nás přihlásit a provozovat. U dovozů může být problém, dost často nebývá příbal a ani to nebývá evropská verze. Někdo to sice umí přihlásit, ale je to jen přes známý a v budoucnu problém

 offline 

 

#17 03.05.2015 12:04:00

lesak
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 18
Založená vlákna
Místo: Holesov a okoli
Věk: cca 30
Tel: 777060216
0 0

Re: yamaha wr 450 f


Takže dostal jsem odpověď na inzarát http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamah … 450-f.html , tady je jeho znění :
Dobry den,
Motocykl byl pres zimu do sroubku rozebran, krome motoru. Kontrolu motoru
jsem delal nejak v kvetnu lonskeho roku (kontrola ventilu,
pisku, rozvodoveho retazu), byla vymenena spojka. V cervnu jsem nechal
udelat predni a zadni tlumice, dal novou retezovou sadu.
Od zari motorka uz stala jen v garazi, protoze jsem si koupil KTM350SX. Pres
zimu jsem si WRko nachystal pro sebe (udela jsem si z ni lestenku :-) )
Jenze jsem ted zjistil ze uz neni s kym jezdit a na trati me to bavi vic
Motorku jsem koupil s 200mth, nyni ma 250mth. Baterie je kupovana 13.6.2013,
funguje bez problemu. Stav pneu je tak 50%.
S pozdravem R. Mlcoch.

Takže yamaha bez té technické s tipmoto už je prodana. a8 

Editoval lesak (03.05.2015 12:13:26)

 offline 

 

#18 04.05.2015 08:18:27

Hellborn
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 558
Založená vlákna
Místo: Želechovice (MORAVA)
Motorka: WR450F, Suzuki TL 1000S
Věk: 30
Tel: Samsung
0 0

Re: yamaha wr 450 f


lesak:

Psal sem ti zprávu.
Jestli budeš mít cestu kolem, klidně se stav svézt na mém WR, ať máš představu co a jak a můžeš porovnat.


Až se ti před očima promítne celej tvůj posr*nej život.....tak ať je na co koukat

 offline 

 

#19 06.05.2015 23:05:41

lesak
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 18
Založená vlákna
Místo: Holesov a okoli
Věk: cca 30
Tel: 777060216
0 0

Re: yamaha wr 450 f


Zdravím všechny,
předem děkuji všem, kdo mi pomohly s výběrem motorky.
Po neděli se jedu podívat na ten model 08 a uvidíme ale asi vyhraje, pro je hlavně rok výroby, dobré jednání po telefonu.
Jak budu mít doma tak dám vědět, plus foto.
A pak už jen oblečení a je to. Budu moct jezdit.  smile 

 offline 

 

#20 07.05.2015 07:55:01

lesak
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 18
Založená vlákna
Místo: Holesov a okoli
Věk: cca 30
Tel: 777060216
0 0

Re: yamaha wr 450 f


Musím poděkovat členovy Hellborn.
Pomohl mi, poradit a mohl jsem si s ním poklábosit, dost dlouho.
Takže ještě jednou děkuji.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů