Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Správná funkce akcelerační pumpy

#1 03.03.2012 18:43:56

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Správná funkce akcelerační pumpy


Nazdar, koukněte prosím vás na přiložené video a vyjádřete svůj názor, funguje sparávně??  wink


Výchozí problém:
Dneska jsem vyjel, zhruba po 3 km jízdy jsem tomu pořádně naložil přez zoraný pole a po chvíli mi začala motorka hlavně ve středních otáčkách hodně kuckat, dusit se a chcípat. Při otevření plnýho plynu jela, ale zdálo se mi, že výkon nebyl zrovna optimální.

A teď to hlavní. Přijel jsem dom, vyndal svíčku...černá jako bota. Říkám si je to jasný, je to moc bohatý a blbnout to začlo až se motorka pořádně prohřála. Vyoperoval jsem tedy kabec a jen ta ze srandy jsem si protočil plyne.... a právě ta akcelerační pumpa mi přišla, že dává moc i při nepatrným otočení plynu. Pumpu jsem vyřadil, poskládal motorku a problémy zmizely.

Teď nevím, jestli je špatná pumpa a nebo mám jen klasicky příliš bohatou směs. Motorka totiž bez pumpy jede velmi dobře....žádnej náznak nějakého úbytku výkonu v jakýmkoliv režimu jízdy.  hmm



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1259_ot.jpg

Editoval Noend (04.03.2012 12:46:30)

 offline 

 

#2 03.03.2012 20:21:19

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Správná funkce akcelerační pumpy


Je to dost pravděpodobné.Pumpa by měla stříknout krátce a jen při prudkém otevření plynu.Zkus zkontrolovat přepadoví kanálek pumpy,měl by tama odtékat benzín při normalním otvíraní plynu.Nebo je prasklá ovladací membrána pokud tam je.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#3 03.03.2012 20:27:43

Jindrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 208
Založená vlákna
Místo: Chomutov
Motorka: Husaberg 550/Suzuki TL1000R
Věk: 30
Web
0 0

Re: Správná funkce akcelerační pumpy


Noend:

funguje ti uplne normalne

edit: budto si mel nejakej bordel v karbecu nebo se stava ze se ucpe jedna z tech prepadovejch hadicek a pak to blbne

Editoval Jindrs (03.03.2012 20:29:58)

 offline 

 

#4 03.03.2012 20:39:08

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Správná funkce akcelerační pumpy


Asi si budu muset udělat vejlet za kámošem a zkouknu jak dávkuje jeho pumpa na 525  hmm

Dneska si ta moje motorka stejně asi řekla, že mě pořádně nasere. Zničeho nic mi začali téct oba přední tlumiče, v neděli, když jsem vyjížděl, byly oba v pohodě.... pak pár špatnejch dopadů na dorazy a vyjížďka zakončená cca 5 km na vleku, kdy ty tlumiče byly chvilku stáhnutý no. Pak jsem ji postavil na krosovej stojan a dneska totál mokrý...olej takřka tekl po trubkách, kapal z brzdovýho třmenu a když jsem kousek ten kousek jel, měl jsem od tlumičovýho oleje i pocákaný boty  a31  Nechápu jak mohly oba dva odejít takhle totálně, zároveň a zničehož nic...před tím vůbec nic.

Editoval Noend (03.03.2012 20:46:20)

 offline 

 

#5 03.03.2012 23:11:23

sedous
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: XR 400r
Věk: 39
1 0

Re: Správná funkce akcelerační pumpy


Noend:

Pumpa dává dobře pouze si natoč správně injektor.Benzín musí stříkat na střed jehly aby se docílilo lepšího rozprachu.Je to velmi důležité.

 offline 

 

#6 04.03.2012 08:28:05

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Správná funkce akcelerační pumpy


No stejně jsem se chtěl do karburatoru na jaře pustit a poladit ho. Když jsem motorku na konci léta koupil, blbe startovala, když byla zahřátá. Už to svédčilo o bohatosti směsi. Jak se ale počasí ochladilo, tak celou zimu byla směs vyhovující. Celej karbec vyčistím, ten injektor natočit na jehlu, poladím volnoběžnou směs a uvidíme jak se to bude chovat. Pokud to nebude OK, tak to buď zkontroluju komplet a poladím to, nebo se na to vyseru a budu jezdit bez pumpy, když to funguje dobře.

Zatím díky za názory  ano 

Editoval Noend (04.03.2012 08:37:29)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů