Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Rumunsko

#21 30.07.2011 14:27:44

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Rumunsko


Na kolik ta sranda vyjde?


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#22 30.07.2011 17:04:24

Jurnec
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 160
Založená vlákna
Motorka: Suzuki DR 350
Věk: 26
0 0

Re: Rumunsko


slugger napsal(a):

Na kolik ta sranda vyjde?

Tohle by mě taky zajimalo,jídlo,ubytování,cesta a věci okolo.

 offline 

 

#23 30.07.2011 18:23:50

DRAPÁK 007
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 41
Založená vlákna
Místo: ORLICKÉ HORY
Motorka: Huska 450 te+TTR+SUZUKI SAMURAI
Věk: 39
0 0

Re: Rumunsko


Rumuncko i Ukrajinu jsem projezdil mockrát offem i na motorce ,vždy pohoda .Na Ua je problém trochu hranice ,vždy 2 hodinky buzerace a papírování ,ale když máš vše v pořádku ,vždy jsme projeli bez uplatku, týden vyšel se vším do 15 litrú,teda nesmíš nic rozbít.Moje výhoda je že všude mám místního kámoše a ten nás protáhne super místama a nebo sežene náhradní díl ,vapku atd


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1868_moto_135.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1868_moto_123.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1868_ukrajina_09_459.jpg

Editoval DRAPÁK 007 (30.07.2011 18:24:22)

 offline 

 

#24 30.07.2011 18:41:36

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Rumunsko


My jsme byli v červnu tejden u Sergia v Brebu Nou na EnduRoManii. Byli jsme mimo závod,takže jsme neplatili žádný startovný.Ty poplatky co dřív vybírali a mají je i na stránkách už nevybíraj. Asi krize a konkurence.Pouze 20eur Enduroviněta na celej rok.
Celý nás to vyšlo asi na 13000 kč každýho a to v tom je započítaný úplně všechno.Navíc jsme se na cestu skládali jen 3 lidi.Cesta,benzín do motorek,ubytování,žrádlo,alkohol(dost významná položka).
Tohle ubytování je v Rumunsku asi suveréně nejdražší,na Rumunský poměry by se dalo snad říct kurwa drahý,ale na druhou stranu absolutně nejlepší. Je to vlastně německá akce a tomu ten standart odpovídá.
Dá se tam ale sehnat i podstatně levnější. Tady je,ale vynikající zázemí.(Sušárna na hadry a boty,wapka,motorky pod střechou,je kde opravovat atd. Hlavně výborný mapy s enduro trasama. Bez nich bysme asi kolikrát nocovali v hloubi lesa bez benzínu.

Je to asi 2000km (dohromady tam i zpět) takže cca.200 litrů paliva. cca.6000 kč To si každej spočítá podle toho čím jede.
Rakouská dálnice 8eur na 10 dní
Maďarská dálnice cca. 10eur na 10 dní
Rumunská Rovigneta 3 eura na 7 dní, 7 eur na měsíc.
Na Enduromanii stojí ubytování s polopenzí 37eur na den,ale je to fakt super. Žrádla tolik,že to nemůžeš sežrat, bar bez barmana(prostě si tam vezmeš co chceš,uděláš si čárku na lístek a chlastáš.)
Dá se tam stát i s karavanem,nebo ve stanu.

Jinak se dá vyrazit i na sociální variantu. Žrádlo koupit v krámu a uvařit sám(je tam levnější než u nás),nocleh ve stanu,nebo dodávce někde u jezera a koupat se v jezeře. No ale sám za sebe se už na takovou variantu můžu vysrat.Asi jsem zpohodlněl. Na čundru mi je to úplně jedno,ale tam je to kempování cíl. Tady přijedeš večer úplně rozsekanej,mokrej,hladovej a na motorce většinou něco dojebaný a pak se to zázemí opravdu hodí.Když je pěkně,tak by to ještě šlo ale za deště to je hnus.
Je i spousta variant levnějšího ubytování od 10eur bez žrádla,ale taky se kámošům stalo,že tam chytli blechy.
Třeba v Brebu v kempu u jezera v chatkách to je taky podstatně levnější a není špatný,ale já sám za sebe určitě příští rok našetřím zas na Enduromanii.

Editoval Lasky (30.07.2011 19:46:48)


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#25 30.07.2011 19:16:27

Re: Rumunsko


k temu bydleni. letos v kvetnu jsme si pronajali luxus zarizenou chatu pro 8 lidi kde nas bylo 10 a cena 200 euro tyden.takze na osobu 20 a to jsme tam 3 dny zrali pstruhy zadarmo ktere jsme si nachytali.tad mam rozjednany penzion za 5 euro na osobu a den ale par lidi odpadlo na planovany zari takze zase dame chatu.loni penzion s polopenzi na tyden dost slusny a varili dobre 100 euro na den pro 8 lidi takze 12.50 na den s polopenzi.jak pise kolega nade mnou vse co pise o ceste souhlasi a zbytek uz zalezi na tom jak se ke vsemu postavis.ja menim vzdy na miste 150 euro a ziju si fakt dobre a abych je utratil tak jeste pred odjezdem delam velky nakup domu-sigara, chlast atd.jinak k tomu zradlu.do rumunska jezdim asi 7 let a letos poprve bych rekl ze je tam o 10 % drazsi zradlo jako u nas takze na pohodu.ale zase se tam nazeres dobrot jak za starejch casu a né tejch hoven co prodavaji u nas.a pivecko je lepsi brat po bedynkach v marketu a je za polovic.samozrejme ze denne 2-3 kousky polknes cestou.za mne rumunsko 1A a v zari uz po 9

 offline 

 

#26 30.07.2011 23:32:24

Kopi
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Místo: Strmilov
Motorka: Yamaha WR 250 F
Věk: 26
0 0

Re: Rumunsko


Já byl na jaře v Ro a můžu říct,že to opravdu nemá chybu.5 lidí se složilo na dopravu,takže ten tejden vyšel každýho komplet se všim všudy na 6500-7000tis.Za penzionem hned kopce,jídla,že se to všechno nedalo sníst,prostě super.Důležitý je aby vyšlo počasí a pak to nemá chybu.Nám začlo pršet až v den odjezdu.V září plánujem malej průzkum penzionů a terénů na severu RO,tak jsem na to zvědavej

 offline 

 

#27 31.07.2011 00:07:40

_Vlk_
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1163
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Husaberg FE 550 09, Husaberg TE 250 12, Husqvarna TE 300 15
Věk: 28
Tel: 776588125
Web
8 3

Re: Rumunsko


Byl jsem tam ted poprvé,ale nebylo potřeba vůbec nic...měl jsem motorku bez jakéhokoli dokladu a při asi 30km po asfaltu,které jsme museli absolvovat kvůli technickým potížím jsme potkali jedny policajty  co stáli u cesty v protisměru,ti jen mávali a druhé jsme potkali v našem směru a ti stopovali auta a ti dělali,že nás nevidí deb1 Takže bez problému


Padám sám,zvedám se sám...

 offline 

 

#28 31.07.2011 07:13:47

Re: Rumunsko


Kopi napsal(a):

Já byl na jaře v Ro a můžu říct,že to opravdu nemá chybu.5 lidí se složilo na dopravu,takže ten tejden vyšel každýho komplet se všim všudy na 6500-7000tis.Za penzionem hned kopce,jídla,že se to všechno nedalo sníst,prostě super.Důležitý je aby vyšlo počasí a pak to nemá chybu.Nám začlo pršet až v den odjezdu.V září plánujem malej průzkum penzionů a terénů na severu RO,tak jsem na to zvědavej

ano cena souhlasi.jezdime stale do borsy a mame uz dost vypilovane okoli.kdybys mel zajem muzu poradit pojezdenicko 1A + ubytko.nechceme zatim jezdit jinam protoze kolem borsy je pojezdeni na nekolik let a kazdy turnus si zopakujem i neco najete z minula.ale nove trasy jsou vzdy vic adrenalin kdyz se dostanes do situace ze nevis jestli se dokazes z dane oblasti vratit.info z dane oblasti-
e.mail  nerom@seznam.cz
skype-kucera.roman1
p.s.-s tema polisama to tak je.loni s nama jezdilo po kopcich par mistnich borcu na starych endurach bez spz a vseho ostatniho.kazdy rano sebou nezapomneli do kopcu vzit lahvinku palenky a na dotaz/samozrejme u piva cestou/ jak to tam je s spz atd povidali ze na to se v rumunsku nehraje.pri jednom navratu z hor kdy nasi kolonu zacala predjizdet policejni dacie jsem uz vedel, ze az ji predjede celou a na konci/zacatku kolony/ uvidi tu rumunskou nalitou bandu tak bude nas konec ale polisi zatroubili na pozdrav a jeli dal.za leta co jezdim rumunsko mam jen ty pozitivni zkusenosti a verim ze to tak bude i dal.

Editoval holubb (31.07.2011 07:19:33)

 offline 

 

#29 31.07.2011 09:48:18

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Rumunsko


Tak co jsem něco málo slyšel, tak maj z těhle turistů taky něco do kapsy cool .


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#30 31.07.2011 10:02:15

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Rumunsko


Jen k těm motorkám bez dokladu. Ano jezdí se tam s tím a policajti na to opravdu serou. Kdyby se snad nějakej aktivní četník snažil dělat problémy (což je nepravděpodobný) tak by to asi vyřešil drobnej úplatek.
Jenže průser by nastal kdyby se něco přihodilo. Kdyby člověk náhodou někde ve vsi srazil dítě,tak pokud by přežil ten lynč,tak každá taková věc bude jen přitěžující. Spíš i kdyby vina nebyla na mojí straně,tak taková věc jako motorka bez papírů jí dokáže přehodit na mě. Přes vesnice jezdím hodně pomalu.Skoro každej kluk si chce plácnout a kolikrát přebíhaj zběsile před motorkama tak,že k průseru nebejvá daleko. Kdyby tě třeba srazil ožralej předseda národního výboru,tak se člověk mohl dozvědět,že za to může sám atd.
Nechci nějak moralizovat nebo tak něco.Teď mám motorku s papírama,tak mám klid. Kdybych k tomu měj ještě nějakou ostrou krosku bez papírů,tak si je vezmu obě a hard výlety,bych si bral ostrou. Kdybych měl jen ostrou,tak tam pojedu stejně,ale s tím,že si uvědomím ty rizika.
Nejsem a nechci bejt nejakej připosránek,co se bojí kdejakýho předpisu. Naopak takovej recidivista(co se týče dopravních předpisů) se nepotkává často. Jen jsem za tu dobu co jezdím viděl hodně lidí co dopadlo hodně špatně jen kvůli bordelu v papírech,takže už jsem opatrnější a při svých každodeních excesech se snažím riziko co nejvíc minimalizovat.
On totiž největší půser nebude motorka bez SPZ,ale bez pojištění. Chybějící zelená karta při nehodě je velkej problém.

Řešil jsem tohle se Sergiem Moraviu.To je hlavní kápo a snad zakladatel Enduromanie. Přesně takhle mi to řek. Motorka má mít SPZ a pojištění,v župě Caras-Severin mají navíc endurovinětu. To je ta samolepka enduromania. Stojí 20 eur a platí rok. Většina kluků to vidí jako buzeraci a zbytečnost,ale my si to kupujem. Je pravda,že i v tom Rumunsku se nálada pomalinku začíná zhoršovat. Furt je to proti západu super.Jezdecká nirvana. Ale těch motorek je tam už opravdu hodně a některý lidi to začíná pomalu srát,jako v každý zemi. Sergio povídal.že už i u politiků se začly občas objevovat stížnosti,takže vymysleli tyhle samolepky a prachy z nich jdou župě(něco jako kraj),lesní správě,cajtům atd. Tím chtěj případným kritikům zavírat hubu dřív než se to nějak jednou pokazí. Je to navíc celý zaštítěný Rumunskou motocyklovou federací,takže při případným problému jsi účastník závodu a ne zločinec co přijel vydrancovat lesy.
Není to pro mě zas tolik peněz a pokud to alespoň trochu pomůže udržet tam tuhle přátelskou atmosféru i nadále,tak to rád zaplatím. Vím,že spousta lidí to vidí jinak,ale to je věc každýho a jeho názoru.



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1241_p6050025.jpg

Editoval Lasky (31.07.2011 10:28:30)


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#31 31.07.2011 10:35:14

Kopi
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Místo: Strmilov
Motorka: Yamaha WR 250 F
Věk: 26
0 0

Re: Rumunsko


Moje enduro je na čistopise,takže do rumunska jsem si nechal udělat pojištění na vin a moje jméno.Nevim jak by se to řešilo v případě nějakýho průseru,ale já to měl hlavně kvůli hranicím abych měl nějakej papír,že je motorka moje.Jeli s náma ještě dva cross stroje a ty měli to samý.Pořád lepší nez nic...Jinak já byl v RO prvně.Penzion byl v Borlovej a stál 32e na osobu se snídaní a večeří.Byl s náma člověk co tam jezdí už 10 let,takže pohoda.Minulej rok stalo ubytování 28e a furt se to zvyšuje.Bohužel tam jezděj i rakušáci,takže se cena pořád zvedá.Na ubytování nemůžu říct špatný slovo,ale zkusíme najít něco levnějšího na severu.

 offline 

 

#32 31.07.2011 11:02:22

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Rumunsko


Kopi:

Jo to jsi udělal dobře.Já bych si krosku taky nechal pojistit alespoň na VIN.Je sice otázka,jetli by se pojištovna z případnýho placení nechtěla vykroutit,když ta motorka tam neměla co dělat,ale při troše štěstí a šikovným advokátovi by to mohlo projít.Pojištovhy jsou kurvy. To by asi řešili jen při velkým průseru.Malej by asi zaplatili bez keců.
To máš přesně jak v Brebu Nou. Tam si Němci chrochtaj jak je to super Urlaub und sehr billig. Furt tam maj natřískáno Němcema,tak co by si neřekli víc,když mají furt plno. Už jim,ale asi taky ubyl kšeft,páč letos proti loňskýmu roku ubytování s polopenzí o 5eur zlevnili.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#33 31.07.2011 12:43:49

Kopi
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Místo: Strmilov
Motorka: Yamaha WR 250 F
Věk: 26
0 0

Re: Rumunsko


Nevim no.V penzionu co jsem byl já přistavujou další pokoje v podkroví a od jara do podzimu maj plno,takže si myslim,že na jaře bude cenovka 35e.Prostě dokud tam budou lidi jezdit,tak nemaj důvod slevovat...

 offline 

 

#34 31.07.2011 13:53:05

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Rumunsko


Tak Borlova je super lokalita. My jsme stejně z Brebu Nou skoro každej den jezdili na druhou stranu na východ od hlavní silnice. Okolo Borlovy je výborný poježdění. Co vím,tak hodně lidí se tam postupně přesouvá právě z Brebu Nou,navíc když je to tam ještě furt levnější,než u Sergia tak mu asi nezbylo než zlevnit a už i přestal vybírat ty poplatky za mapy atd. Loni chtěl ještě 40-42eur,letos už jen 35-37eur. Ty mapy co má jsou fakt super a letos už je poslal zadarmo v elektronický podobě(pdf) + souřadnice bodů a mapy do Garmina. Kdo chtěl i papírový mapy,tak je prodal za 10 eur. Což je za 5 map kde jsou aktualizovaný enduro trasy dobrej kup. To stačí celý bandě jedna sada dohromady.
Tak funguje trh.Kde lidi ubejvaj,tam se zlevní,kde přibydou,tam se zdraží.


Jinak tady jsou fotky z letošní akce:  http://www.facebook.com/media/set/?set= … 0860742768

Editoval Lasky (31.07.2011 23:06:14)


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#35 01.08.2011 01:51:29

Jimmos
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 238
Založená vlákna
Místo: Gotham City
Motorka: Gas Gas, ČZ 175/487
Věk: 31
0 0

Re: Rumunsko


kdyby ste ty mapky někdo chtěl, myslím že jich mám ještě pár doma.. Byla nás velká skupina a spoustu jich zůstalo...


Harry, jdu do baráku!

 offline 

 

#36 19.08.2011 23:35:43

kamil TTR
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 116
Založená vlákna
Místo: okr.Chrudim
Motorka: Husaberg FE 450
Věk: 34
Tel: 776610542
0 0

Re: Rumunsko


Do Borlový jedu ve středu,tak uvidíme big_smile 

 offline 

 

#37 02.05.2017 11:45:00

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Rumunsko


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#38 02.05.2017 21:15:20

stan henkl
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 53
Založená vlákna
Motorka: KTM LC4 ADV
Věk: 33
0 0

Re: Rumunsko


Jedeme v 6ti na 5 dní. Ubytko s cestou vyjde na 3500kč/osoba. Oblast Lunca Vișagului... V září mám v plánu takhle Ukrajinu, nebo vezmu jinou partu do Rumun.


Padám často, padám rád...

 offline 

 

#39 03.06.2017 08:16:10

kulda82
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 5
Založená vlákna
Motorka: TTR 600
0 0

Re: Rumunsko


stan henkl:

Čau,
můžu se zeptat kdy tam jedete a neměli byste případně jedno volné místo? Teď nebo v září, to je jedno
Díky
Mikuláš

 offline 

 

#40 13.08.2017 23:53:32

LuVo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 229
Založená vlákna
Motorka: KTM 450 EXC, KAWASAKI KLR 650
Věk: 35
0 0

Re: Rumunsko


Ahoj,
Nebudete někdo první tyden v září, resp. 6.-10.9., v Turnu Ruieni nebo v Poiane? Rad bych se k někomu přidal, dopravu mam vlastní a muzu i jedno misto na vozíku. Za dopravu nic nechci, nepotřebuji z nikoho tahat peníze. Kolem Turnu už to trochu znám, byl jsem tam 3x.
Planoval jsem to se známým, ale ted jsem zjistil, ze asi nemám s kým jet, protože dotyčného jsem několikrát nahanel po telefonu, aby mi řekl, jestli pojede, jestli pojede i jeho kamos atd.
Byli jsme domluveni na 3 dni ježdění (první a poslední den je na cestu).
Na ty 3 dni mam naplánováno cca. 260 km, ale rad se nechám vést někým jiným.
Aby toho nebylo málo, tak jsem pred dvěma týdny psal Cristianovi kvůli ubytku a zatím mi neodpověděl. Ale to by asi nebyl takovej problém sehnat to jinde, nebo se k někomu přidat.

Díky za odpovědi.

L.

P.S. Dobrou náladu a slivovici beru sebou  smile 


Chyba je vždy mezi řidítky a stupačkami...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů