Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Honda XR 650 R - tipy, triky, rady

#1381 27.09.2022 10:14:34

huncut
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 19
Založená vlákna
Místo: Myjava[SK]
Motorka: V-Strom 1000 K7, XR650R
Věk: Citim sa na 15
Tel: Hladkací
0 0

Re: Honda XR 650 R - tipy, triky, rady


chaloni, nechcete niekto vymenit moj ladak s karbon koncom za origo vyfuk? asi starnem a zacinam uprednostnovat tichsie pojazdenie...
kedtak SS... dik


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5231_20220903_140414.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5231_20220903_140409.jpg

Editoval huncut (27.09.2022 10:15:11)


Too many roads, too little time...

 offline 

 

#1382 11.02.2023 12:03:37

huncut
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 19
Založená vlákna
Místo: Myjava[SK]
Motorka: V-Strom 1000 K7, XR650R
Věk: Citim sa na 15
Tel: Hladkací
0 0

Re: Honda XR 650 R - tipy, triky, rady


Ak by niekto potreboval, tak som povyfarboval v skicari original el.schemu pre europsky typ XR650R. Je to takto podstatne prehladnejsie.

Edit: pozeram, ze system zmensil kvalitu, ak chces, napis ss s mailom, poslem ti tam obrazok s vyssim rozlisenim.

http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5231_xr650r_wiring_diagram_colorized.png

Editoval huncut (11.02.2023 12:04:46)


Too many roads, too little time...

 offline 

 

#1383 01.03.2023 23:50:21

Bart350
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 18
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: Suzuki DR350SE
Věk: 20
0 0

Re: Honda XR 650 R - tipy, triky, rady


Co to tady trochu oživit fotkama svých XRek ať vím kdo je na tomhle zapomenutým serveru stále aktivní foto moji 650 kterou asi dost lidí zná 😃


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5636_img_20220725_174533.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5636_img_20220725_174506.jpg

 offline 

 

#1384 07.04.2023 09:37:42

huncut
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 19
Založená vlákna
Místo: Myjava[SK]
Motorka: V-Strom 1000 K7, XR650R
Věk: Citim sa na 15
Tel: Hladkací
0 0

Re: Honda XR 650 R - tipy, triky, rady


Moje BRP  heart  heart  heart 
Kupena v r2016 s motard kolesami, ani som neriesil hrozny stav, cena zjednana na minimum a odvtedy kompletna GO vsetkeho.
Vsetky loziska, gufera, vsetko co sa po sebe klze, sucha:
-MOTOR:
Vybrus, nikasil, ojnica, centrovanie kluky, prelis, vyvaranie hlavnych capov kluky laserom+vybrus, zrovnanie valca, repas sediel ventilov, nove origo ventily, gufera, pruziny, dve nove kolieska prevodovky, oprava zasekov na spojkovom kosi, samozrejme nova rozvodovka, sponovak, o-kruzky, repas vodnej pumpy, prelakovanie karterov a ina kozmetika....
-TLMICE:
-Vpredu nove gufera, prachovky, klzne puzdra, manzety. Vzadu repas tiez+vsetky nove loziska prepakovania....
BRZDY:
-nove kotuce, repas+lakovanie brzdovych strmenov a hornej pumpy, nove platnicky...
KOLESA,RAM
-loziska, gufera, rozperky, centrovanie vypletu, loziska v krku riadenia, nove retazove rolne, klzaky na kyvnu, retazova zada, nove pneu...
KOZMETIKA:
-nove predne, zadne led svetlo, novy tachometer, led blinkre,

Ak by chcel niekto pomoct, napis SS, poslem;
-Vykresy:
kluc na spojku, vtahovak na kluku, stahovak magneta.
-Skoro kompletny zoznam dielov, nahrad a zdrojov lozisk a gufier do motora a ramu.

Co som zistil, na co nase XRky po 20+ rokoch trpia:
-v motore som po rozobrati objavil 20rocny original piest, bez vybrusu (!)
- bol zobraty piestny cap+ojnicne oko-rachot (bezna vec u 600 1V), nikasil v HU trochen zodraty, inak motor ako tak stale pouzitelny, sedla ventilov podpalene.
-valec dosadacou plochou deformovany viac ako predpis 0,05mm-zrovnanie
-zodrate hlavne capy kluky >0,03mm a aj balancer, velka vola voci vn.loz.kruzku-navarane laserom, vybrusene
-zodrate bocne zuby niektorych koliesok prevodovky-kvalty nevyskakovali-vymena
-hl.lozisko na kyvnej, lava strana-lozisko malo volu, povodne sa zadrelo a vydralo do al elipsu, nove vypadavalo-vyriesene vlozkou
-ram mal od retaze vydrate zo steny asi 7mm-to ked neriesis rolne a retazove voditka, tak si retaz robi co chce-nadvarene
-prava stupacka, zadny zavit strhnuty (udajne tiez bolest XRR), vysustruzeny valcek-diera do ramu a obvarene
-zvarat ram by sa nemalo, ale ak sa zvaranie a vytvrdenie ramu spravi tak ako ma, ram sa celkom kamarati s pridavnym materialom AlMg45MnZr.
-prasklina na zvare na podsedlovom rame pri hornom srobe (fabricky je tam iba jeden malinky)
-zaseky na spojkovom kosi: toto sa prejavuje tazko vyraditelnym neutralom na mieste-zaseky zabrusovan
-viac uz ma nenapada...

BTW kamos, ktory si kupil /novu/ 2-rocnu KTM 690 Enduro sa na XR odviezol a povedal ze som mu dal mega chrobaka do hlavy, lebo je to o dost lahsie a pocitovo to ide rovnako 😄
Njn, bola to nadcasova motorka ...


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5231_20230323_150856.jpg

Editoval huncut (07.04.2023 10:18:48)


Too many roads, too little time...

 offline 

 

#1385 07.04.2023 10:47:25

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Honda XR 650 R - tipy, triky, rady


 key  cool  ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 online 

 

#1386 07.04.2023 14:11:28

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Honda XR 650 R - tipy, triky, rady


Xr-ko bylo moje první origo enduro. Na začátek mě fakt pěkně školilo , ale ujelo to hodně na to že to byl takovej hunt. Nechápu že na to honda nenevázala a11 Ten motor byl držák a jelo to fakt pěkně ano 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#1387 11.04.2023 07:59:47

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Honda XR 650 R - tipy, triky, rady


...tak to klobúk dole  ano to muselo stáť penez a nervov.

Inak ložiská na kluke vraj majú mať kus volu (tiež som si to všimol na mojej že jedno dám rukou dole keď som to mal rozhodené) dôvod je vraj ten, že ložisko sa pretáča počas chodu a nedochádza tak k nerovnomernému opotrebeniu (ak sa dobre pamätám - video motoservis petra to vysvetloval na xr600),  potom ukázal komponenty nejakej ktm-ky kde na to nemysleli...

Editoval duso (11.04.2023 08:03:14)

 offline 

 

#1388 22.09.2023 22:25:09

huncut
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 19
Založená vlákna
Místo: Myjava[SK]
Motorka: V-Strom 1000 K7, XR650R
Věk: Citim sa na 15
Tel: Hladkací
0 0

Re: Honda XR 650 R - tipy, triky, rady


duso: diky, stalo to vsetko co pises, ale bolo to take pozvolne hobby, 6 rokov som to mal dokopy rozhodene co na to nebol cas...

Inak tie loziska kluky co pises, je to podla mna skor taka konstrukterska dilema ci nechat vnutorny kruzok na kluke napevno nalisovany alebo nie...niektore motorky to tak maju, ine nie...

Ja sa priklanam skor k napevno nalisovanym loziskam.

Ak je napevno, neriskujes zodrate hlavne capy klukovky, avsak lozisko ma uz z principu nizsiu zivotnost a nachylnost na pittingy kedze spicka sily z expanzie stale zatazuje jednu oblast loziska. Rovnako aj vnutorna vola v lozisku je o malinko zmensena z dovodu zvacsenia vnutorneho kruzku o hodnotu presahu, co tiez znizuje zivotnost, ak je to zle navrhnute.
A jasne, ze demontaz takehoto loziska je horsia. Tu sa ti vsak lozisko zacne ozyvat ked uz zacne odchadzat, pekne ho vymenis za max. par desiatok eur a ides dalej.

Na druhej strane, ak mas par tisicinovu volu na hlavnom cape klukovky voci vn. loz. kruzku, lozisko je zivotnostou na tom lepsie, kedze vnutorny kruzok sa pretaca a neschytava spicku sily z expanzie stale na to iste miesto, vonkajsi kruzok vsak stoji a je na tom rovnako ako v predch. pripade. Tu ale riskujes prave tie zodrate hlavne capy kluky kedze vnutorny kruzok sa na cape pretaca a nemaju zarucenu stalu vrstvu oleja medzi sebou. Taketo lozisko vymenis lahsie, ale ak mas zodrate aj capy kluky, tak len takato oprava, nadvarit to, je radach stoviek eur.

ja som mal malinko zodraty cap kluky, volu <0,035mm na cape kluky voci vnutornemu loziskovemu kruzku a daval som kluku prave do Petry.
S karolom som najprv vypisoval, ze co s tym.
Nakoniec capy kluky podbrusil, dal to na laserove nadvaranie-minimum vneseneho tepla a deformaci-spicka a takto to obrusil na priemer pod vn.loziskovy kruzok.
Ohladom tejto vole cap-kruzok, pisal som mu ze ak uzna za vhodne, kludne moze cele lozisko a z druhej strany len loziskovy kruzok (valcekove) nechat nalisovany na kluke.
Montazi a demontazi karterov to nevadilo kedze jedno lozisko bolo gulickove a druhe valcekove.
Kluka mi z Petry prisla s nalisovanym kruzkom a loziskami.

Editoval huncut (22.09.2023 22:33:22)


Too many roads, too little time...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů