Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Ráfek Yamaha TT R/E/S

#1 17.09.2022 21:22:43

Ráfek Yamaha TT R/E/S


Zdravím absolutně nemůžu nikde dohledat jaký ráfek bude pasovat na Yamaha TT 600 E. Jedná se o Přední ráfek co jsem tak zjistil tak to není jenom o rozměru a počtu děr ale taky úhlu těch děr aby to šlo vyplést, tak jestli to někdo už náhodou neřešil a poradil by jaký ráfek koupit jestli se dá takový vůbec ještě sehnat nový.

 offline 

 

#2 18.09.2022 18:56:27

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


Takasago RIM - před 14dny jsem expedoval RE s nově vypletenýma ráfkama.
https://www.motoline.cz/jolisearch?orde … it_search=

Tohle by ti mohlo pomoct.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#3 19.09.2022 10:23:09

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


Raduz TT600r:

Takže abych to pochopil správně musím sehnat Excel Takasago 1,85x21 36 děr předvrtaný

Btw v tom odkazu je rozměr 1,6x21 a je jedno co tam píšou že je to na KTM ? tenhle konkrétní ráfek pasuje na Yamahu ?

 offline 

 

#4 19.09.2022 11:50:17

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


Mrkni do velkého TP, jaký máš předepsaný ráfek...
Spočítej dráty Yamaha má tuším 32ks, Honda 36ks (už si přesně nepamatuju).
Nemám to v hlavě, ale přední ráfek z XT by měl pasovat(můži to to večer omrknout) . Náboje jsou jiné (TTS má z YZ125/250), ečko nejspíše předek taky, zadek nevím..


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#5 19.09.2022 12:29:14

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


Slow:

To já vím jaký je rozměr a počet děr ale pryý jde taky o úhel vrtání těch děr aby to šlo vyplest a to nevím jak zjistit proto jsem sháněl jestli už někdo nějaký konkrétní kupoval a pasuje na TT jde mi jenom o ráfek přední mám ho prasklý a už se jednou vařil a stejně praskl navíc už je i hodně pokroucený

 offline 

 

#6 19.09.2022 14:57:38

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


Div3r:

Proto než nevrtaný bych vzal origo třeba z XT(možná se liší průměrem dratu a niply, to schválně oměřím..)
Jestli to nemáš do terenu tak třeba Akront jsou o něco levnější, ale teď si nevzpomenu na čem je seriove TT..

Napiš když tak Mirekkr, ten nové rafky prodával. https://www.motorkari.cz/profil/?uid=64562


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#7 19.09.2022 16:37:09

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


TTS eloxované Sanremo 21"x1.85, dráty 3,40mm, nyple 6,50mm
XT eloxované DID 21"x1.60, dráty 3,15mm, nyple 6,50mm


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#8 19.09.2022 20:04:45

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


No zase kupovat použity ráfek z XT nevím v jakým je stavu tak když už bych do toho investoval tak ať mám klid takže bych klidně šel do toho Excel tagasako pokud tam tedy pasuje a někdo mi to potvrdí

 offline 

 

#9 25.11.2022 19:33:10

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


Tak jsem sehnal ráfek Excel tagasako a má jiný úhly děr takže by mě zajímalo jak poznat jaký ráfek tam dát ? Zkoušel i psát lidem co to už měnili ale nikdo mi nebyl schopný poradit. Už jsem z toho docela zoufaléj a nechce se mi shánět další zbytečný ráfek a nechat zavařit stávající který stejně do roka praskl se mi taky moc nechce

 offline 

 

#10 26.11.2022 07:19:12

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


A proc ho teda neobjednas primo v Yamaze? Ja kdyz mel YZ a TT a potreboval jsem neco noveho tak jsem to prvne resil u prodejce ktery mel oficialni zastoupeni. Ono totiz Yamaha ma spoustu originalnich dilu levnejsich nez druhovyroba. Mozna se tomu nechce verit, ale me ty ceny tehda servisak ukazoval primo v Yamahackem on-line objednavkovem systemu. Nacenil dil u Yamahy, prepnul okno treba na Beran-tuning a originalni Yamaha byla levnejsi nez druhovyroba. Na vlastni oci jsem to videl, zadne jedna pani povidala. Bylo to hlavne u tech novejsich modelu, stare vrany meli ceny +- stejne s druhovyrobou.

 offline 

 

#11 26.11.2022 11:56:42

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


kick-start:

To už jsem zkoušel originál už se nedělá a nejde sehnat nový

 offline 

 

#12 01.12.2022 13:01:24

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


Normálně se to dělá tak, že si vybereš na eshopu ráfek a do komentáře doplníš pro jaký bajk to je, aby mohli udělat správné vrtání.
Takhle jsem to řešil na eshopech v rozvinuté kapitalistické cizině.

Že ti nepasuje to co jsi koupil je divný, ale možný to je. Zkontroluj ještě jednou, jestli máš hub správně vystrčený mimo osu. Měl by sis to před demontáží změřit. Už nevim, jak to bylo u TT. Dělal jsem to naposled na Africe a pak na WR  a už sou to 2 roky.

Jestli nechceš dělat samostudium a zjišťovat jaký jsou typy vrtání, asi ti nezbývá nic jinýho, než objednat znovu a se správným vrtáním. Když to máš blbě navrtaný, dráty jsou prohnutý a nenašponuješ je tolik. Pak ti po pár letech ráfek praskne, protože ho namáháš deformací.

Takže...buď:
- Beran Tuning: já ho moc rád nemám. Má ty ráfky už předvrtaný a stejně ti účtuje vrtání zvlášť. A navíc TT asi nebude mít mx nipple - jsou větší. Pro tebe to bude znamenat koupit ráfek i výplet. Pokud ti to nevadí, napiš Beranovi, řekni že chceš stříbrnej 21x1.85 36D a zeptej se ho, jestli má ráfek, který bude pasovat i s vrtáním.
- nebo napiš sem: https://www.off-the-road.de/en/other-bi … 181-SER-SI
ujisti se, že je vrtanej a jakym průměrem.

 offline 

 

#13 01.12.2022 19:40:21

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


Kodiak:

Do eshopu jsem zkusil napsat jestli umí ráfek s vrtáním pro Yamaha TT 600 e a bez odpovědi takže už jsem na to neměl nervy a na ebay jsem koupil celý kolo z TT S

 offline 

 

#14 05.12.2022 13:45:05

Re: Ráfek Yamaha TT R/E/S


Div3r:tak to zruš a napiš sem. Odtud mel rafek kamos pred rokem. Myslim, ze sanremo. Bylo to i s vypletem za podobny prachy jako novej excel. Je jasny, ze to byl kompromis, tzn. špice upravoval - nebyly to original yamaha. Proste pouzil nejaky, ktery zakracoval. Ja par kol vypletal a funkcne to bylo udelany naprosto v poradku. Ja bych to pri kalkulaci jen materialu udelal dráž:
napis mu
http://benemoto.cz/servis/index.html

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů