Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Cone Valve enduro

#1 12.08.2022 08:06:24

Cone Valve enduro


Nechce někdo endurové cone valve vidlice? V excelentním stavu, najeto do 20 mth. Ani škrábaneček.
Kupoval je tady TomR1 nedávno tak může podat reference, jaký je to rozdíl proti sériovým vidlicím.
Jsou to tyhle
https://www.halbich.cz/vidlice-wp-xplor-pro-7548/
můžu za 50 - nové jsou za 80+


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#2 12.08.2022 08:37:58

Re: Cone Valve enduro


V krátkosti - nejlepší možná investice do motorky jakou jsem kdy udělal  ano 

Tom

 offline 

 

#3 13.08.2022 13:04:55

Re: Cone Valve enduro


Za 36000 KYB kit pro WP nový vč. oleje  wink 
Složit to jde doma, servis dělat taky v pohodě, není třeba žádný dusík, ověřená a funkční konstrukce stejná jako na Betě, starších Gasech, Yamaze, Shercu

 offline 

 

#4 14.08.2022 23:33:08

Re: Cone Valve enduro


sasaa_: může být ano 


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#5 15.08.2022 07:18:17

Re: Cone Valve enduro


sasaa_:

JJ Kayaba vidlice je super, to byl důvod proč jsem začal řešit seriová WP(shit)  po svezení na několika Kayabách a Ohlinsech jsem viděl jak má fungovat tlumič a reagovat na nastavení.

Cartridge jsem taky zkoušel a kamarád je má, je to super posun oproti serii WP, ale není to jako celá vidlice Kayaba a Cone a Ohlins jsou ještě o kus dál a hlavně jsem do nich taky šel kvůli menší finanční ztrátě při prodeji když koupíš jetý a prodáš zase jetý...




Tom

 offline 

 

#6 17.08.2022 07:42:43

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Cone Valve enduro


sasaa_ napsal(a):

Za 36000 KYB kit pro WP nový vč. oleje  wink 
Složit to jde doma, servis dělat taky v pohodě, není třeba žádný dusík, ověřená a funkční konstrukce stejná jako na Betě, starších Gasech, Yamaze, Shercu

Cau, to jsi viděl za ty peníze někde v CZ nebo objednáváš odjinud?
Díky

 offline 

 

#7 17.08.2022 07:55:32

Re: Cone Valve enduro


Jarynn:

Hele pokud jsou tyhle peníze pro Tebe OK(40.0000,-) tak kontaktuj Trnku - Tommy susspension - nabízí to samé ale od Shova. Osobně jsem na nich nejel, ale reference od kluků jsou že lepší jak Kayaba cartridge. Me jě nabízel na EXC s prací nastavením na váhu + nastavení na dyno testu(má to jako jeden z mála nebo jedinej v ČR) za 40.000,-. Už jsem skoro byl rozhodnutej, ale nakonec jsem šel do Cone.

Hlavně on má ty vidlice(komplety) zkušební na KTM - prostě přijedeš zaplatíš - on Ti je nastaví na Tebe a  půjčí, vyzkoušíš a můžeš vrátit, když budeš nespokojený, ale to asi prej ještě nestalo smile

Umí i Kayaba kdybys na nich trval.

Tom

 offline 

 

#8 17.08.2022 08:02:39

Re: Cone Valve enduro


Já šel do Cone, protože když je koupíš za 50 pravděpodobně je prodáš velice blízko téhle ceně i po X letech. Kdežto cartridge jsme kupovali několik s kluama když se náhodou objevili a ceny 18-20.000,-. Což byl docela propad ceny od nových, takže u jetých CV sice větší investice na začátku ale menší provar - aspon takhle jsem uvažoval.

Tom

 offline 

 

#9 22.08.2022 06:49:44

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Cone Valve enduro


TomR1:

Dík za info ano 

 offline 

 

#10 28.08.2022 20:52:45

Re: Cone Valve enduro


Jarynn:

Objednáno u MTZ Strakonice přes Moto Trautler, 2 roky zpět.
Prodávat je v plánu nemám, nechám si je na další moto klidně.
U mě rozhodla cena, to, že je to stará ověřená konstrukce tlumiče a možnost servisu si dělat sám. Není potřeba tam nic foukat nějakou jehlou...
A další důvod byl z principu, že conevalve je v podstatě od roku asi 2008? kdy se začalo dávat na SX stejné a chtějí za to takový balík...  a30 

 offline 

 

#11 29.08.2022 08:35:06

Re: Cone Valve enduro


sasaa_ napsal(a):

Jarynn:

Objednáno u MTZ Strakonice přes Moto Trautler, 2 roky zpět.
Prodávat je v plánu nemám, nechám si je na další moto klidně.
U mě rozhodla cena, to, že je to stará ověřená konstrukce tlumiče a možnost servisu si dělat sám. Není potřeba tam nic foukat nějakou jehlou...
A další důvod byl z principu, že conevalve je v podstatě od roku asi 2008? kdy se začalo dávat na SX stejné a chtějí za to takový balík...  a30 

teď jsem zrovna objednával na motocross pro sebe a pro kolegu na Kawu factory KYB vidlice, platili jsme nachlup stejně. kolik si myslíš, že budou stát obyčejné sériové vidle na EXCčko? půlku?
vidlice od Ohlins stojí ještě víc, než Cone Valve...

Editoval Miguel (29.08.2022 08:36:15)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#12 29.08.2022 11:08:21

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Cone Valve enduro


Já šel do catridge od Dal Soggio a rozdíl je to veliký... Někdo zkoušel porovnávat Ohlins cartridge a dal soggio a soggio byly lepší ale toto je hrozně subjektivní... záleží jaká tvrdost pružin, nastavení a co jezdí a co komu vyhovuje.

Není to levné a stojí to všechno tak nějak podobně... cartridge byly za cca 27tis (dle kurzu eura), ještě jsem vzal jiný vnitřek do zadního tlumiče - RS kit  za 4tis... - něco podobného dělá i Ktech apod  (měl jsem XP  kit na předku na ktm 500 a také to bylo poznat). Pak samozřejmě práce, olej, gufera, apod... ale odjel jsem na seriích 30mth a pak šel na výměnu takže toto bych platil "tak jako tak".
Já toto doporučuju, pokud zůstanu u Xplor tak si je proste vezmu na další motorku.

Jinak DalSoggio cartridge mají měch s dusíkem... KYB a Schowa tam mají pružinu... ale servisovat se to nemusí "pokaždé"... já hodlám tak 2x měnit olej jen ve vidlici kde je hlavní pružina a pak se udělá i servis vnitřku cartridge (bladder) a naplní se dusíkem. Kdo dělá servis zadních centrálů tak udělá i toto...

p.s. když vám kamarád  ano  odečte DPH tak se takovéto věci kupují snadněji a úspora je už vidět tongue 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů