Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení

#21 19.03.2022 20:00:38

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


Na CRF 250 X to máme stejně. Jak se zahřeje, je potřeba donastavit, ale potom funguje spolehlivě. Dělaly to starý origo plechy a lamely i nový od Vesrah (lamely, plechy i pružiny). Myslím si, že je to tím, že jsou v plechách nastřílený ty dirky. Začne se v nich s teplotou držet řidší olej. Změna značky oleje má hodně malej vliv. Viskozitu jsem měnit nezkoušel. Jezdí jí táta dvakrát do roka a já to nemám čas řešit, tak si to lanko prostě po zahřátí povolí.

 offline 

 

#22 19.03.2022 21:23:19

pospa5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 302
Založená vlákna
Motorka: YZ 125, TTR 600
1 0

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


David89:

Jenže tohle donastavit nejde, protože je to tak velká změna, že ti na to ani nevyjde štelovák na páčce. Nehledě na to, že se ti to stane v mástě, kde třeba potřebuješ jet a ne řešit spojku, jenže najednou už ti tak unaší, že už ani nevyřadíš nebo nezastavíš, aniž by ti to chcíplo...

 offline 

 

#23 20.03.2022 15:24:26

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


Jak vypadá ovládací tyčka z osy před kuličkou? Ta hliníková...


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#24 20.03.2022 22:02:10

pospa5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 302
Založená vlákna
Motorka: YZ 125, TTR 600
1 0

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


Nevim, nevyndaval jsem ji. Dal jsem puvodni lamely a zda se, ze by to mohlo bejt dobry. Sice jsem to zatim nevyzkousel nekde v akci, ale dal jsem ji celkem pocoudit a vypada to dobre. Jen ty lamely uz nejsou zadna slava, tak uvidime, jak dlouho vydrzi a stejne budu muset asi sehnat novy.

 offline 

 

#25 22.03.2022 17:24:25

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


mne to robí tiež na xr600 ale v podstatne menšom rozsahu (netreba šponovat lanko), iba cítim v páčke že sa trochu zmení vôla, skôe si myslím že to bude nekvalitou lamiel ale čert vie

 offline 

 

#26 21.04.2022 22:40:48

HTB
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 784
Založená vlákna
Místo: Kadaň
Motorka: TT 600RE(05) ,TX600E(01)
Web
0 0

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


Jak jste to vyřešili?
Mám stejný problém. Uvařil jsem v Albánii spojku, po příjezdu jsem to nechal vyměnit a dělá to úplně stejný problém,
bylo mi řečeno, že se to musí zajet, ale mám přes 5000km a pořád stejný.
Za týden odjíždím na dovolenou, a říkám si, jestli bych si neměl s sebou radši vzít novou spojku.

 offline 

 

#27 22.04.2022 08:33:04

pospa5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 302
Založená vlákna
Motorka: YZ 125, TTR 600
1 0

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


HTB:

Vrátil jsem tam původní origo spojku jen s novejma pružinama a první test vypadal dobře. Co koupit jako náhradu ale nevím.

 offline 

 

#28 22.04.2022 16:02:15

HTB
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 784
Založená vlákna
Místo: Kadaň
Motorka: TT 600RE(05) ,TX600E(01)
Web
0 0

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


Může mi sem někdo, prosím, hodit odkaz na nějakou kvalitní spojku? Díky

 offline 

 

#29 15.05.2022 21:10:56

pospa5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 302
Založená vlákna
Motorka: YZ 125, TTR 600
1 0

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


HTB:

Tak co? Sehnal jsi neco overenyho? Ja jsem konecne stihl projet trochu vic tu moji a puvodni origo spojka sice drzi sestelovana, ale uz je moc sjeta a trochu klouze, takze budu muset stejne menit.  hmm 

 offline 

 

#30 15.05.2022 21:27:00

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


Tak já jsem na ty nový spojce najel když to přeženu 500km a teďka nevím proč mi klouže než se zahřeje i na čtvrt plynu, s vůlí na páčce jsem laboroval teď ji mám úplně volnou a než se motorka ohřeje tak klouže. Po ohřátí to jde v terénu ale když dám plnéj na silnici tak je cítit jak klouzne stejně trochu tak já už nevím co s tím prý se to dá ještě štelovat někde na koši když se sundá víko.

 offline 

 

#31 15.05.2022 22:36:07

pospa5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 302
Založená vlákna
Motorka: YZ 125, TTR 600
1 0

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


Div3r:

Asi jsi nedosteloval sroubek na pritlacaku, takze i kdyz mas lanko volny, mechanismus v motoru je porad trochu stlacenej. Musis sundat znovu viko a na tom pritlacaku uvidis v ose sroubek s kontramatici. Tam to musis povolit tak, aby tam vznikla cca 1 mm vule. To, ze po ohrati se to zlepsi je asi tim, ze ty lamely nabydou ohratim a tudiz se tam vytvori lepsi pritlak, ale to nabobtnani je ten problem, co tu resime...

Editoval pospa5 (15.05.2022 22:37:59)

 offline 

 

#32 16.05.2022 01:31:05

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


pospa5:

Ok díky za info já tu spojku nedělal takže si to radši rozeberu teďka sám a zkontroluju doufám že už nebude spálená když jsem s tím pár km najel a sem tam klouzla

 offline 

 

#33 16.05.2022 11:51:01

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


Zadržte!
Přítlačák se šteluje tak, že na karteru musí sedět "šipka" ovládací osy se značkou na karteru tehdy, kdy se ovládání (tyčka s kuličkou) opře tlakem ruky na ovládací osu o přítlačák.
Nastavíš to šroubem s kontramatkou na přítlačáku.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/14_p1210766.jpg


Nejčastější příčiny problémů spojky bývá semletý konec ovládací osy nebo ožvýkaný konec tyčky, špatně nastavené vůle páčky, pozice ovládací tyčky, zahnilé lano v bovdenu, vypálené plechy, unavené pružiny, spálené lamely.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#34 20.05.2022 19:58:34

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


Tak jsem dneska koukal na to nastavení spojky a vypadá to že je úplně mimo tu "rysku" je tam dost blbě vidět přes startér zkusil jsem to i vyfotit tak zítra zkusím sundat víko a nastavit to správné a uvidíme snad to bude už dobrý



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6493_img_20220521_085758.jpg

Editoval Div3r (22.05.2022 00:30:35)

 offline 

 

#35 22.05.2022 00:28:45

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


Tak jsem se dneska dostal to rozhodit spojka byla blbě poskládaná nevím teda jaký moc to mělo vliv byla první a poslední malá lamela. Podle manuálu jsou ty malý až jako poslední a zjistil jsem že tam chybí nějaký kroužek, koukal jsem na nějaký video že ho tam dával a v manuálu jsem ho nakonec taky viděl. Nevím k čemu tam je a jaký to může mít vliv když ho tam nemám jestli někdo ví jak moc důležitý je ? No a byl i blbě nastavený ten přitlačak tím prostředním šroubkem jsem ho nastavil na tu rysku jak má být musel jsem pak teda hodně našponovat lanko jak jsem to celý posunul. Bohužel jsem to doskládal večer takže jsem to nemohl ani vyzkoušet jediný co mě zarazilo a neuvědomuju si jak to šlo předtím když mám rychlost a vymáčknu spojku, tak jde motorka tlačit dost ztěžka a bojím se co to pak může udělat až se to ohřeje. Vyzkoušet se mi to povede nejdřív v pondělí tak třeba někdo napíše jestli jsem neudělal něco špatně.

 offline 

 

#36 22.05.2022 20:12:57

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


Skladba spojky Yamaha TT/XT600 R/E/S/RE apod.

Před samotným skládáním vytáhni z primární osy převodovky (spojky) kuličku (10) a ovládací tyčku (1), překontroluj stav levého konce (je-li opotřebenej, tyčku otoč a vrať i s kuličkou zpět). Pokud bude načatá z obou stran, nedávej ji tam, dej vědět, mám, pošlu. 

1.  na osu spojky (primární osa převodovky) nasadíš spojkovej koš (2) s nevydřeným pouzdrem. Když vezmeš za to malý kovový ozubený kolo a protáčí se ti v koši, je v řiti pouzdro - musí se to přepouzdřit. Když nikoho nemáš, pošli, udělám
     když máš posekaný sloupky od lamel, zabrus je
2.  nasaď vymezovací podložku (3)
3.  nasaď unašeč (4)
4.  nasaď zajišťovací podložku (5) a matku (6)
5.  použij kleště/přípravek/domaděl ze starých plechů, a dotáhni matku na 90 Nm + ohni křídlo podložky
6.  skládej spojku od motoru: široká lamela, plech, úzká lamela (15)+ rozpěrný kroužek (16),  plechširoká lamelaplech, široká lamelaplech.... úzká lamela (15), přítlačák (11) na značky(tečky)
http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/14_spojka.jpghttp://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/14_spojka2.jpg
7.  nasaď pružiny (12) + šrouby (13) a dotáhni je viz obrázek na 8 Nm
8.  dolaď páku na motoru  (viz obrázek) šroubem přítlačáku
http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/14_p1210766.jpg
9.  odzkoušej chod spojky páčkou a zkontroluj vizuálně, že vše chodí, jak má a nikde nic nedrhne, nešprajcuje se apod.     
10. zadekluj motor (šrouby imbus 6 mm jsou 10 Nm) a namontuj ostatní herberk, co jsi musel sundat

Nezapomeň, že to není avie, takže šroub odvodu oleje nad filtrem 18Nm!!!
Teprve teď máš nárok na odměnu, tak to nejdřív vyzkoušej a pak si po úspěšné montáži dej pár škopků beer 

 key  cool  ano 

... když mě ještě něco napadne, tak to doplním...

Jinak rozpěrnej kroužek je tam proto, aby pomáhal s rozlepením lamel při vypnutí spojky a ano, je důležitej. A kdybys jej potřeboval, mám  a20   sms 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#37 24.05.2022 07:37:04

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


Super skvělý návod díky moc. Já to už stihl předtím poskládat a spojka přestala klouzat ale chybí mi tam ten kroužek takže si to dám asi ještě jednou chvíli pojezdim a uvidím co to udělá hlavně asi budu muset dát lamely nakonec nový co jsem je měřil tak mají něco kolem 2,85 a v manuálu je snad limit 2,8 takže asi jak byla nastavena blbě tak se sjely rychle, ale psal jsem si s jedním chlapem a ten mi psal že nový lamely od TRW a po 400km byli sjety nevím teď jaký jsi říkal že jsou v ty sadě od tebe.

 offline 

 

#38 31.05.2022 20:02:13

HTB
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 784
Založená vlákna
Místo: Kadaň
Motorka: TT 600RE(05) ,TX600E(01)
Web
0 0

Re: Spojka TTR - zvětšování vůle lanka při spojkování, návod na seřízení


U mě to dopadlo tak, že jsem nechal spojku vyměnit, mechanik říkal, že tam byly dva plechy tmavý.
Po výměně to bylo lepší, ale podle mě to není úplně na 100%, mám pocit že se spojka nějak dřív zahřívá.
Mám najeto 5000km, uvidím, jak se to bude vyvýjet dál.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů