Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Dotaz na kvalitu

#1 12.01.2022 07:54:26

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Dotaz na kvalitu


Zdravím, mohl by mi prosím někdo něco objasnit? Sháněl jsem nějaké díly podvozku jako ložiska kol, uložení tlumiče a pod. Vybíral jsem dost dlouho a váhal mezi Allbals, WRP, MTZ které byly o stokoruny levnější jako značka Prox u které se uvádí konkrétně na stránce MTZ "Produkty PROX jsou vyráběny v Japonsku a USA" potom přijdou krabičky s nápisem made in Taiwan. Má to cenu si připlácet? Není to jedna fabrika a více krabiček? Třeba na MTZ prodávají i díly MTZ a ty mají na svých stránkách uvedeny pod stejným objednacím číslem jako PROX, jen v čísle jsou tři písmena MTZ.
Teď už to nebudu řešit jen bych třeba pro příště nevyhazoval peníze a vzal to nejlevnější....

 offline 

 

#2 12.01.2022 09:17:40

Re: Dotaz na kvalitu


chalka:

No třeba co se týče ložisek, raději přímo v krámu a nechávám si objednat KOYO.

Tom

 offline 

 

#3 12.01.2022 11:11:57

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Dotaz na kvalitu


TomR1:

Přední ložiska úplně debilni rozměr. Téměř nesehnatelné.
69/22 2RS (22x39x9) a gufera 30x40x7

 offline 

 

#4 12.01.2022 11:53:22

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Dotaz na kvalitu


chalka: mě se osvědčila metoda měnit v průběhu životnosti ložiska gufera... u ložisek kol je to 30Kč... když to kolo sundávám, nahazuju zpět, asi i ten břit víc trpí.
Než dávat do kol ložisko za  300,- tak dám raději čínu za 60,- s tím že jich mám víc a kontroluju. Pokud je varinata "střední kvality" Timken, SKF za 150,- tak samozřejmě dám tyto.

U ložisek, kde je víc práce s výměnou, tak se samozřejmě nevyplatí šetřit.

 offline 

 

#5 12.01.2022 12:36:45

Štajfit
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 57
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2008
1 0

Re: Dotaz na kvalitu


Toman: Přesně tak, ložiska se u terénní motorky, která se v opravdovým terénu i používá, se zničí tím, že vnikne dovnitř voda s pískem a tím dojde k jejich poničení. A je jedno, jaké ložisko tam je. Smysl dává častěji měnit gufera. A proto taky koupim radši levný ložisko a vyměním ho častěji a nemrzí mě to

 offline 

 

#6 12.01.2022 13:34:34

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Dotaz na kvalitu


Štajfit:

Ano ale píšu že ty ložiska jsou těžko sehnatelný, proto jsem raději volil kvalitu. Originálně tam mají montované nezakrytovane ložiska. To že vydržely 120 mth bez mazání je výdrž.

Ale já neřeším kdy měnit ložiska ale to co nám je nabízeno a jak je to označováno.

Editoval chalka (12.01.2022 13:35:12)

 offline 

 

#7 12.01.2022 17:04:00

Jarin86
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 38
Založená vlákna
Motorka: WR 450f
0 0

Re: Dotaz na kvalitu


Tak zrovna spodni ulozeni tlumice od MTZ jsem na wr kupoval nedavno a uz novy ma trosicku vuli. Zatim ho tam mam, ale neverim, ze vydrzi dlouho. Kde to vyrabi netusim, ale znovu uz bych ho nekoupil.
Co se tyce lozisek kol, tak po necelych dvou sezonach (cca 200 mth) jsou zatim stale bez vule a to netusim, jak dloho tam byli predtim. Myslim, ze tomu dost pomahaji ty rozperky se zakrytovanim.

 offline 

 

#8 12.01.2022 17:09:06

Re: Dotaz na kvalitu


chalka:
Jak pises, "made in" je dulezity faktor. Driv, kdyz jsi koupil svicky ngk, bylo na nich made in japan a to byla kvalita. Dnes je neco ngk japan, neco france, neco thaiwan, ...  Proste to stoji za velky howno.
Kdyz jsem resil konkretni loziska na betu, tak jsem se dopracoval k zaveru, ze je jen jeden vyrobce (japonsky ntn), ale to same lozisko koupis u motoline jako prox, u mtz maji oznaceni mtz, ..... ale jedna se o to same lozisko.
Shanel jsem gufera do tlumicu a chtel jsem znacku nok. Na motoretezy.cz je prodavaji v krabicce athena.
Takze to funguje tak, ze firmy si koupi a zabali, co je zrovna k mani a je to pro ne vyhodny.
Allballas bych si z principu (predrazena nejnizsi kvalita) nedal nikam, jen z nouze ...
Sehnatelna loziska a gufera jedine v kseftu s loziskama (dimensor.cz ma sikovny stranky s vyhledavanim podle rozmeru ...)
Ostatni si zkusit primo u prodejce obvolat. V mtz vzdy ochotni jit se podivat do regalu a rict presne oznaceni primo z vyrobku, kdyz je skladem. Na motoretezy.cz taky vzdy ochota a je znat, ze prace ty lidi bavi  ano 
Motoretezy jsou pro me nejlepsi motokseft, kde nakupuju. I jako total noname obcas dostanu cenu "dohodou po telefonu". Ted jsem resil servis tlumicu a kdyz jsem vzal 3 sady, sleva byla necekanych 50% a to je opravdu znat.
Kdyz kouknu treba na motoline a vidim dve loziska 6005 + dve gufera do zadniho kola nejnizsi kvality allballs za 550,-, tak je to cistokrevna zlodejina, protoze
sada je v realny hodnote (maloobchod) 150,- i s marzi pro obchod.

Shrnuto, myslim, ze v tomhle pripade, co resis, nejde udelat jednoznacny zaver. Bylo by fajn mit nejakou prehlednou tabulku, kde by byla prodavajici firma tvarici se jako vyrobce vs skutecny vyrobce konkretniho zbozi. Protoze co je ted, je jine nez bylo pred 2 lety a je to jine, nez bude pristi rok ....

Je opravdu smutne, ze treba tohle konkretne neresi zdejsi atrapa na starostu, ktery dily casto nakupuje a resi servis. Ale on na to nema cas a radsi tu resi politicky howna ...

Editoval Janek (12.01.2022 17:12:14)

 offline 

 

#9 12.01.2022 19:39:25

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Dotaz na kvalitu


Jarin86: zadní na WR vydrží nesmysl. Je to těma rozpěrkama. Od modelu 2019 u 250 2020 jsou vepředu kola z krosky a obyčejné rozpěrky - navíc nezakrytovane ložiska takže nevydrží nic.

 offline 

 

#10 12.01.2022 19:41:48

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Dotaz na kvalitu


Janek:

Nebudu to řešit, je jasné že kdyby šly ložiska lehce sehnat vezmu je v krámu ale je to blbý rozměr a opravdu to není ani na netu mimo motoshopy. U ložisek uloženi je lepší vzít celou sadu kvůli čepu. Kupovat zvlášť ložisko a čep třeba origo je nesmysl na tom se nic neušetří.

Psal jsem do MTZ email jak to je ale bez odezvy.

 offline 

 

#11 13.01.2022 06:05:57

xoblih
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 222
Založená vlákna
Místo: Prostějovsko
Tel: Mám
2 0

Re: Dotaz na kvalitu


Ještě bych zmínil, že se SKF taky nemusí být úplně SKF. Prodávají padělky, asi se to nebude týkat úplně obyč malých ložisek za pár korun, ale kdo ví.  sad 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů