Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Elektro moto

#41 28.11.2021 13:08:33

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro moto


Zzz a Janek: Surrona mám zatím chvíli, vzali jsme jich do party 5ks. Kubergy jsme měli 3ks a ani jeden nenašel bez poruchy ani 50km, poruch bylo mrak a některé se opakovali. Za půl roku byly stroje víc v servisu než jezdili. Konstrukčně velmi nedoreseno a zpracování jak kdyby to dělal někdo doma. Teď minulý měsíc dorazil známému nový kus a včera to rozbalit a podle něj na pohled úplně jiný stroj než co jsme měli před rokem. Tak snad se to u Kubergu minimálně zpracováním mění k lepšímu. Drill co vím že ma jeden borec, tak x krát shořel motor a x dalších vad. Když to jede, tak super, ale nesmí člověku vadit často něco řešit. Ale má stroj několik let  tak snad taky zapracovali na vývoji a kvalitě. Ale za 200+ to nechci zkoušet.
Ohledně Surrona: výkonu moc není, ale podvozek (sehnali jsme Fastace, který mne přijde lepší než standardní DNM) a celková koncepce, zpracování a funkce mne přijdou za tu cenu super. Všichni jsme se shodli, že kdyby jsme prvně zkusili Surrona, tak by jsme Kuberga na nezkouseli. Ale zase žádný zázrak to není, že by to nahradilo enduro to ne, spíš takové super výkoné elektrokolo na úzké traily, trialek apod. Chce to lepší stupačky, vyšší řidítka, větší rozetu apod. Ale to jsou věci cca za 5tis. Co si cením na Surronu nejvíce, tak na vše je na netu návod, video, na opravy, úpravy, tunning, doplňky a vše. Taky se da zvedat výkon, jiné baterky atd.

 offline 

 

#42 28.11.2021 13:13:34

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro moto


Surron dojezd teď v zimě asi 30km, když dáš ale plný plyn má rovince, tak to bude méně. Ale stejný dojezd měl Kuberg s dvojitou baterkou. A tam když jsi podržel dlouho plyn, tak odešel motor mnohem dřív než baterka  a11 
Největší z nás má 186cm a asi 80kg a říká že dobrý.
Nove bude v nabídce ČR elektro kross za 135tis. Má to 4 kvality, velký výkon, ale taky větší váhu a vypadá jako dospělá moto. Osobně se mne to líbí, ale nechci to do té doby než toho bude po světě a u u nás v tisíce ks a všude doplnk, zastoupení, rady, a vše  k tomu. To je vlastně i hlavní problém Drillu a Kubergu, málo prodáno, málo věci k tomu, málo odezvy na zlepšování atd. Ale to se není co divit, Surron se dal nedávno koupit za 90 a Kuberg a Drill byly a jsou skoro 2x tolik

 offline 

 

#43 28.11.2021 19:57:13

Štajfit
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 57
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2008
1 0

Re: Elektro moto


Nemáte někdo zkušenost s tímhle? Mělo by to být vyráběno jedním Čechem. https://mysuperebike.com/cyber

Od pohledu ta ergonomie nic moc, stupačky hodně předkoplý. Ale jako základ, který by šel upravit, by to jít mohlo

 offline 

 

#44 29.11.2021 07:12:13

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro moto


Štajfit: přeji hodně štěstí výrobci a ještě více kupujícím.

 offline 

 

#45 29.11.2021 07:28:33

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro moto


vím ještě o dalším domácím výrobku, Boxxbike a co vím o osobní zkušenosti kluka, tak víc než jezdit servisoval a velmi rychle byl rád že to šlo z domu. Prostě když toho neuděláš stovky kusů, nejezdí to x lidí a tím se nemůžou vyladit věci a přijít na mrak nedostatků. Je to vidět u toho Kubergu Ranger. Před rokem velmi špatný, teď už to po x stech, možná spíš tisících kusech a tím opravách vychytání, zpětných reklamacích a řešeních je vidět velký pokrok ve zpracování a výrobě. Ale stále nevím spolehlivost.

 offline 

 

#46 29.11.2021 09:06:12

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro moto


A nejvic mne štve, že bych chtěl psát (a ještě před rokem jsem to psal a tvrdil) že činu ne a český jo, ale po tom co jsme viděl a zažil  a11 
Tak doufám že se to zase obrati a budu moct podpořit naše výrobky i mezi ebike a emoto

 offline 

 

#47 29.11.2021 20:31:27

Re: Elektro moto


Palo7:
Jake bude v CR elektro enduro za 125tis a s prevodovkou?? Diky za info.

 offline 

 

#48 29.11.2021 21:21:21

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro moto


Norous123: od 135tis. Asi jak kde
Velimotor VMX 12

 offline 

 

#49 02.12.2021 17:21:03

Re: Elektro moto


Palo7: Díky za sdílení cenných zkušeností.  ano ano a v případě Boxxbiku musím souhlasit, že přístup tvůrců "kola" je místy až amatérský.
Ale je možné, že se do vývoje zapojí jedna z univerzit, která má velké zkušenosti s elektro. To by mohl být posun.

Dnes jsem narazil na alternativu sur-ronu.
Segway Dirt eBike X160 resp. X260. Chválí si aplikaci Segway-Ninebot, ve ktreré si můžeš dost věcí nastavovat, úroveň rekuperace, výkon, ....
https://cz.e-scooter.co/segway-dirt-ebike-x260/

Editoval Janek (02.12.2021 17:42:55)

 offline 

 

#50 02.12.2021 19:29:56

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro moto


To není alternativa, to Surrron dělá pro Segway. Je to to stejný, ale bývalo to dražší.

 offline 

 

#51 02.12.2021 19:32:05

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro moto


Alternativa k Surronu je Talaria Sting. Ale nic nemá takový zastoupení a vše co člověku zjednoduší život jako ten Surron. Možná časem ....

 offline 

 

#52 14.12.2021 19:31:40

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Elektro moto


VARG - bude fakt tak úžasný jak slibují ???

https://www.youtube.com/watch?v=ozEEvlgtTPE&t=1s


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#53 15.12.2021 07:41:46

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Elektro moto


offroaderTE napsal(a):

VARG - bude fakt tak úžasný jak slibují ???

https://www.youtube.com/watch?v=ozEEvlgtTPE&t=1s

Parametry zajímavé
https://motosvet.cz/novinky/1246-80-kon … vYS730FoNo


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#54 20.12.2021 16:21:51

Re: Elektro moto


Palo7 napsal(a):

Alternativa k Surronu je Talaria Sting. Ale nic nemá takový zastoupení a vše co člověku zjednoduší život jako ten Surron. Možná časem ....

Surron se mi líbí čím dál víc ano , ale tebou uváděný reálný nájezdy na aku jsou pro mě zatím neakceptovatelný.
https://4mfoundry.com/

 offline 

 

#55 20.12.2021 19:35:04

Re: Elektro moto


Janek napsal(a):

Palo7 napsal(a):

Alternativa k Surronu je Talaria Sting. Ale nic nemá takový zastoupení a vše co člověku zjednoduší život jako ten Surron. Možná časem ....

Surron se mi líbí čím dál víc ano , ale tebou uváděný reálný nájezdy na aku jsou pro mě zatím neakceptovatelný.
https://4mfoundry.com/

Myšlenka malé lehké tiché motorky se mi také líbí, ale bohužel tomu fyzika moc nepřeje. Za použití velmi přibližných čísel ..  efektivita spalovacích motorů se pohybuje v rozmezí 30-60%, energie na kg je u benzínu 10-20* vyšší než u baterií, podle typu baterie. Takže pokud třeba já aktuálně potřebuji na jednu vyjížďku klidným tempem 11kg benzínu, budu na takovou cestu potřebovat optimisticky 100kg baterky, možná se dostaneme na 80kg pokud se podaří nějaká zásadní inovace, ale o moc víc se prostě pouze z rozdílu potenciálu mezi katodou a anodou asi získat nepodaří a elektromotory s efektivitou kolem 90-95% už také o moc lepší nebudou.

Nejlepší inovace by byla, kdyby se někomu podařilo vyřešit životnost a degradaci baterek a jejich velkou náchylnost na teploty. V chladu mají nižší kapacitu, ale zase méně degradují, v teple naopak degradují mnohem rychleji a vodní chlazení zase zvyšuje komplexitu i váhu. Protože dvoukolové přibližovadlo, které jede stovkou a při rychlostech kolem 80 má dosah 100km by bylo bezvadné pro jízdy po městě, do práce, nákup etc.

 offline 

 

#56 20.02.2022 10:46:45

Re: Elektro moto


Palo7:
Ahoj co takhle revx Mrazek .https://www.youtube.com/watch?v=H96j21ZrvfI

 offline 

 

#57 20.02.2022 14:04:04

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro moto


revx: když jsme viděl přístup jejich prodejců a jednatelů, tak raději ne   a8 

 offline 

 

#58 21.02.2022 11:29:24

Re: Elektro moto


Jak píše Palo, komunikace je na šílené úrovni. Ale netýká se to jen RevX, je to víceméně "syndrom českého elektromoto/kolo". Vzhledem k nicku revx doufám, že se to donese správným lidem. A že ti správní lidé neřeknou klasickou větu "na internet už radši nelezu".

Pardon jestli budu moc přísný ale tak to je. Nedávno jsem řešil nákup českého elektrostroje. Obešel jsem všechny výrobce a teda bída. Peníze jsem měl "v kapse" a vlastně se se mnou nikdo moc nechtěl bavit na nějaké rozumné úrovni. Všude jsem měl pocit, že já musím přesvědčovat je, že si to chci opravdu koupit, čili marketingový bizár. Chápu, že je spousta přicmrdávačů co jen mluví a nakonec nekoupí, ale to patří k prodeji a neznamená to, že se budu chovat nepříjemně, zbytečně si takhle odpalují lidi co mají opravdový zájem. Bizardní bylo zvolání jednoho prodejce, že kupní smlouva je dohoda i přes email. Ano je, ale neprodáváte dětská odrážedla. Podepsaná smlouva je základ, natož pak u věcí přesahujících 150 tisíc.

Nakonec jsem našel s jedním výrobcem po dlouhém jednání shodu. Překvapením bylo, že hned poté co se tedy ujistili, že to myslím vážně mě brali jako součást komunity a přístup se otočil o 180°. Kdyby takový přístup ukázali všichni výrobci už na začátku tak asi nemusí být tato diskuze plná negativních recenzí na jejich chování. Doufám, že se trošku všichni chytí za hlavu a trošku popřemýšlí nad marketingem, nebo se spojí s někým kdo tomu rozumí (opravdu rozumí). Už jen se tu zaregistrovat pod nickem revx a vykydnout tu nic neříkající video o něčem vypovídá.

Pardon jestli jsem se někoho dotknul, ale pokud se to aspoň částečně padne na úrodnou půdu, tak to splnilo účel. Všechny stroje jsou velmi zajímavý, hravý a je s tím velká sranda, troufám tvrdit že i větší než na normální moto (už slyším ty argumenty big_smile  ). Ale musíte to těm lidem umět prodat.

Editoval Williams (21.02.2022 11:30:43)

 offline 

 

#59 22.02.2022 09:24:24

Re: Elektro moto


Williams:Zdravim revx nick mám protože jezdim na revx již nějakou dobu,a nevěděla jsem že je to nějaký problem , ptala jsem se na revx jelikož palo psal že nechce český krámy a psal o kuberku,drillu,boxbike ale nikde nepsal o revx  .Pokud mám nick špatně tak si nechám poradit jsem zde nová .Jelikož je to vlakno o elektro tak jsem si myslela že vas bude zajimat třeba něco i o tomhle ebike, pokud ne žádný problém .Já nemám problém ani s výrobcem a ani s motorkou ,a nevim že by měl mrazek prodejce ,co vím tak s prodejci skončil když jeho prodejci udělali kopii jeho revx a pojmenovali ji drill to je cele .

 offline 

 

#60 22.02.2022 11:25:54

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Elektro moto


Já sice nemám zkušenost ani jednu s žádným prodejcem, ale nabízí se mi jedno vysvětlení:

+ chtějí prodat
- nechtějí se dělit o zkušenosti a know how a tím "učit" konkurenci

Balancovat pak mezi tím a vyšetřovat každého, jestli je zvěd, kecal nebo opravdový zákazník není záviděníhodné.
Na 2. stranu ale pak prodají jen zlomek, jak píše Williams.
Asi to chce mít k ruce opravdového (třeba i jen jednoho na krámě) prodejce odborníka, kterej to zvládá levou zadní.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů