Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Převoz moto

#521 08.04.2021 21:50:11

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Převoz moto


mrazikxr:

Tak k místu - Bobkuu posílal par příspěvků z5 fotku, kde má motorku naštorc. Já tam svou LC4 ještě furt necpal.
Mám dvě řady sedadel (vzadu plech) a za druhou řadou posuvnou přepážku. Ta sama o sobě ubere pár centimetrů, protože nedolehne těsně na lavici.
Jinak lavice u této verze je sklopná + překlápěcí a tím už dostaneš opravdu dost místa.
Je to dodávka, tzn na zadní lavici se celkem v klidu převlékneš. V kufru bys beztak musel sedět, stát tam fakt nejde. Jako lezu tam, ale v předklonu jaxviňa. Nebo po kolenou smile)
Pozor na ty sedačky, některé verze mají lavice které nejdou sklápět.

Jestli chceš vozit děti (vozim škola, školka smile, tak hledej něco, co má topení do druhé řady. Nemám to a fakt to není silná stránka auta smile

Spolehlivost. No, nerezaví to smile Po výměně motoru to nežere olej a slušně to jede, na dodávku (2.5 dCi).  Je to francouzské, takže takový cyklovač stěračů a kabinový ventilátor si žijí svým životem. Ale je to 2004 a má najeto dvě kila, spíš víc. Mám to na práci, tak to moc neprožívam.

Říká se, že dobré jsou ty dvoulitry po faceliftu. Tam budeš kolem 200. Jestli máš odvahu, tak můžeš jít do modelu III a motoru 1.6 smile) Pak se příprav na výměnu. Ale na bazoši se tomu pár týpků věnuje, dělaj GO na výměnný způsob, to byla i moje cesta.
Já jsem si třeba sehnal lavici z generace III s isofixem, je to zaměnitelné. Super je, že seženeš spoustu dílů a servisy ta auta znaj.

Jinak je to dlouhý na manévrování, pozor kde to dáváš stát. A taky těžký. Kvůli tahání přívěsy na 1.100 Kg jsem si dělal C+E smile


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#522 08.04.2021 22:16:12

mrazikxr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 609
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450
Tel: Jabko
0 0

Re: Převoz moto


Stanďour:

Koukam po verzi 2.0, sklapeci sedackou a prickou. Nevim kdy byl facelift, ale chtel bych neco novejsiho.
Ted se mi docela jeden libi, ale je to origo 9 mist a vzadu tam je navic takova kapsa na topeni...
my s tim budem jezdit jen o vikendu, v tydnu vse normalnim osobakem

 offline 

 

#523 08.04.2021 22:35:40

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Převoz moto


Ty 2.0 jsou už po faceliftu. Ta devitimistna verze má ve druhé řadě lavici, kterou nepreklopis. Ale dá se sehnat a zaměnit. Přepážku montují u nás firmy, které dělají dřevěné podlahy a další úpravy dodávek, tuším za 14 tis. Tím se asi neomezuj. To topení ve druhé radě se analogicky týká i ventilace a klimy wink
Vybirej auto po servisu a podle mého raději s vyšším nájezdem, kde to někdo umotal po dálnici a ne s rohlikama po městě. No a obligátní rezerva na servis je jasňačka.


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#524 19.04.2021 17:34:02

Re: Převoz moto


Má někdo zkušenosti s Toyotou Proace?

Už se tu na ně někdo ptal, ale odpověď jsem nenašel.

Liší se to v něčem od těch Francouzů? Nebo je to jen francouzské auto s japonskou nálepkou?

Ta největší verze mi připadá jako slušný kompromis, který už je schopný převézt rozměrné náklady, včetně motorky, ale zároveň je to stále poměrně obratné...

 offline 

 

#525 20.04.2021 20:09:02

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: Převoz moto


Boure: Proace je francouz s jinym logem na kapote. Takze co padlo o francouzech, plati identicky na Proace


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

#526 04.06.2021 17:38:40

Re: Převoz moto


S.h.I.t. napsal(a):

Boure: Proace je francouz s jinym logem na kapote. Takze co padlo o francouzech, plati identicky na Proace

Díky wink

Co Nissan NV200? Co jsem koukal, měl by to snad být Japonec, pro Evropu produkovaný ve Španělsku?

Tady jsem našel pouze zmínku u někom, kdo vyndával přepážku, aby se mu vešla motorka, ale zkušenosti žádné.

Jak je na tom se spolehlivostí, má nějaké konstrukční bolesti? Vejde se tam i větší motorka? Díky ano 

 offline 

 

#527 04.06.2021 18:01:24

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Převoz moto


Boure:
kamaráde, to je na delší diskusi (spíše přes SZ, když už jsme na fóru o motorkách  a1 ), ale v kostce.
ProAce je fajn, zvláště v nejdelší verzi, ovšem vynechej obratnost  lol 
Nissan NV200 je nepoměrně menší auto ve všech směrech.
Kolik lidí chceš vozit a kolik máš v prasátku?


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#528 05.06.2021 14:18:43

TangoBravo
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 23
Založená vlákna
Místo: Val.Mez.
Motorka: Yamaha WR 250 R
Věk: 35
0 0

Re: Převoz moto


Boure:

Ano NV200 je vcelku male auto. Vyrabene dle prodejce v Anglii. Ja jsem kupoval nove a hlavne benzin. Stary 1.6 motor s zetezem co by mel byt "vrchol spolehlivosti" Ale i ty naftove motory by mely byt v pohode co jsem zjistoval. Jinak plechova dodavky a jeste benzin je celkem hlucna pri vyzsich rychlostech. Zase na druhou stranu je to takova velikost co se mi vejde do garaze a do podzemnich kvuli vysce. Pokud jsi pobliz Zlinskeho kraje tak se muzes zastavit a podivat se osobne. Na zivo je to vzdy nejlepsi.

 offline 

 

#529 11.06.2021 16:40:46

Re: Převoz moto


Samozřejmě budu rád, když to bude levnější, ale zase cena asi není hlavní faktor, představoval bych si rozmezí tak 200 - 500 tisíc. Hlavní je pro mě mít spolehlivé auto, na které nebudu muset moc myslet. Jsou mi celkem jedno jízdní vlastnosti, jízdní komfort. Rozhodně chci, aby to utáhlo karavan, takže je nafta asi nutnost. Pak do toho chci dát alespoň jednu motorku, silniční nebo cenduro (takže jedna dlouhá, druhá vysoká). Také bych s tím rád objel jednou za čas obchody a všechno do toho bez problémů naházel, takže něco dost malého, aby se to propletlo městem, a když to bude dost velké na jednu motorku, zvládne to i mé nákupy.

Teď jsem si dodrbal silniční motorku, takže v tom Zlíně se určitě stavím, jen co ji opravím (snad) nebo nahradím (snad ne a30 ).

PS: A ještě k těm malám dodávkám, prodává se ještě vůbec Hyundai H1? Všude vidím nabídky jen na jeté kusy, nic na nové.

 offline 

 

#530 11.06.2021 19:32:06

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Převoz moto


Tak jen rychlá poznámka. Hyundai H1 je stejně velký jako Trafic v prodloužené verzi…


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#531 11.06.2021 19:42:03

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Převoz moto


Stanďour napsal(a):

Tak jen rychlá poznámka. Hyundai H1 je stejně velký jako Trafic v prodloužené verzi…

Ale je (vnitřkem) výrazně nižší, než ten Trafic/Vivaro! To je pro offmoto s vyššími řídítky zásadní, do nízkého trafica, bez problémů nakládám ADV790R se sklopnými zrcátky ano 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#532 24.06.2021 17:15:42

Re: Převoz moto


No, začínám se v tom tedy pěkně zamotávat. Asi tedy hlavní vlastností bude, aby se to vešlo do jednoho parkovacího místa. Výšku jsem asi trochu podcenil, říkal jsem si, mám sílu, tak se v tom nemusím narovnat a motorku tam natlačím i tak, ale asi jsem nedocenil, jak moc je to limitující faktor. Zase na druhou stranu je příjemné vejít se do všech garáží, podzemního parkování, projet všechna vrata. Řekl bych, že vyberou podle stavu, ale o dodávkám vím kulové, takže se rozhodně rád třeba u Tanga zastavím, abych z něho vytahal rozumy a1 .

 offline 

 

#533 26.06.2021 09:26:24

Re: Převoz moto


Boure napsal(a):

No, začínám se v tom tedy pěkně zamotávat. Asi tedy hlavní vlastností bude, aby se to vešlo do jednoho parkovacího místa. Výšku jsem asi trochu podcenil, říkal jsem si, mám sílu, tak se v tom nemusím narovnat a motorku tam natlačím i tak, ale asi jsem nedocenil, jak moc je to limitující faktor. Zase na druhou stranu je příjemné vejít se do všech garáží, podzemního parkování, projet všechna vrata. Řekl bych, že vyberou podle stavu, ale o dodávkám vím kulové, takže se rozhodně rád třeba u Tanga zastavím, abych z něho vytahal rozumy a1 .

jestli motorku vozíš jednou za týden a zbytek to používáš jako daily car, tak to dává smysl.
jestli to chceš hlavně na motorky, tak si budeš raději vybírat supermarket bez vnitřních garáží.
L2H2 - kouzelné slovíčko:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#534 26.06.2021 10:08:34

TangoBravo
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 23
Založená vlákna
Místo: Val.Mez.
Motorka: Yamaha WR 250 R
Věk: 35
0 0

Re: Převoz moto


Boure:
Jenom abych pridal nejake poznatky. NV200 neni na prevoz moto uplne vhodna volba. Je to v podstate pekny "vergl" ale taky "nejlepsi" auto na svete. Jednoduse musis byt presvedceny ze ho chces i se vsemi jeho nedostatky z nichz nektere jsou pro tebe naopak vyhodou. Moto se na delku rovne vejde jen kdyz vyrezes prepazku a to bud stredem nebo k ridici ale jen kdyz posunes sedak fest dopredu. Na vysku je to jen taktak. Zase na druhou stranu se vejdes opravdu vsude do podzemnich garazi a do garaze vseobecne. Velikostne je to jako kombi atd atd. Je to spis na osobni vyzkouseni a pokecani. Ja jsem z Val. Mezu. tak se muzes klidne stavit kdyz budes objizdet nejake kusy.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5943_img_20190705_111254.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5943_img_20190829_221245.jpg

 offline 

 

#535 09.07.2021 09:23:52

Re: Převoz moto


Na přepravu 2 motorek. V garáži nezabere moc místa, vejde se do podzemních garáží, .... akorát prej hodně sežere. big_smile 

 offline 

 

#536 09.07.2021 15:33:50

Re: Převoz moto


Miguel napsal(a):

Boure napsal(a):

No, začínám se v tom tedy pěkně zamotávat. Asi tedy hlavní vlastností bude, aby se to vešlo do jednoho parkovacího místa. Výšku jsem asi trochu podcenil, říkal jsem si, mám sílu, tak se v tom nemusím narovnat a motorku tam natlačím i tak, ale asi jsem nedocenil, jak moc je to limitující faktor. Zase na druhou stranu je příjemné vejít se do všech garáží, podzemního parkování, projet všechna vrata. Řekl bych, že vyberou podle stavu, ale o dodávkám vím kulové, takže se rozhodně rád třeba u Tanga zastavím, abych z něho vytahal rozumy a1 .

jestli motorku vozíš jednou za týden a zbytek to používáš jako daily car, tak to dává smysl.
jestli to chceš hlavně na motorky, tak si budeš raději vybírat supermarket bez vnitřních garáží.
L2H2 - kouzelné slovíčko:)

TangoBravo napsal(a):

Boure:
Jenom abych pridal nejake poznatky. NV200 neni na prevoz moto uplne vhodna volba. Je to v podstate pekny "vergl" ale taky "nejlepsi" auto na svete. Jednoduse musis byt presvedceny ze ho chces i se vsemi jeho nedostatky z nichz nektere jsou pro tebe naopak vyhodou. Moto se na delku rovne vejde jen kdyz vyrezes prepazku a to bud stredem nebo k ridici ale jen kdyz posunes sedak fest dopredu. Na vysku je to jen taktak. Zase na druhou stranu se vejdes opravdu vsude do podzemnich garazi a do garaze vseobecne. Velikostne je to jako kombi atd atd. Je to spis na osobni vyzkouseni a pokecani. Ja jsem z Val. Mezu. tak se muzes klidne stavit kdyz budes objizdet nejake kusy.

Vypadá to, že výběr bude ještě veselý. Koukám že Toyota má ještě hiace, u nás je jen pár kusů, ale Němci jich mají dost, tak by snad mohly být i díly.

U té L2 se docela bojím, jak se vejdu na běžné parkovací místo. Je pravda, že různí výrobci se velmi rozchází v tom, co označují jako L2, zase na druhou stranu ta NV 200, už vypadá hodně stísněně a silniční motorku bych tam asi nenacpal.

Podle předběžného průzkumu se v žádné H2 stejně nepostavím (194cm), takže tam by asi bylo ideální něco s výškou těsně pod 2m, abych ještě mohl do podzemních garáží, ale zároveň tam ještě problémů dal motorku. Asi z toho vážně nejlépe vychází ta H-1.

 offline 

 

#537 09.07.2021 17:36:45

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Převoz moto


Tak doporučuju koupit něco, čeho u nás hodně jezdí a je na to dost věcí k sehnání. Např na Transit / Transporter / Trafic není problém sehnat i motor / převodovku po GO. Jako viděl jsem nějaký inzerát z SK i na Toyoty, ale vybrat si musíš sám. Ber to jako zkušenost z provozu  wink 


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#538 12.07.2021 21:33:46

Re: Převoz moto


Boure: měl jsem jednu H1 (2,5 16V CRDi o výkonech 74 kW) půjčenou a žralo to jak tank a navíc zadní náhon:(

Editoval spacy (12.07.2021 21:36:08)

 offline 

 

#539 13.07.2021 19:28:23

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Převoz moto


Tank žere 500 na sto, tak to bylo snad míň wink 
Dodávka s pohotovostní hmotností dvě tuny a vyšším odporem vzduchu a ve starší Euro normě žere normálně deset. To je běžné.

Editoval Stanďour (13.07.2021 22:40:27)


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#540 13.07.2021 22:07:06

Re: Převoz moto


Stanďour:tak ja mam T4 75kw a ta má spotřebu minimálně o třetinu menší. Zrovna nedávno jsem se o tom bavil s bývalým majitelem té H-1 a shodli jsme se, že to byl otesánek. Ted má tranzita. ten je ještě větší než T4 a spotřeba ještě menší
PS: hele https://www.spritmonitor.de/en/overview … &gearing=1

Editoval spacy (13.07.2021 22:09:23)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů