Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

XR600 97 rozvod / dekompresor

#1 13.05.2021 18:38:10

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

XR600 97 rozvod / dekompresor


Ahoj, prišiel som si po radu predtým než začnem rozoberať (neštartuje), myslíte že môže byť skočený rozvod o zub keď mi ryska na zotrváku nedrží tam kde by mala ?  (na T ryske - áno dobu TDC  mám správnu)  Skrátka vždy keď dám rysky do línie a dám preč klúč tak sa posunie o pol centimetra mimo rysku medzi značky F a T na zotrváku. Motorka neštartuje a pocitovo má slabú kompresiu. Vôle na ventiloch sa zdajú byť pocitovo OK ale už s tým predomnou niekto niečo robil tak bohvie čo s tým je dorobenô.

Nieje to moja XR ale jeden mi doniesol čo býva nedaleko. Zo zvedavosti som pozrel aj na mojej a tam pekne drží na ryske ako pribitá. Teoreticky medzi značkami F a T sú ventily zavreté tak či tak, len prečo nedrží na značke ? Jedine že by bol ten rozvod skočený, čo vy na to ? Nechce sa mi do rozoberenia víka hlavy (zvyknú sa strnúť aj šrouby aj závity niekedy, vždy aspon na jednej najma pri povolovaní, tak sa mi nechce do toho ak je to aj tu už dodrbkané ako na každej.

Ďalšia záhada je že pri hladaní TDC som si všimol že výfukový ventil (kde je dekompresor) je sem tam - asi každú druhú TDC otvorený myslím tú správnu TDC (takt keď sú ventily zavreté), na všetkých sú vôle len na tomto nie, mám podozrenie na ten automatický dekompresor, len neviem či tam je (ja ho tam nemám ale niektoré ho mali) neviete ako funguje tá sranda ?

 offline 

 

#2 14.05.2021 06:36:29

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: XR600 97 rozvod / dekompresor


Muže to být skoceny a nebo prasecky vytahany řetěz.
Bez sundani víka se nic moc nedozvis.

A ten dekompresor funguje vcelku dobře. Jen za ty roky muže být zasrany a chodit ztuha.
Když budeš otáčet motorem a koukat na ten ventil tak zjistíš ze on povyleze o kousek až za značkou “T” a teprv tam musíš nastavit ventilovou vůli.


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#3 14.05.2021 11:46:42

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: XR600 97 rozvod / dekompresor


wáca:

ok vďaka za info, to som potreboval počuť  ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů