Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jaké používaté pneu? Cross/enduro

#3001 07.03.2021 14:49:47

Zdenda67
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 170
Založená vlákna
Místo: Moravskoslezky
Motorka: Exc six days 350
Věk: Tak akorát
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Jen tak pro info,kdy už je guma zralá na výměnu?
Díky

 offline 

 

#3002 07.03.2021 17:08:57

VanDam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 805
Založená vlákna
Motorka: EXC 350 SD 2017
Věk: 32
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Zdenda67:

To je vtip?? lol 

 offline 

 

#3003 07.03.2021 18:09:43

Zdenda67
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 170
Založená vlákna
Místo: Moravskoslezky
Motorka: Exc six days 350
Věk: Tak akorát
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


VanDam: proč vtip?...jezdil jsem cestovní tam to bylo jasné...u endura nvm,tak jsem se normálně zeptal.... kdybys místo toho vtipu normálně odepsal bylo by to + 😉

 offline 

 

#3004 07.03.2021 18:28:52

Marek Prokš
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 193
Založená vlákna
Místo: Vítkov
Motorka: Sherco 300 SE, Sherco 300 SEF
Věk: 36
Tel: jo mám
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Zdenda67: normálně to jezdí do 1,6 mm to je v pohodě ano 


Dole to musíš rozkuřit!

 offline 

 

#3005 07.03.2021 18:51:24

GG300
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Motorka: BXT 300
Věk: 55+
3 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Marek Prokš napsal(a):

Zdenda67: normálně to jezdí do 1,6 mm to je v pohodě ano 

Zapomněl jsi to podstatné - 1,6 na náběžné hraně!  gp 

 offline 

 

#3006 07.03.2021 20:37:34

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Janek: přesně jak píšeš s tím počasím... Jsme 250-400mnm takže tady podobné teploty.

Ojetá pneu v příloze(někdo by možná řekl že skoro nová sjuk ) ,  nožem jsem vzal prostřední špunt. No brala ve sračkach luxusně.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6119_img_20210307_185220.jpg

 offline 

 

#3007 07.03.2021 21:34:11

Zdenda67
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 170
Založená vlákna
Místo: Moravskoslezky
Motorka: Exc six days 350
Věk: Tak akorát
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Marek Prokš napsal(a):

Zdenda67: normálně to jezdí do 1,6 mm to je v pohodě ano 

Díky za radu☺️

 offline 

 

#3008 08.03.2021 12:38:18

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Zdenda67 napsal(a):

Jen tak pro info,kdy už je guma zralá na výměnu?
Díky

To záleží na tom, co od ježdění očekáváš. Závodník dá jeden trenink, gumu otočí, odjede závod a jde nová guma.
Jeho jetá guma ti bude připadat skoro jako nová, protože má sjetou jen hranu, ale není nijak potrhaná ... a tobě udělá ještě spoustu parády.
Ty potom gumu sundáš, až se ti na ní pojede blbě a přijde nějaký student, pro kterýho je nová guma luxus, co si nemůže dovolit a ještě rád si od tebe tu sjetou gumu vezme a je opravdu schopný ji sjet skoro na těch 1.6 big_smile . Co jsem viděl, jak dokážou ty mladý dojet na sračku a přitom jet bomby, to hlava nebere.
Začínal jsem právě na těch jetých gumách po závodnících, řezal/brousil hrany, z XT 754 jsem byl schopný odřezat skoro kilo vyk! gumy ze špuntů a dojíždět to opravdu na doraz.
Takže je to individuální. Měřítko je, jak se ti na té gumě jede. Jsou gumy, kde strhneš hranu a už poznáš, že nebere, jsou gumy, který fungují za určitých podmínek i sjetý na sráč, jsou gumy, na kterých se ti pojede blbě i když je nová a rád bys ji hned vyměnil za tu dřívější jetou, ....To úplně nejde načíst, je potřeba zkoušet.
Nová dobře zvolená guma je prostě dobrý zážitek z ježdění ano a konec konců pro to většinou jezdíme. Jestli začínáš, tak ti doporučím jezdit právě na nových gumách.
Mmj. snižíš riziko zbytečnýho pádu a tím i škod na materiálu nebo zdraví ....

 vyk! Co je ale důležitější - kdy gumu neměnit vyk! 
1. za úplňku = měsíc smůly
2. pátek 13. = rok smůliy
3. 29 února = 4 roky smůly
4. pokud tuhle zprávu nerozešleš do hodiny 5 svým přátelům, půjde to s tebou 8 let tak z kopce, že budeš jezdit už jen sjezdy.  wink 

Editoval Janek (08.03.2021 12:39:21)

 offline 

 

#3009 08.03.2021 13:45:50

xoblih
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 222
Založená vlákna
Místo: Prostějovsko
Tel: Mám
2 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Janek napsal(a):

Zdenda67 napsal(a):

Jen tak pro info,kdy už je guma zralá na výměnu?
Díky

 vyk! Co je ale důležitější - kdy gumu neměnit vyk! 
1. za úplňku = měsíc smůly
2. pátek 13. = rok smůliy
3. 29 února = 4 roky smůly
4. pokud tuhle zprávu nerozešleš do hodiny 5 svým přátelům, půjde to s tebou 8 let tak z kopce, že budeš jezdit už jen sjezdy.  wink 

 big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile 

 offline 

 

#3010 08.03.2021 19:27:28

Zdenda67
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 170
Založená vlákna
Místo: Moravskoslezky
Motorka: Exc six days 350
Věk: Tak akorát
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Janek napsal(a):

Zdenda67 napsal(a):

Jen tak pro info,kdy už je guma zralá na výměnu?
Díky

To záleží na tom, co od ježdění očekáváš. Závodník dá jeden trenink, gumu otočí, odjede závod a jde nová guma.
Jeho jetá guma ti bude připadat skoro jako nová, protože má sjetou jen hranu, ale není nijak potrhaná ... a tobě udělá ještě spoustu parády.
Ty potom gumu sundáš, až se ti na ní pojede blbě a přijde nějaký student, pro kterýho je nová guma luxus, co si nemůže dovolit a ještě rád si od tebe tu sjetou gumu vezme a je opravdu schopný ji sjet skoro na těch 1.6 big_smile . Co jsem viděl, jak dokážou ty mladý dojet na sračku a přitom jet bomby, to hlava nebere.
Začínal jsem právě na těch jetých gumách po závodnících, řezal/brousil hrany, z XT 754 jsem byl schopný odřezat skoro kilo vyk! gumy ze špuntů a dojíždět to opravdu na doraz.
Takže je to individuální. Měřítko je, jak se ti na té gumě jede. Jsou gumy, kde strhneš hranu a už poznáš, že nebere, jsou gumy, který fungují za určitých podmínek i sjetý na sráč, jsou gumy, na kterých se ti pojede blbě i když je nová a rád bys ji hned vyměnil za tu dřívější jetou, ....To úplně nejde načíst, je potřeba zkoušet.
Nová dobře zvolená guma je prostě dobrý zážitek z ježdění ano a konec konců pro to většinou jezdíme. Jestli začínáš, tak ti doporučím jezdit právě na nových gumách.
Mmj. snižíš riziko zbytečnýho pádu a tím i škod na materiálu nebo zdraví ....

 vyk! Co je ale důležitější - kdy gumu neměnit vyk! 
1. za úplňku = měsíc smůly
2. pátek 13. = rok smůliy
3. 29 února = 4 roky smůly
4. pokud tuhle zprávu nerozešleš do hodiny 5 svým přátelům, půjde to s tebou 8 let tak z kopce, že budeš jezdit už jen sjezdy.  wink 

Díky 😁😁
Hele závodník nejsem,jen jsem chtěl tedy vědět jak to u toho chodí...
Co jsem tak četl chválí Mitas (asi jak kdo) ted tam mám metzeler (nejspis origo guma ještě) řekl bych že už má za sebou dost😁
Ale díky za rady☺️

 offline 

 

#3011 08.03.2021 21:53:42

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Zdenda67:
Vem hrany planžetákem,rozbrusem nebo řezačkou na pneu z el. pájky a guma ještě rozdá radosti.
Ja takhle prodlužim životnost gumy o cca 1/3.


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#3012 08.03.2021 21:57:28

Zdenda67
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 170
Založená vlákna
Místo: Moravskoslezky
Motorka: Exc six days 350
Věk: Tak akorát
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Prochal11 napsal(a):

Zdenda67:
Vem hrany planžetákem,rozbrusem nebo řezačkou na pneu z el. pájky a guma ještě rozdá radosti.
Ja takhle prodlužim životnost gumy o cca 1/3.

Ok, zkusím.. díky 😉

 offline 

 

#3013 09.03.2021 13:38:47

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Zdenda67 napsal(a):

..... ted tam mám metzeler (nejspis origo guma ještě) řekl bych že už má za sebou dost😁 ...

právě proto, že nejsi závodník, dobrá guma hodně pomůže ano Je to vlastně nejvíc, pro svý ježdění můžeš udělat.
Mám za to, že Metzelery se na EXC 6D v základu dávaly. Ale to je ta nejtvrdší verze tyhle pneu. Je dobrá na CC závody, na tvrdší povrch, ale do lesa je verze Soft nebo Supersoft o mnoho lepší. Tyhle tvrdý dost často lidi hned po koupi sundají a jako "skoro" nový se prodávají nebo se na motorku dají zpět, když jde potom na prodej.
Guma je směrová, ale klidně ji otoč, jestli není už jetá z druhý strany. Nechal bych si ji na období, kdy bude víc sucho.
Na řezání bych se vyprdnul a koupil novou, abys co nejdřív získal vlastní zkušenost a porovnání. Až se dáš do řezání čímkoliv, zjistíš, jak skvělá je to práce  big_smile , hlavně až na to vemeš flexu ...
Ono kolikrát když jetou gumu vezmeš na asfalt a dáj lehce nažrat, tak se ti "hrany" udělají samy, jen ti ubude trochu výšky špuntu, ale zas na sucho to ničemu nevadí.

 offline 

 

#3014 09.03.2021 17:01:01

Zdenda67
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 170
Založená vlákna
Místo: Moravskoslezky
Motorka: Exc six days 350
Věk: Tak akorát
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Janek: 😁 tak to bude ještě sranda stou flexou... právě že po cestě většinou kousek jezdim🙄ale díky za rady☺️

 offline 

 

#3015 09.03.2021 20:09:26

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Zdenda67:mj.mě napadá že ti dlužím odpověď na SZ ou2 ... ale jak Píše Janek, hlavně když se učíme, tak METZ. soft-supersoft, nebo 2xzelená mitaska je obrovská pomoc ano  ano  ano a hodně toho zachrání, pomůže a i mnoha pádům zabrání...ale tyto pneu se absolutně nesnesou, s přejezdy 10-20km po asfaltě a19 a v našem regionu si nelajznu sednou a jet do lesa, ale kolem máme několik krásných enduro tratí... fakt zvažuj auto+vozík...


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#3016 09.03.2021 21:26:31

Zdenda67
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 170
Založená vlákna
Místo: Moravskoslezky
Motorka: Exc six days 350
Věk: Tak akorát
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


PETARDAK: jj dlužíš 😁no jako ja to mam po cestě dejme tomu na polnacku ci do lesa cca 3km možná ani ne(ono záleží kde zabrousim, snažím se nejezdit na jedny a ty samé místa)😁ale jak píšeš je tady toho dost okolo kolem nás (taky mám v plánu někde mrknout na nějakou trať) kdyžtak tě poprosím do Sz co tady znáš blízko nás...
Co se týče pneu,budu zkoušet ale myslím že nějakou měkkou dávat nebudu...
Jo a auto a vozejk bych si mohl i půjčit semtam si myslím 😉

 offline 

 

#3017 10.03.2021 15:19:27

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Zdenda67:

To je dobrá otázka. Já jsem obul novou EF-07, když jsem koupil motorku pro holky, jak ji tady někteří nazývají. Jezdím ji už třetím rokem i moto i pneu! Najeto má 60 MTH. Po prvním roce jsem poprvé řezal, ale to jen kvůli tomu, že štěstí přeje připraveným a byl jsem zrovna v tu dobu na drapáku, tak jsem ji říznul. Od té doby jsem s ní nic nedělal ani jsem ji neotáčel a asi ani nebudu, říznu ji ještě jednou a potom už nebude co řezat. Tipuju, že 80 MTH ta guma dá! Takže jak dlouho vydrží pneu? Nejde to říct, protože každý jezdíme něco jinčího v jiném terénu atd. Já jedu ze zahrady přes louku do lesů, takže nemám žádný přejezd asfaltu a nejezdím rychlé enduro, tudíž ji neobrzdim ani neojedu když tahám ze zatáček, protože přejezd jedu, jak důchodce (mě to vyhovuje). Nutno podotknout, že mnoho bočních špuntů je fuč, ale taky musím říct, že jsem za celé 3 měsíce tohoto roku nespozoroval, že by se začala chovat nějak hůře s přibývajícíma MTH! Prostě, jak je ta pneu měkká, tak bere pořád stejně! Nutno podotknout, že jsem vyžle a mám lehkou motorku a tak jezdím bez tlaku. Manometr to prostě nezměří, nic tam není, mám silnou duši a defekt ani jeden a to na to nedávám pozor... Takže si můžeš udělat jaký chceš obrázek o tom kolik vydrží pneu, kdy je zralá na výměnu  heh2  ano 

 offline 

 

#3018 10.03.2021 16:53:49

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Small: baby motorka a baby váha...  mně reálně  tak 30-40mth (zelená EF, teraforce) s případným jedním řezem/otočením... Pak už to fakt není ono když jezdíš s ostatníma co mají nazutou novou. Hlavně cena za gumu "1500,-" není vůbec nic s porovnáním s ostatním servisem moto v průběhu "40Mth"... a proto se chci svést a jízdu si užít. ano 

Ikdyž občas klukům přezuju dřív než sobě a pak mám motivaci k výkonu a když dám něco lépe na ojeté šlupce než oni na nové tak to víc potěší   usch 

 offline 

 

#3019 10.03.2021 19:29:50

Frank
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Motorka: Ktm 300 Tpi, gsxr 1000, KTM 790 R, SMCR 690
Věk: 43
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Small: Jak píšeš že za poslední 3měsíce nepozoruješ změnu, tak když máš nájezd 20mth za rok , tak toho moc za 3měsíce nenajedeš.
Jezdím Michelin enduro medium , ale loni sem obul jednu ef-07 zelenou a ta guma vypadala po 5mth jak Michelina po 15ti. Po 20ti šla dolů totálně K.O. natrhaný špunty . Dokonce sem pneu na poslední dvě vyjíždky říznul. Pneu otáčím ,ale Mitasku sem neotočil, páč měla v 10mth i zadní hranu takovou , že to nemělo cenu. Tak nevím jestli to byl vadný kus , ale za mě katastrofa pneu, co se výdrže týče ,(jízdní vlastnosti solidní) těch pár stovek navíc  za Michelin nebo Metzeler se vyplatí.
Ještě podotýkám , že po asfaltu nejezdím, moto vozím na káře. Jasně někde člověk musí přejet nějakou silničku ,ale to je tak maximálně pár desítek metrů.
Jinak když už sem u toho , myslel jsem , že jako k základní výbavě enduráře patří helma , tak stejně tak tam patří kára nebo dodávka. Alespoň tak to má každý, koho tady znám a že nás tady je . Prostě kdo koupil enduro , koupil hned i karu , vždyť cena káry je dneska stejná jak cena pěkných bot .

 offline 

 

#3020 10.03.2021 19:54:14

Zdenda67
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 170
Založená vlákna
Místo: Moravskoslezky
Motorka: Exc six days 350
Věk: Tak akorát
0 0

Re: Jaké používaté pneu? Cross/enduro


Frank: víš jak se říká 100lidi sto chutí 😁a káru člověk nepotřebuje pokud má les atd kousek od baráku bych řekl (samozřejmě někdo jezdí jen ofiko tratě třebas)a tam už ten vozejk člověk potřebuje 😁 vždycky se dá něco splasit bych řekl 😁..hold někdo jezdí víc někdo míň (ja se třeba snažím každý víkend aspon jeden den a najedu většinou kolem 2mth) postupně zkouším i těžší věci a tak jsem chtěl u tuhle radu co a jak...

Co se týče gum,tak jsem pobral tolik info že bych mohl dělat přednášku 😀ale jsem rád že když je člověk vtomhle jakoby lajk tak se zde rady atd dočká což je fajn😉

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů