Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kayo Moto vše co víte..

#61 14.02.2021 19:57:11

Re: Kayo Moto vše co víte..


BourakBob:
z určitýho úhlu pohledu se řadím mězi obdivovatele Číny - opakuju, že z určitýho úhlu pohledu.
Jako že jsou technologicky před Evropou o desítky let se dá pochopit, ale jak jsou vysoko v těch nejnáročnějších oblastech celosvětově, je neuvěřitelný.
Vlastní kosmický program, kdy se jim rakety (jako evropským zemím) neotáčí zpátky k zemi ....
Už mají satelit s technologíí 6G, kterou testují (odhadem 100x vyšší rychlost než 5G) ....
hypersonický letadla ....
Vlastní vojenský proudový letadla s rychlostí +3000 km/hod
Jejich pozemní stavby berou dech. A to je jen zlomek jejich oblastí působení na té nejvyšší úrovni nebo tuto úroveň převyšující.

Tahle motorka je zoufale pod jejich úroveň,  vyk! to mi sere nejvíc vyk! .

Když vezmeš, kolik stojí třeba indická Jawa v zemi původu - cca 60000,- Kč a homologace u nás + dovoz to zvednou na nenažraných cca 160 000,- .... tak kolik může stát čínská motorka bez homologace?
To jen k ceně prodejce v ČR. Motorka má cca 1/3  hodnotu než za co je u nás prodávaná.
Ty wole, za 120t se u nás prodává CF moto 650 https://www.cfmoto.cz/motorky-cfmoto/motocykly-nk
Co za dementa si u nás řekne o 131 za o levely horší ludru bez papírů?

Klidně si koupím čínskou motorku i s názvem Buble Buble:ano:, ale chci ráfky Excel, řídítka Renthal, tlumiče ZF/KYB/ Showa/WP, k tomu výrobce replikových plastů. filtrů, chladičů a dalších dílů do motoru  ....
K tomu servisní manuál, nějakou síť zapálených lidí .....
Tahle značka nemá ani ty nejzákladnější informace na svých stránkách vyk!  ... to je takový amaterismus, až to hezký není. Z hlediska obchodu je nesmysl, hledat zákazníky, když nemám dostatečně vybudovanou kapacitu a zázemí. Tohle nemůže fungovat.
Proč nemají na stránkách https://www.kayo.cz/ žádný informace? Buď žádný info nemaj, nebo musí co nejdýl mlžit. Jiný relevantní důvod není. Jo, ještě jeden důvod je - neschopnost.

Editoval Janek (14.02.2021 22:21:50)

 offline 

 

#62 14.02.2021 21:14:40

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Kayo Moto vše co víte..


William Shakespeare napsal knihu "Mnoho povyku pro nic". Děj dejme stranou.

Nač taková bouřlivá diskuse, když v ruce stroj nemá zatím "nikdo".
VVMX taky promovalo, vyslalo pobízeče a kde je dnes. V inzerci pit 250  hmm ... a storky katastrofické...
Když kupuju "čínu" s tím, že jsem si vědom, tak musí odpovídat cena, protože jsem si vědom, že budu muset následně přiložit ruku k dílu a peníz na dodělávku.
Rozdíl Japonce je, jaký je.

Nechte tomu 3 roky a ono se ukáže samo...


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#63 15.02.2021 10:28:01

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Kayo Moto vše co víte..


BourakBob napsal(a):

kick-start: Objektivní test jsem si myslel třeba na motorkářích a podobně.

Jako že by "Vláďa" napsal o Kayotu že to je na houby?...Taky to nenapíše... Mně třeba zklamal jeho test na hondu 450L ... opravdu to celkem vychvaloval a na ten umrtvený motor byla spíš chvála jak je to vlastně hodné a dostatečné...
Ale hlavně ti to nedá zpětnou vazbu o servisu, životnosti, dostupnosti dílů apod. Kick-start to napsal trefně.

 offline 

 

#64 15.02.2021 11:56:07

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Kayo Moto vše co víte..


souhlasím a podepisuji vše v plném rozsahu  a1 

čína proč ne, ale za tuhle cenu  a11 , to by musela stát polovic vč. homologace, aby se o tom dalo vůbec uvažovat.

Mj. číňan CF Moto za ty prachy nabízí 4 kolku 4x4, dělníka s navijákem motor 450 ccm. Kámoš ji právě koupil, vypadá krásně, vše zpracované perfektně, jezdí jako z partesu.

Ale já to Kayo pořád srovnávám s mojí SWM 300R, která teď stojí cca 160 tis vč DPH a homologace. Sice to není aktuálně tolik oblíbený
2t, ale je to motorka osázená kvalitními komponenty. Člověk, který si kupuje čínu nebo ne tolik ověřenou Evropskou-asijskou skládačku ( AJP, SWM), to dělá proto že chce za málo peněz hodně muziky. Přemýšlí nebo by se aspoň měl snažit přemýšlet ekonomicky. A v ten moment je nad slunce jasné, že Kayo nemůže být dobrý kup. I kdyby vydržela to co KTM/Beta (což je nereálné), prodělek na dalším prodeji bude šílený ... už se mi jednou odporoučel motor na "spolehlivé" Hondě XR 400, motorku jsem rozebral a prodal po dílech, trvalo to déle, ale nakonec jsem za ni dostal cca tolik jako kdybych ji prodal a BYLA UPLNĚ V POŘADKU !!! Když budu uvažovat, že by se mi na SWM rozsypal motor na prvočinitele, můžu pořád dobře rozprodat zbytek motorky, je tam kvalitní podvozek Kayaba, kola, řidítka atd. Navíc je to vše kompatibilní s italskou Huskou, kterých tu jezdí docela dost. Kdo koupí komponenty z rozsypané číny a za kolik ??? Možná přemýšlím až moc dopředu, ale to by rozhodně jezdec, který si pořizuje takový stroj měl udělat. Jinak mu zákonitě musí vyjít, že koupit si relativně drahou ověřenou značku, pojezdit a následně buď generálkovat nebo prodat bude lepší počin.


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#65 15.02.2021 16:28:10

BourakBob
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Motorka: Yamaha Yz 125 2004
Věk: 27
0 0

Re: Kayo Moto vše co víte..


Jo ta homologace je průser to netvrdím že ne..

Furt se ale tady bavíme o motorce která jde teprve na trh a nikdo neví jak to bude.. nikomu nic necpu každej má svůj názor.. Osobně jsem taky dost zklamanej tou homologací a ty prachy bych za to asi nedal v současný době.. Pokud budou schopný do budoucna udělat homologaci a udrží si cenu a nezvednou jí o 30 výš tak by se o tom dalo uvažovat. Z mého pohledu..

Ale každej ať si koupí na co má a co mu vyhovuje.. Nemá cenu tady plivat na zboží který nikdo ještě nezkusil.. až tu budou reálné zkušenosti tak potom se člověk může pustit do debaty.. Přijde mi to jako zajímavá motorka ať už 2T nebo ten 4T a pokud Kayo značka jako taková bude dál vyvíjet třeba si najde klientelu a možná se dočkáme i komponentů renomovaných výrobců..

Teď je ale asi zbytečné tlachat o něčem co jsme ještě nikdo nezkusili.. až to zkusím tak třeba taky řeknu že je to na motorka na dvě věci, ale teď jako celek se mě ta motorka líbí.. ale to je věc názoru  roll 



Nehledě na to že jsem zakládal téma aby lidi co si pro ni opravdu půjdou měli nějaké informace a hlavně protože mě přišlo, že by to mohlo pár lidí zajímat..


Zatím mě přijde, že tohle téma zajímá lidi co paradoxně nezajímá ČÍNSKÁ motorka  a1 

 offline 

 

#66 17.02.2021 18:10:43

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

 offline 

 

#67 17.02.2021 18:47:22

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Kayo Moto vše co víte..


chalka napsal(a):

https://www.instagram.com/p/CLZjIPVBl-v/?igshid=xoo915d0xkhq

 ano  ano  usch  usch 

 offline 

 

#68 18.02.2021 07:52:14

Re: Kayo Moto vše co víte..


chalka:

Doprdele to je výstižný  lol  ano 

 offline 

 

#69 18.02.2021 13:24:55

Re: Kayo Moto vše co víte..


BourakBob napsal(a):

Furt se ale tady bavíme o motorce která jde teprve na trh a nikdo neví jak to bude..

Zatím mě přijde, že tohle téma zajímá lidi co paradoxně nezajímá ČÍNSKÁ motorka  a1 

Bavíme se o motorce, kde ty jsi jeden z mála, který neví, jak to bude. Většina z nás má jasno.

Jsem si jistý, že nejde o to, že je to ČÍNSKÁ motorka. Vždyť KTM, Husqvarna, Gas Gas je ze 48% INDICKÁ  motorka.
Pro většinu je spouštěč k diskuzi takový ten "vychcánek", který začne mudrovat ve stylu "je to super nápad, někdo si to kupte, pozjišťujte dostupnost / záměnnost dílů s jinými moto, .... potom mi k tomu řekněte, jestli jo nebo ne, já si to potom koupím a budu chytračit, jak jsem to hned od začátku říkal ....
Ber to jako alergickou reakci  big_smile 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů