Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kdy měnit píst u 2T 250 mx?

#1 08.02.2021 23:09:46

Kdy měnit píst u 2T 250 mx?


Zdarec poradíte někdo kdy je správná chvíle na výměnu pístu? Motorku jsem koupil když měla pouze 27mth. Byla dost natryskovana až moc asi. Poradně jsem ji asi nedokázal zatím potahat. Začal jsem likvidovat svice které byli jak bota. Natryskoval jsem na Tovární nastavení olej belray H1R 1:50. Ted mám 40 mth a moto mi nejak dosti kouří, je fakt že na pístu je trosku napeklej nespálený olej. Zkusit ještě dolu s tryskama a trošku ji prohnat nebo raději udělat píst?

 offline 

 

#2 09.02.2021 00:12:53

Re: Kdy měnit píst u 2T 250 mx?


Shortykx: Píst vyndej, změř + válec a řiď se tolerancema v manuálu. V manuálu najdeš celý servisní plán, kde budou všechny intervaly a výměny.
Taky bych změnil olej a tím bych začal ještě před případnou rozborkou a sledoval, jestli nepřijde změna.
Když jsem hledal nějaký základní info, technický listy, tak Bel ray je jeden z mála, kde se mi nepovedlo najít skoro nic ne . Co jsem pochopil, tak je to olej na vysokootáčkový motory do 16000 ot. a hlavně pro malý objemy do 125 ccm.
Teplota hoření cca +200 st., vysoká viskozita - hustý. Jestli jezdíš teď v zimě a ještě to moc nehoníš, není se proč divit, že máš napečený nespálený olej. Ten ti potom zalepí velmi rychle vatu v koncovce, motorka víc kouří, je ostrá na plynu .... Změň olej
Jestli chceš zůstat u značky, tak můžeš zkusit Bel-Ray Si-7. Teplota hoření 90 stupňů, syntetika, vhodný i pro nejnovější TPI motory.
Jestli to nehoníš v plným plynu, tak dej klidně 1:60.

 offline 

 

#3 09.02.2021 23:23:49

Re: Kdy měnit píst u 2T 250 mx?


Nemůže ti přisávat oil z převodovky ? Gufero na klice...

 offline 

 

#4 10.02.2021 16:55:48

Re: Kdy měnit píst u 2T 250 mx?


liba23:

nn olej mi nemizí, zkusím změnu oleje a poměru.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů