Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Podpora Enduraka Aleše

#1 06.11.2020 15:50:21

supermoto
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 63
Založená vlákna
Motorka: KTM 450 EXC
0 0

Podpora Enduraka Aleše


Zdravím místní OFFmotáky a všechny ostatní  smile 

Chtěl bych tímto způsobem poprosit všechny motorkáře o podporu tohoto tělem i duší enduráka Aleše
Předem všem moc děkuji za podporu  smile  ano 



https://www.kontobariery.cz/Pribehy/Kom … -pro-Alese

Momentálně by potřeboval nové velké auto, aby se mohl lépe přesouvat např. k lékaři, takže by příspěvky šly na to. Do běžného auta je jeho přesun opravdu náročný a složitý, když mamce nemůže nijak pomoct.

kvadruplegie, kvadruplegik

Celý příběh:
Ahoj, jmenuju se Aleš, je mi 30 let a už od prosince 2019 jsem ochrnutý na všechny 4 končetiny, tedy mám diagnózu kvadruplegie. Momentálně jsem v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech, kde se mě zase snaží postavit na nohy. No… Já bych byl rád, kdyby mi aspoň ruce fungovaly tak, jako před nehodou. Pohnu jenom pažemi, prsty ovládat nemůžu. A cože se mi to stalo?
Ještě na Štědrý den 2019 jsem byl úplně normální kluk, chodil jsem do práce, chodil jsem do fitka, byl jsem krátce zamilovanej, ale mojí největší vášní byla jízda na motorce. Právě to mi obrátilo život naruby.
Ten den bylo krásně, nemrzlo a nebyl sníh, tak jsme si s kamarádem udělali vyjížďku na motorkách. Bylo před 16h, když jsme se vraceli domů po kraji pole. Najednou jsem mezi poli přehlídl malý potůček. V ten moment mě nenapadalo nic lepšího, než přidat plyn a zkusit ho přeskočit. Jenže na hraně potůčku byla hluboká brázda, o kterou se zarazilo zadní kolo. V té rychlosti se mi vytrhla řídítka z rukou a vyletěl jsem z motorky. Letěl jsem asi 10 m daleko, kde jsem dopadl celou vahou svého těla na krční páteř. Po pádu jsem byl při vědomí, ale věděl jsem, že tentokrát je to špatný, hodně špatný. Nemohl jsem se vůbec pohnout a necítil jsem nohy. Už jsem několikrát z motorky spadl, ale narazil jsem si třeba jen žebra. Tentokrát si asi můj anděl strážný vzal volno… Kamarád hned volal pomoc. Přiletěl pro mě vrtulník. V nemocnici jsem absolvoval CT vyšetření, které ukázalo spoustu zlomenin obratlů, vykloubené rameno, ale hlavně tříštivou zlomeninu krčního obratle v úrovni C5/C6 a téměř přetnutou míchu. Následovala náročná operace krční páteře, kde mi krk zafixovali, a dostal jsem na hlavu speciální kruh, abych krkem nemohl hýbat. Nemohl jsem sám dýchat, takže mě přes krk napojili na přístroj. Kvůli bolesti mě drželi v polospánku. Měsíc jsem ležel na ARO, kde to bylo jak na houpačce. Neustále mi vypadával dech, jednou jsem jim úplně zkolaboval. Doktoři nedokázali vůbec říct, jak to se mnou bude, jestli rozhýbu alespoň ty ruce nebo jestli budu jednou sám dýchat. Od prsou dolů jsem totiž necítil nic…
Nějakou dobu jsem si taky poležel na JIP a nakonec mě přeložili na spinální jednotku. V nemocnici jsem strávil 3 a půl měsíce. Za tu dobu jsem víc jak měsíc nemohl mluvit kvůli tracheostomii a musel jsem se naučit znovu polykat. Tady v Kladrubech budu 5 měsíců a pak mě propustí do domácí léčby. Učím se tu být co nejvíc samostatný a hodně posilovat a protahovat svaly. Pořád mi ale ještě dělá problém i samotné sezení na vozíku.
Co se týká mýho zranění, tak jsem si ze začátku vůbec nechtěl připustit, že bych znovu nechodil. Dnes je situace jiná, jsem hrozně rád za každý pokrok, ale beru situaci takovou, jaká je. Celou dobu mi byla oporou moje rodina, hlavně moje máma a přítelkyně Iveta, která to se mnou nevzdala a nerozešla se se mnou i přes to, že ví, že náš společný život bude úplně jiný, než jaký si kdy představovala. A rozhodně to se mnou nebude mít lehký.
Možná mě někteří z vás odsoudí a řeknou, že ježdění na motorce je nebezpečný a že si za to můžu sám, tak co bych chtěl. Měl jsem ale víc než dost času o tom přemýšlet a vymýšlet, co by bylo, kdyby. Jenže teď už to, co se stalo, prostě nezměním, i když bych si to moc přál. Nezbývá mi, než na sobě dřít a snažit se být samostatný, abych se necítil jako něčí přítěž. Chtěl bych mít šanci na co nejvíc normální život. Jenže to obnáší spoustu různých pomůcek, které stojí spoustu peněz. Např. speciální postel, stavební úpravy domu, úprava auta… Proto budu velmi vděčnej za jakýkoliv finanční příspěvek nebo alespoň sdílení mýho příběhu, pokud jsem Vám alespoň trošku sympatickej nebo vás můj příběh zaujal a chtěli byste mi pomoct. Moc děkuju.

Editoval supermoto (11.11.2020 16:55:15)

 offline 

 

#2 08.11.2020 12:27:38

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Podpora Enduraka Aleše


 ano  a držím palce


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#3 09.11.2020 19:46:42

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Podpora Enduraka Aleše


karbonku a novou výbavu muzu odložit. Aleš to auto asi moc ne  hmm 

 offline 

 

#4 11.11.2020 20:18:32

Re: Podpora Enduraka Aleše


Držím palce a rád pomůžu  ano 

 offline 

 

#5 13.12.2020 12:31:03

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Podpora Enduraka Aleše


Známí, kamarádi, pánové, dámy a všichni ostatní.

Blíží se Vánoce, každej si něco přejeme a můžeme si na to vydělat rukama/hlavou, páč nám ty koníčky málokdo financuje.
Aleš prodává své zrealizované sny (EXC 450), aby se mohl alespoň pohybovat/dostat tam, kam potřebuje (auto). Ale ke vší smůle už si na to nemá jak vydělat.
O nic mě neprosil, nekontaktoval mě - je to "moje" aktivita/snaha o pomoc naším prostřednictvím, když už tyhle stránky jsou a jsou tu hlavně proto, aby pomáhaly.

Takže,

pokud každý z vás může a je ochoten obětovat část svého výdělku (včetně mě), pak tady je konto bariéry, kde stačí kliknout na CHCI POMOCI a dál je to jednoduchý:
https://www.kontobariery.cz/Pribehy/Kom … -pro-Alese

Chybí mu cca půl koule na káru, co by ho zavezla, kam potřebuje (tyhle speciály jsou i z druhý ruky nákladný) a každá kačka pomůže.

Beru částku za 2 návštěvy hospody = litr za mě nezničující a mu prospěšnou.

Ale každý, jak může...

Snažím se vás zvednout ze židle a nechat vás udělat něco pro druhého - ono vám to zlepší náladu, nebojte se  wink 

Za OFFROADovej sport a sounáležitost

Raduz

Díky všem  cool   ano 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/14_ales.png


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#6 13.12.2020 21:39:54

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Podpora Enduraka Aleše


Já jen ještě doplním pro ty, co by je to mohlo zajímat:
Při vyplňování formuláře jsem narazil na takovou příjemnost:

Jste registrováni v Klubu dárců? Jako člen:
- blablabla
- získáte možnost jednoduše požádat o potvrzení pro úlevu na dani

Takže vám stát část daru vrátí, pokud si o tu částku snížíte daňový základ (udělá mzdovka ve firmě nebo účetní při vyplňování daň.přiznání)  cool   ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#7 14.12.2020 16:20:48

supermoto
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 63
Založená vlákna
Motorka: KTM 450 EXC
0 0

Re: Podpora Enduraka Aleše


Tady jinak kdyby mel nekdo zajem zminovany inzerat na EXC 450

https://www.motoinzerce.cz/motorky/ktm/ … exc-f.html

 offline 

 

#8 15.12.2020 17:50:35

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Podpora Enduraka Aleše


Tak enduroborci, moc mu to nepřibejvá a za chvilku jsou Vánoce. Něco mu tam šoupněte

 offline 

 

#9 16.12.2020 09:12:50

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Podpora Enduraka Aleše


Mně se líbila recenze auta-projektu s transparentním účtem od "Garáž TV" a Rasťo Chvála... samozřejmě tam to má větší dosah, sledovanost YT... v závěru výzva s transparentním účtem a darování třeba ceny "jedné kávy z benzinky" při cestě do práce ... na účtu se to hemžilo 1,5E - 5E za dary...  Ano, toto nikoho nezabije a v součtu to má větší efekt než možná "zastrašení" nějakou výzvou dejte 50-100E.

Takže já jdu něco poslat a částka je přeci už na každém z nás  ano 

 offline 

 

#10 16.12.2020 17:01:01

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Podpora Enduraka Aleše


Hele za mě, ať přispěje kdo chce, a kolik chce, a jak psal Radůz je to každého osobní věc, nevím proč bych se tím měl jeden či druhý chlubit...(nejsme mediální hvězdy, aby jsme si honili trika..., ikdyž asi jak kdo  usch )

..ten názor o odpustkách mě příjde dost trefný..

jj, máme samé plečky XT/TT XR, DR a další, ale proč je měnit když nám vyhovují?? Jako, že pro to co jezdíme, a ještě občas, musíme mít TOP stroje? Jezdíme pro zábavu no ne?
Každý den vidím to kolem sebe, že lidi co mají sotva do huby, případně s půjčkama, si kupují mobily za desetitisíce, aby si vykompenzovali sociální postavení, s autama to samé, tak asi motorky nepůjdou opačně...ale ať si každý koupí co chce ne? Možností je mnoho...

Úrazové pojistky jsou kapitola sama pro sebe, bohužel jen malá náplast na to do čeho člověk "spadne".

Zá mého působění na Civilce na JIPu, jsem viděl fůru mladých lidí, kteří bohužel svým nedomyšleným počínáním otočili svůj život, a i životy celé rodiny o 180°..., bohužel je to tak, a člověk tomu nezábrání, spíše bych řešil příčiny než následky...

Odkud že je Janek?
Zoo, hrady, betlémy nám zavřeli, tak když by to bylo kousek, vzal bych děti, ženu a přijel se podívat..


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#11 16.12.2020 22:33:28

Syphoon
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 30 pryč
0 0

Re: Podpora Enduraka Aleše


Já přispívám tady https://www.youtube.com/watch?v=JEuZF-rvjtI

Nikdy mě teda nenapadlo vyžádat si doklad o tom, kolik jsem dal peněz do kasičky, abych to tady mohl ukázat a už vůbec nikdy mě nenapadlo, že mě namotivuje to, že uvidím kolik peněz dal soused, to mi přijde dost ubohé a takové typicky české "když vy advokáta, tak my doktora". To snad není nějaká soutěž ne?
Cením si více těch, co dali 100,- když vím, že jim samotným bude ta 100,- chybět, než člověka, který se ohání kolik dal kam peněz.

Motivovat k podpoře by měl především ten osud člověka, na kterého je sbírka určena, to co se mu stalo, s čím se narodil, jaký úraz ho postihl,.... s čím se musí potýkat rodiče, aby prodloužili život dítěti aspoň třeba o rok,  ten nejvíc a ne kolik dal soused.

Od takových bych ani o jejich peníze nestál, hnus, aby se někdo na cizím neštěstí chvástal kolik mu poslal peněz.

 offline 

 

#12 17.12.2020 07:33:08

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Podpora Enduraka Aleše


Asi tak nějak,líp bych to nenapsal.

Syphoon napsal(a):

Já přispívám tady https://www.youtube.com/watch?v=JEuZF-rvjtI

Nikdy mě teda nenapadlo vyžádat si doklad o tom, kolik jsem dal peněz do kasičky, abych to tady mohl ukázat a už vůbec nikdy mě nenapadlo, že mě namotivuje to, že uvidím kolik peněz dal soused, to mi přijde dost ubohé a takové typicky české "když vy advokáta, tak my doktora". To snad není nějaká soutěž ne?
Cením si více těch, co dali 100,- když vím, že jim samotným bude ta 100,- chybět, než člověka, který se ohání kolik dal kam peněz.

Motivovat k podpoře by měl především ten osud člověka, na kterého je sbírka určena, to co se mu stalo, s čím se narodil, jaký úraz ho postihl,.... s čím se musí potýkat rodiče, aby prodloužili život dítěti aspoň třeba o rok,  ten nejvíc a ne kolik dal soused.

Od takových bych ani o jejich peníze nestál, hnus, aby se někdo na cizím neštěstí chvástal kolik mu poslal peněz.


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#13 17.12.2020 09:33:54

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Podpora Enduraka Aleše


Kdyby postiženému Alešova z této diskuze za každý zbytečný slovo přibylo 1000Kč, tak je dávno vybráno  wink 

 offline 

 

#14 18.12.2020 01:56:03

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Podpora Enduraka Aleše


A i když tuším, kam možnosti člověka sahají, stejně zase vyzvu naši "offroadovou obec" k solidaritě, pomoci a soběsisamaukrojeníodhuby.

Díky všem  cool   ano 

Pěkný Svátky  cool   heart   ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#15 18.12.2020 15:30:32

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Podpora Enduraka Aleše


Přebírám to od balastu, ale moc toho tu nechat nejde- nenavazuje to pak na sebe.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#16 01.01.2021 22:23:20

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Podpora Enduraka Aleše


Všem, kdo přispěli, patří díky. Nemalé díky.
Utrhli jste si od huby a to je důkaz, že jsou tady pořád lidi, co dokážou pomoct  cool   ano 

Za  OFFMOTO/mě i Aleše - ještě jednou VELKÉ  DÍKY.

Akce nekončí - stále chybí kupa peněz - a kdokoliv může poslat cokoliv uzná za možné/vhodné  cool   ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#17 14.02.2021 21:22:11

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Podpora Enduraka Aleše


Postupně sleduju, jak sefotka na finanční ose pohybuje doprava. https://www.kontobariery.cz/Pribehy/Kom … -pro-Alese

Není to fičák, ale posunuje se to.
Kdyby měl někdo kačku a srdíčko na to, aby mu tam nějakej halíř poslal, určitě bude rád a vděčnej za každou stovečku.

Díky chlapi...


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#18 27.04.2021 19:24:12

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Podpora Enduraka Aleše


Věci se hýbou pomalu, ale hýbou se.
Kdybyste chtěli podpořit a pomoct, tak můžete.

Nevyhlásíme 2. kolo?  cool   ano 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/14_ales1.png


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#19 29.04.2021 20:15:23

kubajzs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 242
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
1 0

Re: Podpora Enduraka Aleše


Raduz TT600r: Dobrý nápad...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů