Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Do lesa NE!

#1541 04.12.2020 16:37:32

ThomasKTM
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 29
Založená vlákna
Motorka: Exc-f 500
0 0

Re: Do lesa NE!


Fakt na kokot je to,ze opravdu ten nouzovy stav vyhnal lidi do prirody a opravdu v tom lese je vic lidi jak na namesti  big_smile.Nikdy jsme takovy pohyb lidi nezaznamenali jako tento rok.Navic je strasne moc lidi,kteri proste sedeli porad doma,i kdyz zadna korona nebyl,problem je v tom,ze to dostali narizene sedet doma to je nasralo a zacali objevovat jake maji pole a lesy za barakem.Spousta mych znamych zaprdencu,kteri soutezili spise o to,v jake kozene sedacce v kavarne se vyfotit,najednou zacali soutezit na jake stezce v lese,nebo rozhledne nebo skale apod.se vyfotit.

 offline 

 

#1542 04.12.2020 19:41:17

Re: Do lesa NE!


Small napsal(a):

s tímhle zimním časem jezdíme v 8, ale většinou jsme mezi 11 a 12 doma. ...

Ty wole, to se nadá, když do cca 5. 00  leješ .... musíš aspoň od 9,00 spát a i tak jedeš před polednem s 2jkou v žíle lol 

Jestli v týdnu odpoledne, když je hezky nebo o víkendu, když je hnusně, tak radši o víkendu .... prostě tohle je individální a nejvíc záleží na počasí, než na dnu. Byl jem v sobotu, potom další týden v neděli, teď po, st, a dnes ... a je to +/-stejný. Když je hezky, je v lese víc lidí odpoledne ve všední den, než o víkendu, když je ošklivo. Naopak o víkendu lidí mizí na chaty. Nikam nelozí, neotravují a jsou game over. Jenže to ví ten, kdo do lesa jezdí. Ten, kdo nejezdí, jen teoretizuje od PC a píše hovna.
Jinak otevřeli nakupáky, .... před vánocema bude klid od lidí.  ano  ano 


V lese se nevíc bojím klíšťat. Hodně se bojím, že mě sejme a zraní nějaká zvěř. A větve jsou možná nejvíc a2 

 offline 

 

#1543 05.12.2020 10:11:00

Re: Do lesa NE!


Teď nevěru jízdu po komunikaci ale v lese, když tam jedeš pro vytěžené dříví, tak asi žádné spešl povolení nepotřebuje...?  A v tom případě , soukromý pozemek, věcné břemeno, a mělo by být nějaké právo se tam dopravit za určitým účelem...?? Taková úvaha

Sory je tam překlep ( nevěru - neberu )  bylo to sic psáno na tebe ale byl to spíš takový obecný,  dotaz či úvaha - kostrukce, není to nijak spojeno s tím konkrétním  řešeným prohřeškem .   Zkusím to upřesnit

- Jsem majitelem lesa či jiného pozemku .
- Za jakých podmínek můžu ( berme že je to les ) na tomto pozemku použít mot. vozidlo ?  Lesáci ( i myslivci )  do lesa jedou pracovní technikou a taky osobními dopr. prostředky kterými se přepravují. Proč bych se tam teda nemohl přepravit já když tam jedu " ošetřovat porost " ?? a taky  bych snad mohl vzít někoho na pomoc.

  Máte někdo konkrétní či alespoň teoretickou zkušenost či povědomí jak by se to posuzovalo ?  Byl jsem zataven , kontrolován a ztotožněn na lesní cestě , na motorce ( RZ, ŘP a další v pořádku ) , lesní cesta vede k parcele uprostřed lesa jejíž jsem vlastníkem nebo rodinný příslušník . Účelem cesty byli pracovní činnosti na parcele.  Je to pouze jako, nestalo se mi to ale co kdyby.


Jinak k té hádce o hovadech a ježdění o víkendu , je to jednoduché - co oči nevidí , to srdce nebolí.  Zvolit čas i lokalitu - trasu tak aby o mně vědělo ( zrak a sluch ) co nejmíň lidí.  S každým jedincem co nás zaregistruje tam kde nemáme co dělat se zvyšuje možnost, že ho to bude srát, a tím se zvyšuje možnost že s tím bude něco dělat.  A to , že někteří jindy nemůže,  tento fakt nezměníte.  Více nasraných jedinců se rovná více podmětů pro státní orgány a to se rovná více represí .

 offline 

 

#1544 07.12.2020 03:35:17

PANCHO
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 91
Založená vlákna
Místo: Benešov u Prahy
Motorka: Yamaha WR450F, KTM 300EXC
Věk: 43
Web
0 0

Re: Do lesa NE!


liba23:

jukni sem,,,docela dobre vysvetleno co hrozi kdyz chytnou  https://www.youtube.com/watch?v=DV_snNa … l=Markusak

Editoval PANCHO (07.12.2020 04:48:01)


Fortes fortuna adiuvat

      CARPE DIEM

 offline 

 

#1545 07.12.2020 08:42:18

Re: Do lesa NE!


liba23 napsal(a):

Jinak k té hádce o hovadech a ježdění o víkendu , je to jednoduché - co oči nevidí , to srdce nebolí.  Zvolit čas i lokalitu - trasu tak aby o mně vědělo ( zrak a sluch ) co nejmíň lidí.  S každým jedincem co nás zaregistruje tam kde nemáme co dělat se zvyšuje možnost, že ho to bude srát, a tím se zvyšuje možnost že s tím bude něco dělat.  A to , že někteří jindy nemůže,  tento fakt nezměníte.  Více nasraných jedinců se rovná více podmětů pro státní orgány a to se rovná více represí .

Dobre napsano

A k tomu vjezdu do lesa kvuli drevu atd.... Kdyz ma nekdo soukrome kus lesa a jede tam delat drevo, uklizet, sazet stromky, autem ci traktorem. Je to vetsinou mistni a hajny ci revirnik tyto lidi zna, takze se nic neresi. I lidi co jsou na prochazce vedi ze pan XY ma tam nekde 1ha lesa a kdyz ho potkaji v aute, traktoru, TK4 nebo nejakem samo domo priblizovadle, tak to proste neresi.

Kdyz mas samovyrobu dreva tak mas od revirnika papir s cislem lokality dle lesacke mapy kde to budes delat a je tam datum od kdy do kdy. To te zaroven opravnuje ke vjezdu do lesa a neresi na cem (traktor, nakladak ....)

Dale v lesich pracuje X desitek firem, tezba, uklid pasek po tezbe, priblizovani, pilari, koci..... uz ani zavory do lesu co se tam nainstalovaly se ted nezaviraji, protoze kdyby mel hajny ve svem rajonu kazdemu kdo tam prave pracuje vydavat klic k zavoram musel by jich mit doma skladem tak 50ks. Normalne ma 2ks, jednu trvale v aute a duhy doma nahradni.

Proste pracanty v oranzovych monterkach, myslivce, lesni techniku atd... jikdo neresi. Borec na masine asi tezko ukeca ze tam jede pracovat, kazdy to pozna a kazdy to resi protoze jsme narod bonzaku.

 offline 

 

#1546 07.12.2020 10:25:01

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Do lesa NE!


Ze zákona má každý právo se na svůj pozemek dostat (v některých případech i po cizích pozemcích).

 offline 

 

#1547 07.12.2020 13:02:38

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Do lesa NE!


JirkaR: To bych rozhodne takto obecně netvrdil! .. bez souhlasu vlastníka bys neměl na jeho pozemku co dělat. Od toho jsou věcná břemena resp. služebnost strpět něčí chůzi či jízdu na svém pozemku. A je přece absurdní jezdit třeba "ke svému lesu" nějak oklikou přes cizí louky, lesy, polnosti.  "Bohužel" tak jak to psal kick-start ou1 

 offline 

 

#1548 07.12.2020 13:35:29

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Do lesa NE!


Toman: Nevím co bys rozhodně netvrdil ty, ale:
1) Na svůj pozemek máš právo se dostat. To je neoddiskutovatelné
2) (v některých případech i po cizích pozemcích). Nepíšu, že vždy, vůbec nepíšu nic o souhlasu vlastníka. Píšu "v některých případech". Takže nehledej v textu to, co tam napsané není.
Ta problematika je velmi složitá, viz. Veřejné cesty na soukromých pozemcích, Právo nezbytné cesty apd.
BTW: na tohle jsem narazil: Veřejně přístupnou účelovou komunikaci se jedná tehdy, je-li viditelná v terénu (stačí i vyjeté kolej) a slouží jako nezbytný přístup k budovám a pozemkům, užívá ji široká veřejnost a vlastník pozemku souhlasí s jejím veřejným užíváním (postačí i souhlas mlčky!). Není významné, že komunikace není zapsána v katastru nemovitostí. Jinými slovy pokud vlastníci strpí, aby veřejnost dlouhodobě užívala jejich pozemky jako cestu, např. si vyjezdila koleje po jejich louce, riskují, že cesta získá status veřejně přístupné účelové komunikace, kterou nebudou moci uzavřít.
(holt je u nás možné skoro cokoliv)


A jak píšeš: A je přece absurdní jezdit třeba "ke svému lesu" nějak oklikou přes cizí louky, lesy, polnosti.
Jak se dostal majitel lesního pozemku na svůj pozemek, když je uprostřed "cizích" pozemků, jako je to běžné...?

Editoval JirkaR (07.12.2020 13:46:30)

 offline 

 

#1549 07.12.2020 14:01:07

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Do lesa NE!


JirkaR: Ano, v bodě 2 máš pravdu... jen bych doplnil výraz "historicky zaužívaná" než vyjetá kolej.   
Já jsem spíš chtěl poukázat na to, že tvrzení "Ze zákona má každý právo se na svůj pozemek dostat" může být vytrženo v kontextu a působit pro někoho jako silný vyjednávací argument někde v lese na enduru  a22 

Nevím jak les, ale u intravilánu rozhodně platí, že nejde rozdělit pozemek (a pak třeba část prodat), aby byl bez přístupu z veřejných pozemků... stavební úřad k tomu nemůže vydat souhlas. Je to právě pro mnoho případu z historie, kdy se vlastník nemohl dostat na svůj pozemek. A věř, že jsou pozemky na které se dostat prostě nedá a vlastníkovi nezbývá než prodej někomu ze sousedů protože je to patová situace.

A co se týče dostání se na svůj pozemek uprostřed lesa... ano, ale jako návod pro zdejší členy -  že si koupím někde kus lesa (v dnešní době výhodné ceny ale s nutností zalesnit  blee1) a pak budu v jiném lese 20km od "mého" tvrdit že vlastně jedu do toho svého lesa asi není úplně OK  ee1   Všichni se dívají jinak na myslivce na 4kolce který jede na posed nebo krmit než na bandu několika "sportovních endur" na lehko..

 offline 

 

#1550 26.01.2021 15:33:43

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Do lesa NE!


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#1551 20.08.2021 19:43:46

Re: Do lesa NE!


Z blata do louže

 offline 

 

#1552 21.08.2021 10:50:27

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Do lesa NE!


To je pořád stejný, hodný a klidný pan lesáček chce na něco v klidu upozornit  lol  představuju si to asi nějak tak: Dobrý den, víte že je tu zákaz vjezdu? A bum dostane hned jednu na květák  lol 

 offline 

 

#1553 04.11.2021 07:45:47

Re: Do lesa NE!


Kvuli znovuzavedenym proti-covidovym opatrenim rusi vetsina mysliveckych sdurzeni spolecne podzimni hony. Co nestihly usporadat do minuleho vikendu uz vetsinou nebude. Takze pro letosek bude ted o podzimnich - zimnich vikendech v lese klid.

 offline 

 

#1554 04.11.2021 07:59:55

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Do lesa NE!


no to je jasný, on ten covid je v lese nejnebezpečnější  a1 


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#1555 04.11.2021 11:05:27

Re: Do lesa NE!


Stanďour:

Myslím, že jim jde hlavně o ty bály po lesní honičce - přeci nepůjdou klepat kosu do lesa když pak nebude hospoda  a1  a1 

Tom

 offline 

 

#1556 31.12.2021 16:42:44

Štajfit
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 57
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2008
1 0

Re: Do lesa NE!


Zdravím, chtěl bych se zeptat na názor nebo spíš zkušenost/znalost: Mám vytipovaných pár míst, kam by se šlo docela pěkně svézt v okolí Prahy, resp. si udělat malou drážku, mini trať (módně se tomu prej říká trail). Je to malý nevyužitý kus země, kde nic není, žádná blízká obytná zástavba, setba stromů, zdroj pitné vody... Je to takové malé zvlnění krajiny, malý kopeček, pár stromů. Dle katastru je vlastníkem středočeský kraj (tudíž žádné problémy, že bych nějakýmu soukromníkovi hobloval zahrádku), způsob využití plochy je "jiná plocha" a druh pozemku je "ostatní plocha", nikoliv "lesní pozemek", ačkoli tam jsou stromy, případně křoviny. A tak se chci zeptat, co mi kdo vlastně může, když mě tam zastaví? Pokutu za vjezd do lesa nemohu dostat (myslím si), protože to papírově není les, tudíž ani bych neměl dostat pokutu za plašení zvěře. A když odhrábnu drapákem trochu země, tak se snad ani nedá jednat o způsobenou škodu, případně za odpoledne tu malou drážku zaklopím rejčem... Lesní cesta tam taky žádná není. Samozřejmě, jak to půjde, tak jezdím někam ofiko, nerad se v lese otáčím, ale případně na trénink na trialce nebo na chvilku na enduro se protáhnout, tak bych se rád někde povozil a ne nějakýmu soukromníkovi hoblovat les. Případně sem hodím lokalitu jednoho toho místa, které myslím.



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6393_tra.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6393_tra_vlastnik.jpg

Editoval Štajfit (31.12.2021 16:52:59)

 offline 

 

#1557 01.01.2022 06:10:08

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Do lesa NE!


Štajfit:

Ta voda bude problem😉


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#1558 01.01.2022 19:42:23

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Do lesa NE!


Štajfit:ahoj, kdybys měl souhlas vlastníka tak by to bylo snad úplně vyřešené.
Jak se dívám, tak vedle má SUS nějakou deponii materiálu a techniky takže se tam někdo pohybuje?.. z principu věci si stěžuje vždy soused/nejbližší okolí..

 offline 

 

#1559 01.01.2022 19:59:32

Štajfit
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 57
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2008
1 0

Re: Do lesa NE!


Toman: Souhlas vlastníka potřebuju, to rozhodně. Zase na druhou stranu, od Středočeskýho kraje souhlas nikdy nedostanu (na rozdíl od soukromníka). Jde mi o to, jestli to nejhorší, s čím se můžu setkat je, že mi někdo řekne, ať vypadnu. Protože nelítám po lese, nikomu nic neničím atd

 offline 

 

#1560 01.01.2022 20:27:35

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: radši jen Vysočina
Motorka: RR250
3 0

Re: Do lesa NE!


Štajfit> Ještě můžeš kouknout na bonitu: https://bpej.vumop.cz/
Řešil jsem něco podobného a doporučuju se podívat na územní plán kam spadá ten pozemek. Tam jsem se dozvěděl, že je pozemek o který jsem se zajímal je v v nějakým zeleným programu a nemůže se tam nic stavět ani měnit ráz prostě nic. Takže je lepší se neptat a pokud to fakt nikomu nevadí si tam jednou za čas zajezdit. Pak už jendoufat, že se neobjeví nějaký zamindrákovaný ochránce přírody z paneláku co začne aktivně řešit, že je tam mimo pěšinky od srnek i drážka od motorky...


Co nepovolíš urvi, co neurveš to zkurvi!

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů