Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Do lesa NE!

#1521 03.12.2020 16:26:27

Re: Do lesa NE!


JirkaR napsal(a):

Tohle zakomplexovaný pán má asi na svědomí všechny ty povzbudivé články:
https://www.facebook.com/groups/3728220 … 769740608/

neodsuzuju nikoho za to, že proti něčemu takovému bojuje. odsuzuju ho za to, že to dělá vážně dost dementně...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#1522 03.12.2020 16:41:14

ThomasKTM
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 29
Založená vlákna
Motorka: Exc-f 500
0 0

Re: Do lesa NE!


Nevim co to bylo za cestu,jeste zjistuji,nemam ridicak a motorkanema papiry.Ano borcovi uz bezel trest,takze mel mareni uredniho rozhodnuti.Me pokud pujde trest,budu moct hold jen na trate.Chvili to vydrzim,nebdu urcitemprvni ani posledni

 offline 

 

#1523 03.12.2020 18:03:02

Re: Do lesa NE!


ThomasKTM napsal(a):

Nevim co to bylo za cestu,jeste zjistuji,nemam ridicak a motorkanema papiry.Ano borcovi uz bezel trest,takze mel mareni uredniho rozhodnuti.Me pokud pujde trest,budu moct hold jen na trate.Chvili to vydrzim,nebdu urcitemprvni ani posledni

čistě teoreticky bys neměl ani jezdit po dvoře. ale riziko, že tě někdo bude řešit na trati je vážně nízké, tedy dokud se tam nestane třeba nějaká nehoda se zraněním...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#1524 03.12.2020 19:12:54

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: Do lesa NE!


Miguel napsal(a):

čistě teoreticky bys neměl ani jezdit po dvoře. ale riziko, že tě někdo bude řešit na trati je vážně nízké, tedy dokud se tam nestane třeba nějaká nehoda se zraněním...

Boha, tohle neni pravda. Ridicak a papiry jsou potreba POUZA na pozemni komunikaci. Na soukr. pozemku ala trat, dvur apod. to fakt potreba neni. Leda by si to vyminil sam vlastnik a provozovatel jako podminku. Ani nehodu a podobne tam PCR ani spravni urady nijak resit nebudou.


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

#1525 03.12.2020 20:10:49

Re: Do lesa NE!


S.h.I.t. napsal(a):

Miguel napsal(a):

čistě teoreticky bys neměl ani jezdit po dvoře. ale riziko, že tě někdo bude řešit na trati je vážně nízké, tedy dokud se tam nestane třeba nějaká nehoda se zraněním...

Boha, tohle neni pravda. Ridicak a papiry jsou potreba POUZA na pozemni komunikaci. Na soukr. pozemku ala trat, dvur apod. to fakt potreba neni. Leda by si to vyminil sam vlastnik a provozovatel jako podminku. Ani nehodu a podobne tam PCR ani spravni urady nijak resit nebudou.

no, tohle jsem opravdu nečetl...
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-brn … tisic.html
a ještě
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/25 … el-auty-po
tady vysvětlení co tomu předcházelo:
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-pra … rusil.html
a když to všechno dáš dohromady, zjistíš, že mechanik při výkonu povolání popojíždět po dílně s automobilem může, ale ne kvůli tomu, že to je na soukromém pozemku, ale kvůli tomu, že to potřeboval k práci.
těžko říct, jak by to dopadlo, kdyby třeba na trati na někoho skočil a začal se v tom někdo hrabat...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#1526 03.12.2020 21:29:10

Re: Do lesa NE!


Miguel: Ono to bude krapet jinak. On se na 100% pohyboval na pozemní komunikaci, což jsou např. i příjezdový cesty ....
Dál měl už mařenku a je možný, že díky tomu nahlíželi na jeho ježdění jinak - nevím, co a kde přesně zákon nařizuje/zakazuje ..., než na někoho, kdo mařenku nemá.
Jak píše SHIT, tak to je ano .
On býval hodně velký problém už je to, když nákupní centra v začátcích působení označili plochY pro parkování značkou parkoviště ... a v případě dopravních nehod byl průser, protože na těch místech neplatil silniční zákon, neplatila žádná přednost zprava .... prostě vždy jen dohoda ... a tohle 99% lidí vůbec nevědělo a dodnes neví, že když jsi na místě mimo vozovku, tak je všechno jinak.
Do nedávna byl i benzinový pumpy považovaný jako místo ležící mimo vozovku a při výjezdu jsi musel dávat přednost všem vozidlům, .... A nedávno jsem čuměl jako vrána, že když u vás vyjíždí auto z benzínky, tak má v křižovatce přednost před protijedoucími vozidly ...
Naneštěstí je v těch našich komunikacích takový bordel, až to není hezký. Ani sám fízl, když přijede, tak neví.
U nás je cesta, která je v katastru vedená jako orná půda, není vyjmutá z půdního fondu ... přesto má statut pozemní komunikace. Jeden by se z toho posral. ne 

 offline 

 

#1527 03.12.2020 23:14:19

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Do lesa NE!


mám nápad: že by se OFFMOTO pokusilo celou problematiku ověřit a za pomoci odborníků objasnit a poté to uvedlo jako manuál pro své členy  smile 
kdyby to bylo finančně náročnější nad rámec OFFMOTO, tak by šlo třeba vyhlásit sbírku. A neřešil bych u toho chujoviny typu, že někdo přispěl 200, jiný 500 a někdo vůbec. Karma je zdarma, tak každý podle své chuti  smile 

Myslel jsem obecnou problematiku. Ne jen tento konkrétní případ.

Editoval badyšot (03.12.2020 23:15:09)

 offline 

 

#1528 04.12.2020 06:53:51

Re: Do lesa NE!


Janek napsal(a):

Miguel: Ono to bude krapet jinak. On se na 100% pohyboval na pozemní komunikaci, což jsou např. i příjezdový cesty ....
Dál měl už mařenku a je možný, že díky tomu nahlíželi na jeho ježdění jinak - nevím, co a kde přesně zákon nařizuje/zakazuje ..., než na někoho, kdo mařenku nemá.
Jak píše SHIT, tak to je ano .
On býval hodně velký problém už je to, když nákupní centra v začátcích působení označili plochY pro parkování značkou parkoviště ... a v případě dopravních nehod byl průser, protože na těch místech neplatil silniční zákon, neplatila žádná přednost zprava .... prostě vždy jen dohoda ... a tohle 99% lidí vůbec nevědělo a dodnes neví, že když jsi na místě mimo vozovku, tak je všechno jinak.
Do nedávna byl i benzinový pumpy považovaný jako místo ležící mimo vozovku a při výjezdu jsi musel dávat přednost všem vozidlům, .... A nedávno jsem čuměl jako vrána, že když u vás vyjíždí auto z benzínky, tak má v křižovatce přednost před protijedoucími vozidly ...
Naneštěstí je v těch našich komunikacích takový bordel, až to není hezký. Ani sám fízl, když přijede, tak neví.
U nás je cesta, která je v katastru vedená jako orná půda, není vyjmutá z půdního fondu ... přesto má statut pozemní komunikace. Jeden by se z toho posral. ne 

Já samozřejmě mluvím o tom,  co se stane, když jedinec bez řidičského oprávněni bude přistižen, bude mu vysloven zákaz řízení a následně bude znovu jezdit (“nevzdám se toho, ten sport me bavi” nebo jak to psal). 
To je podobný případ. Toho automechanika osvobodili, ale myslím, ze kdyby ho ve stejné situaci chytili v lese na motorce, brali by to jako maření, i když tam skutečně řidičák nepotrebuje.
Ty parkoviště jsou ještě větší oříšek, jestli jsou za zavorou nebo ne, apod. V Tescu pět minut od baraku, v podzemních garážích, visí cedule a na ní nápis: “Soukromý pozemek, platí zde pravidla silničního provozu”smile
Jak říkám, nemyslím si, ze by to někdo řešil cíleně.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#1529 04.12.2020 07:53:09

Re: Do lesa NE!


Tom93 napsal(a):

Většina lidí má přes týden jiné povinnosti než si užívat na motorce. Jsem rád, když se na motorku dostanu o víkendu a tak to má 99% lidí v mém okolí gp 

Keci v kleci, povinnosti, nemam cas, atd...... Vsechno je to o pristupu daneho jednotlivce. Budto si ten cas udelam a jdu jezdit v dobe kdy to nejmene vadi, nebo na to seru a jezdim kdy me se chce, coz ovsem s sebou nese problemy zde popsane. Nanestesti se takhle vymlouva vetsina jezdcu cimz si pod sebou rezeme vlastni vetev a skodite tim i tem co se snazi jako hovado nebyt.

Nejde o to narazit na vyjizdce na nekoho, staci byt viden, nebo slysen. Zahlede vas ci uslysi x lidi a ani o tom nevis, reknou si to mezi sebou v obchode, hospode.... a uz se to veze az pak nekdo zavola benga.
V tydnu do lesa moc civilu nechodi, zadni sportovci, chatari, minimum houbaru. Hluk z lesa se priklada tezarum a nikdo si ho moc nevsima. O vikendu naopak maji civilove a vsemozni blbeckove keci i na lidi co si ve vlastnim lese provadi nejakou praci s pilou a jsou tam s traktorem ci autem.     

Nejednou se mi o vikendu stalo ze na me na polnacce koukaji dva na masinach a vahaji muzou-li projet kolem nebo to otocit jinudy.
A byl jsem u toho kdyz na honu kolem houfu myslivcu cekajicich na rozradeni do lece se snazily projet tri fousci na motorkach a nemohli pochopit ze tudy to ted opravdu nepujde, i kdyz je to jen prujezd po lesni ceste, protoze by vyplasily vsechnu zver v miste kde se kvuli tomu seslo 60 lidi.

Takze hovadam pri vikendovem jezdeni ZDAR.

Editoval kick-start (04.12.2020 08:07:40)

 offline 

 

#1530 04.12.2020 09:12:09

GG300
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Motorka: BXT 300
Věk: 55+
3 0

Re: Do lesa NE!


kick-start:
Jsi úplně stejné hovado jako ti co jezdí jindy než ty, tak tě poprosím nekomentuj to.

 offline 

 

#1531 04.12.2020 10:17:55

Re: Do lesa NE!


GG300:
Cetl jsi nekdy nekde calanek ze by v utery dopoledne ci ve ctvrtek odpoledne zasahovala nekde policie proti lesnimu jezdci?
Zato clanku typu:
Na Libave mela o vikendu VP se statni akci proti motorkarum ve vojenskem prostoru.
V sobotu chytli na parkovisti pod sjezdovkou dva motorkare pri nakladani motorky s pasem kteri predtim jezdily v CHKO.
Ted TomasKTM - Zlinsky kraj v nedeli kolem obeda ......
Porad jen vikendove kauzy vyk! 

Ano, taky jsem se byl projet na moto v CHKO a jeste k tomu o vikendu, ale to je 10 let nazpatek. A od te doby co ma kdejaky jouda kameru v mobilnim telefonu, nebo GoPro na cyklo helme proste o vikendu nevytahnu drapak z garaze.

Doba se zmenila pro nas lesni motorkare k horsimu. Pred 25-ti lety jsem na home-crossu nemel problem hodit rec s lesnikama kteri obsluhovali lanovku pri soustredovani dreva, zdravil jsem se s hajnym i revirnikem kdyz jsme se potkali v lese, oni v otriskane S105 a ja na peraku s drapakem, v pracovnich rukavicich, kanadach a bez helmy. Ted kdyz jedu vyhybam se vsem. Delnikum i kdyz ti me maji na haku, kazdemu autu, atd..... Casy kdy nad motorkou v lese kazdy mavl rukou jsou nenavratne v prdeli a jsem rad ze jsem je jeste alespon castecne zazil.

Editoval kick-start (04.12.2020 10:22:57)

 offline 

 

#1532 04.12.2020 10:56:07

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: Do lesa NE!


Sorry, le to ze porusujes ten samy zakon mimo vikend z tebe nic lepsiho fakt nedela. Takze hovadem nazyvej leda sebe. Ono to mimo vikend totiz vadi uplne stejne jako o vikendu.


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

#1533 04.12.2020 10:58:27

Jarin86
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 38
Založená vlákna
Motorka: WR 450f
0 0

Re: Do lesa NE!


kick-start:
Takze my, co pracujeme v tydnu od tmy do tmy nemame pravo o vikendu vyjet, abychom to nekazili vam, co mate v tydnu dost casu? a11 

 offline 

 

#1534 04.12.2020 11:30:12

Re: Do lesa NE!


Jarin86:

Taky to moc nechápu.. Pro lidi co dělaj jen ranní od pondělí do pátku je celkem nereálný se jít nějak rozumně projet. Než někam dojedeš, tak je tma. A že někdo teda jezdí jen přes týden z nej nic lepšího nedělá

 offline 

 

#1535 04.12.2020 11:55:50

Re: Do lesa NE!


S.h.I.t.:
Nedelej ze to nechapes. Nepisu ze ja jsem svatej a vysichni ostatni ne. Je jasne vsem ze jakmile vyjedem do lesa tak ten zakon porusujeme. Jen se to snazim delat co nejmin okate v dobu kdy to vnima nejmene lidi.

Jarin86
Nekazis to NAM co jezdime v tydnu, kazis to predevsim SOBE a VSEM OSTATNIM, protoze chytaci akce "pomahacu a chranicu" se soustredi predevsim na vikendove jezdeni. Kdo se bude zabyvat jednim osamelim tulakem kdyz si muzou o vikendu vycihnout celou bandu.  Tak proc jim lezt do opratky? Protoze v tydnu makam? Tak makej i o vikendu, budes bohatsi a lesni motorku prodej kdyz nejsi schopny prijmout jak to ted ve spolecnosti je. Je slozite pochopit proc chytli TomaseKTM, nevis? protoze tocil heftem o VIKENDU. V tydnu by ho totiz nikdo nenaprasil.

Tom93
Ano, dela to ze me lepsiho, protoze se snazim davat co nejmensi pricinu nenavisti verejnosti k lesnim motorkarum.
a) nejezdim v bande
b) nehobluji opakovane jednu drazku, nejezdim opakovane porad dokola stejne trasy
c) nejezdim o VIKENDU a ve SVATKY

Ku..wa nadelejte ze to nechapete,
Vikend = myslivci na brigade, chatari, duchodci s vnouckama, sportovci, houbari, prochazky, soukromnici ve svem lese,
Tyden = 6-14hod. lesni pracanti, kveten az zari po 17hod. myslivci na cekane.

Editoval kick-start (04.12.2020 12:16:14)

 offline 

 

#1536 04.12.2020 12:33:35

ThomasKTM
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 29
Založená vlákna
Motorka: Exc-f 500
0 0

Re: Do lesa NE!


Jak uz tady nekdo psal,jsem rad,ze se dostanu na enduro o weekendu a tak to ma 99% lidi kolem me

 offline 

 

#1537 04.12.2020 13:25:32

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Do lesa NE!


kick-start: Všichni to snad chápou jak jsi to myslel...ale dovolenou kvůli moto si beru max na výjezdy na UA/RO...  V létě preferujeme ježdění v týdnu, jezdíme většinou 3ks a 15-19h se v letním čase dalo zvládnout.
Teď dáváme neděli (v sobotu hony myslivců) a hned z rána do oběda.  U nás naštěstí moc lidí není, směr vysočina je naštěstí řídká osídlenost. Ale bohužel naše "lehké vyjeté stopy" našli 4kolkáři a to je teprve spoušť  bliz2 

 offline 

 

#1538 04.12.2020 14:39:17

ThomasKTM
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 29
Založená vlákna
Motorka: Exc-f 500
0 0

Re: Do lesa NE!


Tak ja ted chvili asi budu moct navstevovat je trate,snad jak skonci tato komedie s nouzovym stavem,veskerym omezenim,tak se treba castecne humbuk kolem endura uklidni.....Kdo vi

 offline 

 

#1539 04.12.2020 15:34:58

Re: Do lesa NE!


Za všechno může ta umělotina korona heh2  To, že lidi nevydrží doma cmrndají po lesích a všude kde normálně ne.
Je jasné, že každý si udělá čas hlavně o víkendu! U nás je problém, že potkáme třeba úplně neznámé lidi co přijedou jezdit k nám za komín a vůbec se neostýchají a hoblujou. Navíc jezdí v ten pravý čas od 10 do 15 h v neděli, kdy chodí nejvíce pejskařů a tůristů do lesů po obědě fakt pecka. Jestli je někomu zhnilo vstávat brzo na pojezd aby nikoho nesral, tak ať se na to radši vysere. My jezdíme co nejdříve jezdili jsme v 7, s tímhle zimním časem jezdíme v 8, ale většinou jsme mezi 11 a 12 doma. Nepotřebujeme najet kilometry ani upalovat lesní cestou 100vkou, ale zdravě se projet a užít si to co nás baví. Nerozumím ježdění od 15 do 19 co to jako je? Nejpozději prostě do 16 vypadnout z lesa. To je nepsané pravidlo prostě.
Já jedu nejlípe před odpolední směnou tudíž přes týden dopoledne, ale sám jezdím akorát tak na průzkum a věci kde se ostatním moc nechce z nějakého důvodu, ale samotnýho mě to nebaví, takže logicky se nedá jezdit celý rok jen v týdnu a sám. Kick-start asi si zdvojená osobnost nebo nechápu, jak se dokážeš zabavit sám po celý rok na enduru za komínem, ledaže bys bydlel v nejlepší lokalitě v ČR na enduro. Ale jinak máš pravdu, že když prostě začali lidi více chodit do lesů, tak se mělo enduro omezit co nejvíce a když už byl absťák, tak jet v čas kdy lidi nejsou nebo si zajet jen někde na trať apod. Prostě přizpůsobit se, protože my jsme ŠKODNÁ, my se musíme přizpůsobit a pokud by korona trvala 10 let, tak 10 let budou lidi v lesích a je třeba na to reágovat a nesrat je a nemyslet si, že my jsme ti páni lesů co to tam znají a jezdí a v podstatě si to přivlastňují v době kde oni tam jezdí. Na motorce je každej z nás tak trošku neohroženej než nastane to co se tady stalo...

 offline 

 

#1540 04.12.2020 16:29:17

ThomasKTM
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 29
Založená vlákna
Motorka: Exc-f 500
0 0

Re: Do lesa NE!


Stalo se co se stal,bohuzel,ted uz e to jenom kdyby to bylo tak nebo tak bohuzel,se to nevrati.Bohuzel spousta mistru tady radi,nikdy nezastavovat,ujet,utect bla bla.Muzou vas chytit,ale nemusi.Cim dyl clovek jezdi si myslim a je vsechno v cajku,tak z neho opadne takova ta opatrnost a pozornost.Jezdi roky kde to zna jak vlastni boty vsechno v cajku.Konkretne timto jsem zrejme narazil ja,jel jsem v miste,kde bych je nejmene cekal a najednou moment prekvapeni,majacky a zatuhnul jsem a meli me bohuzel.2x se mi podarilo ujet,ale to bylo ze vzdalenosti,z ktere jsem mel cas zareagovat.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů