Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Elektro kolo

#101 27.11.2020 12:41:24

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro kolo


Pokud ti jde o podrážka bez SPD, tak pouzij jakykoli zimní boty co ti vyhovují a mas to ještě levnější. Jinak se používají neoprén návleky

 offline 

 

#102 27.11.2020 14:51:19

Re: Elektro kolo


Palo7 napsal(a):

Pokud ti jde o podrážka bez SPD, tak pouzij jakykoli zimní boty co ti vyhovují a mas to ještě levnější. Jinak se používají neoprén návleky

já jsem jezdil v obyč teniskách a když jsem si pak nechal poradit a vzal kecky od Leattu s takovou tou pětikilovou podrážkou tak jsem byl překvapen, jaký je to rozdíl...
no a tohle kouzlo bych si rád zachoval i v příštích měsících a obávám se, že normální boty tohle neumí... tak asi budu muset zkusit ty návleky.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#103 27.11.2020 17:09:29

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Elektro kolo


Miguel: mrkni sem: fivetenshop.cz popř. tam zavolej a poraď se, velmi odborný a vstřícný přístup ano  ano  ano 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#104 27.11.2020 20:41:44

Re: Elektro kolo


PETARDAK:
Už jsem volal řešil ten kotnikovy model není zimní, bohužel sad
Ale vypadá nejblíž tomu co hledám smile


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#105 28.11.2020 11:39:14

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Elektro kolo


Miguel:

v zimě už řadu let používám na MTB tyto: http://www.dressler.cz/cs/boty-fiveten- … grey-black

když je kolem nuly, nebo pod, stačí dvoje ponožky, případně nepromokavý zateplený ponožky (používám do sraček na enduru)

zima od nohou mi v nich nikdy nebyla  ano 

Editoval mart (28.11.2020 11:39:42)


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#106 28.11.2020 17:08:05

Re: Elektro kolo


v takových podobných jezdím a protože v nich jezdím v létě, kupoval jsem je podle toho, aby mi do nich stačily tenké ponožky a dvoje tam určitě nedám... a stejně bych chtěl takové ty nějaké gore-tex nebo zateplené nebo něco, protože jak mi táhne na prsty to je děs...
možná budu jezdit v SG12 v těch mi zima nenísmile
nenene fakt nechápu, že je sto různých modelů s plochou podrážkou na léto a žádný na zimu...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#107 28.11.2020 17:48:23

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Elektro kolo


nechci tě nijak přesvědčovat, ale tyhle fajfteny nejsou žádný plátěnky, jednak mají silnou, odolnou podrážku a "tělo" boty je tvořené ze zpevněného, silného materiálu a fakt neprofouknou, odolávají i dešti... jestli máš možnost, zkus je někde omrknout


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#108 28.11.2020 17:54:42

Re: Elektro kolo


Miguel: Zkus dexshell ponožky ano 
Nebo si kup jednorázový vyhřívací vložky do bot ... vložky s USB ... řešení je dost. Teplo od nohou je základ  ano 
Proč nechceš SPD? Tam máš výběr perfektních bot.

 offline 

 

#109 28.11.2020 19:48:52

Re: Elektro kolo


no protože z toho občas potřebuju vystoupit rychleji, než bych zvládnul s nějakým systémem... nebo s tím SPD to jde úplně stejně jako s běžnýma pedálama?


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#110 28.11.2020 20:14:26

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Elektro kolo


Miguel napsal(a):

no protože z toho občas potřebuju vystoupit rychleji, než bych zvládnul s nějakým systémem... nebo s tím SPD to jde úplně stejně jako s běžnýma pedálama?

Tohle je u offMTB-enduro ježdění, stejná debata, jako na offmotu téma 2T/4T??? a1 chce to hodně cviku, v řadě situací ti SPD hodně pomůžou, naopak, tím usnadněním, v průběhu učení, chytneš řadu nesprávných návyků... no a i při správném cviku, holt ty nohy občas vypnout nestihneš lol 
Jeď někam do trail centra, dívej se a dělej si čárky platformy/SPD...


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#111 28.11.2020 20:31:46

Re: Elektro kolo


já si na tom pomáhám hodně, občas si odšlápnu atd
určitě bych si neuměl představit jezdit na enduru s připevněnýma nohama ke stupačkám...
klipy chápu pro "bezmotorové létání" ale tady mi pomůže elektromotor tak bych to s nějaký lepším přenosem výkonu neviděl tragicky...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#112 28.11.2020 21:10:23

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Elektro kolo


Platformy vs SPD  wink  http://www.dressler.cz/cs/najdi-si-spravnou-slapku

Editoval mart (28.11.2020 21:12:27)


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#113 12.01.2021 18:12:00

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Elektro kolo


 a33 Lubi: to je sice fajn, ale Starosta, tohle vlákno pracně rozdělil, tak to smaž a dej to do vlákna: elektromoto!


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#114 12.01.2021 18:51:16

Lubi
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 69
Založená vlákna
Místo: jižně skoro Prágl
Motorka: Aprilia Tuono 1000R, Drill One
0 0

Re: Elektro kolo


luke21:
ahoj, píšu to pozdě, třeba si to ale přečteš smile , Drill (RevX) je oproti Sur-ronovi hlavně větší, vyšší a silnější..., syn má 198cm a na Surrona vůbec nemůže. v poslední době si Drilla každou vyjížďku pujčuju a jsem jasně rozhodnutý, že ho za Surrona vyměním. Surron je takový gumovější, skoro pidbike, když přesednu na Drilla, připadám si jak na enduru... Výdrž mají zhruba stejnou, poruchy do nedávna žádné, ale Surronovi se nedávno pomátl kontroler (po cca půlhodině jel naplno a to je v lese o život)  pomohla jeho výměna a31. Důležitý je ten výkon-když jezdíš na Drillu a zvykneš si, tak míń už nechceš...  Do teď jsem měl na Surronu vzadu 58z a zkusím ještě 63z, ale je jasné, že to bude stejně málo.. podvozek a brzdy jsou u Drilla jasně lepší... kdybych měl teď finance, tak výměnu udělám hned, ale bohužel jsem divadelník....


co je špatného na kypření půdy? voda se bude lépe vsakovat...
Ještě jsem neviděl, že by motorky zničily les...

 offline 

 

#115 12.01.2021 18:52:02

Lubi
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 69
Založená vlákna
Místo: jižně skoro Prágl
Motorka: Aprilia Tuono 1000R, Drill One
0 0

Re: Elektro kolo


PETARDAK:
Snad je to OK, ale šlapky nemám big_smile 
dik


co je špatného na kypření půdy? voda se bude lépe vsakovat...
Ještě jsem neviděl, že by motorky zničily les...

 offline 

 

#116 12.01.2021 22:17:51

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Elektro kolo


Lubi:
cau, diky! to vis ze si to prectu, tema je pro me stale aktualni
drill jsem zkousel a svezeni na nem je opravdu paradni, jen by potreboval dvojnasobnou baterku a sem tam nejaky prakticky dotahnuti detailu  // nedavno byl jeden i na inzerci ale nez jsem se dostal k telefonu byl fuc

rad bych jeste zkusil boxxbike, dle infa a videi by to mohlo stat za to a zaroven to jeste vypada jako kolo

premyslels nad upravama surronu? co jsem cetl tak kdyz do nej nasypes stejny penize jak do drillu tak by mozna mel bejt i lepsi a vykonnejsi

 offline 

 

#117 13.01.2021 20:56:36

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro kolo


luke21:

Ale pak tam bude největší problém baterka. I ted s polovičním výkonem ma dojezd cca jako Drill, mozna o něco větší

 offline 

 

#118 14.01.2021 14:35:38

Lubi
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 69
Založená vlákna
Místo: jižně skoro Prágl
Motorka: Aprilia Tuono 1000R, Drill One
0 0

Re: Elektro kolo


luke21:
úpravy dělat nebudu, stálo by to moc peněz, ani ta větší baterka ani ten kontoler se mi nelíbí... a stejně zůstane  malý a nízký...já na něm udělal: přední kolo 21ˇ, větší stupačky, Přední větší kotouč, zadní rozeta, zadní a přední blatník, vyšší řídítka,
Ten drill se teď prodává za cca 140 tKč bez dph, to by výkonové úpravy Surrona vyšly na víc (a to nemluvím o podvozku)...
Jnak i tak Surrona moc doporučuju, ale ptal ses na rozdíly. Poježdění je to skvělé a po dvou hodinách v terénu toho máme dost.
  Ješte bych dodal, že ježdění na silnici, polní a lesní cesty (tzn. vyšší rychlosti) je výdrž cca 1hodinu.
na foto je synátorův RevX  s předním Blatníkem a 21ˇ vepředu


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2632_revx.jpeg

Editoval Lubi (14.01.2021 15:21:48)


co je špatného na kypření půdy? voda se bude lépe vsakovat...
Ještě jsem neviděl, že by motorky zničily les...

 offline 

 

#119 14.02.2021 19:56:18

Re: Elektro kolo


Caute, prispejem aj ja nejake poznatky k drill one a sur-ron. Najprv som si kupil sur-ron z dovodu, ze som si chcel dokupit bateriu, a menit ich a jazdit viac, ale nakolko som kupil surrona tyzden pred covidom, nebolo mozne zohnat nahradne diely. Vybava na surrone, vieme aka je, uplny lowcost, tak to aj fungovalo, tak som na nom vymenil uplne vsetko, ostal iba ram s motorom a bateriou, inak som vymenil uplne vsetko, vratane hlavoveho zlozenia. Pocitovo som bol velmi spokojny, aj co sa tyka geomterie, je  to vychytane. Dojazd pri mojom style jazdenia (stale plny plyn hore kompcom) bol cca 35 km, taky isty dojazd mam plus minus aj na drille. Fungovalo to vsetko perfektne, ale po par tyzdnoch nestacil vykon, tak som objednal drill one, krory prisiel v lete. Drill ma podstatne lepsie komponenty ako sur ron, takze netrebalo robit ziadne velke zmeny, vymenil som iba vidlicu za mohutnejsiu a lepsim priebehom chodu za DVO Emerald, o triedu lepsie brzdy Hope a u mna klasika zlate rafky Excel. Myslim si ze drill v zaklade bude kazdemu postacovat, ale ja som velky detailsta, takze v serii to nemohlo ostat smile

Ak presadnem z drilla na sur rona, tak sa mi zda ze surron skoro vobec nejde a ako som cital vyssie, tak posed na drille je podstatne vyssi a pocitovo sa na tom viac citim ako na motorke, surron je nizky a celkovo taky makksi. Kto nie je narocny, postaci aj surron, kto chce vela vykonu a chce ist pilu, urcite odporucam drill.

Co sa tyka drillu, myslim si ze elektroniku vychytali, pretoze v lete ked bolo 37+C tak ma iba raz obmedzilo pri velmi prudkom stupani na par sekund (cca 30 min stale plny plyn hore komcom) revx nema ziadnu ochranu, /cidla, toto drill vychytal, ale zase na druhej strane mi RevX prisiel o nieco silnejsi pocitovo, ak to mam porovnat. Rychlost, cca rovnaka podla gps, ale RevX ma vedel poslat na zadne pri vyssej rychlosti ako Drill. Z coho som trochu sklamany.

Pozeram ze ste tam dali 21" koleso do predu, aj ja som to chcel spravit, ale prislo mi to uz moc velke a tazke, dal som obe kola 19" ako na surone a je to akurat si myslim.

Posielam aj par foto. Ak mate nejake otayky kludne zodpoviem


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6610_img_9224.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6610_img_9227.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6610_img_5759.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6610_img_5762.jpg
http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6610_img_7153.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6610_img_9213.jpg

 offline 

 

#120 14.02.2021 20:00:15

Re: Elektro kolo


Lubi: prosim ta aky tam mas rozmer pneu v predu a znacku? dakujem

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů