Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Beta Xtrainer 300

#281 16.10.2020 22:01:10

Re: Beta Xtrainer 300


Ten graf je super. Přesně takhle by mi to mohlo vyhovovat. Takový chopper styl. Všechno dole a nahoře jenom o kousek vícsmile o výsledku budu informovat, dik smile


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#282 24.10.2020 15:10:00

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Beta Xtrainer 300


Miguel: zajímavý počin, určitě dej o té přestavbě vědět. Párkrát jsem se svezl na X-traineru a pokaždé to pro mne bylo silné zklamání. Motorka je nestabilní v přímém směru, pořád někam uskakuje. Je to stroj, který bych já osobně v žádném případě nechtěl. Z podobného důvodu mi nesedl i Freeride, ale ten mi přijde o chlup lepší než XT.


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#283 26.10.2020 09:33:18

Re: Beta Xtrainer 300


no a nebyla to první zkušenost s dvoutaktem? a1  protože tohle dělají všechny dvoutakty, že se musí motorka v podstatě pořád držet koleny při rychlejší jízděsmile


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#284 30.10.2020 15:01:33

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Beta Xtrainer 300


Miguel: no už jsem pár 2T projel, ale nikdy jsem ho neměl, máš pravdu že jsou méně stabilní než 4T. Ale u EXC či Betě RR mi to až tak nepříjemný nepřipadlo. Ty XT a Freeride jsou takový uskákaný bestie. Lidi co to měli kolem mě, to po počáteční euforii většinou dávají pryč a končí u klasických ostrých RR, EXC, TE ...

Editoval offroaderTE (30.10.2020 15:03:07)


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#285 30.10.2020 17:35:31

Re: Beta Xtrainer 300


offroaderTE:

Napsal jsi to přesně, tak jaká je realita. Většina lidí hledala lehkou motorku, proto FREEčko, ale už zapoměli co s tím budou jezdit! Já tomu říkám medium enduro, to jezdí 90% hobíků!!! A na to FREEčko není. Protože takové medium se neobejde bez přejezdu kde chce i hobík někde být rychle a nebo mu to prostě kouzlí rohlík na tváři takové to zatáhnutí za heft a rychlejší jízda.
FREEčko je ovšem stvořeno pro mrdání. Přesně na to, když jsem viděl video z druhého dne Romaniacs a šplhání, traverzování po skalách.  Tam je doma a jakákoli rychlejší jízda mu v uvozovkách nesvědčí. Ale největší fakt je ten, že si to koupili i lidi kolem 100 kg a ta motorka není stavěná ani na 85 kg. Strop je tak 80 kg tipuju. Tak jako když si koupí 100 kg chlap klasické EXC a pružina tam jsou na 75 kg nebo kolik. Jde na tom jezdit (EXC ty rozdíly kilové jezdce vs. nastavení podvozku pobere daleko lípe než  FREEčko). FREEčko je menší a ve všem slabší a tím pádem tomu musí odpovídat i jezdec a nebo by se muselo speciélně naladit podvozek a díky tomu, že pro takového chlapa by to bylo potřeba, je lepší si pro každého člověka radši koupit  EXC. U EXC když bude 100 kg člověk jezdit na origo podvozku a potom si ho nechá naladit na svou váhu tak bude taky čumět!  Takže když to lidi nevyzkoušeli ladit na FREEčkách, což je pochopitelné, tak nejde nadruhou stranu říkat, že je to motorka na hovno.... To samé si myslim o XTR. Mě by ty tlumiče si myslím stačili, protože na ně nemám takové nároky a sem lehkej. Ty a 2T by nešlo dohromady už jen kvůli tomu, že hned z domu/garáže (pokud se teda nemýlím) musíš přejet pár desítek km k terénu? I ten styl jízdy by mi k tobě neseděl. Tohle je jen můj názor, tak mě nelinčujte. Mě totiž naopak motorka co jsem nejvíce pomlouvané strašně sedí. XTR bych hodně  rád vyzkoušel. Ještě jsem neměl tu čest!
PS: Nevíš náhodou kdo ho tady u nás má? Už jsem ho potkal u nás v terénu, ale jen profičel, myslím teda, že to byl XTR.... diky kdyžtak napiš SZ klidně ano 

 offline 

 

#286 09.11.2020 23:35:15

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: Beta Xtrainer 300


Většina z vás tady mudruje, většinou pomlouvá a nakonci napíše rád bych ho vyzkoušel toho XTR..tak si ho prvně vyzkousejte..a vůbec XTR nemůžete srovnavat z freeridem.To co vyjedu na xtr jsem nevyjel za 10 let na ostrem 4t.komu to uskakuje ať si dá tvrdší pružinu,a zdá se to někomu pomalý??!! Kdo kolikrat dal na enduru 6 - ku plnej??!! Kdo si odpovi že mockrát tak nejezdí enduro.. Za mě gp  heart 

 offline 

 

#287 10.11.2020 06:49:47

Re: Beta Xtrainer 300


dudydrz:

napiš z čeho jsi přesedl na XTR a trošku porovnání v čem a proč je lepší XTR? Nebo proč na něm prostě vyjedeš více?
Já slyšel jenom, že je to strašný vibrátor oproti RR. A čajna tlumiče se u tebe nepotvrdily? Každý říká, že to má čínský tlumiče úplně na hovno. Kolik vážíš?
Odkud jsi prosimtě? SZ...

 offline 

 

#288 10.11.2020 08:32:13

GG300
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Motorka: BXT 300
Věk: 55+
3 0

Re: Beta Xtrainer 300


XTR/RR     
měl jsem 3+3 sezony a nemůžu říct, že by byl ve vibracích nějaký rozdíl.
Tlumiče jsou oproti RR logicky někde jinde, ale že by byly na hovno se říct nedá – na to na co je XTR určen jsou dostačující (s batohem mám cca 100kg)
Teď se budu na 99% vracet zpět k XTR.

 offline 

 

#289 10.11.2020 18:12:49

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: Beta Xtrainer 300


Přesedl jsem z bety 450,a to je přesně ono jak píšeš.. Každý řiká ale nikdo ji nemá. Možná jsem to blbě napsal, nechtěl jsem srovnávat xtr a rr, jen mě trochu vadí že na xtr hodně lidí plive jen proto že někdo říkal...  Vibrace.. Myslím že neni rozdil mezi xtr a rr ale mezi 4t a 2 t.. Vyjedu na tom vic, myslim s úplně prostých důvodů. Neznamena že rr je silnější, živější  že vyjede vic než xtr.. Moje bývalá 450 rr měla taky výkonu až až.. Ale xtr je lehčí, obratnejsi.. Vytáhněte na kopec 120 kg a 95 kg neni to moc rozdíl ale v těch horsich vyjezdech už je to znát.. A v neposlední řadě a to může být jen můj osobní pocit, tím že je lehčí je taková hravejsi a i když i v tom výjezdu to odskakuje tak to člověk hravě ustojí.. Nejsem žádný odborník jen takový šmrdlal tak to píšu jen kdyby o xtr někdo uvažoval...

 offline 

 

#290 11.11.2020 10:34:34

Re: Beta Xtrainer 300


GG300:

Budeš kupovat novou nebo jetou? Nové modely se mi hodně líbí a zajímal by mě ten nový model. Odkud jsi? napiš SZ díky  ano 

dudydrz:

Souhlasím s tvým názorem. Lidi na to můžou mít zkreslené názory, protože pokud si každý daný člověk nenastavý tlumiče na svou váhu, tak může psát různý bláboly o odskakování atd. každý z nás jezdí něco jinčího a každý z nás jezdí HARD, ale u každého z nás je to úplně jinčí terén v reálu.
Odkud jsi? Neuděláme porovnání XTR vs. FREE? Kdyžtak SZ...  ano 

 offline 

 

#291 11.11.2020 13:25:31

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: Beta Xtrainer 300


A pokud se člověk odprosti od paranoidni představy že premix se polame tak je to taky úžasná věc..

 offline 

 

#292 11.11.2020 13:42:18

Re: Beta Xtrainer 300


dudydrz:

Oilmaster funguje od pradávna na stařičkých jawách, tak proč by neměl fungovat v 21. století u nových moto?  heh2  Navíc žádný výrobce by si nelajzl pustit do světa něco co se posere a závisí na tom celý chod motoru!  heh2  Za mě je to luxus  ano 

 offline 

 

#293 11.11.2020 13:48:35

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: Beta Xtrainer 300


Za mě taky, ale je tu tolik lidí co o tom nechteji ani slyšet...

 offline 

 

#294 11.11.2020 21:02:27

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Beta Xtrainer 300


Small napsal(a):

dudydrz:

Navíc žádný výrobce by si nelajzl pustit do světa něco co se posere a závisí na tom celý chod motoru!  heh2   

Tohle mě hodně rozesmálo... By jsi se divil co vše si výrobce dovolí  usch 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#295 12.11.2020 07:29:59

Re: Beta Xtrainer 300


peTTR napsal(a):

Small napsal(a):

dudydrz:

Navíc žádný výrobce by si nelajzl pustit do světa něco co se posere a závisí na tom celý chod motoru!  heh2   

Tohle mě hodně rozesmálo... By jsi se divil co vše si výrobce dovolí  usch 

A nemusíme chodit ani moc daleko viz. 4T Beta a její pohon čerpadla plastových soukolím, rsp. jeho (ne)životnost

 offline 

 

#296 12.11.2020 08:20:18

Re: Beta Xtrainer 300


peTTR:

Uznávám, že sem velice bláhový a naivní  heh2  big_smile  ale já osobně jsem se s ničím nesetkal, tak proto jsem zatím takový bláhový asi  roll  cool 

 offline 

 

#297 12.11.2020 12:19:08

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Beta Xtrainer 300


Small:

Pracuji v Automotive a vím co se pouští, jen aby to bylo, aby se splnil termín atd. Jak u aut, tak u motorek jdou vidět průsery/problémy u přelomových modelů (nedovyvinuté věci atd.). Naštěstí se hlavně u aut hodně věcí mění v záruce... Třeba Škoda má elektonickou databázi, kde si vede všechny výrobní čísla dílů použitých na konkrétním autě. Jakmile odhalí např. vadnou šarži vstřikovačů, tak je mění na garančních prohlídkách a ani o tom člověk neví. Takže o nějaké férovosti výrobců nemůže být řeč (viz. třeba dieselgate).... Atd.  big_smile 

Jinak k tomu přímazu, je to fajn věc a přítelkyně to na motorce má (Rieju MR 50) Ale na ostrém enduru bych to asi taky nechtěl, kde nic není to se neposere  gp  big_smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#298 12.11.2020 22:03:01

Re: Beta Xtrainer 300


Small napsal(a):

dudydrz:

Oilmaster funguje od pradávna na stařičkých jawách, tak proč by neměl fungovat v 21. století u nových moto?  heh2  Navíc žádný výrobce by si nelajzl pustit do světa něco co se posere a závisí na tom celý chod motoru!  heh2  Za mě je to luxus  ano 

Jezdil jsem na motorkach jeste za komance ... mit neco na jezdeni byla na ucnaku nepsana povinost ... Neznam nikoho, kdo by mel aktivni oilmaster na cemkoliv. Kazdy vedel, ze je to nespolehlivy a poruchovy.
Mel jsem mmj. cizu 477 a i tam samozrejme vyrazeno.
Netvrdim, ze to nikdo nepouziva furt, ale vim, jak to bylo se spolehlivosti.
Dnes by ti desitky uzivatelu napsali o zadrenych TPI, protoze si nedali pozor na instrukce ohledne oleje pro primaz a dali motul 800, ktery pred tim v pohode davali do premixu ....
Dnesni primazavani je konstruovany jen na uzky vyber oleju a to spis nizsi (dostatecny) kvality. Pochybuju, ze Beta resi viskozitu pri teplote vzduchu okolo nuly nebo v +25 ... Proste to nejak maze a to staci na servisni intervaly dany vyrobcem.
U TPI je system jeste vic slozitejsi, davkovani mmj. i z informaci cidla podtlaku motoru ....
Jinak je to jen zbytecna vaha navic, zbytecna elektroinstalace a samozrejme kurvitko.
U TPI by u nejakych serii o funkcnosti cerpadla oleje mohli psat skazky. Podivej se na servisni interval vymeny toho cerpadla, abys nemusel psat o naivite... big_smile 
On je i problem pri blbym odlozeni moto s malym mnozstvim oleje v nadobce, aby nedoslo k zavzdusneni.
Premix je jistota  ano co si udelas sam, to mas + absolutni volnost pri koupi znacky oleje.

 offline 

 

#299 12.11.2020 22:39:02

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: Beta Xtrainer 300


Nesouhlasím, bráníte se novým věcem, to jsme mohli zůstat jezdit na koních a každý si v tom najde svoje pro a proti.. Vyvoj nezastavíš, jen si vzpomeňte jak jste říkali zlatý vzduchač, vodníka bych v životě nechtěl... A vida dneska je máte všichni...

Editoval dudydrz (12.11.2020 22:42:29)

 offline 

 

#300 13.11.2020 07:15:04

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: radši jen Vysočina
Motorka: RR250
3 0

Re: Beta Xtrainer 300


dudydrz:  big_smile ne všechno co je nový je skvělý, ale vždycky si to najde svoje příznivce i odpůrce. Taky dělám v automotive a je to děs jak se dnes všechno podřizuje euro normám a emisím - zdravý rozum, jednoduchost a robustnost je pak potlačována ve prospěch normy.

Oilmaster jsem na betě vyřadil hned jak se mi pár mth po koupi vysypaly ložiška na klice a jsem přesvědčenej o tom, že ten oilmaster na to má taky vliv. On tam totiž není z důvodu aby to bylo pro lidi pohodlnější, že nemusí míchat benzín s olejem. On tam je kvůli emisím, protože to olej dávkuje přesně a mnohem míň, než bys namíchal do nádrže. Důkazem budiž fakt, že když jsem měl oilmaster, tak beta vůbec nekouřila a při vyřazeným s mícháním 1:50 hulí jak sestřelený zero. Pro mě osobně nemá oilmaster žádný výzam. Na enduro míchám benzín dopředu a na jawce jsem sebou olej vozil.


Co nepovolíš urvi, co neurveš to zkurvi!

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů