Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Fyzická příprava na enduro ježdění

#161 12.08.2016 07:26:35

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janek:

díval jsem se, paráda  ano 

ale kdybych mu nedržel palce tak to projede  lol 


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#162 12.08.2016 07:33:53

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


taky jsem držel palce, ještě teď mně bolí prsty, beztak víc než jeho z těch zápasů  big_smile 
PS: Prskavcovi jsem nestihl pořádně držet palce, tak jsem to pak doháněl že jsem držel tomu Slovákovi ať to pokazí a vyšlo to  tongue .
No a včera si to Slováci vybrali na dvojkajaku zlatou plackou, takže jsem je zase tolik nepoškodil

 offline 

 

#163 22.08.2016 12:26:44

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Tak poprvé vyzkoušen Bodyzorbing o víkendu a můžu říct, že je to opravdu masakr. Druhý den bolí každý sval na těle!!!  lol  usch   https://www.youtube.com/watch?v=7_wx--dXE_o

 

#164 29.04.2018 14:33:50

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Small: kdyz mas techniku na to jezdit s klukama z top 20 elit,  tak uz dotahni jen fyzicku a jed za rok elit  ano 
Dokud jedes,  tolik fyzicky nepotrebujes.  Takovych jezdcu je dost,  ale kdyz musi jednou zastavit a potlacit,  zvedat... tak odchazi.
Taky si vsimni,  jak spicka jede. To neni zadny plonkovy pohyb,  kdyz neda vyjezd,  tak casto umi otocit bez odslapnuti a hura znovu,  ztrata casu minimalni ... U me je to vzdy kreace ala Harapes, vycerpava to strasne a je to upe zbytecny.
Kdyz uz jezdis nejaky ten rok,  zlepseni neni linearni, ale skokovy a je vcelku jedno,  jestli jedes 50 mth nebo 75, kdyz v tech 25 hodinach nad 50 neprijde skok.  Kolikrat cim vic jezdim,  jedu hur a hur ... ale potom to prijde.
Podle me, kdyz uz se chces pripravit na nejakou akci jako drapak a mas podminky jaky mas, 50 mth cilenych intenzivnich + 50 hodin SPRAVNY pripravy bez moto bude vic,  nez 150 mth na moto najetych okolo komina jako vyjizdky s kamaradama na relax.
Top trenink na ruce je krumpac,  lopata a kolecko ano udelas neco uzitecnyho a jeste usetris x set za kazdou najetou mth. 
Dost jezdcu si najde nekde kus louky,  kde nikoho neserou, najedou si osmicku a pigluji ji nahoru dolu treba hodinu v kuse.  Na placu par metru2 je to bezva trenink a naucis ruce poslouchat a sebe poslouchat ruce, ziskas rychlost.....
Mrkni,  jestli nema venda volny termin na svych strankach.  Sice platis pruvodce,  ale stoji to za to,  kvalitni jezdeni,  kdy se nestaras kudy a uzivas si vedeni pruvodce. Kdyz budes chtit,  projedete si kusy trasy,  kudy drapaky vedou a to se bude hodit.
Je to lepsi,  nez se kodrcat do Rumunska,  kdyz ma clovek volno treba jen 3-4 dny.
Jsou i dalsi lokality, kde se s pruvodcem krasne svezes a luxus tereny. Hlavne to chce vyjizdet a poznat novy lokality,  doma je kazdy brzy kralem,  ale vyjede jinam a potom se jen divi.
Cviceni?  Behat nejak pravidelne jsem zacal v 40ti , prvni pulmaraton 2:04, druhy 1:53. Ale na motorce se mi lip nejelo.  Hobici behaji z 90% spatne,  chce to techniku a trva to,  nez se ji naucis,  telo tvrdne,  zkracuji se svaly, slachy... a to jde proti enduru,  kde potrebujes volnost pohybu.  Beh je super na odreagovani,  uvolnuji se endorfiny a je to jiny,  nez na moto.
Kdyz uz,  tak behej jen po spickach,  uvidis za par mesicu ty lejtka,  posetris klouby,  ... a lejtka ti hodne pomuzou v technickym terenu,  ani nevis. Beh casto prokladej klikama,  anglicakama, indiansky beh  ... cimkoliv,  kde budes pracovat s nejakou vahou nebo jiny pohyb nez klasicky beh. Vypada to nekdy komicky,  ale bude to fungovat.
Lepsi je urcite kolo a nejlip neco,  kde budes pracovat s vahou a hlavne s dechem. Trenink boxu, zapas,  ...kde potrebujes dostat do krve co nejvic kysliku v kratky dobe.  To je podobny enduru a podle me je spatny dychani nejvetsi problem vycichnuti na fyzicku
A po prvnim hobby treninku boxu si druhy den neutres papirem ani prdel a budes velebit enduro  lol 
Posilovna na pikacu,  kup si kettleball, sandbag, ... a mas vyhrano.
Kdyz koukas na videa treninku enduro,  mx,  je tam hodne balancnich cviceni na rovnovahu.  Tohle ti da klidne level bez toho,  abys sednul na moto a usetris tim sily.  Ale zas pozor,  abys necvicil nefunkcni veci jako je treba stani na velkym mici,  to nefunguje.
Dal musi fungovat joga na uvolneni tela,  ...
Potom mas taky "chemii" dobra vec bcca, neco na regeneraci po zavodu,  pry docela funguji kofeinovy nakopavace,  kdyz uz meles z posledniho,  ale nemam vyzkouseno,  jel jsem s litrem redbulu pro cikany a k tomu voda  ...spis nez na ruce odejdes na krece,  casto vnitrni a zadni strany stehen.... Obcas to prijde i ve spanku mezi zavodnimi dny..  za sobotu jsem sezral behem zavodu asi 20ti nasobnou denni davku horciku a dalsich mineralu. Nevim,  jestli to bylo uzitecny,  ale v sobotu jsem dojel i s krecema od lomu a v nedeli uz jsem jel bez kreci....
V tom by to mel poradit nekdo,  kdo tomu rozumi,  ale zradlo a legalni doplnky udelaji hodne.
No a az dopilujes techniku,  poresis fyzicku a prijedes na zavod,  budes pravdepodobne v prdeli, pokud to budou tvy prvni zavody nebo zavody jezdis jen obcas,  az te pohlti atmosfera, dolehne nervozita,  budes premotivovanej ..... rozvesis to pravdepodobne nekde,  kdes podobny usek jel stokrat a nebudes tomu rozumet a budes mit treba po zavodu.
Tam uz proste jedes jen "prodat" to, cos natrenoval a mel by sis to srovnat v hlave,  protoze hlava udela nejvic z tvyho vykonu.
Ja jsem na tohle nervak a tak jsem si na svou drazku,  kterou znam a jezdim stejne,  vzal stopky a zmeril cas. Dalsi vyjizku taky a byl to mazec.  Nejel jsem proti zadnymu souperi,  ale jen proti svym stopkam.  Uz jen nepsana povinnost jet kazdou vyjizdku rychleji nez pred tim byla strasne stresujici.  Jeden pad,  kde jsem pred tim nepadl a uz jsem vedel,  ze mam ztratu a musit ji dohnat... Delal jsem v te snaze chybu za chybou. Zkazeny jezdeni,  nasranost... ale naucil jsem se z toho, ze o me radosti nebudou rozhodovat vteriny. Takze uz zadny stopky.  To mi pomohlo prijmout v klidu prolog,  vedel jsem svy a bral jsem to jako pekny vysledek.
Dal co souvisi s hlavou,  je jet pokud mozno za kazdych okolnosti to svoje,  styl,  jaky mas najety,  kdyz si neveris na neco,  tak radsi potlacit... hlavne se nenechat vyhecovat hlaskama,  ktery uslysis "napal to tam,  to vyjde". Cesta takovych experimentu spis skonci v exkrementech nez stastne v cili.  Proste jet tak, jak jezdis.  To mi prijde dulezity.
Dal si o sobe nemysli, ze jsi looser,  protoze tomu muzes uverit.  Slovo je zaklinadlo...  viz 4 dohody.  Az budes zakutanej pod sedlo v bazine a reknes si,  to jsem looser,  tak se to stane.  Musis se mit rad a verit tomu,  co mas natrenovany zdravy sebevedomi.
Hlavou si muzes pokazit zavod totalne,  dela to nejvic
A hlavne mit okolo sebe fajn lidi,  co te podpori  ano .
Rok je dost casu na pripravu, ale nevim,  jestli neni lepsi se na to vsechno vybodnout, jezdit co jezdis,  prihlasit se,  koupit par kartonu piva a vzit to tak nejak na pankace  lol .

 offline 

 

#165 29.04.2018 20:56:35

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janek:
Jako drsné shrnutí, jak by se to mělo správně dělat. Ale realita v dnešní době, kdy je každej ve stresu a lítá, jak splašenej v práci doma kolem baráku, firmy atd. je asi taková, že časově to vidim na kolo kde budu mít mladého jako závaží a budu jezdit serpentiny za barákem. Nic víc nedám. doma dělám kliky celý rok, tak nějak a něco na břicho občas, když nejsem total rozsekanej večer po  celým dni. na motorce jsem si říkal, že bych zkusil jezdit potůček nahoru dolů několikrát zasebou, protože to je na ruce asi největší zátěž, protože stále spojka, plyn a balancování přes šutry atd. Nic víc proto nemůžu dělat. Celý problém je v tom, že člověk jezdí na vyjížďkách bez tempa. Stále se někde stojí na někoho čeká. To v závodu prostě není.
Nadruhou stranu, jak píšeš na Pankáče se mi to líbí nejvíce! Větší výzva pro mě je odjet si tento závod bez jakékoli přípravy a když dokončim a nebudu poslední, tak budu spokojenější než kdybych se na to připravovat, jak chuj a potom bych dojel stejně jako kdybych netrénoval nebo nedej bože nedojel. Bez přípravy a s tím, že by to byl můj první závod v životě by bylo na krutýho pankáče asi.  a13  gp 

 offline 

 

#166 29.04.2018 21:15:12

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Small napsal(a):

Nadruhou stranu, jak píšeš na Pankáče se mi to líbí nejvíc..... 

No vidis,  uz mas plan ano 
Drz se toho,  ze kdyz neco delas,  delej to nejlip,  jak muzes.  Potom ti muze pankac vyjit.  Nemusis delat maximum,  staci jen to,  co muzes a dopadne to dobre. ano 
Mam tu jedem asi 150m krasny potok, kde nikomu moc nevadim a brousim ho 4x tam a zpet...  abych potrenoval.  I to staci.

Editoval Janek (29.04.2018 21:17:55)

 offline 

 

#167 01.09.2020 11:43:31

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


http://www.youtube.com/watch?v=odklJQQXHrE

Kdo se přizná? Umíte vyskočit sounož na sedlo své motorky?  big_smile  ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů