Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Elektro kolo

#61 27.08.2020 15:27:00

Re: Elektro kolo


Palo7 napsal(a):

Tak já se neodvážil na enduru do lesa a ram na kole, nebo elektromotorce klidne vjedu  wink . Víc než zábavu za tím nehledám a každý ať si koupi co chce a udělá mu radost. Měl jsem x motorek a z toho x endur, ale určitě si se zdejším osazenstvem nehodlám měřít péro, ani chlupatost koulí. Na to je tu týdnů až dost  smile. Koupím, zkusím, nebude to ono, tak prodám a hledám dál  wink 

Koliktát jsi vjel do lesa na elektromotorce, že píšeš, že tam klidněš vjedeš? Mám si tipnout?

Proč převracíš na porovnávání genitálií a neřešíš věcnost?

Každý není v situaci, koupit, vyzkoušet, prodat ... nepřijde mi to jako dobrá rada. Na zálkadě zkušeností s jízdou v terénu musí být každýmu jasný, že 14" zadní kolo je nesmysl do terénu. jinak by každý pitbike zválcoval endura ...

Jinak proč teď píšu ... myslím, že zábava bude úměrná výbornýmu skillu ... kdežto na enduru si zajezdí parádně každý.
Proto bych rád viděl obtížnost, kterou na tom jedete. Nezajímá mě obrazně  promo špičkový jezdec trialu na Drillu nebo psaný názor jezdce MX GP na Kubergu... prostě v klidu komunikace, pohoda, je to jen koníček ....

co sleduju tvý příspěvky, tak jezdíš cestovní enduro a do lesa na soutěžním enduru jsi nikdy moc nejezdil, nějaký začátky na WR 450, kdes psal, že máš problém s pomalou jízdou a natož jezdit nějaký překážky ...dál nějaká kroska suzuki ... 2,5 roku nejezdíš mx gatě, podle toho, co píšeš .... Před cca 2 lety jsi tu hledal nej soft enduro na polňačky ...., takže jsi evidentně neměl žádnou hodnotnou zkušenost .... Měříš cca jednou 174 a potom 175 (já 173), byls/jsi hubený cca 70 kg.

O čem vlastně píšeš, když píšeš "Tak já se neodvážil na enduru do lesa"? Rád bych to pochopil a měl porovnání, který by mi případně pomohlo v rozhodování ano 
Jako přejít na Kuberg z cendura beru jako zábavu, ale přejít na tohle ze soutěžáku je v porovnání s funfactorem a smyslupností nesmysl.

 offline 

 

#62 27.08.2020 15:51:43

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro kolo


Nepřecházím ze soutěžáku a nikdy jsem soutěže nejezdil a ani neměl takové ambice. Jezdil jsem WR jak 450, tak 250, nějaký KTM, ale vše jen pro zábavu a to stejné plánuji i na Kubergu. Cenduro mám Tenere 700 a Kuberg má být na zkoušku místo lehkého endura. Určitě to je nesrovnatelný s ostrým endurem, ani to nesrovnávám a nebudu a taky to na to ani není určený. Je to jiný, jw to na zábavu vmimo komunikace a já si tím zkusím to ostré enduro nahradit a zabavit se bez případného postihu. Tak to teď vidím  třeba za půl roku napíšu že to nebylo ono a budu zase hledat to nej enduro wink 

 offline 

 

#63 27.08.2020 19:20:50

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Elektro kolo


Dopředu píšu, že e-kolo a e-moto neprotěžuji. Ale docela vývoji fandím.

Pravdou je, že z posledních výletů na Šumavu s ekolem pozoruji, že pyskujou hlavně závistivci, co za to nejsou ochotný zaplatit nebo na to nemají. A uznávám, že e-kolo je předražený fenomén. Ale platí zákon, že kde je poptávka, je také nabídka. A jak vidno, kupuje se to i za nesmysl peníze. Nedávno jsem jel s chlapem, co měl e-kolo za cca 220.000,- Kč a přišlo mi to jako nesmysl. A na silnici jsem potkal na vlastní oči  "obyčejnou" neelektro silničku za skoro 300.000,- Kč. Chápu, že lidi, co nejsou cílovkou to nepochopí. Já také nemám potřebu jezdit v novém GLSku nebo pilotovat ultralight.

Naposledy jsem na e-kole dal 48 km, které bych na normálním kole díky terénu a převýšení určitě nejel a ani by mě to nenapadlo. Bavme se opravdu o tom, že e-kolo je jiný sport pouze s příchutí off. Samozřejmě bližší k normální cyklistice, takže to není pro lenochy.
Tím, že se na e-kole pustím tam kam bych na motorce nejel je myšleno místa, kde je mě proti srsti prasit na motorce (chráněné území, místa plná lidí...). A díky e-kolu se dají objevil nová místa na prasení na motorce.

Ten Drill One je fakt pecka, a cena vzhledem k malosériovce a výbavě odpovídající. Je třeba se smířit s tím, že na to cílová skupina zákazníků je.
Na prcání po lese je to podle mě super a pro mě to má určité benefity. Vím, že je to nelegální stejně jako normální motorka, ale tohle alespoň nikoho nesere hlukem.

A v Čechách je to 100x použitelnější, než výše uvedený windsurfing a jetsurfing (tím se nechci do Janka jakkoliv navést, jenom to konstatuji)

windsurfing - pro ty, co to myslí vážně je výbava alespoň 2 desky, min 2-3 plachty, trapéz, neopren, je to za cca kilo. Navíc na převoz nutný kombík nebo dodávka. Naprosto nepraktické na převoz. V ČR použitelné pouze pár měsíců v roce, navíc skoro nefouká a míst, kde se nechá sklouznout je ke spočítání na prstech jedné ruky. Díky kiteboardingu a kamarádům co WS jezdí vím, o čem je řeč. Mimo jiné kiteboarding je mnohem lepší sport. cool 
jetsurfing - dost drahý špás (začínáme na 330.000 a více?) v ČR použitelné na pár místech, pár měsíců v roce.

Na YT je někde video na upraveném Surronu spráská na singlu normální enduro motorky - ale dojde mu baterka 300 metrů před cílem.  usch  Ale vývoj baterek je stále v plenkách a jak jsem psal, Gottlieb Daimler sklidil za první auto s motorem taky výsměch.

 offline 

 

#64 27.08.2020 19:57:02

Re: Elektro kolo


Chlapi ty e-kola asi nejsou úplně na extrém, kde na enduru jsem stále na spojce a pomáhám si/využívám ji co metr? E-kolo buď jede a nebo nejede tudíž nějaké zastavení ve velkém kopci/výjezdu a rozjetí se je nereálné jestli dobře chápu? je to spíše na svižnější traily?
E: nemáte někdo video co se s tím dá jet v lese něco těžšího na hraně možností daného kola? klidně SZ...

JirkaR:

takže ty objevíš pěkné místo v CHKO apod. a potom tam zajedeš prasit na motorce, jak píšeš? Nic proti, ale to mi dává opravdu smysl elektrokola heh2 

Editoval Small (27.08.2020 19:58:32)

 offline 

 

#65 27.08.2020 21:02:39

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Elektro kolo


Small: kdo chce psa bít, hůl si najde. Není zbytečné chytat za slovo a vyvolávat potyčky?
Ano, na e-kole jsem našel další trasy, které bych na moto asi nenašel. Jezdím, mimo jiné, na E-kole občas projet s pilkou místní singl a udělat udržbu a zajedu i do míst, kterých jsem si při průjezdu na moto nevšiml. A nikde nepíšu, že  jezdím jenom do CHKO.

 offline 

 

#66 28.08.2020 13:03:25

Re: Elektro kolo


JirkaR: ano 
Hezky napsaný. Máš pravdu, že je to v úvozovkách "jen" alternativa.

Mám takový dojem, že hodně lidí to vnímá tak, že elektrobikem enduromoto nahradit jde a že díky elektropohonu budu v klidu jezdit, co s moto, ale tiše.
V CHKO bývá dost "mrtvých zón", kde se nechá v klidu jezdit, takže v tom nevidím problém ano .
Na windsurfingu jsem jezdil 5 sezón, nároky nemám vysoký.
Jetsurf jsem měl, že začíná na 240t, ale jsou i další levnější alternativy.
Spíš šlo o to zpestření koníčků, jako alternativa být celoročně v lesích ...

Na enduro ti stačí kolo bez motoru big_smile 

 offline 

 

#67 28.08.2020 17:43:18

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Elektro kolo


cest, tak prvni postrehy k drill one - jako nenapadny ekolo to neni ani nahodou, je to takova fest odlehcena motorka, a kdyz se clovek k tomu trochu odpovidajicne oblece tak je uz motorkar at chce nebo ne 

na druhou stranu tim ze to jen bzuci a pri pomale jizde nebo jizde bez plynu je uplne potichu tak na me lidi co jsem potkal jen zvedave koukali na cem ze to jedu

nedostatkem vykonu to rozhodne netrpi, jede to paradne, par jednodussich vyjezdu absolutne bez problemu, na zadni to jde hezky, podvozek vypada docela schopne, zkusim o vikendu najit chvilku a zajet si na homolak, tam mam vyjezdy najezdeny i na motorce tak budu mit porovnani na necem trosku "tezsim"

do berlinga s vyndanejma sedacka to clovek nalozi a polozi sam, vaha uplne zlata


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3931_img_20200828_170837_0.jpg

 offline 

 

#68 28.08.2020 21:28:26

luky.st
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 210
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TTR , husqvarna fe 450
Věk: 45
1 0

Re: Elektro kolo


Janek: a teď nahoru 😅😅😅
Ale parádní porovnání!!!


Vítěze se nikdo neptá, zda má pravdu

 offline 

 

#69 29.08.2020 08:28:04

Re: Elektro kolo


Jezdite na motorce protoze Vas motorka bavi, prirostla Vam k srdci a dokud Vas smrt (|nebo fyzicka porucha) nerozdeli budete motorkarit?
Nebo jen musite prudit po lese na necem co ma nejaky motor(elektromotor)?
Az vymysli motoroveho hada budete jezdit na nem, protoze vyvoj nezastavis a je to momentalne in tak to musim mit take?

Salati ... narval bych Vas do Michelin-ky tahat penumatiky, hajzli jedni intelektualsky!
https://www.youtube.com/watch?v=FhoiBsCLYyM

 offline 

 

#70 29.08.2020 09:47:37

Lubi
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 69
Založená vlákna
Místo: jižně skoro Prágl
Motorka: Aprilia Tuono 1000R, Drill One
0 0

Re: Elektro kolo


My jsme endura prodali (GG ec300 a GG ec250f) a já mám teď  Surron LBx  a syn RevX. Jsme jen hobíci....  Pro nás to je skvělá náhrada, žádnej rachot, v lese žádnej strach, nikoho neotravujem, v terénu se pustím i do větších akcí (rokle, díry, výjezdy). Bohužel to vydtží jen 2 hodiny, ale utahaný jsme dost..  Občas si je vezmem někam dál autem a tam pojezdíme...Máme je skoro rok, zatím údržba v podstatě žádná, jen řetěz atp. Ostré enduro to ale není!


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2632_sr_homo.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2632_img_20191105_101629.jpg


co je špatného na kypření půdy? voda se bude lépe vsakovat...
Ještě jsem neviděl, že by motorky zničily les...

 offline 

 

#71 29.08.2020 17:05:50

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Elektro kolo


Lubi:
zdar, mohl bys porovnat surrona a revx?

 offline 

 

#72 29.08.2020 18:55:34

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro kolo


Tak to mne taky zajímá. Jel jsem sice na obojím, ale jen asi 15min a víceméně jen po šotolině. A to mne Surron i na to přišel slabý a nekvalitní komponenty  hmm 

 offline 

 

#73 29.08.2020 19:56:21

Re: Elektro kolo


 offline 

 

#74 30.08.2020 20:04:50

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Elektro kolo


tak za mne Drill cajk, chce to jak pise Lubi si kdyztak motku popovist, na prejezdy to neni, vydrzi to tak 1,5 - 2h, dle stopare jsem mel kolem 30km, pojezdeni paradni, vykonu sem tam az az, diky vaze jsem se s tim nebal vjet fakt vsude, krasne s nim slo i trenovat postupy a finty z motoskoly,  nalozeni do auta bez problemu v jednom cloveku, co jsem potkaval turisty, pejskare a konaky tak zadne negativni emoce, vetsinou jen koukali, max se nekdo sel zeptat zda je to na elektrinu..  koncepce stroje se mi libi, par veci mi prijde ze by chtelo dodelat nebo vyresit o fous lip, mohlo by to stat o kousek min a dojet dvojnasobek a jsem happy  a1 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3931_img_20200829_082930_6.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3931_img_20200830_082605_6.jpg

 offline 

 

#75 23.09.2020 09:52:08

carbous
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 642
Založená vlákna
Motorka: Kawasaki kdx 250, Gas-Gas ec 300, KTM exc 450 2012
Věk: 39
0 2

Re: Elektro kolo


Fandím těmto elektro moto či kolo je v podstatě jedno. Uvědomte si ale jednu věc která je dána v naší společnosti. Lidé mají čím dál plnější huby ekologie a zdravého stylu života, stěžují si na vše co nezapadá do denní šedi chození do práce kde dělají s chlubícími se kolegy kdo co má a kde byl. Tímto jsou nasraní že oni nemají a pak si stěžuji a bonzují. Je defakto jedno na co a kde. Jakmile se objeví někdo kdo z řady nějakým způsobem vybočuje už je u nich špatný.
Chci tímto vysvětlit reakce na elektro-moto. Nejsou zatím rozšířené a tak lidé neví jak na ně reagovat když vás někde potkají. Považují to zatím za kolo a tak nebudou ani reagovat. Situace se ale rázně změní jakmile se tohle dostane více do podvědomí.
Zásadní kecy že moto způsobuje erozi, vyjeté drážky a devastaci krajiny přejdou i na tyto stroje. Jediné plus je že neděláš hluk, ale to také není hlavní důvod na co ekoidioti poukazují.
Tato doba ježdění bez zábran na tomto kdekoli brzo pomine a dočkáte se stejných reakcí jaké jsou teď proti enduru. Už teď nedávno sem viděl reportáž jak si lesníci stěžují na vyjeté drážky od sjezdových kol.
Prostě shrnuto: Žijeme v zemi kde si lidi závidí i to že sousedovi svítí na zahradu slunko a jemu ne, a vzhledem k tomu že většina těchto idiotů nemá na to aby sami něčeho dosáhli a nebo se o to snažili a se závisti v duté hlavě to aspoň znepříjemnit tomu kdo toho dosáhl a má.
Toď můj postřeh.
Je jedno na čem jezdíš v lese, pokud to děláš častěji vždy tam budeš někoho srát a ten aby tě z tama dostal si bude různě stěžovat na cokoli.

 offline 

 

#76 23.09.2020 10:07:22

Re: Elektro kolo


 ano  a2 carbous:

 offline 

 

#77 23.09.2020 12:05:07

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Elektro kolo


carbous napsal(a):

Chci tímto vysvětlit reakce na elektro-moto. Nejsou zatím rozšířené a tak lidé neví jak na ně reagovat když vás někde potkají. Považují to zatím za kolo a tak nebudou ani reagovat.

Já si myslím že těmto zapšklým lidem brzo v televizi ukáží jak správně reagovat  heh2  lol 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#78 24.09.2020 10:43:40

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Elektro kolo


díval jsem se na ceny Sur-Ron cca 103 tis a motor 6Kw, Drill One 189 tis a motor 11 až 15Kw. Víte někdo jaký jsou tam rozdíly v podvozku atd.? Váha by měla být cca stejná okolo 50 kg

mj. ty ceny jsou teda dost  ou2 


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#79 24.09.2020 12:45:41

Re: Elektro kolo


carbous:

Moc pěkně napsaný a sdílím tvůj názor. Začlo to zákazem kouření v hospodě za chvíli nebudeme moct ani prdět smile Vždy se najde skupinka lidí které něco vadí a je vidět že každá skupinka si něco prosadí!!! nechci vidět jak to tu bude vypadat třeba za 20let

 offline 

 

#80 24.09.2020 13:00:09

Re: Elektro kolo


jenda62 napsal(a):

.....nechci vidět jak to tu bude vypadat třeba za 20let

To bude cajk ano . Vetsina lidi zavisla na socialnich sitich, virtualni realite .... a v lesich prazdno. lol 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů