Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Vše o Davidu Cypriánovi

#1 31.07.2020 08:55:40

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Vše o Davidu Cypriánovi


Sem dávejte zajímavosti a úspěchy momentálně našeho nejlepšího extremenduro jezdce.


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#2 31.07.2020 08:56:21

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


Zajímavý rozhovor na motorkářích.
https://www.motorkari.cz/clanky/clanky- … 44116.html


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#3 31.07.2020 17:01:13

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


Prochal11:

Založil si YT kanál
http://www.youtube.com/channel/UCn8FkPZ … G7A/videos

a tady ještě jeden starší rozhovor
http://www.youtube.com/watch?v=l4KmSnSkNSo

E: a nedávno na menším závodu v RO získal skalp Alfreda Gomeze  ou2  ano 
http://www.youtube.com/watch?v=E8J55kD0xnU

Editoval Small (31.07.2020 17:02:41)

 offline 

 

#4 05.08.2020 17:57:19

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


Prochal11 napsal(a):

Sem dávejte zajímavosti a úspěchy momentálně našeho nejlepšího extremenduro jezdce.

Hezký rozhovor ano hezký moment, když zvážněl při hovoru o úrazu  a29 
Nemyslím si, že by to byl náš nejlepší extremenduro jezdec, ale je fakt výbornej ano  ano  ano Jeho schopnost tomu dávat tolik je obdivuhodná.
Taky oceňujju, že se jako z mála veřejně hlásí k užívání konopí CBD a že to propaguje ano  ano 
Doufám, že se mu bude dařit ano  ano  ano 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_david__mgl2755.jpg

 offline 

 

#5 06.08.2020 07:23:22

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


Janek:

Nemyslím si, že jeho schopnost dávat tomu tolik je obdivuhodná.
Myslím si, že 90% tady z nás, kdyby bylo podporováno od dětství (4 roky) od fotříka, tak jako on, tak by každý z nás se do toho pustil s vervou, protože fotřík ho táhl, vyloženě ho nutil, tak, jak sám David v rozhovoru řekl. Když potom začal někdy od 15 let? Jezdit EXC 200 a velké závody, tak vlastně byl ještě dítě, které to mrtě bavilo! Myslíš si, že tebe by to v 15 letech nebavilo tohle? když potom dospěl a uvědomil si, že to není jen vyloženě zábava, ale vlastně to bude nejspíše jeho práce a koníček zároveň, tak ho to zase posunulo dále a zase ho to bavilo o kus více. Teď už má jen motivaci přiblížit se co nejvíce továrním jezdcům a to je max. co může dokázat. Pořád má ten motor, pořád je kam to posouvat a tak to pořád baví.
Pokud není člověk vyloženě salámista a je mu jedno, jestli sedne na motorku a pojede se projet jednou za rok nebo za dva, ale jezdí byť jen trošičku pravidelně, protože ho to baví, ne-li si člověk zkusil nějaký závod, tak má takový člověk nějaké očekávání a každý takový člověk by podle mě šel za podpory svého otce úplně stejně jako Cyproš...  ano  cool 

 offline 

 

#6 06.08.2020 12:16:35

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


Pro mě je to nejlepší enduro jezdec z ČR,..velice se mě líbilo když si šel dát do Uhlířských Janovic treninkový závod a hustě zapršelo,..tak ukázal v těch podmínkách kdo je tady v enduru pán,...ale nasrat na nějaký nacionalismus, co nehledí dál než na špičku nosu,...především patří mezi nejlepší světové jezdce hard endura,..a to je opravdu hodnota,...


Small:
nic proti názoru ale trošku mě z toho smrdí taková ta typická česká závist a nevraživost,..takových sportovců co mají za zády úspěšného či bohatého tatínka je nespočet,..ale jen zlomek těch kteří to dokážou dotáhnout na vrchol,..to je jasné že tento sport se bez podpory rodičů nebo sponzora na vrcholové úrovni dělat nedá,...a je jedno jestli je to hokej, tenis nebo jakýkoliv sport, který stojí peníze,...kdyby začal v 15letech bez peněz na upraveném fichtlovi či rozlétané krosce,..tak ho to asi nijak na závodní svět nepřipraví že ano,...nebo začal jak já ve 30letech až jak sem si na to vydělal, když se plácáš v hobby kategoriiích nebo po lesích jednou za čas,..když má člověk zrovna volno pro sebe tak je jasné že ze mě už nikdy nic na vrcholové úrovni nebude ale jezdíme pro zábavu že ne na výsledky a to je oč tu běží,....o to víc bych ho uznával že ho to stále baví přesto že ho do toho otec tlačil a žil svůj otcovský sen bez ohledu na to co si syn myslel,..což se ukázalo jako velice dobrá investice,..jeho úspěchy a jezdecké kvality jsou bez diskuze uznáníhodné,..

Janek:
taky fandím jakékoliv CBD osvětě,..v dnešním farma světě lidé chtějí především vydělávat a né léčit,...nechci aby to vyznělo že jsem proti doktorům a lékům,..ba naopak jsem rád že když už ti opravdu něco je dokážou ti pomoct,..ale někdy to zavání škaredým businessem,...vyléčený a zdraví pacient není žádoucí,...je x případů jak ze zdravého člověka udělali léky na banalní diagnozy jako třeba cholesterol nebo trošku zvýšený tlak opravdu nemocného pacienta, který potřebuje pomoc...jeden lék způsobuje nežádoucí účinky a další onemocnění které se na sebe nabalují jako sněhová koule,...tím samozřejmě netvrdím že všechny léky jsou špatně,..to vůbec,..ale každý to známe,..trošku vás zabolí v krku a když se chtěl člověk ulít z práce nebo ze školy a jde k dr že ho bolí v krku,..automaticky dostane antibiotika,..
je všeobecně známo že konopí ať už s THC nebo bez dokáže sportovcům pomoci z regenerací a to jak fyzickou tak i psychyckou,..jen pokrytec může v dnešním průmyslovém světě odsuzovat konopí, které je ilegalní především z politických důvodů,..je to lehce dostupná a levná surovina která má širokospektrální využití,..
sorry za offtopic,...trošku víc jsem se rozepsal protože je to celkem ožehavé téma,..

Editoval Rischwon (06.08.2020 12:45:29)

 offline 

 

#7 06.08.2020 12:49:34

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


Rischwon:

Ve všem s tebou souhlasím a je mi jasné, že můj příspěvěk vypadá, tak jak jsi napsal.
Ale nemyslel jsem to tak. Ať je dobrej, ať má výsledky. Ty samozřejmě, jak ty píšeš stojí za uznání o tom žádná  ano  Jak píšeš v každém sportu potřebuješ podporu hlavně v začátcích nejlípe od otce, bez toho to nejde. Nikdy si neřekne 4 letý dítě budu endurista světových rozměrů to je jasné.
Jen jsem chtěl říct, že jak psal Janek, že je obdivuhodné kolik tomu Cyproš dává, tak dle mě není, když máš svůj koníček zároveň i práci. Neznám člověka na světa, kterého by nebavilo dělat jen svůj koníček a přitom se s prstem v nose uživit a vlastně to ani ten člověk nevnímá, že ho to živí, prostě si užívá a dělá ten svůj koníček a výdělek je automatický. Ale nebudeme slovíčkařit.... Zkrátka je dobrej  ano  cool 

 offline 

 

#8 06.08.2020 14:50:38

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


Small:
neber to jako že bych tě napadl nebo tak,..jen zkrátka hned řeknu co si myslím a nijak se to nesnažím zaobalit,..ne nadarmo se říká že psané slovo může pochopit každý jinak,..při osobním rozhovoru se tyhle nedorozumnění hned vyjasní,..že ano,.. chápu že jsi to myslel tak že kdybysme měli čas na svůj koníček, který by nám i generoval nějaký zisk a nemuseli se soustředit a unavovat prací,..mohli bysme být nebo bysme byli uplně někde jinde,..v tomto naprosto souhlasím,..

 offline 

 

#9 06.08.2020 15:47:58

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


Já si teda myslím, že máte pravdu s tím, že když je čas a prachy tak to jde samozřejmě líp a každý z nás by byl třebas o několik řádů jinde, ale rozhodně to není jen o tomhle..

Osobně na tratích vídám mnoho lidí co mají finance a čas a v podstatě jenom jezdí, nebo trénují nebo vymýšlí jak trénovat pod kým a různé kempy, Itálii apod... a zdaleka nejsou na Cyprošovo úrovni a ani nikdy nebudou.... Jasně jezdí mnohem líp než kdyby chodili do práce a mohli se svézt 1x týdně, ale pořád jim chybí ten talent a tak to prostě je.

A je to ve všech sportech motokros, supermoto, enduro....

Další věc je ta obrovská oběť, ted´každý vidíme a říkáme jak by bylo super nechodit do práce a jen jezdit, ale otázka jak dlouho by nás to bavilo...? Vše tomu podřizovat, nedělat nic jiného, řešit stravu, žádný chlastání atd... na to je taky potřeba hodně velkej morál. Trávit čas na cestách, dohánět studium po cestě v autě atd..... věřím, že kdyby tuto možnost dostalo celé forum za 2 roky z toho vypadne 10 dobrých závodníků na urovni republiky a možná, fakt možná když bude štěstí, jeden talent který když to odříkání a dřinu vydrží dalších 5-7let se bude moct přiblížit světu.




Každopádně bez těch prachů a štěstí na lidi a okolí to nejde nikdy o tom žádná.....

Tom

 offline 

 

#10 06.08.2020 16:29:14

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


TomR1:

to jsi napsal pěkně,..jde i o to odříkání a ne každý to vzládne tak aby ho to nadále bavilo,...sám to znám,..hrál jsem hokej a v dorosteneckých letech jsem byl v extraligovém týmu a nějak jsem si jinak vyjasnil priority,..a zjistil že jsem tím zas tak moc nežil,...každý den trénink nebo zápas a když se poštěstilo tak jednoum týdně volno když byla sezona,..ostatní se bavili a tys musel furt se někde omezovat,..žádný jiný sport nepřipadal v úvahu,..nebyl čas a když jo tak si nemohl protože byla sezona,..jak přišlo na lámaní chleba a začal jsem to zkoušet v béčkových týmech mužské kategorie, zvolil jsem radši volnější styl života, práci a zábavu,..a nijak toho nelituji,..člověk tím musí žít,..a obětovat tomu všechno, což se mě nelíbilo a docela mě to celej sport zprotivilo,..že už jsem se tím ani nebavil,..koníček a vrcholový sport jsou dvě diametrálně odlišné věcy,..je na každém jakou daň chce za co zaplatit,..a nemyslím tím tedka peníze,..

Editoval Rischwon (06.08.2020 16:30:35)

 offline 

 

#11 07.08.2020 07:45:03

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


TomR1:

To snad nešlo ani lépe napsat  ano  wink 

Taky znám dost lidí co mají prachy a zaplatí si cokoli aby se zlepšili, ale pořád jim to tak nějak nejde oproti tomu co do toho valí.
Je jasné, že tomu člověk musí propadnout a mít i ten talent, potom se to dostaví samo.
Obrovská oběť. Když vezmu příklad Cyproš začínal na světové scéně v 15 letech nebo kdy, tak to byl kluk co ještě nevěděl ani, jak funguje svět, když to blbě řeknu, že musí normální lidi chodit do práce, bude muset živit rodinu atd. V tomhle věku, když začne každý, tak má naprosto čistou hlavu, nic neřeší (protože vlastně neví) a navíc ho to baví. Zatím je to zábava. A tím pádem vůbec nemá pomyšlení na to, najít si ženu, založit rodinu, mít dobrou práci atd. Takže v podstatě do toho spadne, tak nějak automaticky a nezasírá si nikdy hlavu pro nás normální lidi věcma co musíme denně řešit... V takovém případě to má prostě jednoduché.
Člověk to vidí až postupem času, ani v 18 letech člověk ještě neví...
Každý jsme jinčí a já osobně bych tomu obětoval cokoli, ale nikdy nebyl žádný motor ani prachy. Taky jsem obětoval několik let tréninku a zápasů 5x týdně a bavilo mě to, protože výsledky se dostavovali, takže si to dokážu představit i dnes.

 offline 

 

#12 07.08.2020 10:08:27

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


Rischwon:
cyproš jede super, ale zrovna v UJ to bylo hodně o pneu, cyproš nasadil podhuštěnou 754, ostatní jezdci hezky nový mousse a tvrdé metzelerky, samozřejmě jejich chyba, ale zde bylo krásně vidět jak rozhoduje dobré obutí na závody

 offline 

 

#13 07.08.2020 10:53:54

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


Carlito: jj,..já jsem to hned poznal že jede 754 a ve předu Maxxis jehličku ale jak se říká historie se neptá na detaily, ale na výsledky,..podobný názor jsem říkal, že všichni jely FIMky protože to už neřeší,..jezdí stejné pneu do všech podmínek,..hodně jezdí Michelinky a ta zas tak tvrdá není,..každopádně do těch sraček co byli v UJ nemohlo byt nic lepšího než 754,..

 offline 

 

#14 08.08.2020 13:31:33

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


Small napsal(a):

Rischwon:... Neznám člověka na světa, kterého by nebavilo dělat jen svůj koníček a přitom se s prstem v nose uživit a vlastně to ani ten člověk nevnímá, že ho to živí, prostě si užívá a dělá ten svůj koníček a výdělek je automatický. Ale nebudeme slovíčkařit.... Zkrátka je dobrej  ano  cool 

Pro mě je jeho schopnost tomu tolik dávat prostě obdivuhodná ano .
Dnes je to ve spoustě sportů samá akademie, ideální podmínky, profesionálové od dětství do kterých jsou vtaženi jen ti nejtalentovanější ... a výsledky? Leda hovno ne . Naprosto neodpovídající vynaloženýmu úsilí, financím, ...

A k výdělku, o kterým píšeš a21 . Počítám, že čistá ztráta provozování "Cyproendura" bude za tu dobu 8místná cifra.

 offline 

 

#15 08.08.2020 15:45:15

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


kurwa vy jste tady nejaci chytrí  a1 

 offline 

 

#16 13.08.2020 11:21:39

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Vše o Davidu Cypriánovi


gsxrm:  cool  ano 

když se objeví nějaký talent v Polsku (F1, extremenduro, plochá dráha) všichni ho tam ihned milují, ale tady v Česku je to jeden hnus velebnosti....

Cyproš je v TOP TEN jako soukromý jezdec, kolik takových na světě je ???????????? navíc je to skromný kluk, který se dá do řeči třeba i s takovým latou jako jsem já....přidá radu, co jezdí za gumy a co si o nich myslí, zda má či nemá tubliss a jaký jezdí tlak, taky něco o vodě, bahně a taky jak nejlíp přejet překážku..  ano  ano 

pro mne je to borec, který něco fakt dobře umí, gentleman a k tomu milý a slušný člověk

Editoval offroaderTE (13.08.2020 11:22:18)


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů