Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Pískovaní + Komaxit

#21 31.07.2020 15:36:20

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Pískovaní + Komaxit


ale už jsem si asi teda veškeré informace pozjišťoval. Barvy se daj sehnat v 0,5 kg na ebay a určitě pujde najit něco i v EU. Bary jsou podstatně nižší než u klasického lakování a spotřeba barvy je udávána u práškovacích pistoli při daném tlaku.

 offline 

 

#22 31.07.2020 19:04:39

Re: Pískovaní + Komaxit


Jizvic:
Co jsem par praskovych lakoven navstivil, tak si to moc nedovedu predstavit v domacich podminkach. Jen pistole je nejakych 15-20tKc, nejaky vn zdroj, box kde to budes nanaset. Pokud to bude i na vetsi veci tak rozmerna pec s termostatem..... A to nemluvim o priprave povrchu pred nanasenim. No ja ti nevim.

 offline 

 

#23 01.08.2020 13:28:17

Re: Pískovaní + Komaxit


Jako nanyst barvu ok to by se dejme tomu dalo ale co pak??? Rám se ti do trouby v kuchyni stejně nevejde a malé věci nevím co je vůbec potřeba takhle lakovat aby se to vůbec vyplatilo.

 offline 

 

#24 03.08.2020 16:37:35

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Pískovaní + Komaxit


mira1150: nejde mi ani tak o to aby se to vyplatilo jako o to aby si člověk moh něco nastříkat když potřebuje a nemusel nikoho shánět kvůli každé prkotině a poslouchat hromadu řečí jak nestíhají a prostě to umět. Rám zatím nereším, ten mám nově stříklej ale popravdě pokud bych po tom hodně toužil, že bych si chtěl práškovat i rám tak si umím představit postavit si vetší pec za pár šupů. Stačí vyrabovat 2-3 staré trouby které se dají sehnat za pár stovek. Teďkom si renovuju moje moto a chci si práškovat ráfky, středy, víka motoru, brejle atd. to co pujde vyleštím ale jsou věci co prostě nevyleštím kvůli komplikovanému tvaru a praskový chrom je jediné řešení. Vlastně vůbec nevím proč se toho lidi tak boji. Princip je naprosto primitivní, aplikace je jednodušší než klasické stříkání pistolí, kompresor nemusí byt tak vykonný jako u klasického stříkání, jediné co si člověk musí vyřešit je prostě vytvrzovací pec. Jediná investice pro mě navíc je pistole. Na tyhle menší věci bohatě stačí ta co se prodává u nás za 3500.

 offline 

 

#25 04.08.2020 07:47:03

Re: Pískovaní + Komaxit


Jizvic:
Videl jsem nakomaxitovanou starou Jawu, celou komplet. Z dalky vypadala normalne, ale z blizka naprd. Vsechny nerovnosti co normalne zatahnes tmelem tam byly videt, kdejaky dolik co nebyl vyklepany to ukazalo, takze z blizka celkovy vysledek hnus.
Tmelit povrch pod komaxit se da pouze nejakym specialnim materialem k tomu primo urcenym a kdyz jsem se ptal v lakovne tak mi rekli ze to existuje, ale ze takovy povrch jeste nestrikali protoze to v praxi nikdo nedela. Delaji se vetsinou jen nove vyrobky, nebo takove kde tmeleni nikdo nepozaduje.
Nechal jsem si nakomaxitovat stare rafky na auto. Opiskovany povrch s hloubkovou korozi. Kdyz se na to zahledis z blizka tak ta hloubkova koroze tam je patrna i po nastriku.

 offline 

 

#26 04.08.2020 09:57:52

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Pískovaní + Komaxit


kick-start: a proto všechno když se chystám sříkat obrušuju tak aby ten povrch byl rovný připravený na nástřik big_smile je to sice mrdaní ale ten výslkedek je pak super a člověk se zbaví mastnoty i v různých důlcích a záhybech. Pokud ten povrch před stříkáním není připravený tak člověk nemůže čekat, že to vydrží dlouho.

 offline 

 

#27 04.08.2020 10:20:24

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Pískovaní + Komaxit


vlastně obecně jsem se naučil u stříkání velice rychle jednu věc. Cokoliv co člověk ojebe u přípravy se pak projeví na výsledku. Pokud se něco ma tmelit tak se to pak musí taky perfektně zabrousit aby už ten tmel byl perfektně rovný. Barva jen kopíruje ten původní tvar

 offline 

 

#28 04.08.2020 12:23:27

Re: Pískovaní + Komaxit


Pod komaxit se tmelí úplně běžně a i nové věci se pod komaxit tmelí. nedá se všechno vyrobit tak aby to bylo perfektní. Je na to spešp dvousložkovým tmel které se buď může tvrdit v peci ale jde to i bez ní jenom se musí upravit poměr tužidla. A levnej sice není, ale 1800 za půl kila taky není zas tak moc vzhledem k tomu kolik toho člověk spotřebuje.

Editoval mira1150 (04.08.2020 12:24:18)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů