Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Koupím TRIAL

#41 29.05.2020 09:41:41

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Koupím TRIAL


Co zde psal Small a Kouba je určitě pravda.. nicméně ještě doplním jeden poznatek kde to pomůže i k enduru a to je hlava a1  Na trialce je potřeba mít před překážkou-nějakým úsekem dopředu namyšleno co to s motorkou a váhou vlastně udělá, jak musím já pracovat a kam přenést těžiště..kdy zaspojkovat - zvednout přední kolo atd. Myslím, že jsem si i toto částečně přenesl i na enduro.. že si před těžším úsekem v hlavě promítnu jednotlivé úkony jak to chci provést a kudy nejlépe směřovat moto atd..

Já se sice jen občas plácám za barákem na pár překážkách (když mám hoďku čas tak jen nasadím starší měkké enduro botky, páteřák a cyklo helmu a je to... žádné zdlouhavé šnoření a přípravy jak na enduru...) ale i tak to pomohlo.

 offline 

 

#42 29.05.2020 10:34:18

Re: Koupím TRIAL


Kouba:

Super filmek gp  ano 

Toman:

navážu na ten krátký filmek. U trialu se musí hodně vědět co, kdy, kam, v jaký okamžit atd. atd. Enduro toho pobere více a člověk ani nevnímá, jak to od něho odpracuje podvozek tlumiče. Na trialu tomu musí člověk pomoci, jinak dostane hned naloženo je tam zpětná vazba okamžitě, jak člověk udělá něco špatně. enduro to přežvejká a člověk má radost, že to vyjel, přejel, ale ani neví, jak. Přemýšlet, čas na trialce není, spíš musí člověk už vědět, jak. Proto, jak jsem psal samotnýmu se dobře akorát tak s..e, je lepší mít parťáka, kterej hned řekne, to bylo pozdě atd. atd. Sám musím doma u komplu řešit (přemýšlet), jak to udělám v reálu, když to vidim na videu heh2 

Já osobně mám takový poznatek, že, jak na trialce, tak na enduru se mi nejlípe jezdí bez mot. bot a chráničů!
Jezdím v pracovních botách na trialce a je to luxus. Na všechno má člověk daleko větší cit. S mot. botama to vlastně vůbec neumím! Na enduru, taktéž jedu daleko přesněji s prac. botami než s mot. boty, které jsou tvrdé jako prase! Ten cit je dost důležitej. Proto se mi líbí trialka, když přijdu z práce, tak na to skočim v pracovním a udělám půl hodinku a jdu do sprchy ano 

Editoval Small (29.05.2020 10:36:45)

 offline 

 

#43 29.05.2020 12:30:02

Re: Koupím TRIAL


Small napsal(a):

......
Jezdím v pracovních botách na trialce a je to luxus. Na všechno má člověk daleko větší cit. S mot. botama to vlastně vůbec neumím! Na enduru, taktéž jedu daleko přesněji s prac. botami než s mot. boty, které jsou tvrdé jako prase! Ten cit je dost důležitej. Proto se mi líbí trialka, když přijdu z práce, tak na to skočim v pracovním a udělám půl hodinku a jdu do sprchy ano 

Jednou jsem si takhle po vetsim servisu moto vyjel na probefahrt v pracakach ....jen tak lehce cestou necestou. Sjela mi noha ze stupacky a jel jsem na siti holene drbly od stupacky. Moc prijemny, kdyz se ti zuby stupacky projedou po kosti a rozdrbnou kuzi, ktera se potm spatne hoji....
Uz NIKDY pracaky na enduro vyk! 
Nebud hladovej a kup si trialovy boty, jezdit se s nima da i enduro ano , ale pracaky nech na praci.
Jinak uznavam, ze jizda bez chranicu ti prida mozna level, ale za riziko zraneni to nestoji.

 offline 

 

#44 29.05.2020 12:38:50

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: radši jen Vysočina
Motorka: RR250
3 0

Re: Koupím TRIAL


Díky všem za info!  ano 

Small: Kraťasy si pamatuju. Zatím jsem psal jednomu klukovi z okolí, abych mohl trialku zkusit. Když to neklapne tak ti zavolám o nějaký info, třeba bych i přijel na čumendu kdyby to šlo...  smile Na ten inzerát jsem koukal.

Jinak jsem rád, že jste potvrdili to proč na trialku myslím. Láká mě si to na hoďku vytáhnout na zahradu bez nějakého oblíkání a tam sám blbnout a v klidu pomalu zkoušet co a jak. Na enduru kládu přejedu, ale po zadním mi to moc nejde (aktivně se teď učím a zlepšuje se to) a stoppie vůbec. Zkoušel jsem na zahradě blbnout na enduru, ale to je na pár metrech takové neohrabané a moc se mi nechce s ní zbytečně mlátit... Přemýšlel jsem i nad koupí nějakéh staršího bmx kola, ale to mi připadá, že má do enduro techniky už daleko.

Parťáka na trialku žádnýho nemám, ale motivace a něco času by bylo. Trošku jsem doufal, že bych trialku sehnal dejme tomu za 20-30 tisíc, ale to je asi nereál. Před rokem a něco jsem objevil v okolí inzerát na Fantic Section 250 za 17 tisíc a nakonec jsem se na to vybodl kvůli dílům a tak. Pak tam byl další inzerát snad na Gas Gas přes 20 tisíc, ale to jsem taky prokaučoval. Teď mám tři motorky, tak čtvrtou trialku za 50 tisíc si nemůžu moc dovolit kvůli blízkému okolí jestli si rozumíme big_smile.


Co nepovolíš urvi, co neurveš to zkurvi!

 offline 

 

#45 29.05.2020 13:28:37

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Koupím TRIAL


Janek: tak tak... jezdím fakt obyč kožený botky (forma adventure?) který jsou spíš na vyhození, ale alespoň jsou vysoké a nespálím si lýtko o výfuk a špička je taky lepší než v teniskách...jen přes ten kotník to není úplně ono  a8 


rc28: ty trialky mají dle mě takový 10letý generační pokroky.. do roku cca 2000 jsou to opravdu spíš historické kousky... do cca 2010 je to už asi "jezditelné" a vypadá to jako moderní motorka...  pak přišla zase změna v rámech a modely 2012/2014 u jednotlivých výrobců jsou zas o kus modernější.

 offline 

 

#46 29.05.2020 13:45:24

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: radši jen Vysočina
Motorka: RR250
3 0

Re: Koupím TRIAL


Toman: Dík! to je důležitý info. Tady na fóru někdo doporučoval roky 2005+. Na učení techniky by teda určitě stačilo něco 2000+ něco jako má mv84. Oprav a servisu se nebojím, jsem schopnej si udělat skoro všechno sám. Budu koukat, třeba se něco kolem 30t objeví... Jinak film dobrej, ale moc nevěřím tomu, že ten poslední úsek projel. Na druhou stranu pokud jel na trialu poprvý s tréningem jen 2 dny tak respekt!  ano 


Co nepovolíš urvi, co neurveš to zkurvi!

 offline 

 

#47 29.05.2020 13:52:38

Re: Koupím TRIAL


Janek napsal(a):

Small napsal(a):

......
Jezdím v pracovních botách na trialce a je to luxus. Na všechno má člověk daleko větší cit. S mot. botama to vlastně vůbec neumím! Na enduru, taktéž jedu daleko přesněji s prac. botami než s mot. boty, které jsou tvrdé jako prase! Ten cit je dost důležitej. Proto se mi líbí trialka, když přijdu z práce, tak na to skočim v pracovním a udělám půl hodinku a jdu do sprchy ano 

Jednou jsem si takhle po vetsim servisu moto vyjel na probefahrt v pracakach ....jen tak lehce cestou necestou. Sjela mi noha ze stupacky a jel jsem na siti holene drbly od stupacky. Moc prijemny, kdyz se ti zuby stupacky projedou po kosti a rozdrbnou kuzi, ktera se potm spatne hoji....
Uz NIKDY pracaky na enduro vyk! 
Nebud hladovej a kup si trialovy boty, jezdit se s nima da i enduro ano , ale pracaky nech na praci.
Jinak uznavam, ze jizda bez chranicu ti prida mozna level, ale za riziko zraneni to nestoji.

Přesně tak, jednou jsem si nevzal věci a mám jizvy dodnes. Těžko vysvětlovat někomu, kdo nezažil na vlastní kůži.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#48 29.05.2020 13:57:21

Re: Koupím TRIAL


jopr:

ten trial je dobrý v tom, že se jezdí téměř nulovou rychlostí, takže tam to riziko není takové. Jinak souhlas - bez chráničů a v teniskách, když občas jedu něco vyřídit do města - úplně čumím, kolik mám citu v nohách, v rukách, jakou volnost pohybu - ale na enduro to nebude to pravé ořechovésad


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#49 29.05.2020 14:04:13

Re: Koupím TRIAL


Miguel:

Jde o to, že můžeš spadnout z nějaké překážky apod. a motorka na tebe, třeba. Těch rizik je víc. Mě sejmul borec na kruháči v malé rychlosti a motorka mi přimáčkla nohu k obrubníku a měl jsemem vidět kotník.
A já naopak, když sednu na motorku v teniskách, tak mám úplně divný pocit při řazení atd.

Editoval jopr (29.05.2020 14:06:10)


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#50 29.05.2020 14:14:39

Re: Koupím TRIAL


rc28:

tomu blízkému okolí rozumím  cool  heh2  Klidně brnkni kdyby něco.

Chlapi obecně jste to tady všichni dohromady popsali dobře, ale každý píšete o pádu na cestě, na enduru apod....
Na trialu, jak tu padlo ano z překážky a motorka na vás, ale kdo z vás skáče po 2m vysokých překážkách jak BOU a spol. ze světa? Já teda ne. Nemám ani možnost takhle prostě spadnout. A jestli, jak jste tady psali, že ty trial boty mají nicmoc ochranu kotníku, tak to mi stačí moje pracovní co mi kotník trošičku taky chrání. Ale, jak píšete kdo nezažil nepochopí. Mě je jasné, že se mi to stát nemůže přitom co trénuji... Nulová rychlost prostě v podstatě na jednom místě...

 offline 

 

#51 29.05.2020 17:50:38

mv84
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 54
Založená vlákna
Místo: Horoměřice
Motorka: Sx525
Věk: 32
0 0

Re: Koupím TRIAL


Chrániče a boty jsou nutnost... Pád z pomalé rychlosti kolikrát bolí víc..:-)) hlavně začátky:-) pneu od náklaďáku to nic není... Na netu to dávají děti;-) a reality je jiná... Stojím,koukám vezmu za plyn a ležím ani nevím kde:-))) ono je to snad živé... Ten kopec co šel dědek se psem na houby... Není problém... Rychlost ,výkon ,víc výkonu.. a ono nic. Je pravda že moto váží prd.. ale zemská přitažlivost je sviňa:-)
Běžné eduro boty jsou moc tvrdý,není cit na zadní brzdu. Ale když  jsem vzal staré enduro boty který už měly cestu do popelnice  najednou našli nové využít. Staré rozšláplé plesnivky... To je jiná káva:-)

 offline 

 

#52 30.05.2020 15:09:01

Kouba
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 193
Založená vlákna
Motorka: Montesa Cota 315R, KTM XC-W 250, Honda NTV
Věk: veterán
0 0

Re: Koupím TRIAL


Za poslední dva roky, když jsem si něco udělal tak to bylo na trialce. Naštěstí nic hroznýho:-) Měký boty na trial jsou super a skoro nutnost, peklo je podpatek na podrážce, ten mě stál už hodně prekérek...a otevřená přilba je taky dobrá věc, krásně vidiš pod kolo. Chránič na trial nevozím.

 offline 

 

#53 12.07.2020 17:08:34

toms
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 74
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: šetřím na elektrobajk :))
Věk: 30
0 0

Re: Koupím TRIAL


Zdarec, nechcete nekdo na trenovani 20'' trial kolo?
Poridil jsem ho cca pred tremi lety, kdyz jsem zacal stavit barak a prodal jsem enduro i trialku, tak na trenink rovnovahy pri chvilce.
Kolo bylo praktycky nove, novy ram i zadni brzda (pred tremi lety). Predni brzda mela rok. Kolo bylo postaveno pro Marka Trynera.
Ja jsem na tom postal asi pár desítek minut za ty tri roky a1 
Cenovka 15 tisic.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4039_img_20200711_161823.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4039_img_20200711_161942.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4039_img_20200711_161929.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4039_img_20200711_161959.jpg
http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4039_img_20200711_162018.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4039_img_20200711_162036.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4039_img_20200711_162050.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4039_img_20200711_162100.jpg
http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4039_img_20200711_162113.jpg

 offline 

 

#54 29.07.2020 08:46:58

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: radši jen Vysočina
Motorka: RR250
3 0

Re: Koupím TRIAL


Tak už ji mám doma. Je to Gas TXT PRO 280 rok 04.  big_smile
Zatím mám naprdlány tak dvě hoďky a je to teda bída. Ruce bolí, ale je to sranda a veliká - Jaktože to na videích vypadá tak jednoduše? :-D
Kdybyste někdo měli nějaký tip na výukové materiály tak budu rád. Zatím koukám na youtubko na Ryana Younga, ale jinak nikde nic moc. Ještě mě zajímá nastavení řidítek - měl jsem je natočené hodně dozadu přitom u endura mám konce skoro v ose s šavlema. Na trialce to ale do osy ani nedostanu...

Skill: Na zadní pár sekund, na přední to jde, ale kolo odlepím tak max 10cm :-D do boku ani náhodou, přejetí klády jde, poskakování nebo přehazování kola vůbec - pořád mi to ujíždí dozadu. Balanc se docela dá udržet, tam vidím mikroskopickej pokrok... :-)


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2808_img_1486.jpg


Co nepovolíš urvi, co neurveš to zkurvi!

 offline 

 

#55 29.07.2020 16:12:07

Re: Koupím TRIAL


rc28:

Gratulace a hlavně ať slouží bez závad.
Je až k nasrání, jak to vypadá ve videích jednoduše co? Na BOUa se nemá cenu ani dívat. Když sleduju X-TRIAL LIVE na YT, tak BOU je o level výše než RAGA a RAGA je o level výše než Busto, Bincaz, Fajardo atd. Dost to sleduji a i z těchto videí se člověk něco naučí. Jde o to to dostat do hlavy a zkusit to přenést do reality, ale nejlípe s někým kdo ti řekne co a jak jsi udělal pozdě/brzo, špatně atd... I v tom světovým trialu jde hlavně o BALANC, když skáče z jedné překážky na druhou ze zadního kola a musí se otočit o 90° ve vzduchu, tak jde vidět markantní rozdíl u BOUa a např. u BINCAZA, ale i u RAGY tam jde vidět ten maličký rozdíl toho jednoho levlu, jak kdo zvládá ten dopad, jak je kdo citlivej a hlavně přesnej, kdo dopadne na kraj a kdo přesně na střed, tak aby nepřepadnul a byl vlastně na středu klády atd.
Jinak k tréninku už to tu bylo řečeno. Nejlípe uděláš, když si zajedeš do motoškoly. Korber to dělal v Brně na okruhu, nevím, jestli tam ještě jezdí? Chtěl jsem tam jet, ale není s kým... Asi bych se klidně přidal...
Pokud ne motoškola, tak to chce někoho kdo už to umí a umí ti vysvětlit a hlavně ukázat co a jak a kde atd. ale hlavně balanc to je alfa a omega bez toho nejde nic. Já si teďka našel asi 60m patníku čistého není na to napojený chodník nic, prostě rovně po 12 cm širokém patníku a udržet to. Jezdil jsem doma přes 3m dlouhé palety, spojil jsem jich 5 a pořád zvyšoval. Chce to zkoušet přejet co nejpomaleji... Odhazování kola je poněkud další level.

E: Trénink balancu na místě brzy omrzí, proto je dobré vyhledat něco po čem začneš jezdit, jak jsem psal výše. Jinak trialku ani nemusíš startovat na trénink balancu na místě. Trénoval jsem to doma v zimě v malém kutlochu kde mám kotel, nevytočim se tam s trialkou, ale balanc na místě, tam trénovat jde a nemusím to ani startovat a je tam teplo  a1 

Editoval Small (29.07.2020 16:17:24)

 offline 

 

#56 29.07.2020 17:16:14

Štajfit
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 57
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2008
1 0

Re: Koupím TRIAL


rc28:

https://www.youtube.com/watch?v=y700zd7TC7M&t=683s
koukni i na jeho další videa. Nepředvádí velký divočiny, ale úplný základy na mašině, kterou máš taky  ano  Mně tohle při začátku strašně pomohlo  ano 
Nejlepší si stáhnout videa do mobilu (pokud nemáš net  lol  ) a kouknout na video a zkusit a tak dokola. Nejvíc se ti podaří prvních pár pokus,. jak to nepůjde, zkoušej jiný ptákoviny z videa. Čím víc jsem se pak snažil udělat tu jednu činnost, tím míň mi to šlo. A pak třeba další den jsem dal, co jsem chtěl, na první dobrou. tak ať se neznechutíš tím, že ti třeba něco hned nepůjde, tak zkoušej střídat ty věci a časem se to dostaví  ano 

Editoval Štajfit (29.07.2020 17:19:13)

 offline 

 

#57 30.07.2020 16:22:46

Re: Koupím TRIAL


Tady na tom kanálu najdeš vše  ano 
http://www.youtube.com/watch?v=5S_vkkhGMsM

Editoval Small (30.07.2020 16:22:55)

 offline 

 

#58 30.07.2020 16:57:43

Re: Koupím TRIAL


Tady se podívej na ladies, jak si to s citem dávají. Něco takového by chtělo absolvovat ať člověk má ponětí, že musí pracovat na malém prostoru a jet tam kde je určeno, a ne, že ztratí balanc a pak jede člověk tam kam ho to zatáhlo...
http://www.youtube.com/watch?v=3fIjoecC6Dw

 offline 

 

#59 02.08.2020 07:33:12

toms
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 74
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: šetřím na elektrobajk :))
Věk: 30
0 0

Re: Koupím TRIAL


Na balanc doporucuji trial kolo, viz. vyse big_smile 
Ne ale bez prdele.
Ja jsem se na trialku dostal max jednou tydne, a to se chce clovek projet a ne trenovat rovnovahu na miste. a14 
Potom jsem na doporuceni koupil trialove kolo, hodil ho do garaze a kdyz jsem sel kolem nej, tak jsem na nem 5 minut postal, odhazel predek/zadek do stran... Takhle jsem to udelal jednou dvakrát denne, a zanedlouho jsem na moto trialu stal na miste bez premysleni, az jsem to sam nechapal. Nekde mam videa, jak stojim na trialce s rozpazenyma rukama a delam drepy na stupackach.
Na to ze jsem mel trialku rok, a najel na ni minimum, tak si myslim ze balanc mam zvladly diky kolu ano 

 offline 

 

#60 03.08.2020 10:58:25

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Koupím TRIAL


Kluci, nekoukali jste nekdo na tu novou hondici? Montesa 4ride.. prijde mi ze by mohla byt supr na trialove hratky / trenink a pri tom by se na ni dalo i povozit, nebo si to predstavuji jak hurvajz valku?

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů