Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Honda XL 600R - volnoběh, otáčky

#1 05.05.2020 14:01:58

frantaz
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 42
Založená vlákna
Motorka: XT 600 3tb
0 0

Honda XL 600R - volnoběh, otáčky


Zdravím všechny offmoťáky.  smile 
Po zdařilé opravě dobíjení opět tápu v tomto krámu. Špatna pojistková skrin na baterce, vyřešeno. Pak jsem jezdil.
Pozitivně naladěný jsem teda šel motorku nastartovat(abych pravdu řekl už je to dávno nevím přesně sled událostí) kopu, kopu. Motorka střelila do výfuku a nic. Pak teda chytla. Na sytič vzdy mívala vyšší otáčky - teď trošku vyšší ale ne jako dřív. A po vypnuti sytice jede 3s a zdechla. rikam no OK asi karbec špinavy. Vyfoukany vyčistěný rozebraný. Po namontování furt nic.
Svíčka byla cihlová. Motorka jako taková ani necuká za jízdy jede hezky (asi jako vzdycky) ale špatně startuje za tepla vlastně i za studena.
Nedrží volnoběh, otáčky kolísají. Přidám plyn - OK pak otacky padají az proste zdechne cca 3s.Pokud jsou otáčky vyšši tak 3000 celkem to drží. Jakoby snad byla tryska volnoběhu špinavá ale nemuze.
Hladina v karbecu 20mm do té jsem nehrabal a myslim si,že z ničeho nic se jen tak nepohne.
Motorka má ale takový NEDUH, v podobě vydraných 2 vahadel a vačky (klepe jak čert a v oleji jsou piliny)(rozvodak nevim jak je na tom) může to mít s mým problémem spojitost?

Děkuju všem za jakykoliv pripadny nápad jsem naprosto zklíčený už nevím kudy kam. Pokud by se zde našel nadšenec pro hondy (mám radši XT)  klidně mu to dovezu a finančně se dohodneme.
Mejte se


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5618_img_20200505_133112.jpg

 offline 

 

#2 06.05.2020 06:34:03

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Honda XL 600R - volnoběh, otáčky


Tak pokud klepe jak cert tzn. ze ma prasecky ventilovy vule a tim oadem spatne chyta ;-) udelej ventil.vule a chytne hned. Ale za par km se vacka zase o neci vydre a zase bude zlobit. Takze vyndat a sup s vecma na repas ;-) mozna bych mel doma zdravou vacku z xl 600 lm


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#3 07.05.2020 10:44:41

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Honda XL 600R - volnoběh, otáčky


mno nejdřív bych si změřil jestli a jak to maže (tlak za studena, a za tepla) pak bych řešil až další věci


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/659_659_oil_pressure.jpg


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#4 09.05.2020 22:02:26

frantaz
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 42
Založená vlákna
Motorka: XT 600 3tb
0 0

Re: Honda XL 600R - volnoběh, otáčky


Chlapáci diky, po seřízení ventilů uplně jina motorka. Vsechno oOK. Výfukový levý nemel zadnou vůli se zaklepal. Mockrát děkuji. Motorka neni moje, domluvim se s majitel jestli by nemel zájem.

 offline 

 

#5 14.07.2020 17:11:37

frantaz
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 42
Založená vlákna
Motorka: XT 600 3tb
0 0

Re: Honda XL 600R - volnoběh, otáčky


Ahojte, tak píšu sem opět, kamarád mi motorku vrátil s tím, že mu ted necce startovat, sváděl to na špatný benzín (nejaky škraloup že byl), ale po vyfoukani trysek a komurek, motorka nechyta, respektive strili do výfuku (spatne vycisteny karbec?), zkontroloval jsem ventily a zase pravý výfukový byl uplně zaklepaný, svíčku vytahuji mokrou, jiskru dává, mám podivný pocit, že motor bude muset jit ven a udelat se hlava, rozvodak atd.. nebo nejaké další tipy. Dekuju mnohokrát

 offline 

 

#6 14.07.2020 17:12:23

frantaz
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 42
Založená vlákna
Motorka: XT 600 3tb
0 0

Re: Honda XL 600R - volnoběh, otáčky


Ahojte, tak píšu sem opět, kamarád mi motorku vrátil s tím, že mu ted necce startovat, sváděl to na špatný benzín (nejaky škraloup že byl), ale po vyfoukani trysek a komurek, motorka nechyta, respektive strili do výfuku (spatne vycisteny karbec?), zkontroloval jsem ventily a zase pravý výfukový byl uplně zaklepaný, svíčku vytahuji mokrou, jiskru dává, mám podivný pocit, že motor bude muset jit ven a udelat se hlava, rozvodak atd.. nebo nejaké další tipy. Dekuju mnohokrát

 offline 

 

#7 14.07.2020 18:12:11

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Honda XL 600R - volnoběh, otáčky


co to znamená uplně zaklepaný ?
jakože opět bez vůle ? nejspíš špatně nastavujete vůle.....musí být Píst nahoře, na rotoru značka T.....a kolik dáváte vůle ?


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#8 14.07.2020 20:31:47

frantaz
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 42
Založená vlákna
Motorka: XT 600 3tb
0 0

Re: Honda XL 600R - volnoběh, otáčky


wáca:

Ano bez vůle, zatím snad tohle dokážu, při nastavocani vůlí si najdu značku T na rotoru aby vahadla byly volné, pak to povolim, pres měrku dám 0.10 in a 0.15 ex. Na tom snad nejde nic pokazit big_smile  prošlapnu a zkontroluju. Nikdy jsem s tim takto nemel problem ani na XT. Levý EX byl dobrý (ten nemel vůli minule) a ted pravy špatný.

 offline 

 

#9 28.07.2020 14:18:08

frantaz
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 42
Založená vlákna
Motorka: XT 600 3tb
0 0

Re: Honda XL 600R - volnoběh, otáčky


Tak jo jen info k příspěvku,  všimnul jsem si ztraty komprese, proto jsem to rozdělal a našel jsem tohle, takže problem vyřešen, nutný repas hlavy.

 offline 

 

#10 28.07.2020 14:18:35

frantaz
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 42
Založená vlákna
Motorka: XT 600 3tb
0 0

Re: Honda XL 600R - volnoběh, otáčky


Tak jo jen info k příspěvku,  všimnul jsem si ztraty komprese, proto jsem to rozdělal a našel jsem tohle, takže problem vyřešen, nutný repas hlavy.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5618_img_20200728_141305.jpg

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů