Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jaký řídítka preferujete ?

#61 08.06.2020 12:25:51

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Jaký řídítka preferujete ?


Odfotím obe rajdy teda


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#62 08.06.2020 17:57:40

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Jaký řídítka preferujete ?


Len  5XC-L200  je na nich... ako ich chceš zohnať? Kúp v Yamahe origo inak je všetko blato alebo sa zlomia


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#63 08.06.2020 19:44:26

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Jaký řídítka preferujete ?


WR 250 2008


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3313_received_2919197278164663.jpeg

 offline 

 

#64 11.02.2021 19:30:03

Re: Jaký řídítka preferujete ?


Cau vsem. Mate nekdo zkusenosti a muzete porovnat riditka origo KTM(2012) vs Renthal twinwall?

 offline 

 

#65 19.10.2023 21:20:36

Larrs
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 84
Založená vlákna
Motorka: WR450F; WR250 / YZ250 Enduro
1 0

Re: Jaký řídítka preferujete ?


Osvěžil bych toto téma.

Řešil jsem řídítka na 2T a chtěl jsem stejné, jako mám z výroby na staré čtyřipade, které vydržely neskutečné věci.

K mému překvapení to nebyly Protaper, ale Reikon.

Na českých eshopech se mi je nepodařilo najít, tak jsem zatím vzal Protaper Evo, než seženu Reikon nebo mi přijdou Protaper Evo YZ High.

Kdysi jsem měl Protaper Easton, ty byly super. Pak se Easton oddělil a dělá si řídítka samostatně.

Máte někdo srovnání Protaper Evo, Reikon Flexibar, Easton Exp?

 offline 

 

#66 20.10.2023 14:20:33

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaký řídítka preferujete ?


Mám nově řídítka ASTRA Aurora série... Astra se chlubí tím že řídítka snad nejdou ohnout. Snad to nebudu muset nedobrovolně testovat  lol 
Dělají 3 výšky, vzal jsem si tu prostřední 37m (mám přes 190cm) .. jsou +/- stejně vysoká jako origo neken co má gasgas EC.. ale ty jsou hodně zahnutá k sobě, dávaly se tuším i na SX modely KTM. Měl jsem tam i +25mm zvýšení a bylo to cca nastejno s origo řídítky protaper co má HQ na 2020+ modelech - zde jsou řídítka hodně vysoká. Aurora řídítka nejsou tak zahnutá "dovnitř" a ruce jsou opravdu příjemně na heftech a opravdu to pocitově "zvedá lokty nahoru."

No Astra jezdí i Jarvis, Chris Birch, Teo Kabakchiev ... Všichni úplně nejnižší pozice. A něco na tom je, jak jsou řídítka níže, tělo je více na předním kole a při přidávání to jezdce netahá tak dozadu. Při těch vyšších řídítkách je tělo více vzpřímené a více trpí svaly mezi lopatkami.

Editoval Toman (20.10.2023 14:21:59)

 offline 

 

#67 24.10.2023 21:32:14

Larrs
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 84
Založená vlákna
Motorka: WR450F; WR250 / YZ250 Enduro
1 0

Re: Jaký řídítka preferujete ?


Díky za tip. Zkoumal jsem to a opravdu jsou to dost nízká řídítka s minimálním zahnutím. Aspoň to tak vypadá na videích, kde je Graham má.

Vzpomínám si, že o nějakých neohnutelných řídítkách jsem před pár lety četl. Nebyla to nějak známá značka, vycházely v přepočtu snad sedm tisíc a tuším, že na ně byla i záruka. Jestli to byly Astra, to už si nevím.

Ty jsi je kupoval v ČR?

 offline 

 

#68 25.10.2023 09:28:35

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaký řídítka preferujete ?


Larrs: já právě cítil že ty origo z gasgas jsou spíš na motokros, více zahnutá si zase lepší na rychlou jízdu do zatáček.. Objednával jsem z anglie, https://rutherfordracing.co.uk/ asi jedinej prodejce pro EU. Za týden byl balík doma. Na první pohled jsou to prostě normální řídítka, to zalomení není až tak rozdílné na první pohled, ale přijde mi že ty konce nejsou ani tak nahoru jak tu tech nekenů. Na jízdu sedly hned, ikdyž jsou teď řídítka o 2,5cm níž než jsem je měl. 

p.s. Graham má myslím gemini sérii, jinak se jezdí ta aurora série.

Editoval Toman (25.10.2023 09:30:39)

 offline 

 

#69 31.10.2023 22:55:38

Larrs
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 84
Založená vlákna
Motorka: WR450F; WR250 / YZ250 Enduro
1 0

Re: Jaký řídítka preferujete ?


Toman: Tak jsem to studoval a evidentně na tom dost pracovali. Doporučují i to, jaká řídítka jsou lepší pro 2T a 4T, atd. A zajímavé je, že rovnou vyvíjeli jen offroad řídítka a crossové vůbec neřeší.

No uvidím, jaké budou ty Protapery (Evo Steering Damper Low), co jsem v mezičase objednal a zvažuju, že bych Astry vzal.

Ty jsi s nima asi spokojený, že? a1 

 offline 

 

#70 01.11.2023 09:29:23

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaký řídítka preferujete ?


Larrs: No asi jak jsem psal.. jsou to prostě "jen řídítka"  a1  Asi by se daly najít podobný řídítka i v konkurenci - tedy nízká a s co nejmenším zahnutím dovnitř "sweep" .  To co uvádí k 2T/4T tak si myslím že spíš jen predikují styl ježdění. S 2T se asi jezdí více hard enduro, s 4T nějaké traily a silniční přesuny?

Vzal jsem tu prostřední výšku a mám to bez podložek a je to OK s mýma 192cm. Kdybych měl 180-185cm a chtěl změnu tak se nebojím i do těch úplně nízkých.

 offline 

 

#71 05.11.2023 06:18:32

Re: Jaký řídítka preferujete ?


Toman napsal(a):

Objednával jsem z anglie, https://rutherfordracing.co.uk/ asi jedinej prodejce pro EU. Za týden byl balík doma.

Přišlo ti to Českou poštou nebo nějakým kurýrem (DHL, PPL, atd...)
A hlavní na co se chci zeptat, musel jsi doplácet Clo a DPH?

Jak je to teď po BreExitu s nákupem věcí z Anglie? Platí pro anglii nějaká speciální smlouva, nebo spadla do kategorie třetích zemí jako je zbytek svéta včetně USA?
Anglie totiž měla na zasílání zboží do EU na Clo a DPH vyjímku která už ale skončila a jak je teď dál netuším.
Ty máš v příspěvku zdůrazněno "asi jedinej prodejce pro EU" tak se ptám jestli to má nějaký význam pro přepravu.

 offline 

 

#72 06.11.2023 11:13:03

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Jaký řídítka preferujete ?


kick-start: Ahoj, zboží přišlo v krabici DHL, ale zda to dovezla česká pošta nebo jiný dopravce to už nevím  hmm 
Já jsem zkoušel možnost z oficiálních stránek výrobce ale jelikož je to kanada tak ze svých stránek ani nenabízeli shiping do CZ... Psal jsem jim zda/kde se dá koupit v EU a jen mi odpověděli že mají prodejce v anglii. Na stránkách byla možnost zaslání do CZ tak jsem do toho šel.

Zaplatil jsem  cca 168Eur za řídítka (na dodáku jedokonce  ex. VAT),  16 E za dopravu a víc neřešil ou1 . Cca za týden to bylo doma.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů