Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Koupím TRIAL

#21 24.07.2017 16:45:00

Re: Koupím TRIAL


Čau, když už je tu tohle téma tak se zeptam. nevíte o nějaký pěkny trialce tak do 60 tis. kdyžtak napište.

 offline 

 

#22 30.07.2017 11:07:27

Re: Koupím TRIAL

 offline 

 

#23 07.08.2017 12:46:53

SkejT
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 294
Založená vlákna
Motorka: YZ450, Kubeg START
Věk: 36
1 0

Re: Koupím TRIAL


je jich málo a kdyý už něco vyplave a je to k světu, tak je to hned pryč roll 

 offline 

 

#24 19.08.2017 23:34:28

Rachott
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 70
Založená vlákna
Místo: Středočechy
Motorka: RR 300, Praga ED 250
Tel: s ciferníkem
2 0

Re: Koupím TRIAL


Nechcete někdo trialku?  Mám gase txt 250 rok asi 2002 vše funkční jede skáče peruje..  Gumy slušný.  Já dával nový ventilátor a usmernovac.  Bez papíru.  Původně jsem chtěl trénovat rovnováhu ale 2 t enduro mě učí celkem rychle.
Cenovka cca 30

 offline 

 

#25 03.12.2017 12:54:36

MartinXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 283
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 0

Re: Koupím TRIAL


Nazdar mistni  mensino trialistu!
Na inzerci je ted par peknych trialek,ale o obsahu 125ccm.vim ze se tu vetsinou bavilo o objemech 300,ale nezkouseli jste to nekdo?
Mam nutkani si udelat pekne vanoce,mam cca 100kg...podvozkove to motorka vypada stejne jakp 300,bude na me 125 stacit?
Dik za nazory zasvecenych wink 

Editoval MartinXR (03.12.2017 12:55:02)

 offline 

 

#26 03.12.2017 15:59:35

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Koupím TRIAL


na dváci musís umet jezdit... na te mi to jde hodne ztezka...ale na trikile nebo dvepade ti to pujde snadnejc....

 offline 

 

#27 11.01.2018 12:21:27

MartinXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 283
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 0

Re: Koupím TRIAL


SkejT:
dyť to není ani rok, co si ji koupil...vzdáváš to?

 offline 

 

#28 26.05.2020 12:20:27

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: radši jen Vysočina
Motorka: RR250
3 0

Re: Koupím TRIAL


Trošku to tady oživím. Trial je na fóru celkem mrtvá věc a tak mě zajímá, jestli trialky ještě vůbec máte třeba jako doplňek k enduru?

Docela mi vrtá hlavou, jestli něco staršího nepořídit na mrcasení se na zahradě, trénování rovnováhy a posouvání limitů... Kdyby se někdo chtěl staršího kousku zbavit, tak hoďte echo. Díky


Co nepovolíš urvi, co neurveš to zkurvi!

 offline 

 

#29 26.05.2020 13:31:24

mv84
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 54
Založená vlákna
Místo: Horoměřice
Motorka: Sx525
Věk: 32
0 0

Re: Koupím TRIAL


rc28:

Je to super věc.. dlouho jsem starší trialku hledal a nakonec pořídil gas gas 280 2001. Za ty peníze co stála nelituji ani vteřinu... Je to větší zábava než enduro;-) v zimně úžasný, jezdím v garážích.. stačí placek 10x10m  a zábava perfektní ;-) Doporučuji doporučuji.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5379_img_20190505_133527.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5379_img_20190505_133520.jpg

 offline 

 

#30 27.05.2020 10:25:03

Re: Koupím TRIAL


rc28:

přesně, jak píše mv84 je to super věc. Když je člověk technický typ a chytne ho to! Stačí malý plácek, zahrada, garáž, dvůr. Nevěřil bys kolik enduráků/asfaltomrdalů neumí přejet 3m paletu po jedné sprušli heh2  Jednou jsem pozval bandu kamarádů motorkářů postavil trať na zahradě a v podstatě jsem ji jezdil sám. Vypadá to velice lehce a jednoduše, ale realita je pravý opak. Naprosté základy nezvládne nikdo kdo na tom nikdy nestál.
V ČR je trial naprosto mrtvá věc, na moravě je to dvoujnásobně mrtvá věc vyk! 
Učil jsem se jako samouk, z videí apod. a cosik jsem pochytil a jakýsi grif získal, ale jak člověk jezdí sám, tak to stojí za pendrek! První rok dobrý, ale další roky to upadá a většinou to lidi prodají.
Jestli si pamatuješ, bral jsem od tebe ty chráničové kraťasy, byl pro mě MartinXR tady z offmota, taky koupil trialku, parkuje ji pár km ode mě, ale realita je taková, že jsme spolu nebyli ani jednou. Časově to nejde prostě. Jednoduše stále se více jezdí enduro a na trial v jednom člověku není čas ani chuť, je to spíše voser!
Nejvíce ti dá jeden den s člověk co fakt umí nebo v motoškole. Dá ti to více než 5 let se trápení doma sám.
Trial ti může dát to, že pochopíš, jak máš správně pracovat s endurem... To je veliké +, ale naučit se trial jako takový je tady u nás nereálná věc....
Počítej s tím, že jestli něco koupíš, tak prodej bude složitý a pravděpodobně prodělečný.....
Kdybys chtěl něco více vědět klidně zavolej 722 028 463. Je to jednoduší po tel...
PS: Martin tu trialku chtěl prodávat. Nebyl by problém přijet a vyzkoušet si to...

Editoval Small (27.05.2020 10:27:04)

 offline 

 

#31 27.05.2020 11:30:45

Re: Koupím TRIAL


Na co trialku?  lol 
Tohle je velká paráda  ano  heart  heart 


 offline 

 

#32 27.05.2020 11:45:44

Re: Koupím TRIAL


Janek:

Trialku přesně na to aby se tohle naučil na trialce. Potom to člověk zvládne i na enduru. Kdyby to Graham neuměl na trialce, nedokázal by to ani na enduru... V tom je celá podstata věci... ano  cool 
Nicméně magor ve vší slušnosti řečeno nebo-li démon, ale magor mi zní lípe  big_smile 

 offline 

 

#33 27.05.2020 20:51:39

Kouba
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 193
Založená vlákna
Motorka: Montesa Cota 315R, KTM XC-W 250, Honda NTV
Věk: veterán
0 0

Re: Koupím TRIAL


rc28: trialka je bezvadná věc. Náhodou jsem před cca dvěma lety dobře koupil starou Montesu a považuji to za kauf pětiletky:-)
Podělím se o moje osobní zkušenosti, které určitě nemusí platit obecně pro všechny. Na enduru jezdím asi 10 let, amatér -  intenzita malá.
Věk může být na začátek s trialem trochu handicap XXXX

Důležité je, na co chceš trialku používat. Hodně enduráků přejde na trialku, ale jezdí na ní v podstatě enduro. Super věc, dáš stejně, leckdy víc jak na enduru, někdy to nejde hned, ale baví, tolik neunaví a obvykle neštveš lidi. Někdy je problém dojezd a rychlejší vypálení vaty, ale paráda.

Pokud se chceš učit trial  - je to na dlouho, z endura toho moc nepoužiješ a je moc dobře mít k sobě někoho zkušenějšího nebo aspoň parťáka, ať ti poradí, podpoří tě, chytá tě na překážkách. Posun v dovednostech poznáš možná za půl roku. Každej to má s rovnováhou jinak...zklamalo mě, že po pár měsících na trialce jsem na enduru nepoznal téměř žádné zlepšení techniky, obě motorky jsou prostě víc jiné, než jsem původně doufal. Po delším rozpačitém začátku a x tréninkových jednotkách ze mě rozhodně trialista není, neumím stát na kládě, ani na gumě, neumím odhazovat přední kolo a pořád se s tím peru, ale baví mě to a ještě tomu chci pár let dát...
Trialka tě na enduru může naučit pracovat dokonale se spojkou, víc vnímáš, kdy ti hrabe/flokuje zadní kolo, zlepšení práce s těžištěm oceníš ve sjezdech a když nejsi úplný dřevo tak pochopíš jak na nižší překážky:-)

Kdybych musel mít jednu..byla by to těžká volba.

 offline 

 

#34 28.05.2020 08:00:10

Re: Koupím TRIAL


Kouba:

Jde vidět, že jsme každý hodně odlišný teda.
Mě oproti tobě dala trialka PRÁVĚ TO, ŽE VÍM, JAK LÉPE CVIČIT NA ENDURU A JAK HO VYUŽÍVAT/POUŽÍVAT ABYCH JEL EFEKTIVNĚJI. NE RYCHLEJI, ALE EFEKTIVNĚJI. Zjišťoval jsem to z videí a od jiných kluků co jezdí lípe, jak více využívat potenciál motorky, ale až trial mi tohle ukázal. Občas zkouším na enduru vyjet výjezd co nejpomaleji jde, místo toho to tam nakulit a vyjet kinetickou energií. To by mě nikdy nenapadlo nebýt trialky.
A přesně, jak píšeš, mnoho lidí si koupí trialku na to aby prozkoumávali enduro terén a nebo s tím rovnou jezdí enduro, což mě se hnusí a potom jsou ty trialky, tak domrdané. Já osobně se pohybuji na trialu pouze na zahradě a blízkém okolí. V lese jsem snad ještě nebyl a ani mě to neláká. Na to mám prostě enduro.
Já osobně bych jednu mít nemohl. Trialka vyplní luxusně časové prostor cca půl hodinky volna a mám z toho stejný požitek, jako z endura za 2H pořádné jízdy.
PS: jezdíš sám? Je to nahovno. Doporučuji navštívit někoho zkušenýho. Jak jsem psal, dá ti to více než 5 let se trápení sám a budeš z toho mít obrovskou radost....

E: čoveče nesouhlasím s tebou, že vyjedu více na trialce nebo stejně, jak na enduru. Jednou jsem vlastně byl v lese a radši jsem to vzdal, protože mě to chtělo zhodit. Možná sem si vybral hodně těžký výjezd, ale na enduru je to 100x lehčí heh2 

Editoval Small (28.05.2020 08:03:23)

 offline 

 

#35 28.05.2020 09:34:12

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Koupím TRIAL


Small:

Je fakt, že trialka ti ukáže jak přenášet energii a váhu... To co funguje na enduru (třeba to nakulit rychlostí do výjezdu) to na trialce vůbec nejde... A jak říkáš, na trialku to chce být aspoň ve dvou, samotného mě to po chvíli omrzelo. Ať je tam trošku hec  a1 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#36 28.05.2020 10:50:00

Re: Koupím TRIAL


peTTR:

přesně  ano  Minimální hec dělá divy gp  ale taky proto, že jeden druhého pozoruje a může mu rovnou na místě říct, ty vole byls moc vzadu, pozdě odpružils, pozdě/brzo pustils spojku atd. atd.
Já když to zkouším sám, tak si musím někde položit kamerku a natočit se, doma zhlídnout a hned to vidim, kdežto ve dvou je to jasné hned na místě.... Ten druhý ti řekne rovnou pořád si moc vzadu více na řidítka apod...
Jednomu se dobře akorát tak s..e heh2 

 offline 

 

#38 29.05.2020 07:59:39

Kouba
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 193
Založená vlákna
Motorka: Montesa Cota 315R, KTM XC-W 250, Honda NTV
Věk: veterán
0 0

Re: Koupím TRIAL


https://ulozto.cz/file/WFRGPSC/vyzva-pr … ublika-avi

Starý, ale zajímavý filmeček o trialu.

 offline 

 

#39 29.05.2020 08:13:01

mv84
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 54
Založená vlákna
Místo: Horoměřice
Motorka: Sx525
Věk: 32
0 0

Re: Koupím TRIAL


Nemá někdo v Praze a okolí trialku a nechce jezdit sám?

 offline 

 

#40 29.05.2020 08:25:39

Štajfit
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 57
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2008
1 0

Re: Koupím TRIAL


mv84: Za cca měsíc až 2 se stěhuju do Prahy a zkusím aspoň trialku kolem září dovalit, až budu na ni mít i místo. Jinak bych se tu nezbláznil  lol  Tak časem se rád projedu  big_smile  gp 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů