Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Potřebuji právní radu

#21 24.05.2020 08:33:08

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Potřebuji právní radu


Kepec: K nehodě do 100.000 policii volat nemáš...

 offline 

 

#22 24.05.2020 09:48:02

Re: Potřebuji právní radu


JirkaR napsal(a):

Kepec: K nehodě do 100.000 policii volat nemáš...

Nemusíš, což je rozdíl. U služebního dokonce musíš (nevím jistě). Já bych volal vždy, nebudu se s nikým dohadovat.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#23 24.05.2020 09:55:32

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Potřebuji právní radu


jopr: Nemusíš ani u služebního. Na druhou stranu, pokud máš zápis od policie, není problém s pojišťovnou. Hodinu čekáš a skoro vždy dostaneš flastr, i když si v tom nevině.

 offline 

 

#24 24.05.2020 09:59:03

Kepec
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 195
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: GasGas EC 300
Věk: 25
0 0

Re: Potřebuji právní radu


JirkaR:

Špatně jsem to definoval...nemusíš volat... stačí přijít na Obvodní oddělení buď kde se to stalo a nebo kde bydlím a pak se to postoupí do místa kde se to stalo zjednodušeně řešeno komu to patří. To se ale bavíme o škodní události.

A ano v případě DN voláš v případě že je škoda nad 100 tis.. ... nebo třeba v případě, že máš podezření na alkohol, nemůžete se na místě domluvit a podobně ... kolikrát přijede výjezd dopravních nehod pomůže s vyplněním Euroformuláře a švihnou ti dozadu razítko, že byla na místě přítomna PČR ale, že věc nijak dál neřešili.

Editoval Kepec (24.05.2020 10:02:06)

 offline 

 

#25 24.05.2020 10:12:01

Re: Potřebuji právní radu


Hlavně ty řešíš s pojišťovnou něco - "do čeho ti nic není".  To není tvoje pojistka ale toho viníka. Z logiky věci on ti způsobil škodu tak ji má zaplatit a to že si auto pojistil ( musel, stát mu to nařizuje )  na tyto situace, je jeho boj.  Ukaž mu co ti pojišťovna odepsala , ať ti to zaplatí on a dál už se dohaduje s pojišťovnou sám. On si přece platí tu pojistku.  Kocourkov jako se vším.  Stát nám všem nařizuje platit pojistku  ale profituje na tom soukromý sektor a hlavně si dělá co chce.  Aby z nás vytáhli víc peněz tak si vymysleli tady to připojištění čel. skla.  Sakra platím pojištění  za škody způsobené provozem motorového vozidla. V důsledku provozu vznikla škoda na majetku třetí strany tak by pojišťovna bez vytáček měla platit.  Další  - jejich záznamy o šetření ze strany policie, to jim pojišťovny přispívají na ty " zbytečné " výjezdy ke kleplým plechům? Ne,  to platí všichni ale úkony pak bezplatně využívá pojišťovna....  ?

 offline 

 

#26 24.05.2020 10:18:31

Re: Potřebuji právní radu


liba23:

Policii voláš při škodě nad 100 ( a možná to zvedli )  ale to je relativní,  pokud nejsi z oboru tak to nedokážeš posoudit. Pokud vznikla škoda třetí osobě nebo co ( ale tomuto moc nerozumím ). Pokud dojde ke zranění osob. Pokud se účastníci nedohodnou na zavinění. Pokud dojde k poškození veřejně prospěšného zařízení - značky, svodidla, semafor a podobně.

 offline 

 

#27 24.05.2020 10:21:43

Re: Potřebuji právní radu


JirkaR napsal(a):

jopr: Nemusíš ani u služebního. Na druhou stranu, pokud máš zápis od policie, není problém s pojišťovnou. Hodinu čekáš a skoro vždy dostaneš flastr, i když si v tom nevině.

Když nejsem viník, tak pokutu neplatím. Za poslední dva roky to do mě plácli třikrát a vždy jsem volal, viníci nechtěli, ale mě to nezajímá, raději si počkám i tři hodiny na PČR, než něco kreslit a pak se dohadovat s pojišťovnou. U všech aut mám pojištěný všechny okna, protože ikdyž chytneš viníka, ten to zapře (protože by přišel o bonusy), tak s tím nic neuděláš.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#28 24.05.2020 10:38:38

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Potřebuji právní radu


liba23:

Pokud vznikla škoda třetí osobě

To je právě to, když při nehodě poškodíš majetek někoho jiného - třeba právě ty svodidla, najedeš někomu do plotu...

 offline 

 

#29 24.05.2020 11:20:14

Re: Potřebuji právní radu


JirkaR napsal(a):

liba23:

Pokud vznikla škoda třetí osobě

To je právě to, když při nehodě poškodíš majetek někoho jiného - třeba právě ty svodidla, najedeš někomu do plotu...

A netýká se to právě i služebáků ?


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#30 24.05.2020 11:35:18

Re: Potřebuji právní radu


JirkaR:

Tím pádem i vypůjčené ,  služební či leasingové   vozidlo je majetek třetí osoby , či například poškozený mobil či oděv spolujezdce nebo převážená zásilka …. ?

 offline 

 

#31 24.05.2020 15:30:39

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Potřebuji právní radu


liba23: Na služebáky jsem se ptal přímo při jedné bouračce a na to mi policajt řekl, že ne. Že to se do toho nepočítá.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů