Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Do lesa NE!

#1341 20.05.2020 08:28:57

Re: Do lesa NE!


TomR1:

Zrovna včera jsem si říkal, že se budu muset někde zeptat, kam se smí a nesmí. Zmátly mě právě diskuse,  že po některých cestách se smí jezdit atd. Takže dle tvého článku se prostě nikde nesmí a basta.
Dík za článek.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#1342 20.05.2020 08:35:23

Re: Do lesa NE!


jopr:


JJ tak mě to říkal i ten policajt - byl jsem na asfaltové cestě v lese - neprojel jsem žádný zákaz což jsem mu i říkal a on právě říkal, že zákon hovoří jasně, že mi věří že jsem zákaz neprojel...

Je to i logický nemůže být na každý šoustce cedule.

Tom

 offline 

 

#1343 20.05.2020 09:39:03

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: Do lesa NE!


TomR1 napsal(a):

Můžeš jezdit v NP všude kde je cesta to je zákon. Ale zákon když vstoupíš na soukromý sektor že majitel o tom musí vědět.

Nejsem si jistej s tím ježděním, po cestách jak píšeš. Tuhle mě zastavili policajti na velkým enduru a byli v pohodě, ale říkali, že i když není zákaz nemám tam co dělat tak jsem si to hledal a třebas toto.

A vsiml sis, ze pise o Australii, takze cesky rad je uplne mimo a tvoje rozporovani zvyrazneneho tez?


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

#1344 20.05.2020 11:28:50

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: Do lesa NE!


TomR1:

Čau chlape,možná si to přehlédl,já se ptal jak se věci mají v ČT nebo tam už dlouho neziju,jezdím v Au,teda už nejezdím. Kluci se mě ptali na ježdění.legalni zde v NP a na N Zelande. Tak co vím jsem odpověděl. S ČR ježděním podle zákona se v lese prostě nemůže a co vím a mám kámoše co jezdí v Česku tak je to v p...li. teď si uvědomují že jsem tu zasvinil téma,tak se vám omlouvám. Stále si držím moto v ČR a chtěl jsem mít informace jak je to v Evropě, pravděpodobně je to prostě neřešitelný problém. Tak se omlouvám že jsem tě zmátl.


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#1345 20.05.2020 12:15:46

Re: Do lesa NE!


S.h.I.t. napsal(a):

TomR1 napsal(a):

Můžeš jezdit v NP všude kde je cesta to je zákon. Ale zákon když vstoupíš na soukromý sektor že majitel o tom musí vědět.

Nejsem si jistej s tím ježděním, po cestách jak píšeš. Tuhle mě zastavili policajti na velkým enduru a byli v pohodě, ale říkali, že i když není zákaz nemám tam co dělat tak jsem si to hledal a třebas toto.

A vsiml sis, ze pise o Australii, takze cesky rad je uplne mimo a tvoje rozporovani zvyrazneneho tez?

Nene kdepak to jsem úplně přehlédl.  ano 

Ale i tak jsem to hledal tak aspoň to třeba někomu pomůže.

 offline 

 

#1346 20.05.2020 12:17:53

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Do lesa NE!


TomR1:

Takže si to mám vyložit tak, že než někam pojedu, tak celou cestu projet prstem po mapě, tam kde si nejsem jistý tak obvolat příslušný orgán?  big_smile  V podstatě to chápu... Ale  heh2  lol 

Třeba tato cesta je normální silnice (legální), vede lesem a jsem si na 100% jistý že už jsem jel na daleko lepších lesních cestách (nelegálně)... Tak jak to mám kurňa poznat bez telefonu/signálu/kreditu ? usch 

https://www.google.com/maps/@49.6919965 … 312!8i6656

Ps. teď jak je to zelené, tak je to tam docela pěkné  smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#1347 20.05.2020 14:33:34

Re: Do lesa NE!


peTTR:

Zákon je totiž psaný stejně dost zmatečně. Prakticky se jedná o to, na jakém pozemku daná cesta leží. Silice 1. tř. sice vede lesem, ale je na pozemku, který je veden jako komunikace. Kdežto účelové nezpevněné komunikace vznikají víceméně "náhodně" podle potřeby a leží v drtivé většině na parcele, která je označená jako les. Proto se řídí lesním zákonem. Je to zároveň i případ mnoha zpevněných lesních cest, které se nikam do map dříve nezanášeli.

Proto by měli být cesty nějak odlišeny, závora, cedule atd. Jelikož běžný motorista se může dostat i na tyto cesty omylem. Proto když tě zastaví Policie na motorce, co plní všechny podmínky pro provoz na komunikacích, tak sami vědí, že ve správním řízení ti nic nedokážou. Protože ve tvých silách není zhodnotit na jakém pozemku leží daná cesta. Bavím se teda o cestě zpevněné.

Nezpevněná cesta je už na pováženou, protože běžný motorista se na takové cesty nevydává. Z hlediska užívání zákon ovšem moc detailně nerozlišuje zpevněná/nezpevněná, ale tvoje přestupky hodnotí už lidé a ty mají různé názory (i když by měli být nezávislí).

 offline 

 

#1348 20.05.2020 18:19:19

Re: Do lesa NE!


Williams:

Ja tom tedy spis pochopil obecně ze na lesní cestě proste nesmiš a vypovídá o tom i bezprecedentni rozsudek jak tam píšou který už dnes neplatí...

V podstatě bych to schrnul tak, ze když Tě lapne policajt na 99% má pravdu že tam nesmíš... a můžeš se soudit a hledat kličky atd...

Ale na to většina z nás nemá.

Tom

 offline 

 

#1349 20.05.2020 21:45:40

Kepec
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 195
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: GasGas EC 300
Věk: 25
0 0

Re: Do lesa NE!


TomR1:

Policajt vždycky pravdu nemá ... 😂 Mám teď nějaký mimopracovní povinnosti a zhruba za 3tydny budu oslovovat vyšší instituce a dělat metodiku na enduro ježdění... Pro nás v práci protože každej případ je hrozně individuální lokalitou a místem zastavení ATP... Pak vám sem dám nějaký odkazy na zákony aby v tom konečně bylo jasno.  a16 

 offline 

 

#1350 21.05.2020 18:08:46

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

 offline 

 

#1351 21.05.2020 19:28:09

Re: Do lesa NE!


TomR1:

Já to zkusím ještě trošku více rozvést.

Je důležité si uvědomit, že lesní zákon a zákon pozemních komunikacích jsou dva rozdílně světy a tvoří se ve dvou rozdílných budovách plných úředníků. Výsledkem je stále nevyřešená šedá zóna.

1. Lesní cesta neexistuje!

2. Zákon pamatuje pouze na: dálnice, silnice, místní komunikace a účelové komunikace. Kromě účelové komunikace jsou všechny ostatní předmětem schválení a musí být zanesené v katastru. Tj. geodeti zaměří.

3. Na stavbách, soukromých pozemcích, v lesích a na polích vznikají "samovolně" účelové komunikace.

4. Pokud se zaměříme pouze na účelové komunikace v lesích, je nutné si uvědomit, že ZÁLEŽÍ NA JAKÉM POZEMKU CESTA LEŽÍ
Většina běžných cest (silnice atd.) leží na druhu pozemku "ostatní plocha". Účelová komunikace (klidně i zpevněná tj. asfaltová), která leží na druhu pozemku "lesní pozemek" je brána jako LES!!. Z právního hlediska tedy není rozdíl, jestli jedete 10m vedle cesty, nebo po té cestě. Pokud je cesta, která vede lesem vedená jako druh pozemku "ostatní plocha" je vjezd možný (pokud není opatřena zákazem vjezdu). Může se jednat klidně i nezpevněnou cestu!

5. Z toho tedy vyplývá strašný bordel, protože jako motorista nevozíte v autě aktuální katastrální mapy. Pořekadlo "Neznalost zákona neomlouvá" není úplně tak jednoduché aplikovat. Protože v daný moment můžu znát zákon, ale místní pozemkovou úpravu ne. Jako řidič to není v mých silách, jelikož se musím věnovat řízení a proto by lesní cesta měla být opatřena značkou. Nejvíce matoucí tedy mohou být situace na místních komunikacích, které nemusejí mít vodorovné ani svislé značení. Jako řidič pak nemám možnost určit, zda-li se pohybuji správně. Proto by měl být vjezd zakázán značkou.

Jsou tu dva "stejně" silné zákony a navzájem se tlučou. ZPK říká že můžu všude kde není značka zákazu vjezdu, LesZ říká že automaticky nemůžu. Zbývá tedy jediný argument do správní řízení, že jsem to nemohl vědět, jestli jedu po cestě do vesnice, nebo lesem.

Každopádně vjezd do lesa je zakázán! To že je to nešťastně napsané je věc druhá, ale duch zákona je jasný. Nejsem zastánce využívání právních kliček.

 offline 

 

#1352 21.05.2020 21:37:54

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Do lesa NE!


Williams napsal(a):

TomR1:

Já to zkusím ještě trošku více rozvést.

Je důležité si uvědomit, že lesní zákon a zákon pozemních komunikacích jsou dva rozdílně světy a tvoří se ve dvou rozdílných budovách plných úředníků. Výsledkem je stále nevyřešená šedá zóna.

1. Lesní cesta neexistuje!

2. Zákon pamatuje pouze na: dálnice, silnice, místní komunikace a účelové komunikace. Kromě účelové komunikace jsou všechny ostatní předmětem schválení a musí být zanesené v katastru. Tj. geodeti zaměří.

3. Na stavbách, soukromých pozemcích, v lesích a na polích vznikají "samovolně" účelové komunikace.

- to nevznikají účelové komunikace, prostě vznikne nějaká cesta pres ornou půdu, přes les atd.
I nová účelová komunikace se povoluje přes stavební úřad, vydávají k ní stanovisko dotčené orgány... Komunikace se pak kolauduje atd.


4. Pokud se zaměříme pouze na účelové komunikace v lesích, je nutné si uvědomit, že ZÁLEŽÍ NA JAKÉM POZEMKU CESTA LEŽÍ
Většina běžných cest (silnice atd.) leží na druhu pozemku "ostatní plocha". Účelová komunikace (klidně i zpevněná tj. asfaltová), která leží na druhu pozemku "lesní pozemek" je brána jako LES!!. Z právního hlediska tedy není rozdíl, jestli jedete 10m vedle cesty, nebo po té cestě. Pokud je cesta, která vede lesem vedená jako druh pozemku "ostatní plocha" je vjezd možný (pokud není opatřena zákazem vjezdu). Může se jednat klidně i nezpevněnou cestu!

- neplatí na 100%..  Můžeme mít klidně komunikaci (je jedno zda místní nebo účelovou).. Může být zkolaudovana, v provozu atd.  Pokud se ale nejde na katastr a nezažada se o změnu druhu půdy (z orné nebo "lesní pozemek" na ostatní plocha komunikace.. v katastru se změna sama od sebe neprojeví.

5. Z toho tedy vyplývá strašný bordel, protože jako motorista nevozíte v autě aktuální katastrální mapy. Pořekadlo "Neznalost zákona neomlouvá" není úplně tak jednoduché aplikovat. Protože v daný moment můžu znát zákon, ale místní pozemkovou úpravu ne. Jako řidič to není v mých silách, jelikož se musím věnovat řízení a proto by lesní cesta měla být opatřena značkou. Nejvíce matoucí tedy mohou být situace na místních komunikacích, které nemusejí mít vodorovné ani svislé značení. Jako řidič pak nemám možnost určit, zda-li se pohybuji správně. Proto by měl být vjezd zakázán značkou.

- asi jsi myslel účelové komunikace, místní dopravní značení určitě mít musí.

Jsou tu dva "stejně" silné zákony a navzájem se tlučou. ZPK říká že můžu všude kde není značka zákazu vjezdu, LesZ říká že automaticky nemůžu. Zbývá tedy jediný argument do správní řízení, že jsem to nemohl vědět, jestli jedu po cestě do vesnice, nebo lesem.

Každopádně vjezd do lesa je zakázán! To že je to nešťastně napsané je věc druhá, ale duch zákona je jasný. Nejsem zastánce využívání právních kliček.

 offline 

 

#1353 26.05.2020 11:52:23

Re: Do lesa NE!


Hoždy jitrnice big_smile napsal(a):

Hoši tak kdo se přizná za napadení lesní stráže?  usch  https://tydenikpolicie.cz/kriminaliste- … TyNYZaAKCg

Teď jsem mluvil s aktérem, který byl účastník incindentu a ukážu Vám, jak se vytváří mediální obraz motorkářů.

Stalo se takto:

Kluci seděli kousek od cesty na pařezu, svačili, když v tu chvíli se tam objevila lesní stráž, po dohadech, co dělají v lese, kluci nasadili helmy, že odjíždí, že se s nima bavit nebudou, tak lesní stráž na ně vytáhla zbraň, kluci vytáhli mobily a začali to natáčet, frajer začal střílet do vzduchu. V tom druhej frajer přibehl a začal jim vypouštěch gumy, začala strkanice, žádná rvačka, strkanice, to má natočený druhý člen lesní stráže. Po strkanici sedla stráž do auta a srazila motorku, to mají motorkáři na videu. Kluci zvedli motorku, odjeli. Druhý den, stráž musela řešit škodu na autě, tak šli na PČR, že je motorkáři zmlátili a rozbili jim auto. Poskytli PČR sestříhané video, kde je natočená jen strkanice, nic jiného. Když kluci viděli, že je po nich pátrání, vrátili se na místo, sebrali nábojnice a šli na PČR s nábojnicema a svými nesestříhanými videi, kde je vidět, jak na ně lesní sráž míří, střílí do vzduchu a hlavně, jak jim srazili motorku autem a poškodili si ho sami. Takže karta se obrátila, kluky motorkářský PČR neřeší, ale teď chce PČR vytáhnout z mobilu lesní stráže nesestříhaná videa a řeší lesní stráž, to už se ale společnost nedozví.

 offline 

 

#1354 26.05.2020 12:09:42

Kepec
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 195
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: GasGas EC 300
Věk: 25
0 0

Re: Do lesa NE!


enduroracer:

Jojo mediální boom... Takže ze strany lesní stráže nějaký zneužití pravomoci  big_smile  všechno je o lidech. Párkrát jsem byl ve zprávách a to co z toho vždycky vzešlo tak jsem se ve finále styděl...

 offline 

 

#1355 26.05.2020 12:14:42

Re: Do lesa NE!


Kepec napsal(a):

enduroracer:

Jojo mediální boom... Takže ze strany lesní stráže nějaký zneužití pravomoci  big_smile  všechno je o lidech. Párkrát jsem byl ve zprávách a to co z toho vždycky vzešlo tak jsem se ve finále styděl...

Zneužití pravomoci, ale hlavně je na videu, jak na ně míří zbraní, střílí do vzduchu a jak jim autem srazil motorku, v tom případě se auto bude brát taky jako zbraň, jsem zvědavej jak to dopadne, každopádně pak budu chtít a mám páky, aby to taky vyšlo v plzenskym deníku. Tady kolem toho bylo velké haloo a odsoudili to i všichni motorkáři kolem mě.

Editoval enduroracer (26.05.2020 12:16:08)

 offline 

 

#1356 26.05.2020 12:16:44

Re: Do lesa NE!


enduroracer:

A je nějaký problém to dát k příspěvku na Facebooku (teď nevím, kde všude to bylo zveřejněno) dodatečně, nebo v novinách, kde to vyšlo? To by bylo myslím fajn, kdyby se veřejnost dozvěděla skutečnost.
V sobotu si to užijte 👍


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#1357 26.05.2020 13:05:31

Re: Do lesa NE!


jopr napsal(a):

enduroracer:

A je nějaký problém to dát k příspěvku na Facebooku (teď nevím, kde všude to bylo zveřejněno) dodatečně, nebo v novinách, kde to vyšlo? To by bylo myslím fajn, kdyby se veřejnost dozvěděla skutečnost.
V sobotu si to užijte 👍

Zatím bych to nikde neventiloval, protože to zas bude jen "další zpráva" .... počkal bych na vyřešení případně až padne nějaký obvinění.

Tímto se omlouvám za to, jak jsem na zprávu reagoval a sypu si popel na hlavu. Přišlo mi to reálný i podle toho, jak se chovali v lese, když jsem je potkali osobně. Jsem moc rád, že je to celý jinak. ano 

Tohle překroucení reality od LS je dost velký svinstvo  ne  ne  ne 

 offline 

 

#1358 26.05.2020 13:06:14

Re: Do lesa NE!


jopr napsal(a):

enduroracer:

A je nějaký problém to dát k příspěvku na Facebooku (teď nevím, kde všude to bylo zveřejněno) dodatečně, nebo v novinách, kde to vyšlo? To by bylo myslím fajn, kdyby se veřejnost dozvěděla skutečnost.
V sobotu si to užijte 👍

Počkal bych na výsledek, pak to rozject všude.

 offline 

 

#1359 26.05.2020 13:35:18

Re: Do lesa NE!


enduroracer:
Pokud se to sebehlo tak jak pises tak lesni strazce uz je ted bez zbrojaku a ma vsechny flinty v uschove v trezoru u pomahacu. Zbrojak uz mu NIKDY nevrati a tim padem ma i po myslivosti. Muze chodit leda tak na brigady stavet krmelce a na honu varit gulas usch 

 offline 

 

#1360 26.05.2020 13:38:15

Re: Do lesa NE!


enduroracer, Janek:

Tak určitě, já myslel, že když jsou ty videa a má to už policie je to jasný. Ono aby se to nevyšetřovalo rok, dva a lidi zapomenou.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů