Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Plynová rukojeť - mazání

#1 11.01.2014 15:58:56

toms
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 74
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: šetřím na elektrobajk :))
Věk: 30
0 0

Plynová rukojeť - mazání


Dneska jsem rozebral plynovou rukojeť na EXC 250, protože se mi pomalu vracela a prostě nešla uplně lehce. Po rozebrání toho mechanismu, kde je to plastové kolečko kolem kterého se obtáčí lanko, jsem zjistil, že je plný vazelíny. Lanko chodí úplně volně. Teď mě zajímá jestli v tom mechanismu ta vazelína musí být, protože očividně se mi to brzdí tam. Jestli to nestačí stříknout nějakým silikonovým olejem, zas bych byl nerad aby se mi tam něco vydíralo. A druhá věc, mezi řídítkem a plynovou rukojetí jsem nikdy nic nemazal, mám to úplně čisté, ale teď jsem viděl nějake video jak tam nějaký borec od KTM matlal plno vazelíny mezi to neutral 
Jak to mám teda udělat, nechat ručku na sucho a do mechanismu bude stačit něco stříknout?

 offline 

 

#2 12.01.2014 14:46:36

Re: Plynová rukojeť - mazání


toms:
Ahoj, já mezi rukojeť a řidítka ze zásady mazadlo nedávám - dostane se tam bordel, mazadlo trochu vyschne a začne to akorát drhnout. Stačí to jednou za čas při mazání lanka vyčistit a nechat na sucho. Kladku a prostor, kde jezdí lanko mažu litiovou vazelínou ve spreji. Olej ve spreji je moc řídkej a vazelína zase moc hustá. Tohle je akorát. Hlavně to nemazat mazadlem na řetěz...

 offline 

 

#3 12.01.2014 15:17:04

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Plynová rukojeť - mazání


Já osobně v rozmezí 5-10mth rozebírám plynovou rukojeť a mažu grafitovou a nebo měděnou vazelínou. To samé páčku brzdy a spojky. Pod gumičky  nacpu vazelínu, která zabraňuje vniknutí bordelu do kluzných částí. Pokud to neudělám, naopak tam vniká voda s prachem a jiným drobným bordelem ( bahno, písek atd. ) a vydírá to pístky. To samé s plynovou rukojetí. Ale není to tak, že to namažu, a nechám být. Jak říkám, 5 až 10 mth v závislosti na tom, co se jezdí za terén.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#4 11.05.2020 14:02:12

Dudun
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 108
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: TT 600RE, Husaberg501/2014
Věk: 43
0 0

Re: Plynová rukojeť - mazání


Ahoj,

Jazdite niekto rukojeti s loziskom ? Nieco na tento sposob (na strane ku stredu riaditok je z vnutra nejaky teflonovy pasik, nevidno na foto).

Vydiera to menej riaditka ako bezne plastnove rukojete ? Ako je to potom s upevnenim blastrov ?


https://www.protaper.com/product/102/tw … e-assembly

Dakujem.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5564_twister-throttle-tube_2.jpg

 offline 

 

#5 12.05.2020 10:50:41

Re: Plynová rukojeť - mazání


vyhodíš tu plastovou krytku, ale obnaží se ti ložisko. Aby jsi dal do řídítka "hmoždinku" na blaster, budeš muset rukojeť trochu upravit. (ubrousit, usoustružit)

 offline 

 

#6 12.05.2020 17:26:15

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Plynová rukojeť - mazání


buď tohle, anebo blastry. Zkombinovat to nejde.
Anebo pouze za cenu, že z toho vyhodíš to ložisko (tzn. přijdeš o 50% výhod, které tohle řešení nabízí)
Já tuhle hiníkovou rukojeť jezdím, a ten rozdíl ve sníženém odporu je znát

M


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#7 13.05.2020 10:04:34

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Plynová rukojeť - mazání


Já jsem zkoušel rukojeť mazat. Během chvíle to bylo zasrané a přišlo mi, že to nejde tak volně jako na sucho.
Nyní jednou za čas vyčistím a nechám na sucho, přijde mi, že to na EXC funguje nejlépe. Ten plast na sucho nemá skoro žádný odpor.
A jestli se vyšoupe, stejně se mění i s gripem a stojí pár stovek...

 offline 

 

#8 13.05.2020 10:33:25

Dudun
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 108
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: TT 600RE, Husaberg501/2014
Věk: 43
0 0

Re: Plynová rukojeť - mazání


Dakujem za postrehy.

Presne kvoly tomuto hladam alternativu. Medzi rukojetou a riadidlom sa vytvori brusna pasta a odiera to riadidla.

Pozeram, ze protaper robi i nejaku koncovku pre namontovanie blastrov - Bark Buster.

https://www.protaper.com/product/103/tw … nt-inserts

Napisal som im ci je to kompatibilne i s blastrami cycra, resp inymi. Uvidim ci odpovedia, dam vediet.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů