Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

GPS lokátor

#21 30.05.2011 20:58:32

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: GPS lokátor


No já právě naopak preferuju Nokii. Stejně už mám takovou starou vraždu,takže se mi může klidně brzo stát,že lehne a budu muset pořídit novej. Taky už mě tohle napadlo,že bych si pořídi nějakej telefon,kterej by tohle uměl. Jesti takovej je? Chtěl bych pokud možno Nokii,co by uměla tyhle funkce jako ten GPS lokátor a nejlépe USB nabíjení. Levná a ať to nabízí Vodafone dotovaný.
Ví někdo jak se takovej telefon jmenuje? Pokud teda existuje. A netlemte se.Nejsem dement,jen mě nebaví sledovat módní trendy mobilů.
A jde na telefonu s tím programem nastavit,aby na displeji ukazoval kompas a rychlost?
Mě totiž nejde tachometr.Je tam toho k opravě víc než dost,takže se opravovat ani nebude. Už jsem byl rozhodnutej,že tam místo něj dám nějakou navigaci,ale ty jsou úplně mimo pokud člověk sjede ze silnice.  Tenhle lokátor ať už ten Garmin,nebo ten Holux by se líbil víc. U toho Garmina je navíc pecka ten kompas. Ono udržet směr v lesích jen tak není nic jednoduchýho.
Myslíte,že je reálný,aby telefon opravdu dobře sloužil k těmhle účelům? Nebo to bude prasopes a je lepší koupit každý zvlášť?

Ještě jedna věc. Jdou ty projetý trasy potom z toho vytáhnout a pracovat s tím pak v kompu?

Díky.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#22 30.05.2011 21:14:53

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: GPS lokátor


Lasky:

Mám Nokii 5230 s nainstalovaným Garminem a mapama TOPO Czech 3 Pro a je to super i mimo asfalt, pač to má zakreslený i polňačky a turistiský trasy  wink A ta aplikačka v Javě tam taky samozřejmě půjde  smile  Už se to tu párkrát řešilo.
http://navigovat.mobilmania.cz/Files/obrazky/2009_Q1/TopoCzech3/MapSource/15.png

Editoval Noend (30.05.2011 21:21:10)

 offline 

 

#23 30.05.2011 21:24:06

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: GPS lokátor


tak nokie jsou dobrý founy, nic proti nim nemám, jsem prostě na ty eriky, no lol 
jinak, jak jsem uváděl vejš, telefon musí mít GPS modul, pak do něj stačí nahrát TrekBuddy a mapy, který chceš. sám používám fotomapy těch našich pohraničních hvozdů, když zabloudím, tak vytáhnu founa z kapsy (ani ho nemám na řídítkách...) a vím, kde jsem. neočekávej od popsanýho řešení aktivní navigaci, která ti bude ukazovat cestu... umí to záznam trasy, určit polohu, ukázat směr, sever - prostě základ...


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#24 30.05.2011 22:32:31

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: GPS lokátor


Noend:

Já jsem se asi blbě vyjádřil. Tohle chápu. Tyhle navigace má už většina telefonů. Myslel jsem to trochu jinak. Jestli jsem to pochopil dobře,tak ten Garmin eTrex Summit zaznamenává projetou trasu a k cíli naviguje podle azimutu,nikoli podle cest z mapy,byť jsou to turistický trasy. Jde mi o to,že každá navigace nebo navigační program co znám maká na základě nějakých přednastavených cest v mapě. Jakmile silnice nesedí s realitou,nebo prostě jedeš mimo ní,tak všechny navigace blázní.Žene tě to na první polňačku co to vidí,jen aby ses vrátil na trasu. Zkouším a hledám už několik let při cestách kamionem a ještě jsem to optimální řešení nenašel.

Na enduru nemám ani tak zájem o klasickou navigaci. Moje představa je asi taková,že si ty cesty v mapách budu vytvářet a pak zakreslovat sám na základě toho co jsem projel.Stačí mi tam ten kompas a rychlost (kvůli nefunkčnímu tachometru) Mastím si to lesem,nevím kde jsem,zastavím,rozkliknu mapu ukáže mi to polohu v mapě,kouknu,chytím azimut a řežu dál. A kreslilo by to čáru kudy jsem projel. Doma tu čáru vytáhnu do kompu,osekám z toho co nechci(bloudění,nevhodný trasy atd.)a takhle upravený to případně nahraju zpátky. Nepotřebuju,aby to mělo nějakou datovou podobu jako cesty. Stačí obyčejná čára jako obrázek. Nemusí mě to navigovat jak cvičenou opici způsobem "po 200m odbočte vpravo mezi smrk a borovici a pak projeďte potokem" Na tu trasu se už trasu už se trefím sám. V podstatě jak když do papírový mapy budeš kreslit tužkou a občas to přegumuješ. Jen by to byla elektonická mapa,ukazovalo by to tvojí polohu. viz.programy Map and Guide,Route 66,Autoroute atd. Ty taky nenavigujou. Jen koukáš na mapu,vidíš kde jsi ty,jako červenej kroužek s šipkou ukazující směr,kde je cíl a cesty. Žádná Erža co povídá kam odbočit. Akorát žádnej program,ale neumí to co jsem popsal. Projetou trasu uměl za sebou malovat Autoroute,ale nešlo s tím nijak pracovat.

Tak to je zhruba to co hledám a alespoň po přečtení těch článků o tom Garminu se mi zdá,že aspoň část z toho by mohl umět. Nebo se pletu?
Taková nějaká aplikace by se mi hodila do telefonu.

Mart:

Proti erikovi taky nic nemám. Jsou to dobrý telefony. Nedávno jsem ho dostal jako služební. Jsem pěkně nasranej,že se mi pletou tlačítka při sms,ale to je celý. Musel jsem uznat,že něktrý funkce má zmáklý líp než nokie,ale už jsem zvyklej tak zůstanu u nich.
Myslíš,že by ten program co používáš uměl něco z toho co jsem popsal? Nebo jak se tam pracuje s tím záznamem projetý trasy?

Editoval Lasky (30.05.2011 22:41:26)


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#25 30.05.2011 22:59:30

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: GPS lokátor


Lasky:

Garmin umí zaznamenávat trasu i navigovat vzdušnou čarou na určený bod. Zaznamenanou trasu si pak můžeš stáhnout do komplu a upravit a poslat zpět, tak jak potřebuješ. Nebo si ji celou namaluješ v komplu a vložíš do navigačky a pak můžeš jet podle ní. Jen to má jednu nevýhodu, a to tu, že ta tvá trasa se v mapě nezobrazuje příliš výrazně, takže na slunku to jde blbě na tý mapě vidět a navíc ta práce s tím je pak dost pracná. Úprava tý trasy bude ale pracná u všeho, a dost pochybuju, že se ti s tím bude chtít tak srát  hmm  hmm  Osobně jsem to použil pouze párkrát.

Já jezdím většinou tak, že mám jen zapnutou mapu a koukám kam a kudy vedou cesty předemnou a nebo to zkombinuju s navigací na určitý bod (případně víc bodů).
Nejčastěji to ale využívám, když už dlouho nemůžu cestu najít a mr*ám se v nějakým malinisku  usch

 offline 

 

#26 30.05.2011 23:04:49

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: GPS lokátor


Garmin mobile umí záznam trasy bez toho, aniž bys musel mít nějaký cil... potom si trasu vytáhneš z mobilu do počítače a tam si ji můžeš klidně přegumovat jak chceš..  nejpřesněji to nahrává body po 2 sekundách.. přesnost závisí na stavu signálu... společně s tímto přepínám do Nokiacky aplikačky, která umí navigovat podle azimutu...  zadáš bod podle GPS souřadnic a ono ti to k němu ukáže směr a vzdálenost... nesmíš zase od toho tolik očekávat... přece jenom je to primárně telefon a ne plnohodnotná navigačka, takže občas ti to nahraje nějakou pičovinu ale přesnost je k tomu bloudění po lesích dostatečná... jinak toho garmina používám s TOPO3 mapou a paráda...  jak jste říkali... když se ztratím, vytáhnu z kapsy, řeknu "AHA TAK TADY JSEM" a jede se dál  ano2 

E: NoEnd mě předběhl

Editoval Vojtas (30.05.2011 23:06:19)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#27 31.05.2011 05:00:22

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: GPS lokátor


Lasky napsal(a):

Noend:

Já jsem se asi blbě vyjádřil. Tohle chápu. Tyhle navigace má už většina telefonů. Myslel jsem to trochu jinak. Jestli jsem to pochopil dobře,tak ten Garmin eTrex Summit zaznamenává projetou trasu a k cíli naviguje podle azimutu,nikoli podle cest z mapy,byť jsou to turistický trasy. Jde mi o to,že každá navigace nebo navigační program co znám maká na základě nějakých přednastavených cest v mapě. Jakmile silnice nesedí s realitou,nebo prostě jedeš mimo ní,tak všechny navigace blázní.Žene tě to na první polňačku co to vidí,jen aby ses vrátil na trasu. Zkouším a hledám už několik let při cestách kamionem a ještě jsem to optimální řešení nenašel.

Na enduru nemám ani tak zájem o klasickou navigaci. Moje představa je asi taková,že si ty cesty v mapách budu vytvářet a pak zakreslovat sám na základě toho co jsem projel.Stačí mi tam ten kompas a rychlost (kvůli nefunkčnímu tachometru) Mastím si to lesem,nevím kde jsem,zastavím,rozkliknu mapu ukáže mi to polohu v mapě,kouknu,chytím azimut a řežu dál. A kreslilo by to čáru kudy jsem projel. Doma tu čáru vytáhnu do kompu,osekám z toho co nechci(bloudění,nevhodný trasy atd.)a takhle upravený to případně nahraju zpátky. Nepotřebuju,aby to mělo nějakou datovou podobu jako cesty. Stačí obyčejná čára jako obrázek. Nemusí mě to navigovat jak cvičenou opici způsobem "po 200m odbočte vpravo mezi smrk a borovici a pak projeďte potokem" Na tu trasu se už trasu už se trefím sám. V podstatě jak když do papírový mapy budeš kreslit tužkou a občas to přegumuješ. Jen by to byla elektonická mapa,ukazovalo by to tvojí polohu. viz.programy Map and Guide,Route 66,Autoroute atd. Ty taky nenavigujou. Jen koukáš na mapu,vidíš kde jsi ty,jako červenej kroužek s šipkou ukazující směr,kde je cíl a cesty. Žádná Erža co povídá kam odbočit. Akorát žádnej program,ale neumí to co jsem popsal. Projetou trasu uměl za sebou malovat Autoroute,ale nešlo s tím nijak pracovat.

Tak to je zhruba to co hledám a alespoň po přečtení těch článků o tom Garminu se mi zdá,že aspoň část z toho by mohl umět. Nebo se pletu?
Taková nějaká aplikace by se mi hodila do telefonu.

Mart:

Proti erikovi taky nic nemám. Jsou to dobrý telefony. Nedávno jsem ho dostal jako služební. Jsem pěkně nasranej,že se mi pletou tlačítka při sms,ale to je celý. Musel jsem uznat,že něktrý funkce má zmáklý líp než nokie,ale už jsem zvyklej tak zůstanu u nich.
Myslíš,že by ten program co používáš uměl něco z toho co jsem popsal? Nebo jak se tam pracuje s tím záznamem projetý trasy?

TrekBuddy umí zaznamenat a uložit trasu, umí navigovat přímým směrem k určenému cíli (ukazuje šipkou nejkratší cestu vzdušnou čarou), ukáže aktuální polohu... v nějaký diskuzi jsem četl, že umí základním způsobem suplovat autonavigaci, ale sám jsem to nezkoušel, nepotřebuju to...
prográmek využívám k tomu, co jsem popsal, nejsem příznivcem věšení různej aprátů na endůra našeho typu (do Mongolska bych asi udělal výjimku  a1 ).

endůristi se v dřevních dobách orientovali podle lišejníku a myslím, že by to tak mělo zůstat  usch 
neznám vetší paradox, než si vzít s sebou na cestu "návratu k přírodě" alektronickej aparát, kterej mě povede a já s očima upřenejma na displej nevnímám realitu heh2


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#28 31.05.2011 07:30:04

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: GPS lokátor


Jasný kluci. V tom se s váma shodnu.  Taky se mi líbí ta pohoda,bez starostí až cestu najdu,tak jí najdu a bude to. Čumět do navigace na enduru ani nejde,protože si člověk brzo nabije hubu.Jenže doba někam spěje.Nevím kam,ale nejspíš do řiti. Prostě někdy je velmi vhodný najít trasu rychle na co nejmíň pokusů.Někdy prostě není vhodný se potřetí vracet kolem stejnýho místa,protože tam někoho vyprudíš.To samý když víš,že je nabízku nějakej orgán,tak na orientaci dle lišejníku nezbývá čas. Vůbec nevozím a ani do budoucna nehodlám vozit navigaci na běžný odpolední vyjížďky.
My,ale čas od času děláme dlouhý výlety na celej víkend do míst kde to vůbec neznáme. Víceméně těhle akcí se týkají moje úvahy.
Dneska už ve společnosti není pochopení proto,když si parta 4 enduráků hledá cestu. Když někde jedeš jednou,popř.zpátky,tak to kousnou.Víc už ne.
Jinak taky nemám rád ověšenou motorku kravinama.I na tyhle dlouhý výlety jsem postupem času tu výbavu osekal na minimum. Ty brašny co jsou na fotce už dávno nevozím,páč překáží.
To přidělání na řídítka mám na mysli jen po přejezdech na silnici kvůli rychlosti a to za masku místo tachmetru,kterej stejně sundám,když nejde. Do těžšího terénu bych to stejně hodil batohu,bo bych to mohl utopit. Ono odhadnout rychlost bez tachometru není jen tak jednoduchý a zas je to jen další možnost jak někoho nasrat. Já si chci jen dělat svýho koníčka a nasrat při tom co nejmíň lidí,pokud možno nikoho.

To malování a gumování tras bych taky používal jen na ty dlouhý výlety. Kolikrát se někde plácáme neskutečně divnou trasou a po hodině zjistíme,že kousek od nás je super trasa,po který už jsme navíc v minulosti jeli,jen nevíme,že jsme tak blízko.
Přesně jak říkáte. Zastavím,kouknu,ha tady jsem a hele pár km tímhle směrem je "pěkná"cesta co jsme jeli před pár měsíci.

Klasický navigace jsem před lety opustil a v práci při ježdění kamionem používám Notebook+GPS modul+program. Na kamion je normální navigace na nic. Nechat se slepě navigovat je bláznovství,páč tě to přivede do města,pod most atd. Na sledování polohy je zas ta obrazovka malá. Proto se nedivte některým dotazům. Je ale vidět,že výrobci navigací,postoupili mnohem víc dopředu,než tvůrci mapových programů.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#29 31.05.2011 08:47:20

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: GPS lokátor


Cesta je cieľ, načo nejakú navigáciu. Nepoznám nič krajšie ako ísť jazdiť a voziť sa po neznámych cestách a neznámych terénoch.

 offline 

 

#30 31.05.2011 09:12:54

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: GPS lokátor


volodaj:

Když nemáš za prdelí vojensku policii,nebo jinej aktivní orgán,tak jo.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#31 31.05.2011 09:14:41

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: GPS lokátor


Lasky:
Pri zákonoch čo máme na Slovensku to už je jedno, či vojenská alebo normálna. Hocijaké jazdenie mimo cesty je na basu sad. Nevraviac u nás, kde sa pohneš, tam je národný park...

 offline 

 

#32 31.05.2011 09:23:28

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: GPS lokátor


volodaj:

Vím o tom. To vám tam dojebali úplně. Jezdím kamionem hodně přes Tatry do Polska. Krásná krajina na enduro,ale jak říkáš všude park. Snad jedině se odstěhovat do Vyšného Německého a na vyjížďky jezdit přes hranice. mad 


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#33 31.05.2011 10:42:03

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: GPS lokátor


Ja bývam v Martine, naokolo Veľká a Malá Fatra. Neskutočné terény na jazdenie, zatiaľ je celkom OK, že síce je zákon aký je, ale nemajú zatiaľ ľudí ani techniku aby to nejak postihovali. Ale časom to príde sad. Ale máš pravdu, že GPS vozím, síce skôr kvôli zaznamenávaniu trás, ale určite to môže pomôcť aj keď ako vravím, najradšej mám jazdenie len tak bez cieľa. Sadnem idem, niekam sa doveziem a potom hľadám cestu naspäť, to je krása endura  ano.

 offline 

 

#34 31.05.2011 12:52:36

Michal_RC600
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 80
Založená vlákna
Místo: Dub nad Moravou
Motorka: KTM 200 EXC 2T, Yamaha YP 250 4T
Věk: 34
0 0

Re: GPS lokátor


Aplikací, které umí ve spojení s GPS udat aktuální polohu je opravdu hodně, doporučuji mrknou na nějaký web, kde se zabývají geocachingem, osobně používám Nokii E51 (Symbian) a přes bluetooth mám připojený GPS přijímač, do telefonu si pak nainstaluju aplikaci která mi vyhovuje. Používám to hlavně v autě s aplikací Mobile Maps 10 od Sygicu, na turistiku pak nějaké Garmin topomapy.

http://www.geocaching.cz/news.php

 offline 

 

#35 03.04.2020 11:17:15

Re: GPS lokátor


Hledam GPS tracker na zaznamenani trasy pohybu. Nechci aby zarizeni umelo ukazat aktualni polohu = nutnost GSM SIM karty. Chci jen zaznamenat trasu pohybu na pametovou kartu kterou si pak zpracuji v PC. Zadna SIM, Sigfox, Android, modry zub, registrace kamkoliv.....
Cim mensi zarizeni tim lepsi. Neni to primarne na moto, spise do kapsy, takze nejlepe s integrovanou nebo vymenou baterii.
Resil jste to nekdo? Co jsem nasel tak vsechno jen s aktualni polohu pres GSM nebo Sigfox. Nechci aby to urcovalo polohu pres bunky GSM, ale ciste jen ze satelitu. Jestli GPS, Galileo ci Glonas je mi jedno.

 offline 

 

#36 03.04.2020 11:54:45

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: GPS lokátor


kick-start:

Měl jsem na kolo tohle https://www.mall.cz/bezdratove-tachomet … psport-245 a docela dobrá mašinka. Navigovalo to na šipku, celkem ok na geocaching. Odolný, lehký, malý. Vydrž baterky taky v poho. V PC to ukázalo trasu, spárovalo fotky, zařadilo do mapy. Bohužel skončila podpora a už to nechytí ani signál. Asi bych šel cestou něčeho podobnýho  wink 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů