Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...

#381 24.07.2018 12:14:32

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr:

zkus ten hyalgell forte ten by měli v lékarně mít a já jsem s ním spokojenej

 offline 

 

#382 24.07.2018 12:51:15

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr: To je jako měnit psovi granule a dát mu po sdělání jedněch hned druhý a plnou misku .... taky se zesere jako amina a dobře mu to neudělá. Měls jít cestou max 1/3, možá 1/4 denní dávky a postupně zvyšovat.

Mně dorazila v pátek objednávka. Vzal jsem si složky alavisu jednotlivě pro případ, že by něco z toho bylo "nesnesitelný"
Užívám ráno na lačno po čajových lžičkách a spíš větší dávky, se zažíváním nemám žádný problém. Zapíjím bylinkovým čajem, vodou.

MSM - čistá hořká chuť, nezanechává žádnou pachuť v puse. Kdo někdy pil bylinkový čaj na játra, tak tohle je proti tomu slabý odvar, prostě jen hořký, vůbec mi to nevadí

Glukosamin - v puse slaný a přitom lehce nasládlý, není to nějak nepříjemný.

Chondroitin - to je driják big_smile . Už když otevřeš pytlík, je to cítit. Nejjemnější prášek ze všech a proto se hned uvolňuje, jak do něj hrábneš lžičkou. Chuť něco jako když čuchneš k primalexu a domyslíš si k tomu odér z rybí tržnice od moře ve 30 stupních. Tenhle jediný jsem zkusil dnes rozdělat do vody, ale šlo to dost blbě, lepí se a táhne jako žužu. lepší pro mě je vzít prostě lžičku a lehce zapít. Kupodivu nenechává v puse nějakou nepříjemnou pachuť a není to něco, co bych zítra nedal nebo k tomu měl odpor.

Kolagen bych dal ve stupnici chuti za chondroitin, ale zas je to jen něco, co je chvíličku ne moc chutný, vůbec mi nevadí.

Až budu mít chuť, dám to vše do jedný dávky a uvidím, jaký to bude.

Vyhodu v jednotlivých složkách vidím v tom, že když nebudu cítit žádný zánět, tak nemusím užívat msm a to, co se dá užívat jako prevence, můžu brát stále. Dál je asi i lepší užívání, kdy není v jedný dávce tolik různých chutí, který vytvoří něco nechutnýho.

Nevýhoda je delší čas pro užití, špatný odhad dávky po čajových lžičkách.
Pokud bych měl potřebu dávku polknout aniž bych to cítil v puse, tak je to přece dost jednoduchý ano 



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_img_20180720_171259.jpg

Editoval Janek (24.07.2018 12:55:45)

 offline 

 

#383 26.10.2018 01:16:29

zetkarider
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 366
Založená vlákna
Místo: Prešov- Slovensko
Motorka: Ktm sx 250
Věk: 27
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Nová dávka koňskej sily😂  s príchuťou višne chutí to fakt skvelo


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3562_dsc_1244.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3562_dsc_1245.jpg


BORSUK enduro team

 offline 

 

#384 28.03.2020 08:55:55

driftak
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 501
Založená vlákna
Motorka: XR650R FE 501
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Ahoj,
máte někdo zkušenosti s léčbou tenisového lokte? Nejlépe přímo zkušenosti s určitým lékařem v rádiusu Svitavy, Šumperk, Olomouc, Boskovice.
Děkuji za odpovědi.

 offline 

 

#385 29.03.2020 12:12:30

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


driftak:

léčil jsem to konzervativně s ("s páskou") pak rehabky a nepomohlo to...následně bio laser (https://www.lcentrum.cz/biostimulace) a sem tam to ještě cítím (je to cca 8let).
Nejlepší je dle kolegy co to měl taky je rázová vlna ([url]https://www.fno.cz/klinika-lecebne-rehabilitace/terapie-razovou-vlnou/url]) sice to bylo asi za bůra, ale na rozdíl ode mně problémy nemá..
Avšak záleží to na konkrétním případu
Za sebe doporučím Mudr. Vrbica https://www.rehabium.cz/, ale u Vás bude taky nějaký sportovní doktor.


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#386 29.03.2020 22:47:35

Scorpion27
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 63
Založená vlákna
Motorka: TPI 300
Věk: 39
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


driftak: trápilo mě to rok hruza a11  myslel jsem ze se oběsím, pomohla mi hilterapie o 80 % je to nějaký vysoce výkonný laser, urcitě v Olomouci je, brachovi třeba zabral ten laser na 100% a pak někdo píše že ten loket takzvaně vyhoří a přestane bolet sám, po roku mám klid ,hraju tenis a jezdím  enduro..Hojilo so to strašně pomalu děs... a31 

 offline 

 

#387 23.12.2021 08:35:03

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Povídání kluka, kterému pád při tréninku změnil život....

www.youtube.com/watch?v=o2gzmamXnB4


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#388 30.10.2022 21:10:08

OndraMZ
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 607
Založená vlákna
Motorka: Exc250 17
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Čaute mám dotaz na ty co podstoupili plastiku lca vazu. Po jaké době jste se dostali do plného propnutí a ohybu kolene.  a8 

 offline 

 

#389 01.11.2022 12:21:03

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


OndraMZ: Ahoj, 20.6. 2020 jsem si na moto utrhnul LCA, natrhnul boční vaz a ulomil růžek menisku. Na operaci jsem šel 17.9.2020 až když srostl natržený boční vaz.  Vaz jsem dostal dárcovský. Zákrok byl laparoskopicky. Na moto jsem začal jezdit až tento rok. Zvládl bych jezdit dřív, ale prostě jsem neměl vůbec motivaci na to vlézt. Jezdil jsem radši na kole. Do plného propnutí jsem se dostal v podstatě až někdy v zimě tohoto roku po zimní přípravě. Do plného ohybu se nedostanu do teď. Koleno občas bolí i bez námahy, po závodě občas nateklé. Než jsem šel na operaci, tak jsem fungoval normálně a vlastně jsem o tom ani nevěděl. Když se po operaci dalo koleno trochu dohromady a já mohl chodit bez holí jsem měl velké problémy s tím že když jsem nechtěně propnul koleno nebo když jsem uklouznul na sněhu apod. tak to kurefsky bolelo až jsem skoro brečel... To trvalo dost dlouhou dobu a naštěstí už se to neděje. Na rehabilitace po operaci jsem chodil, doma taky procvičoval, ale chtělo to asi podpořit i nějakým cvičením s váhou atd. Je to podle mě hrozně individuální jak se s tím každý vypořádá.
Ortézy jsem samozřejmě pořídil až po úrazu  a11  big_smile Tak ti přeju krátkou rekonvalescenci a co nejméně problémů  ano 

Editoval WoxmenRX (01.11.2022 12:23:01)


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#390 01.11.2022 12:47:57

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


OndraMZ:

čau mám ponětí, že nebydlíme od sebe daleko. Když jsme u těch kolen. Nějaký vyhlášený doktor přes kolena prosimtě tady v naší lokalitě? díky moc  ano 

 offline 

 

#391 01.11.2022 13:50:04

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Small:
https://www.orthes.cz/   mj. vedoucí lékař, sám jezdí EXC350, tak má pochopení a ví, co je potřeba wink 

Editoval PETARDAK (01.11.2022 16:37:16)


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#392 01.11.2022 15:39:01

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


PETARDAK:

Čau odkaz nefunguje. Předem díky  ano 

 offline 

 

#393 01.11.2022 16:29:29

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Small: orthes.cz


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#394 01.11.2022 21:15:01

OndraMZ
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 607
Založená vlákna
Motorka: Exc250 17
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Small: čau já jsem byl v asktore.cz v Ostravě. Urval jsem si přední zkřížený vaz a dvoucentimetrová prasklina menisku 22.5.2022. Pět dní na to magnetická rezonance a následně plastika 27.6.2022.

Editoval OndraMZ (01.11.2022 21:18:58)

 offline 

 

#395 01.11.2022 23:04:07

OndraMZ
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 607
Založená vlákna
Motorka: Exc250 17
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


WoxmenRX: Čau to je poměrně dlouhý časový horizont co uvidíš. Je pravda že rekonvalescence po plastice je opravdu hodně individuální. Někdo jezdí po par měsících a jiným to trvá třeba rok. Já mám právě problém s propnutím nohy. Nedostanu se ani do nuly a v ohybu po rozcvičení max 115 stupňů. Pravidelně rehabilitace, protahování a kolo.

 offline 

 

#396 04.11.2022 06:55:33

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Čus,
už jsem to tu psal....nakonec smazal (měl jsem pocit, že to moc lidem nepomůže......a z5tně jsem nechtěl vypisovat osobní zdravotní stav...) no nic méně to trochu zopakuju, s tím, jak se mám těť....
Ve 14 letech vážný úraz ze superkrosu (noha se mi zapletla mezi přední kolo a rám) zlomenina spodní kosti do kloubu, utržený přední a zadní křížový vaz, utržené šlachy v zadní části kolene...Compartment syndrom s hrozbou amputace atd....
Od úrazu - do cca 20let absolutně bez problémů (na motorce jsem zas seděl asi 5 měsíce po úraze...), sem tam ňáká kudla jako vyndání šroubů atd....
Doktoři mě strašili, že musím (až se ukončí růst člověka) na plastiku vazů - jinak budu mít hroznou artrózu, taky se mi nechtělo do školy, tak jsem dostal doporučení kůli zadnímu vazu do FN Olomouc!
Neměl jsem bolesti, ani problém s hybností - na operaci jsem šel pouze z doporučení a předejití zminované artrózy!

První operace plastiky Předního a zadního vazu od dárce = katastrofa! Tělo to nepříjmulo - měsíc 40 teploty než to tělo sežralo...
Po roce další DOPORUČENÁ REplastika vazů od dárce = katastrofa - stejný problém jako minule....
Následně jiný Dr....znova REplastika vazů se štěpy z podkolena, .....od Dr co operuje Sigmu a repre v hokeji atd...
Od té doby vleklé pichlavé bolesti, otoky, nemožnost udělat dřep, dlouhé hojení reoperovaného místa...,kůli bolesti přetěžování druhé nohy - bolesti zad  atd....
Následně X operací na čištění chrupavek, kůli blokacím atd....

Při poslední 11té operaci v 2020 Dr v Pardubicích říkal, že jsem bez menisků , bez vazů a chrupavek-není co brousit (atróza 4stupně)......
Taky říkal, že ty plastyky a replastyky, byl tak velký zásah do kloubu - že odstartovali ty bolesti
v únoru 2022 jsem měl jít na nový kloub, ale zrušil to s tím že se pokusím vydržet do 40let věku  wink 

Jinými slovy, Doktoři pro prachy z pojišťoven udělají cokoliv.....(jako doporučovat 80letým lidem operaci chlopně atd...)
Z5tně bych na plastyky vazů asi nikdy nešel.... od bolestí delšídobu nic nepomáhá, jako kloubní výživy Geloren..., aplikované injekce, kortikoidy....nic...
Nejvíc mi pomáhá od bolesti a otoku na noc namazat Voltarenem, navlíknout igelitový pytlík  a přěmotat obinadlem... ano 
EDIT: bolesti mám dennodeně (menší až po nemožnost chůze), největší v noci ... kdy zatuhne kloub a při změně polohy a protažení bolest kolene člověka se zaťatými zuby vzbudí!

Editoval sirr (04.11.2022 09:45:53)


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#397 05.11.2022 08:17:40

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


sirr:

To snad vypadá jako by byla plastika spíše na škodu! Nestraš mě. Mám jít na plastiku předního křížového. Jelikož mají doktoři na všechno čas, tak se to táhne půl roku, dostal jsem ortézu, kterou nosím při zatížení (zatížení je takřka furt), z té dlouhé doby a čekání se mi ozvalo druhé koleno, ale něco jiného, nevím co to je. Půjdu k druhému doktorovi, protože nebudu čekat 3 měsíce k tomu svému až bude mít volno  a22  V podstatě nevím co s tím dělat, ale neudělám dřep, když jo nemůžu se zvednout (to je nové zranění), druhé koleno zase neohnu nohu k zadku (to je ten křížový údajně tedy). Ale vím, že samo se to nespraví a velice mě to limituje. Takže nezbývá než věřit doktorům a8 

 offline 

 

#398 05.11.2022 08:48:30

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Small:
Léčba je indivindy...., někomu určitě ano....
Pokud se ti koleno bolestivě neblokuje, neplní krví a vodou, nespěchej s operacema a nechal bych je přez zimu v klidu (žádné běhání atd..)
Oni měké tkáně nejsou na RTG vidět, rezonance je hrozně drahá....tak většina odpovědí lékařů je "tak se tam podíváme"..., ale regenerace může být horší, než před operací...


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#399 05.11.2022 18:47:05

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Já teda neměl vazy a tak. Ale už mi upravovali menysky. Když jsem si s kolenem naposledy "hnul" (na motorce...po několikáté po operaci) tam jsem sotva lezl. Dřep nepřipadal v úvahu. K doktorovi jsem nešel i když jsem měl koleno nateklý (voda nebo krev) a začal jsem každé ráno a večer pomaličku cvičit. Začátek fakt pomalu,jen protahování, pár minut a po několika týdnech jsem končil s 50 dřepama ráno i večer. Podle mě je hrozně důležitý to koleno při problémech posílit,osvalit aby všechno nebylo na vazech  wink 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#400 06.11.2022 17:54:59

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Carel:

prosimtě o jaké cviky se jedná?  Co se ti osvědčilo? A jaký sval přitom posiluješ? Doktor mi říkal něco o čtyř.... cosik svalu. Už si nepamatuju, jak se jmenuje, ale nevím jaké cviky jsou na to dobré? Díky  ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů