Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Boží mlýny melou pomalu ale jistě!

#1 04.12.2019 10:31:13

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Minulý rok v listopadu jsem dával do servisu XR600 1990 do Poncové zotavovny (dále Poncové krematorium) protože šly podivné zvuky z motoru. Bylo to na doporučení, že tu motorku zná, dělal ji už několikrát a umí si poradit i s věcma, které se už normálně neopravují a umí zařídit STK.

Motorky jsem se dočkal v březnu tohoto roku. Když pominu, že jsem mu asi 10x volal kdy to bude mít hotové a dycky mi řek něco jakože na tom hned začne dělat a nebyla to pravda, tak za opravu si vzal 15 000. Opravoval vůli na vačce a dělal ventily. Ale co. Byla zima a na začátku sezóny byla hotová.

Za týden se rozesrala převodovka, přesněji 3tí převodový stupeň. Opět jsem dával motorku do Poncového krematoria, protože mi už kdysi kámoš říkal od kterého XR mám, že až se posere převodovka tak jen Ponca ví, které je správné číslo dilu, které se musí vyměnit. Prej proto, že záleží na tom v jaké zemi bylo XR vyrobené a prej se převodovka liší podle země původu liší a moje XR je skládané z více motorek a dovezené z itálie a nikdo nezná zemi původu. (K tomu se dostaneme později).

Takže jsem volal Poncovi kdy mu mám motorku zase přivezt aby na ni moh hned začít dělat. Motorku po domluvě jsem dovezl na začátku dubna. A začalo peklo! Nespočetné množství telefonátu jestli už na motorce začal a kdy bude hotová. Lži Lži a brek že je to kurevská práce. Pořád bulel nad tím, že už neví, který ten díl má mit jaké výrobní číslo aby to tam sedělo. Já za tu dobu prošel všechny ročníky XR ze všech zemí kde se vyrábělo a žádné odlišnosti v dílech jsem nikde neviděl. Všechny výrobní čísla byly identické ale Ponca stále tvrdil, že se to liší a riskuju, že ten díl nebude pasovat.

Motorka byla hotová na konci července za 30 000 Kč. Výrobní číslo dilu bylo samozrejmně naprosto identické s číslama všech zemí kde se XR vyrábělo.

A verdikt? Před asi 10 lety když Ponca kámošovi dělal převodovku se spletl a koupil jiný převodový stupeň než měl a aby nemusel kupovat nové kolečko do převodovky ze svého tak si vymyslel pohádku o tom, že se ty motorky liší a že za to nemůže a touhle pohadkou nakazil kamaráda který musel zaplatit další kolečko do převodovky a kamarád pak nakazil mě. Za tu dobu co to měl v servise jsem si zapamatoval skoro všechny výrobní čísla dílu všech koleček v převodovce ale stále tvrdil svoje.

Aby to nebylo málo tak celou dobu co bylo XR v servise stálo na dešti a mrazu 3/4 roku venku, neměl ani tu snahu motorku přikrýt plachtou, takže skoro nový řetěz je na vyhození, prostě co mohlo to zrezlo.
Po tom co dodělal převodovku jsem se jel projet a po asi 30km citím jak mi klouže bota na stupačce. Tak se kouknu a koukam, že mam celou botu od oleje a že v motoru chybí jeden šroub z kterého vychcal všechen olej. Takže jsem koupil šroub, nový řetěz a jel jsem se zase projet. Po asi 80 km jsem zkusil naměřit olej a nic. Ani kapka. Takže jsem dolel olej a šel se zase projet. Po asi 60km v motoru není opět ani kapka. Takže teď řeším kudy se olej ztrácí. Všechny sítka hadice a trubky jsem vyčistil ale olej se ztráci, možná chčije přepaden ven, proč? zatím netuším. ŘEŠÍM.

Byl jsem neskutečně nasranej protože mi celou dobu lhal o termínu dokončení, že není schopný motorku ani přikrýt aby na ní nesněžilo. Že lhal o tom výrobním čísle aby nepřiznal chybu z minula, že kupoval original dily přímo od hondy i přesto že na CMSNL jsou za poloviční cenu. Měl jsem popravdě chuť mu z té dilny udělat kulničku na dříví.

Nepřeju nikomu nic špatného ale když jsem se včera dozvěděl, že leží v nemocnici se sadrou od kotníku až k prdeli, protože ho koplo XT550 když ho nakopával tak mě zalil hřejivý pocit smile

Editoval Jizvic (04.12.2019 10:44:19)

 offline 

 

#2 04.12.2019 12:30:14

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Jizvic:

tvl to nevymyslíš, to se musí zažít  a11 
Zas na druhou stranu je levnej když za rok těžké dřiny bere 45K  ee2 
Nic, blbej vtip. Mě takhle při podobný akci zbyly plonk tři karburátory na Triumpha... Machr mechanik mě přesvědčil, ze musim sehnat jiný. Spolehlivý servis na ty naše vrány, to by jeden pohledal (stále hledám).


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#3 04.12.2019 12:33:33

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


To je život  smile 
Nějakou dobu mi taky trvalo než jsem zjistil, že né každý kdo se nazývá odborníkem, jím opravdu je  a8  big_smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#4 04.12.2019 13:26:08

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Mam podobnou zkusenost za min penez a od te doby si delam vse sam nebo kamos. Nikdy vic. Navic vse bez papiru, takze dukazy jsem nemel.


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#5 04.12.2019 14:45:57

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Určitě nesoudím tento případ - nebyl jsem u toho, tak by to nebylo fér.
Jestli je to tak, jak Jizvic píše, tak to nepřidá. Ty ceny jsou taky k popsanému trošku na zváženou, ale tak...

Kolikrát toho lidi napovídají, aby zakryli svou chybu a jindy je to opačně. Jeden řekne oprav/vyměň to, pak zapře a nechce platit a naopak - udělal jste ty rozvody? Jasán, je to vyměněný a za 25km rána. Lidi lžou jako když tiskne a nemají z toho hlavu.

Já zažívám s rodinou jiný případ, kterej je na můj vkus dost za čárou a neuvěřitelnej - jako z blbýho filmu a tak jsem tak nějak v poklidném očekávání, jestli se náhodou nestaví ta slečna/paní, co se jmenuje spravedlnost. Poslední dobou ji často nevídám  hmm . Snad se to zlepší.
Ale k vítězství zlých lidí stačí, aby ti dobří seděli s rukama v klíně.

Jizvic:
Neměj radost z cizího neštěstí - přivodíš si pak nějaký i sobě.
XRka jsem nějaký dělal a převodovku nějakou celou doma mám + nějaký další věci ze spodku motoru wink .


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#6 04.12.2019 15:06:00

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Koukám, není to až tak vyjmečná věc ale ani mě to nepřekvapuje. Jako abych mu nekřivdil ve všem. Ty motorky zná ale už je asi starej a už ho to asi ani tolik nebaví a asi i zapomíná ale můj názor je takový, že pokud člověk něco nabízí za peníze, tak by to podle toho mělo vypadat a pokud to dělat nechce tak to může říct na začátku a nemusí se s tím trápit a trapit pak lidi kolem sebe. Je schopný i tak starou vránu dostat přes STK. Vůli na vačce opravil vyrobou nějakého bazmeku, který tu vůli řeší, takže jsem nemusel kupovat novou vačku a zabrousil ventily.

Problém byl asi to, že se mu prostě do toho nechtělo, dával přednost jiným motorkám. Nedodržuje nějaké pořadí ale motorky dělá podle jeho uvážení jak se mu to zrovna hodí do krámu. Když jsem mu volal ohledně dokončení motorky tak se mi svěřil, že tam má motorku v opravě za 100 000 a že tam má nějaký průser který musí rychle opravit aby se to majitel nedozvěděl. Tak to dost vypovídalo o tom, jak tu práci dělá a že mlží!

Třešnička na dortu: Když mi tam strkal jeho servisák DB killer do výfuku tak jsem mu rovnou říkal ať ho tam ani nedává a Ponca jakoby s velkou hrdostí řek, že mi na killeru chyběl jeden šroubek a že mi ho tam teda dal aby tam byly dva šroubky. Tak si říkam no ty vole doplnil mi jeden šroubek to je bůh ale nijak jsem to nekontroloval bo mi o pitomy šroubek v tlumiči fakt nešlo a killer jsem šoupnul do batohu. No každopádně když jsem přišel domu a vytahnul z batohu tlumič, tak tam byl jen jeden šroubek : a1

wáca: Kdybych věděl, že mu to bude trvat tak dlouho tak se do toho asi radši pustím sám. Na youtube je docela slušné video a je k dispozici kompletní manuál. Takže se ti vůbec nedivím že si to radši už všechno děláš sám.

Stanďour: taky slušný smile

Kamarád mi doporučoval jednoto týpka Martina Kučeru se servisem na jihu Prahy, že prej se celej život hrabal v těchto starých endurech a byl dobrý ale je možný že už je tak starý že už tu práci nedělá. Každopádně ho zkusím kontaktovat a zjistím jestli se tomu ještě nějak věnuje nebo už na to sere pes!

 offline 

 

#7 04.12.2019 15:35:23

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Nebyl bys první z podobné nebo větší dálky. Kdybys nesehnal - ozvi se. Ten motor se dělá celkem dobře  wink .


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#8 04.12.2019 16:19:21

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Raduz TT600r: Díky, to se může hodit  wink 

 offline 

 

#9 04.12.2019 17:00:02

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Přesně tak NX, XR je na pohodu motor, ten jsem taky párkrát dělal a to nepočítám ten svůj :-D .....hlavně je raz dva venku a vše se dělá krásně na ponku


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#10 04.12.2019 21:53:18

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


žiaľ tiež mám podobnú skúsenosť na Slovensku...preto som si motor radšej robil sám, hoc ma to stálo nejaký čas, ale aspon viem čo tam mám. Ťažko nájsť zodpovedného mechanika v tejto dobe, tieto motory sú pomerne jednoduché, keď si to človek naštuduje a dokúpi nejaký ten momenťák či vyrobí si prípravok tak sa to dá v pohode zvládnuť, len treba na to kus času a chuti a hlavne dielňu/priestor bez toho to nejde.

Lenže aby si to mal na 100% potreboval by si si vedieť prelisovať ojnicu, spraviť výbrus, či zafrézovať ventily, a na to treba okrem skúseností hlavne vybavenie ktoré sa ti neoplatí kupovať kým sa tým neživíš, na SK sú ti totiž schopný dodrbať aj toto.

Predtým som generálkoval len ČZtky ale táto hondica sa robila lepšie, presná výroba, ložiská šli lahko dnu...  ano 

 offline 

 

#11 05.12.2019 09:51:39

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Raduz TT600r:

to souhlasi, ja v praze a okoli puvodne taky nikoho sikovnyho nenasel, tak jsem xrko vezl 300km v kufru astry az k Raduzovi, sice mi ozral zenu, ale motorka byla jak nova a sla nakopnout rukou!! (xr400), doted kudy chodim tudy Raduze chvalim   a1  a1   a1 

Editoval luke21 (05.12.2019 09:52:06)

 offline 

 

#12 05.12.2019 12:11:53

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


luke21:

  To muší bejt ňáká mejlka. To néjni možný... Takovej já určitě nejsem  a11 
Myslím teda s tó motorkó  usch 

  Ale vážně.
Mám zkušenosti, které se blbě vysvětlují zákazníkům, ale taky naprosto nepochopitelné zkušenosti se zákazníky, kteří byli na ránu. Zatím vše vyřešeno byť  přes známé/rodinné příslušníky tak, že je snad ve výsledku spokojenost na obou stranách.
  Řekl bych (trochu troufale), že když se člověk věnuje poctivě práci, nelže, nevymlouvá se a mluví na rovinu, lidi to ocení. Pak není problém vysvětlit i prekérní/neuvěřitelné události.  cool   ano 

Práci čest, rukám klid a32  a32  a32 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#13 05.12.2019 12:38:57

Wenca24
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 468
Založená vlákna
Místo: Jeseník
Motorka: Transalp, Konopnice
0 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Raduz TT600r:

Měl bych dotaz...Kliky si děláš sám, nebo to někam posíláš?
Možná budu potřebovat zkontrolovat kliku na jawce (350) a hledám někoho spolehlivýho v dosahu...
Bydlím u Opavy tak to k tobě nemám daleko..
Díky. ano 

 offline 

 

#14 05.12.2019 13:06:09

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Zatím nedělám sám, páč na to mám odborníka. Žádnýho fušéra, starej nástrojář v důchodě.
A dělá od KTM po Indiany. Pošli/dovez a zařídím  wink .


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#15 05.12.2019 13:11:40

Wenca24
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 468
Založená vlákna
Místo: Jeseník
Motorka: Transalp, Konopnice
0 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Raduz TT600r:

OK. Jestli, tak to bude aktuální někdy na přelomu únor/březen. Ozval bych se.
Díky ano 

 offline 

 

#16 05.12.2019 14:08:30

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


jasan.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#17 17.05.2020 01:11:34

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Sory dlouho jsem tu nebyl ale hold když moto nejezdí tak se věnuju jiným věcem abych na to nemyslel. Konečně jsem se taky vyhrabal finančně z těch oprav motorky a následně i auta a našel jsem servis motomechanik v Praze kde dělají endura a po vyprávění mé zkušenosti s předchozím servisem uznali že takovou zkušenost mi nezávidi a na motor se mi kouknou. Celkově je i špatně utěsněný, a kape z něj olej takže komplet opět nechat rozebrat a utěsnit a zkontrolujou jestli je to uvnitř dobře udělané. Taky jsem konečně našel čas a přehodil jsem si věci na rám rok 91 takže se chystám prodat rám rok 1990 s kyvkou, přepákováním ale bez tlumiče. Je celkem v pohodě na svůj věk, svařovaný snad nikdy nebyl jen šroub v kyvce v době kdy jsem na ní ještě jezdil prasknul a neda se už sehnat origo. Pasoval tam šroub z nějaké čínské čtyřkolky ale moc mu nevěřím. Origo byvá dutý pro větší pevnost ale ten z čtyřkolky je plný takže kdo ví. Nějak výhledově nahodím inzerat. Rám màm v plánu celý vyčistit a moh bych ho i obrousit a nastříkat základovkou aby si ho kaźdý nastříkal do barvy jakou chce. Samozřejmně pokud si to někdo radši uděla sám tak není problém


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5512_7c45dd2d-2c0b-4b42-9936-2644a8241a7b.jpeg

Editoval Jizvic (17.05.2020 01:14:28)

 offline 

 

#18 17.05.2020 01:42:58

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Jo a k rámu můžu dàt i střed zadního kola s bubnovou brzdou a 17” ráfkem. Pokud mě teda něco nepřesvědčí o tom, že si nechám 17ku a prodám 18” což by bylo komplet zadní vypletené kolo. Ale zatím jsem přesvědčen, že 18ka je na xr lepší. Moji 18ku budu nechávat vyplést na střed zadního kola které jsem dostal k tomu ránu 91’ kvůli kotoučové brzdě. Taky bych moh rovnou nechat vyplést i tu 17ku aby. Uvidím nebo když se někdo ozve tak dle dohody.

 offline 

 

#19 17.05.2020 20:48:55

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Rám nebruš, to je lepčí nechat opískovat a rovnou dát do komaxitu  cool 
Na tom necháš ruce  a29 


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#20 18.05.2020 10:48:15

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Stanďour: Jj já se toho děsím a je jasne, že to bude KOPR. Každopádně o komaxitu už jsem nejednou slyšel, že nevydrží dlouho a začne praskat a odlupovat. Ostatně přesně to se teď děje s tím rámem co chci prodat. Dloubnu a odloupnu. Asi bude záležet jak dobře to člověk udělá ale kámoš mi říkal ať se na komaxit vyseru a necham ho nastříkat klasikou.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů