Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Traxy

#1 28.11.2019 10:38:13

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Traxy

 offline 

 

#2 28.11.2019 11:22:32

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Traxy


chalka:
už jsem se zde také dotazoval a odpověď žádná, každopádně týpka z prvního videa znám, tak jsem zaslal dotaz jak to funguje a zda-li je to lepší než tubliss, myslím, že to bude fungovat dobře, ale jenom při jízdě rovně, na odkloněnkách to bude ujíždět, myslím že podobná vlastnost bude když máš tubliss a půlku mousse a gumu prorazíš

 offline 

 

#3 28.11.2019 11:25:54

Re: Traxy


už jsem to sem dával ... když na to koukám, mezi tube support a vnitřkem pneu je prázdno. Obrazně jako jízda s tubliss a píchlou pneu, jen je mezera výrazně menší. Jako hobby do lesa vč. hard, korytech by mohlo fungovat výborně, rozplácne se to na pás, na závodění to nevidím. Taky jízda, kde musíš měnit rychle směr, bude asi horší
Reálně by se mezera dala dofoukat stejně, jako fungoval tubliss 1. generace.
Až to tu bude v nabídce s cenou do 2500,- tak hned zkusím ano 

Editoval Janek (28.11.2019 11:27:42)

 offline 

 

#4 28.11.2019 11:41:22

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Traxy


chalka:
tak mam odpo od týpka z prvního videa: systém vyzkoušel jenom proto, že měl gumy, které už nešly zalepit, jede tubliss, při pomalé jízdě to funguje dobře, ale jak jsem psal, pouze rovně, při odkloněnkách guma ujíždí, na závody to určitě není protože při vysokých rychlostech je zadní guma hodně nečitelná - plave, prý už si kvůli tomu pěkně namlel, systém je lepší používat s rozměrem 120 a tvrdší gumou, s mitaskou, metzeler soft to prý funguje celkem dobře, jeho závěr systém je dobrý pouze na dojetí poškozených gum, který už na tubliss nezalepí
týpek je z Bosny celkem dost jezdí, letos jel Erzberg
takže i Janek měl pravdu

 offline 

 

#5 28.11.2019 11:54:47

Re: Traxy


Pro člověka co jezdí závody a občas si zajede do lesa je podle mě nejlepší mít dvě kola, který si mění dle libosti. Do lesa tubliss a na závody mousse. Protože tak jako neexistuje UNI motorka, tak neexistuje UNI pneu, tak neexistuje UNI vyplnění té pneu  a32 
Pro mě mrdala co jezdím 1-2x za měsíc se sklouznout je nejlepší klasická duše. S novou moto jsem koupil nové pneu obul a už rok je jezdím. Po půl roce jsem zjistil, že už mi měřák nenaměří ani hodnotu, takže nafoukáno, tam musí být míň než 0,3 a možná tam taky není vůbec nic. Nevim po té době je ventilek pootočený co to jde, že se vlastně sekl v díře ráfku a vlastně to drží aby se neurval. Za tu dobu je patka pneu přilepená, takže k protočení nemůže dojít, nafoukáno skoro nula, pneu jen prořezávám. Nejlepší grip jaký snad jde. Proto ji nechci ani otáčet, budu řezat až dokonce. Za mě nejlevnější varianta. Ale je to jen pro toho kdo jezdí fakt málo.

 offline 

 

#6 07.02.2021 21:11:31

Re: Traxy


Nekdo nejake nove zkusenosti s traxy? Premyslim ze bych to zkusil misto tublis, protoze jsem za posleni pul rok 2x tak trefil pneu ze uz nesla nijak zalepit.

 offline 

 

#7 07.02.2021 22:15:51

Re: Traxy


Norous123: Asi 3x jsem byl na vyjížďce s klukem, co to jezdí. Rovně tlačí pěkně, ale jinak je to "podobný" jako jízda na píchlým kole.
Před měsícem tu byli kamarádi a jeden si Traxy prvně obul na zkoušku. Potom nás bylo ještě 5 na tublissu. On jako jediný s Traxy udělal defekt tak, že propíchnul i vnitřní duši. Ale dojel na tom zbytek celý vyjížďky a to jako že nic neojebával.
Celkově myslím, že Tubliss je o level až 2 lepší než tohle.

 offline 

 

#8 08.02.2021 11:40:14

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Traxy


Janek:  a9 škoda, chtěl jsem to pořídit na HQ 701 až dojedu dessert mouse, ale pro tuhle motku to nebude možné využít,
možná tak jedině zaříznout staré mouse a dát tam ještě tubliss ...


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#9 08.02.2021 11:42:56

Re: Traxy


Janek:
Diky za info. Jo tublis je ok, ale sere me to prorazeni defacto 2 novych pneu. No ted je dojedu na dusi a dam mu asi jeste sanci. Myslel jsem ze traxi bude v tomto ohledu lepsi ale asi ne no. a16 

 offline 

 

#10 08.02.2021 12:27:40

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Traxy


Norous123: na kolik to foukáš že jsi měl defekty? .. tipuju že se ti to řízlo spíš z boku ne? Někdy se to také sekne o halter, ale my (3 moto) zatím bez defektu po roce ježdění.

 offline 

 

#11 08.02.2021 12:48:39

Re: Traxy


Taky mám na tubliss docela smůlu. Moje první jízda - fugl nový kolo, nový tubliss a nová guma ... vzal jsem hřebík skrz gumu i tubliss a jel po prázdným. Nedávno jsem jel, nějak blbě jsem motorku odložil a ulomil jsem si v půlce ventilek na duši, mezi tím taky nějaký trhliny pneu ....
Stalo se mi, že jsem vyměnil duši v tublissu a ta nová měla vadu (není to nic ojedinělýho) - špatně přilepený ventilek na duši ... prostě mě to taky sere, ale na ničem se mi nejede tak dobře.
Traxy je založený na podobným principu, ale tam mi vadí ještě ta věc, že když chceš jet malý tlak pro lepší trakci, tak mezi gumou a traxy není žádný tlak a je to v pricipu "jako" píchlá pneu s tublissem, jen ta mezera není tak velká a guma se tolik nežvejká. Koukal jsem, že když na tom jel třeba kamenitý koryto, tak ta guma se chová jako měkká a když promáčkneš mezeru, najednou jsi na duší, která má cca 2 bary a jsi na tvrdým. Není u toho žádná progrese. I když máš u tublissu např. 0,3 barů, pořád to funguje s nějakou progresí i jako tlumič. U Traxy je tlak v pneu nula nebo to, co je v duši - cca 2 bary?
Výhodu Traxy vidím, že při defektu půjde duše snadno vyměnit jako jako klasická duše. Duši u Tublissu bych v lese dělat nechtěl.
Jedinou náhradu Tublissu, pokud někomu vadí defekty, vidím jen mousse. Nebo jak píše offroaderTE, dát k Tublissu ještě výřez z Mousse - to jezdí prý Cyproš.
Zas jsou lidi a třeba i konkrétní typy terénu, pro který je Traxy top, takže nic proti ano 
Italové mají ještě nějaký systém, je to duše komplet i haltrama v jednom celku. Těžký je to jako svině  smile , teď si nevzpomenu, jak se to jmenuje.

 offline 

 

#12 08.02.2021 14:58:26

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Traxy


Norous123:
měl jsem podobný problém, podle mě nejlepší řešení zainvestoval do mousse, např. X-GRIP Mousse SuperSOFT. Když prorazím novou gumu dojedu jí na Mousse. Když budeš dávat kousek mousse na Tublis, tak si po pár kilometrech zkontroluj tlak, mousse se totiž zahřeje a zvýši se tlak v pneu.

 offline 

 

#13 08.02.2021 17:14:58

Re: Traxy


Toman napsal(a):

.... Někdy se to také sekne o halter, ..

Zabruste si ty rohy ano . Taky se mi stalo, ze se mi do gumy prosekaly postupne vsechny 4



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_img_20210208_162821.jpg

Editoval Janek (08.02.2021 17:17:50)

 offline 

 

#14 08.02.2021 17:54:26

Re: Traxy


Toman:
Foukam podle pocasi. Od 0,2 po 0,5. Jednu jsem prorazil z boku asi 4cm trhlina. Do druhe jsem zamotal ostnaty drat a byla taky z boku potrhana.

 offline 

 

#15 11.02.2021 21:22:02

Re: Traxy


ja jel ted 2 vyjizdky s kámošem, on jel na traxy, obě vyjížďky přijel po prázdným, celkove uz za tech pár vyjížděk, kdy jsem to viděl u nekoho obuty, tak 4x proražený, dojezd na bindr paskama omotanym kole..

Editoval enduroracer (11.02.2021 21:23:17)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů