Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

POLICIÉÉ

#301 24.11.2019 13:59:02

Dudun
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 108
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: TT 600RE, Husaberg501/2014
Věk: 43
0 0

Re: POLICIÉÉ


Zaujimavy pohlad i ked nejde o les

https://www.idnes.cz/xman/styl/beleco-o … n-styl_fro

 offline 

 

#302 24.11.2019 14:46:57

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: POLICIÉÉ


Janek napsal(a):

PETARDAK napsal(a):

Souhlas s Roxteedym, enduro ježdění, zažívá (bohu-dík/bohu-žel) abnormální rozkvět, vidím to na okruhu svých zákazníků... řada neoff motorkářů, utíká od nebezpečného, silničního provozu, na přecpaných silnicích, plných dementů, k "bezpečnějšímu" jezdění po lesích... a 100-200t za endurko je pro hromadu lidí, už velmi dostupná částka...
....

žádný abnormální rozkvět, stačí se podívat na celkový počty prodaných motorek, kdy jsme na počtech prodaných z roku cca 2005 -2006
V 2008 se nově registrovalo 27 222 moto a poslední roky je to cca 16 - 17 000
Zároveň se průměrný stáří z 28,57 let z roku 2011 posunulo na 32,2 v roce 2018. Od toho se dá v celku přesně dopočítat počet soutěžáků.
Celkově je u nás registrováno 
746 Bergů
711 Gasů
2648 HQ
12743 KTM
To nejsou žádný velký počty
Bum bude spíš regionálně, kdy chudší kraje se trochu dorovnávají bohatším aglomeracím a hlavně kolik těch lidí vydrží u endura dýl než rok? Stejný to bylo i u 4kolek, kde ten bum byl velký a s nimi přišly problémy, protože zásah 4 kolky je oproti enduru obrovský, ale i to odeznívá.
Jsem v městský části, kde žije cca 1000 lidí starších 18ti let + mnoho nehlášených a k tomu mladší 18ti. Jsem tu s endurem jediný už cca 9 let. Od nás 2 km ještě větší obvod a jezdilo tam před 10ti lety nejmíň 5 lidí, dnes nikdo.
Tom R1 kousek odsud bydlí vedle cca 7000 města a hledá tu někoho, kdo by s ním jezdil ....

Zase dezinformace... celkově u nás registrováno... co motorky bez přihlášení?  Jestli spis enduraci z tvého okolí nejdou nejdřív sem a paK radši nedělají mrtvého brouka...  lol 

 offline 

 

#303 24.11.2019 16:36:53

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: POLICIÉÉ


Přehrada Orlík dnes  a11  lidi si to dělaj sami


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/1728_63f63a2e-596e-4147-ae78-3fc71a6f23e5.jpeg

 offline 

 

#304 24.11.2019 20:16:41

Re: POLICIÉÉ


koll:

Obecenstvo bylo v klidu a ještě přiložilo ruku k dílu .  Já to tak zarval minulý týden v potoku  ale sám a bez obecenstva a tak jsem po pás ve vodě rval tak asi 40 minut motorku ven. Ale k tématu. Jak je to v případě, že v dané lokalitě vlastníš ty nebo tvůj blízký třeba kus lesa a ty mu jedeš pomoci s nějakýma pracema třeba. Nebo co ti myslivci, ti mají nějak celoplošně povolený vjezd čímkoli odůvodněný výkonem mysliveckého práva ? nebo jak to nazývají ...

 offline 

 

#305 24.11.2019 21:33:27

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: POLICIÉÉ


David89 napsal(a):

Nejhorší jsou právě tihle nový, pro který není problém koupit mašinu za sto, nebo dvěstě tisíc. Když lesem projede někdo, kdo ví co a jak, musíš fakt koukat, abys to poznal a to i když nás jelo třeba pět. Když tam ale jede jeden z těchhle, který se zajebou na každým výjezdu, je to do očí bijící. U nás je to vidět taky, nikde nikdo, ale každej kopec zdrápanej. Nejhorší na tom je, že tihle se na to stejně za sezónu vykašlou, protože to není jenom o vození si prdele. Dřív to bylo jinak, ale to už je doba 10 a víc let zpátky, kdy to ježdění bylo o něčem jiným. Osobně se v lese objevuju už hodně vyjímečně, spíš sjíždm tratě a hobby závody, i když bez výsledku. Svezení bez strachu z toho, že tě někdo stáhne z motorky mi za těch pár stovek stojí. Sehnat někoho rozumnýho na svezení po lese dneska je nadlidskej úkol, takže spíš jezdím sám a to taky není ideální. Je to všechno o lidech, který se k enduru začali stahovat. Pro ně to není projížďka, potřebujou natočit výjezdy na fejsbůky a čím víc hlíny lítá vzduchem, tím líp. Zase to bude jako dřív, tomu věřím. Chce to ale čas.

Moje řeč... Jen s tím rozdílem, že tu stále mám pár rozumných přátel  smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#306 24.11.2019 21:45:02

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: POLICIÉÉ


Janku, pleteš hrušky a jabka.

Jestli mi někdo řekne, že "rozorané zaseté pole" pomocí osobního vozu BMW 16tiletým klukem je v poho, budu si o něm myslet, že spadl z višně na znak. Politiku sem netahej - stejně to nevyřešíme.

Někdo se chová s úctou a respektem a jiný ne. Toho druhého klidně poženu do situace, kdy si si tu chybu bude muset uvědomit a přiměřeně za ni zaplatit.

Nic víc, nic míň. Takhle jednoduchý to je.
Respekt a úcta je za darmouše. To o zbohatlících není. O najetých mth taky ne.
Znám člověka, co fakt má a jezdí na Jawce 350 tramp - je to člověk s úctou a respektem. Stará Afra v garáži je spíš občasným výletem.

Možná doporučení pro neznalé: "nejezdi a nechovej se v přírodě jako hulvát a dement."


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#307 24.11.2019 21:52:45

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: POLICIÉÉ


David89 napsal(a):

Nejhorší jsou právě tihle nový, pro který není problém koupit mašinu za sto, nebo dvěstě tisíc. Když lesem projede někdo, kdo ví co a jak, musíš fakt koukat, abys to poznal a to i když nás jelo třeba pět. Když tam ale jede jeden z těchhle, který se zajebou na každým výjezdu, je to do očí bijící. U nás je to vidět taky, nikde nikdo, ale každej kopec zdrápanej. Nejhorší na tom je, že tihle se na to stejně za sezónu vykašlou, protože to není jenom o vození si prdele. Dřív to bylo jinak, ale to už je doba 10 a víc let zpátky, kdy to ježdění bylo o něčem jiným. Osobně se v lese objevuju už hodně vyjímečně, spíš sjíždm tratě a hobby závody, i když bez výsledku. Svezení bez strachu z toho, že tě někdo stáhne z motorky mi za těch pár stovek stojí. Sehnat někoho rozumnýho na svezení po lese dneska je nadlidskej úkol, takže spíš jezdím sám a to taky není ideální. Je to všechno o lidech, který se k enduru začali stahovat. Pro ně to není projížďka, potřebujou natočit výjezdy na fejsbůky a čím víc hlíny lítá vzduchem, tím líp. Zase to bude jako dřív, tomu věřím. Chce to ale čas.

Smajlík, co smeká klobouk  cool   ano 

Tak to často je.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#308 24.11.2019 22:20:41

PANCHO
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 91
Založená vlákna
Místo: Benešov u Prahy
Motorka: Yamaha WR450F, KTM 300EXC
Věk: 43
Web
0 0

Re: POLICIÉÉ


Raduz TT600r napsal(a):

Janku, pleteš hrušky a jabka.

Jestli mi někdo řekne, že "rozorané zaseté pole" pomocí osobního vozu BMW 16tiletým klukem je v poho, budu si o něm myslet, že spadl z višně na znak. Politiku sem netahej - stejně to nevyřešíme.

Někdo se chová s úctou a respektem a jiný ne. Toho druhého klidně poženu do situace, kdy si si tu chybu bude muset uvědomit a přiměřeně za ni zaplatit.

Nic víc, nic míň. Takhle jednoduchý to je.
Respekt a úcta je za darmouše. To o zbohatlících není. O najetých mth taky ne.
Znám člověka, co fakt má a jezdí na Jawce 350 tramp - je to člověk s úctou a respektem. Stará Afra v garáži je spíš občasným výletem.

Možná doporučení pro neznalé: "nejezdi a nechovej se v přírodě jako hulvát a dement."

Neda mi to a musim take napsat. Uplne souhlasim. Raduz to napsal pekne,je to vse o lidech.  Nemame tam co delat,to je proste fakt,ale kdyz se chovas s uctou,respektem  tak vetsinou sou ok,jo narazis na blbce,jako se nam to stalo pred dvema mesici, sme jely takovej mensi hard potokem,teda spis rokle a v ni tekla voda,prisel kluk,a pri tom siroko daleko zadna chata nic,tam proste nejezdime,a ze co tam delame,ze porusujem vlastnicke prava a nicime prirodu,pri tom majitele znam a zatim  nema problem ze mu jezdi motorky po lese,ale proste sme se omluvily a ze jedem pryc. OK ze pocka az odjedem
,.... pravidla, potkas nekoho. jedu pomalu krokem,volnobeh..nebo kdyz to jde,objedem ho...kone..zastavime a chcipnem motor,pockame az prejde, zadne zasete pole atd,hoblovani drazek,,u chat ,kde sou lidi,     proste jak napsal Raduz "nejezdi a nechovej se v přírodě jako hulvát a dement."


Fortes fortuna adiuvat

      CARPE DIEM

 offline 

 

#309 24.11.2019 22:26:38

Re: POLICIÉÉ


Je mi 68 let,a celý život jsem žil a fandil soutěžím.Ale co se děje dnes je prasárna první třídy.S dětkama jsme se občas projeli,ale dnes už ne.To co dělají rádoby endurosti v krajině je pro mne políček do tváře.Bezohlednost,frajeření a prvokování a po mě potopa.Bohužel se to netýká jenom tohoto kdysi krásného sportu. sad 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3260_dsc01269.jpg

 offline 

 

#310 24.11.2019 22:52:58

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: POLICIÉÉ


Pepiku, máme to vesměs všichni kolem. Nejlíp s kamerou na přilbě a večír někde na streamu + laiky+čísla sledovanosti+ostatní virtuální srajdy.  ne 

Jestli je foto autentické, tak máš krásnej stroj + pokud jsi na tomhle závodil/jezdil, tak pak klobouk dolů vyk! 

My jsme zpovýkaní moderní technikou, ale občas se někomu naskytne možnost přičichnout k minulosti a to je silná káva, která se jen tak nezapomíná. V minulosti vyžadovala soutěž jiné "JEZDCE". Dnes je to často jen jezdec.

UŽÍVEJ, OBČAS VYRAŽ A NA TY VEMENA KOLEM ZKUS SPÍŠ ZAPOMENOUT. VĚNUJ SE SVÉ VÁŠNI!  cool   ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#311 24.11.2019 22:56:49

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: POLICIÉÉ


PANCHO:

Jéje, děkuji. wink 
Už mě to párkrát napadlo, ale nedotáhl jsem to...

Má-li někdo podobná pravidla, hrňte to na mě a pokud mi věříte, zkusím vyrobit nějaké dvacatero, jak se chovat, abych nebyl za kreténa.

info@offmoto.com nebo SZ.

Díky vyk! 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#312 25.11.2019 08:00:28

Re: POLICIÉÉ


Raduz TT600r napsal(a):

Janku, pleteš hrušky a jabka.

.....

Nepletu hrušky s jabkama, ale nejsem jako pokrytec, co na svým od jiných vyžaduje určitý pravidla a pokud někdo jiný na svým určí jiný pravidla nebo dokonce zákony, tak budu chtít ostatním radit a dávat návod v bodech, jak tyto pravidla na cizím porušovat, hlavně když u toho budu vypadat jako civilizovaný ....ale až se vrátí na moje, tak budeš opět dodržovat pravidla, který jsem JÁ určil.
To mi přijde víc k zamyšlení, než BMW na poli, protože ten na poli je sám za sebe.

Co dávat návod k ničemu mohl bys raději udělat, tak aby sem na fórum mohl jen ověřený člověk, který bude někým "doporučený" a jeho zájem je off ježdění, aby tohle fórum nebylo veřejný a kdokoliv si tu znás nemohl jednoduše dělat terč. To by případně bylo daleko užitečnější.  ano 

 offline 

 

#313 25.11.2019 08:14:06

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: POLICIÉÉ


Raduz TT600r napsal(a):

PANCHO:

Jéje, děkuji. wink 
Už mě to párkrát napadlo, ale nedotáhl jsem to...

Má-li někdo podobná pravidla, hrňte to na mě a pokud mi věříte, zkusím vyrobit nějaké dvacatero, jak se chovat, abych nebyl za kreténa.

info@offmoto.com nebo SZ.

Díky vyk! 

tohle je dobrej vtip  lol  a pak napiš návod jak vykrást banku nebo ukrást auto tak aby jsi nebyl za kreténa  lol 

 offline 

 

#314 25.11.2019 08:21:21

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: POLICIÉÉ


Janek napsal(a):

.....mohl bys raději udělat, tak aby sem na fórum mohl jen ověřený člověk, který bude někým "doporučený" a jeho zájem je off ježdění, aby tohle fórum nebylo veřejný a kdokoliv si tu znás nemohl jednoduše dělat terč. To by případně bylo daleko užitečnější.  ano 

Janku, nevidím důvod proč dělat offmoto neveřejné. Možná stačí tolik neventilovat osobní věci/fotky/adresy atd. A používat fórum k tomu k čemu bylo primárně určeno? Rady/tipy/triky???
A k "tajným věcem" co nemusí vidět veřejnost použít třeba skype/messenger/whatsapp?
Jediné co by mělo smysl? Udělat V.I.P. sekci s tím co píšeš? Ale k čemu??


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#315 25.11.2019 08:35:23

Re: POLICIÉÉ


pepik napsal(a):

Je mi 68 let,a celý život jsem žil a fandil soutěžím.Ale co se děje dnes je prasárna první třídy.S dětkama jsme se občas projeli,ale dnes už ne.To co dělají rádoby endurosti v krajině je pro mne políček do tváře.Bezohlednost,frajeření a prvokování a po mě potopa.Bohužel se to netýká jenom tohoto kdysi krásného sportu. sad 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … c01269.jpg

Vůbec se tě nechci dotknout nebo tě urazit, byť to bude zpochybňovaný, ale jako bych slyšel babky ve frontě v potravinách: "Ta dnešní mládež ... tohle za nás nebylo ... co z nich jen vyroste ... za nás bylo líp ... zlatý komunisti ..."

V čem bylo enduro kdysy krásnej sport a dnes už krásnej není?
V 72. se jela 6ti denní ve Špindlu ... jezdilo se na dnes nepřístupným území, ježdění v offu bylo možný všude, existoval funkční SVAZARM, kde probíhala výuka a hlavně vedení, byl tam příklad ...
Co máš dnes, skoro každý začíná jako samouk, hlavní návod a příklad je "učitel youtube", ježdění se smrsklo do omezaných lokalit a tím dojde ke koncentraci lidí a proto některá místa vypadají, jak vypadají, a souhlasím, je to někdy skoro k pláči, ale má to svý důvody. Stejně jako bezohlednost jezdců je na to možný pohlížet jako na bezohlednost státu, organizací financovaných státem, který nedokáže zajistit lokality na ofiko ježdění. Záleží jen na úhlu pohledu.
Enduro se rozdělilo a spousta lidí začla vyznávat termín Hard nebo Extrem, něco, co dřív nejezdili ani špalčkáři. Takových míst je v některých lokalitách republiky jako šafránu a doslova se vyzobávají v rozloze území a směřuje k nim skoro každá vyjížďka. Opět dochází ke koncentraci na malým plácku.
Nejhorší jsou takový ty vychcánci, co sami nic nevymyslí, ale nechají se vodit jinými, nahrajou si trasu do mobilu a potom jezdí místo huntovat do bezvědomí, protože je mimo jejich region bydlení a je jim to jedno

 offline 

 

#316 25.11.2019 08:49:11

Re: POLICIÉÉ


peTTR napsal(a):

Janku, nevidím důvod proč dělat offmoto neveřejné. Možná stačí tolik neventilovat osobní věci/fotky/adresy atd. A používat fórum k tomu k čemu bylo primárně určeno? Rady/tipy/triky??? ......

Opět jsem u toho, kdy ani tohle nefunguje resp. funguje tímhle způsobem - zavolej, ale veřejně nepradím, protože k tomu mám svý důvody. Když už i ten, co založí tohle fórum ke sdělování Rady/tipy/triky, funguje takhle, o čem to tu tedy je?
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?pid=330770#p330770
Pokud se skupiny přesunou na jiný platformy komunikace, zjistí, že offmoto je jim k ničemu, jen tu sledují případnou nabídku inzerce a ve svých skupinách se baví nad tím, co se tu děje. Je to jako v obchodu ztratit zákazníka ...
Udělat možnost uzavřených skupin by byla možná cesta pro začátek, ale podle mě ideálně "neveřejný" fórum. Budoucnost to samozřejmě nemá, s tím s tebou souhlasím.
Nejlepší časy byly, když se věci domlouvali a o nich se také kecalo v hospodě u stolu.

 offline 

 

#317 25.11.2019 10:12:46

Re: POLICIÉÉ


roxteedy napsal(a):

Janek napsal(a):

PETARDAK napsal(a):

Souhlas s Roxteedym, enduro ježdění, zažívá (bohu-dík/bohu-žel) abnormální rozkvět, vidím to na okruhu svých zákazníků... řada neoff motorkářů, utíká od nebezpečného, silničního provozu, na přecpaných silnicích, plných dementů, k "bezpečnějšímu" jezdění po lesích... a 100-200t za endurko je pro hromadu lidí, už velmi dostupná částka...
....

žádný abnormální rozkvět, stačí se podívat na celkový počty prodaných motorek, kdy jsme na počtech prodaných z roku cca 2005 -2006
V 2008 se nově registrovalo 27 222 moto a poslední roky je to cca 16 - 17 000
Zároveň se průměrný stáří z 28,57 let z roku 2011 posunulo na 32,2 v roce 2018. Od toho se dá v celku přesně dopočítat počet soutěžáků.
Celkově je u nás registrováno 
746 Bergů
711 Gasů
2648 HQ
12743 KTM
To nejsou žádný velký počty
Bum bude spíš regionálně, kdy chudší kraje se trochu dorovnávají bohatším aglomeracím a hlavně kolik těch lidí vydrží u endura dýl než rok? Stejný to bylo i u 4kolek, kde ten bum byl velký a s nimi přišly problémy, protože zásah 4 kolky je oproti enduru obrovský, ale i to odeznívá.
Jsem v městský části, kde žije cca 1000 lidí starších 18ti let + mnoho nehlášených a k tomu mladší 18ti. Jsem tu s endurem jediný už cca 9 let. Od nás 2 km ještě větší obvod a jezdilo tam před 10ti lety nejmíň 5 lidí, dnes nikdo.
Tom R1 kousek odsud bydlí vedle cca 7000 města a hledá tu někoho, kdo by s ním jezdil ....

Zase dezinformace... celkově u nás registrováno... co motorky bez přihlášení?  Jestli spis enduraci z tvého okolí nejdou nejdřív sem a paK radši nedělají mrtvého brouka...  lol 

Dezinformace jen pro toho, kdo si myslí, že umí docela slušně s Googlem a technický info získává jako prodavač s rozhovory se zákazníky

Z dat roku 2016, kdy se masivně dohlašovaly Euro 3, kterých bylo nedoregistrovaných dost, se dá odvodit v porovnání s roky okolo, že prodaných a nedoregistrovaných endur není ani dnes tolik, aby ovlivnily zásadně statistiky resp. realitu. Například jsem v prosinci 2016 dohlašoval /1. registrace moto prodaný v roce 2008 kdy vrcholil skutečný bum a od té doby dramatický pokles. konjuktura je už několik let a počty se ani zdaleka nepřibližují stavu z + 10 let zpět.

Další ukazatel je nabídka inzerce, která je z let 2005 - 2009 zhruba 1/3nová spíš menší. to se týká i MX ... prostě žádný bum v offroadu není, MX tratě se zavírají, .....je to spíš na ústupu i když třeba v tvým regionu je to jinak. Je to daný asi tím, jakou tam mají jezdci mezi sebou ikonu českoskovenskýho endura, co má zkušenosti ze světových závodů ano . Příklady prostě táhnou  ano 



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_st.jpg


Prosinec 2016 suveréně nejvíc registrací z prosinců od 2004, proč asi? Z rozdílů mezi listopadem a prosincem roku před a po lze i jako člověk, který umí počítat raz, dva, tři a mnoho, dopočítat, kolik moto nedoregistrovaných u nás je. Pro to jsou dobrý statistiky.

Editoval Janek (25.11.2019 10:24:32)

 offline 

 

#318 25.11.2019 10:30:46

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: POLICIÉÉ


Janek napsal(a):

Stejně jako bezohlednost jezdců je na to možný pohlížet jako na bezohlednost státu, organizací financovaných státem, který nedokáže zajistit lokality na ofiko ježdění. Záleží jen na úhlu pohledu.

Stat nema zadnou povinnost zajistovat ti prostory pro tvoje hobby. Nema. Tecka. Takze tenhle uhel pohledu je od pocatku krivej.
Jestli mas pocit, ze to chybi - udelej to, zarid to. Nikdo to neudela misto tebe. Nebo nebrec ze nic neni.

A mista pro off zaridit jdou, viz treba Motorland Bela. Ale stoji to prachy, a pak tam jsou jasne dany pravidla co a jak se muze a nemuze. Jenze kdyz tam pak kazdej druhej na pravidla sere a lita jak chce, kor bez zaplaceni vjezdu na takovou plochu... tak se na to kazdej radsi rovnou vykasle nez mit milion problemu potom.
Ono se staci podivat na zavody - kolik dementu lita po trase pred a po. Tazke primarni problem je bezohlednost jezdcu vuci ostatnim.


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

#319 25.11.2019 10:51:05

Re: POLICIÉÉ


S.h.I.t. napsal(a):

Janek napsal(a):

Stejně jako bezohlednost jezdců je na to možný pohlížet jako na bezohlednost státu, organizací financovaných státem, který nedokáže zajistit lokality na ofiko ježdění. Záleží jen na úhlu pohledu.

Stat nema zadnou povinnost zajistovat ti prostory pro tvoje hobby. Nema. Tecka. Takze tenhle uhel pohledu je od pocatku krivej.
....

To je tvůj pokřivenej pohled a pohled v značném ohledu společností zotročenýho jedince = jedince civilizovaného.
Platilo by to pouze v případě, že by stát měl stejný přístup k hobby všech lidí.

S.h.I.t. napsal(a):

Tazke primarni problem je bezohlednost jezdcu vuci ostatnim.

To už je následek, primární problém je existence jezdců

Editoval Janek (25.11.2019 10:53:06)

 offline 

 

#320 25.11.2019 10:57:50

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: POLICIÉÉ


Ano, to ma logiku... muj pohled je pokriveny, ale tvuj, postaveny na tom, aby se ti o veci staral stat, je spravny  lol  lol  lol 


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů